Porodnice Benešov. Máte zkušenost?

eva77
6. únor 2008

Ahoj holky, v dubnu budu rodit v Benešově, je tady nějaká mamina, která má stejný nebo podobný termín? Ještě jsem zjistila, že se musíme zaregistrovat ve 35. týdnu. Holky, budu ráda, když mi napíšete, jaké máte zkušenosti s porodnicí atd. Já ze své zkušenosti můžu říct, že jsem poznala pana Dr. Kroužka a toho druhého nevím jméno, ale měl na ruce kérku, který byl moc milý a zachránil nám našeho malého, protože jsem ze začátku těhotenství krvácela

spetra
10. srp 2008

lucky: super zprávy... blahopřeji... 😉

lucky.lady
10. srp 2008

Ahoj holky.
Moc děkuju za gratulace 😀. Ještě se tak nějak dávám do hromady. Jsou chvíle, kdy mě všechno bolí 😠, ale snad to bude rychle OK...

mamka7
11. srp 2008

lucky.lady: Když se tam někomu nelíbi a napiše to, tak opravdu nemusí být sestřička co krade 😀 Jaksi Ti asi nedochází, že všechny porody nejsou přes kopírák a některej se jim povede zatímce jinej zbabraj! Takže bud ráda že jseš v té první kateforii a netrap svůj mozeček konspiračníma teoriema!

eva77
autor
11. srp 2008

lucky.lady... I my s Martínkem moc gratulujeme 🙂 🙂 ... Není nad to mít vše již za sebou 🙂 🙂 a naše ratolesti při sobě 😉

Jinak zdravíme všechny maminy a přejem krásnou dovču a hlavně ať všichni (hlavně dětičky 😀 ) jsou zdravý a pěkně nám rostou.

Tak papa mamči

marky24
11. srp 2008

Holky nechystáte se některá chodit s prckem do Benešova na plavání?

mamka7
12. srp 2008

Prosim tě a od kolika měsíců je v Benešově to plavání?

eva77
autor
12. srp 2008

jojo, chystáme v prosinci :o)).. pavání je pro novorozence (ty jsou pouze ve vaně) a i pro děti od 6M

marky24
12. srp 2008

My už snad začneme od září, pani řikala že bere přihlášky až od 18.8. tak si to hlídám . Jinak od 3 měsíců prý do výřivky a od 6ti měsíců na bazén. Káje už bude devět takže pudem rovnou do bazénu. 😉

denisamertova
12. srp 2008

Halo holky!
A až budou vaši plaváčci větší a otrkanější, budu se na vás těšit na velkém bazénu kam dětičky přecházejí mezi třetím a čtvrtým rokem a já tam s nimi dovádím. 😀 🙂
Jinak jsem s Adélkou začínali plavčit v sedmém měsíci a bylo to naprosto úžasné..
Paní cvičitelky jsou všechny naprosto úžasné. Mají většinou každá dvě až čtyři děti vlastní... 😉

eva77
autor
12. srp 2008

Denisko, tak to se na tebe budeme s Martínekm těšit 🙂 🙂 .

majka060608
14. srp 2008

Ahooooj,
Lucky - jsi tu?? Koukám, že jsme se v porodnici nevědomky potkaly 😀 Já porodila 1.8. 😀 Máme holčičku Natálku (také) 🙂
Souhlasím s tebou, že je Bene porodnice je super. Byla jsem tam víc než spokojená!!!
Šla jsem na kontrolu a zjistili mi, že jsem oetvřená na 7cm (žádný bolesti jsem ještě neměla!), tak si mě tam nechali. Ve 14:00 mi píchli vodu, ve 15:00 mi začali bolesti a v 16:28 nám pan doktor Nováček porodil krásnou holčičku 🙂 Takže porod rychlý a Mudr Nováček byl super!!!
Sestřičky na novorozeneckém naprosto na jedničku!!! Velký dík všem!!!!!!!!!!!

lucky.lady
15. srp 2008

majka: Ahoj 😀
tak to jsme se tam určo viděly 😀 😀 😀 😀. Natálek tam v tu dobu bylo prý 5 🙄. Hold je to teď moderní jméno 😀.
Přišlo mi, že všechny maminy, co jsem tam viděla, byly naprosto spokojené 😉. Sestra je těhu a ráda bych jí zlanařila, aby se taky zaregistrovala tam, ale ona chce jít do Podolí... tak jsem zvědavá, jak se jí tam bude líbit. O Podolí jsem slyšela dost negativního, co se týče právě sester.
Nováček mě operoval spolu s Kroužkem, ale setkala jsem se s ním jen letem světem. Když jsme tam s manželem čekali, než mě vezmou na sál, tak jsme ani nevěřili, že je možné, aby nemocnice dýchala tak přátelských duchem. Ten pooperační pokoj je vážně krásný. A taky jsme byli nadšení ze sestřičky (taková blondýnka asi 40 let) byla tak milá, že jsem se s takovou sestrou v životě nesetkala, ani můj manžel. Byla jsem po císaři, tak nějakých 20 hodin o mně hodně pečovali. Od otevírání a zavírání dveří na balkon, až po omývání. Vždy byly moc milé...
Z vlastní zkušenosti můžu říct, kam se na Benešov hrabe třeba Apolinář... Přístup lidí dělá hrozně moc. Proto jsem si pobyt v porodnici vážně užila a žádné poporodní depky (jako při prvním porodu) nenastaly 😀

marky24
16. srp 2008

Lucky kámoška tam 29.7. porodila taky Natálku 😀

Deniso, na plavčo už se tedy těším 😉

lucky.lady
18. srp 2008

Ty jo holky, z těch Natálek se učitelky jednou zblázní 😀. Asi si je budou muset očíslovat, nebo tak... 😀 😀 😀

majka060608
18. srp 2008

Lucky, s přístupem sester jsem byla opravdu na 100% spokojená! Sice jich tam bylo tolik, že už si ani nepamatuju která byla která, ale hlavní je, že žádná nebyla protivná.
Tééda tak to by mě zajímalo, která jsi to byla 😀 Kdy jsi šla domů?? Já ve středu. Zdržela nás žloutenka 🙄
Nebyla jsi v tu středu v 10:30 taky na tý chodbě na přednášce? Tam jsme se musely vidět určitě 😀
Se divím, že se v těch Natálkách vyznaly 😀 Sestřička mi na porodním sále říkala, že se před náma už nějaká Natálka narodila 😀 A to jsme měly číslo 5 🙂

lucky.lady
18. srp 2008

Majka, sester tam byla spousta, to je fakt 😀. Ve středu jsme na přednášce byly. Ta doktorka byla taky bezvadná, viď? Prý "prolaktin vám to stejně odplaví z hlavy" (nebo jak to říkala) 😀
My jsme šli domů až v pátek. Rodila jsem císařem.
První dcera je Betynka- Alžběta. S manželem jsme si tenkrát říkali, jak je to v dnešní době neobvyklé jméno, ale když jsem byla před pár měsíci u zápisu do školky, tak ta ředitelka říkala, že Alžbět tam mají taky hafo 😕. Člověk nikdy neví... Ale co... Naše generace je zase samá Jana, Petra, Katka... a taky je nám to fuk, ne? 🙂

denisamertova
18. srp 2008

Halo holky - marky !!!
Na plavčo a na malé plaváčky už se také moc těším...
Potkávám dětičky-plaváčky ve městě a ti vždycky spustí : mamíí, mamíí, to je ta paní z plavání a to mě vždycky zahřeje.... Až budeš vědět, který den a čas budete chodit, tak písni, přijdu se juknout.... 🙂
Koukám, že je teď pěkně přeholčičkováno..
Kolem mne jsou také samé holčičky.
Dnes jsem zrovna kamarádce vyprávěla, jak si tu popisujete zážitky z benešovské porodnice.
Měli jsme husí kůži. Kamarádka čeká druhou holčičku a také byla při prvním porodu maximálně spokojená!!!
A jinak Natálka je úúúúžasné jméno!!

majka060608
20. srp 2008

Lucky - tak to jsme se v tu středu stopro viděly 😀 Ale ani podle té tvé fotky nevím, která jsi to byla 😀 S tím "prolaktinem" je jediný co si pamatuju 😀 😀 😀 😀 Doktorka měla pravdu 😀 😀 😀 Byla moc milá. Ptala jsem se jí na dost věcí a vždycky mi příjemně odpověděla. Opravdu si stěžovat nemůžu.
A jak se cítíš po císaři ted? Bolí tě něco? Mě už zadek nebolí 😎 Sice to ještě chvílema cítím, ale jinak už můžu sedět bez kruhu 😀
S těmi jmény máš pravdu. Naše generace je opravdu samá Jana, Katka atd. Tak tadle generace bude zase samá Natálie 😀 Je to moc hezké jméno, akorát to má jednu nevýhodu. Svátek těsně před Vánoci 😖

lucky.lady
21. srp 2008

Majka, v tu středu... já jsem seděla na křesle a doktorka si půjčila mojí Natálku, aby na ní ukázala jak ji držet na odříhnutí. Po císaři je mi fajn. Jizva sem-tam pobolívá, ale ani to nevnímám. Jen mám pořád 10kg nahoře a z toho začínám mít depky. Jsem pořád jako slonice ☹

marky24
21. srp 2008

Tu přednášku vám asi dělala pani doktorka Vokurková ne?
Byla sem na ní taky když sem tam byla. Je opravdu moc milá.
Lucky, já si z porodnice naštěstí odvezla jen 4 kila navíc, takže to bylo v pohodě, postupně mi to lezlo dolu a teď už sem na tom asi o kilo a půl líp než před těhotenstvim. Jestli budeš kojit tak určitě ještě něco schodíš. 😉

Deniso, tak mi pani na plavčo poslala hodiny ze kterých si můžem vybrat, tak sem jí napsala středu od 13.30, tak snad to tak bude, akorát sem jí to poslala v pondělí a od té doby žádná odpověď, tak nevim jestli jí to došlo protože zrovna v tu dobu nechodil kámošce ode mně mejl, jinak mi pošta ale fungovala. Tak sem s toho krapet nervozní abych něco nepropásla. 😝

majka060608
22. srp 2008

Lucky, tak to si tě pamatuju moc dobře 😀 Zrovna o tobě jsem na začátku přemýšlela...Ríkala jsem si: "ta holka se má, že může sedět 😀 , ta asi nebyla natržená 😀 A byla jsi tam jediná, která držela mimčo v ruce, neměla jsi ten vozík 😀 No a když paní doktorka ukazovala to odříhnutí, tak jsem si říkala, že se to mimčo vůbec nevzbudí 😀 Ta moje holka by už dala o sobě pěkně vědět 😀
Tak to je fajn, že po se cítíš dobře po tom císaři. S těmi kily si nedělej hlavu. Ono to půjde dolů. Mě to jde docela pomalu. V těhu jsem nabrala cca 14 kg, když jsem přišla z porodnice měla jsem dole 7 a po 3 týdnech mi zbývá ještě 5kg shodit. Tak nevím, jak to dokážu.

Marky - jo jo myslím, že se jmenovala pí. Vokurková. Jestli byla milá, tak to ona bude 😀 O víkendu jsme tam měli nějakého doktora (takový postarší pán - ted nevím na kolik bych ho tipla, ale třicátník to nebyl). V pondělí pak nastoupila ona...

lisounek
22. srp 2008

ahoj holky, zdravim Lucky 🙂 ..taky se chystam rodit v Benesovske nemocnici, rada bych tedy kazdym dnem, ale ditku se zatim nechce... 😉 uz je to vcelku dlouhe a narocne...a taky se obavam, jak dlouho me tu nechaji prenaset, no tak uvidime...jsem rada, ze Vy mate dobre zkusenosti, ja zatim take - ovsem jen z monitoru a kontrol 🙂

majka060608
22. srp 2008

lisounku, držím palce, aby mimčo přišlo na svět každým dnem, aby tě moc netrápilo 🙂 Já mám zrovna dnes oficiální termín porodu, kdyby se malá nenarodila o 3 týdny dříve, tak to bychom se v Bene asi potkaly 😀
Tak držím palce, jestli máš dobré zkušenosti z kontrol, tak to stopro budeš spokojená i potom. Všichni jsou fakt super 🙂
To jsem zvědavá kdo tě bude rodit 🙂

lisounek
22. srp 2008

majka: dekuju, ja jsem na to taky zvedava...ale je fakt, ze mi to staci uz ted, kdyz chodim na monitory na ten porodni sal, musim rict, ze to je dobra skola 😀 ...pusobi to tam na me teda jako hrozne pohodove a klidne, ale asi proto, ze jsem tam nezazila zadny poradny srumec (asi dobra organizace), ac rodici maminky a nazelenale tatinky - to uz jsem mela tu cest 😝

majka060608
28. srp 2008

tak co lisounku? Už máš po???

Cetla jsem, že jsi chodila na monitor na porodní sál...To já ne...Pořádný šrumec tam byl toho 1.8. kdy jsem rodila já. Byly v provozu dva porodní boxy a stále byly zaplněné. Odrodila jedna, šla na řadu druhá. Se divím, že to ten doktor stíhal 😀 Hezky jsme se střídaly, jako by to měli vypočítané...

lisounek
28. srp 2008

ahoj majko..no nemam jeste po ☹ ...porad chodim na monitor na porodni sal, vcera jsem mela uz z toho takovy trauma, ze jsem rada, ze dnes nerodim..vcera meli snad 8 rodicek a to jsem tam byla v poledne...obavam se, ze zase maji nejak vic plno..na psychiku nic moc teda..pokud neporodim sama, tak na vyvolani pujdu max. nekdy pristi tyden, tak snad se kapacita uz snizi... ☹

majka060608
4. zář 2008

no teda Lisounku to není možný. Tak ted už to snad máš za sebou ne 😲
Teda mají tam opravdu pořád plno 😕 to čučim jak blázen... Tak držím palce. Snad už dneska máš to mimčo u sebe 🙂

meriva
7. zář 2008

Ahoj majko 😉 Pamatujes na Kubika? Jestli si mela cislo 5 toho 1.8., tak jsme byly spolu na pokoji 🙂 Alespon vse tomu nasvedcuje...

marky24
8. zář 2008

Lisounku, moc ti gratuluji k holčičce a přeji jí hodně moc zdravíčka 🙂 Pak napiš jaký to bylo. 😉

Deniso, tak my na plavčo nakonec budem chodit v pátek ve 13.30 h., tenhle pátek už začínáme. 🙂

majka060608
12. zář 2008

Jůůů ahoj "merivo" - Ivča, že jo? Jestli si to správně pamatuju 🙂 jj jsem to já z pokoje č. 18 z 1.8. a číslo 5 😀 To víš, že si na vás pamatuju 🙂 Jak se má Kubík? Dívala jsem se na fotečky a je krásnoučkej 🙂 Jak jste dopadli s tou žloutenkou? Měl to už potom dobrý?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru