Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

steffi23
24. led 2013

Ahoj, mam dotaz. Plati se u Milosrdnych za porod? Ja kdyz rodila 12/2011 tak se platilo, ale ted pry je v platnosti zakon, ktery to prakticky zakazuje. Mate s tim zkusenost v porodnicich v Brne, teda kdo po dubnu 2012 platil?

simonisko
1. únor 2013

@steffi23 Já sem rodila v červenci a neplatila jsem nic..všehno zatáhla pojišťovna... 😀

hanka_k
2. únor 2013

@simonisko tys rodila u Milosrdných a neplatila jsi jako za nic(pobyt, manžel u porodu...) a u jaké jsi pojištovny???dík

simonisko
2. únor 2013

@hanka_k Platila jsem jenom nějakej ten poplatek za denm za tu hospitalizaci, myslím 500 na den..manžel neplatil nic.. jsem u oborové zp...

speedygon
3. únor 2013

v Brně se platí za přítomnost doprovodu u porodu jen v Bohunicích...jako jediná brněnská porodnice považují přítomnost doprovodu za jakýsi nadstandart, který by se měl platit...bohužel....já v listopadu 2009 neplatila nic...byl takový frmol, že asi byli rádi za každou pomoc...

vilibalda
3. únor 2013

@speedygon Tak na Obilňáku se v červnu 2011 platilo za doprovod u porodu a nevím o tom, že by to bylo někdy jinak.... Na 100 % si jistá nejsem, ale tím, že Bohunice a Obilňák spadají pod jeden subjekt, mají stejný ceník (alespoň co se týče doprovodu k porodu).

speedygon
3. únor 2013

@vilibalda díky tomu novému zákonu už je to jinak...platí se opravdu jen v Bohunicích

speedygon
3. únor 2013

Tak oprava a omluva:neplatí se jen u Milosrdných, měla jsi pravdu...

rendulka007
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
gabidesign
19. únor 2013

@steffi23 U Miloušů se neplatí už dlouho, rodila jsem v 6/2011 a už jsme neplatili.

steffi23
19. únor 2013

@gabidesign Tak to byla spis nejaka chyba 🙂 ja rodila 12/2011 a platili jsme 500Kc. Hned jak sel manzel od porodu, ja lezela jeste na boxu (malyho me vzali, byl predcasne), tak ho pri obouvani "odchytli". Ptala jsem se, protoze podle zakona by se ted uz platit nemelo.

gabidesign
20. únor 2013

@steffi23 Tak to je dobré, každopádně kámoška taky rodila 2011 a neplatila taky. 😀

saportka
22. únor 2013

Ahoj,moc prosím,prý se u Milošů dělaly nové porodní pokoje,nebo tak nějak,už jste je některá maminka měla možnoxst vidět nebo tam i rodit? Moooc děkuji 🙂

ninouche
23. únor 2013

@saportka Ahoj, zrovna včera jsem se tam byla podívat na prohlídce, tak mám čerstvé informace 🙂 Nové porodní sály (boxy) se budují, ještě to nemají hotové - prý snad cca do měsíce by měly být, ale jako všechno se to zdrželo... (Já rodím v květnu a to prý už určitě budou...) Ale i ty stávající jsou docela ok, jenom je nevýhoda, že sprchu a wc nemají přímo na těch boxech, ale na chodbě.

jancip
23. únor 2013

@saportka
@ninouche U Miloušů se dělají nové boxy? Tak to konečně vyřeší to, k čemu jsem tam měla jednu jedinou výtku...Prototože jít s klystýrem v kontrakcích dlouhou chodbou na wc bylo docela náročné.

ninouche
23. únor 2013

@jancip přesně můj případ 🙂 Tak jen doufám, že to do toho května opravdu budou mít hotové. Jediné, co mě mrzí, je to, že asi nebudou mít víc nadstadardních pokojů na šestinedělí... protože získat nadstandard je tam prý dost málo pravděpodobné, je o něj velký zájem...

saportka
12. bře 2013

Já mám TP 30.3 🙂 tak to asi ještě nebudou ☹ ale jdu na kon.k bratrům ted 18.3 🙂 tak se pozeptám 🙂

lisanda81
12. bře 2013

Ahoj přidávám novou zkušenost z Brno- Bohunic. Rodila jsem 25.2, nadstandart porodní box za 1000kč+ tatínek u porodu 500. Ale u nadstandartu může být otec u porodu celou dobu (tzn. např při odtoku plodovky jdou tatínkové domů a pak se přivolají při určitém nálezu-neplatí u nadstandartu). Dodrželi porodní plán, položili mimčo na pupík, ošetření dítěte na těle matky, přisátí hned po porodu, nenutili žádnou porodní polohu, žádný preventivní nástřih, mimčo 2 hod na porodním sále s námi. Ale měli jsme porodní plán, za kterým jsme si stáli (nenásilně) a snažili se nám vyjít vstříc. Úžasná porodní asistentka paní Veverková- měli jsme štěstí. Šestinedělí v pohodě 6.patro pokoje po 2+WC a sprcha, sestřičky super, lékaři trošku vázla komunikace. Novorozenecký odd. sestry většina hrůza až na světlé vyjímky.

ivuska22
19. bře 2013

Ahoj, chtěla bych se zeptat těch co chodí na monitory do Bohunic, jestli se tam dlouho čeká? U prvního syna jsem čekávaa i 4 hodiny, tak jen abych věděla na jak dlouho si domluvit hlídání. A nevíte holky jakou mají na monitorech ordinační dobu? Od kdy ráno začínají a kdy končí?

janakkk
21. bře 2013

@ivuska22 já sice chodila před rokem a pul, ale podle mě s emoc nezměnilo, odrinační dobu si nepamatuju, ale čekávala jsem dlooouho, klidně i několik hodin, jednou jsem tam ztvrdla od pul 2 do pul 9, protože mi to natáčeli 2x....

kajjkka
25. bře 2013

Ahoj, tak čerstvá zkušenost z Bohunic. Rodila jsem 14.3. tatínek u porodu 500,- nadstandart porodní box 1000,- všichni byli v pohodě, jen některé sestry na dětském občas neměly svůj den a nebyly moc příjemné, ale další den už zase v pohodě, takže záleží na tom, na koho člověk natrefí. Na kontrolách na monitor jsem dlouho nečekala, max půl hodiny, když má člověk nějaký problém, tak ho vezmou hned. Toť má zkušenost, klidně půjdu do Bohunic rodit znovu 🙂

kotito
29. bře 2013

Nevíte kolik je tam porodních boxů s vanou? Chtěla bych rodit do vody....

djn
29. bře 2013

@jancip já rodila na Obil'náku...s klystýrem jsem měla problém doběhnout na záchod, který je na porodním boxu, kdyby byl dál, tak hups...
@ninouche nadstandardy jsou problém všude, je o ně strašně velký zájem, takže musíš mít vyloženě štěstí

djn
29. bře 2013

@speedygon @vilibalda - na Obilňáku tatínci za přítomnost u porodu taky platí

kotito
29. bře 2013

Nevíte kolik je v Bohunicích porodních boxů s vanou? Chtěla bych rodit do vody....

blanka.k
29. bře 2013

@kotito je tam jen jeden - nadst. box (1 s vanou + 2 nadst.bez vany). Taky jsem o něm přemýšlela (nechtěla jsem rodit do vody, ale jen se naložit do vody pro úlevu), ale na těch placených prohlídkách sálů nám PA říkala, že to moc nedoporučuje (pokud není zřejmé, že porod bude rychlý), protože ten sál je bez oken, a že jak se tam napustí ta vana, že je tam docela nedýchatelno 😅 Na sálu jsem nakonec strávila 3 dny, bylo krásně, okno dokořán, v tom bez oken bych asi měla asi po 1.dni depku (měla jsem jak nadts. sál 3dny,pak JIP, pak 3 dny běžný pokoj + 3 dny nadst.pokoj , na všech vybavení super 😅

kotito
29. bře 2013

@blanka.k a kdy jsi rodila? chystáme se na prohlídky porodnic, ale chtěla bych trošku do předu vědět co a jak a na co pořádně mrknout...jsme ztoho s partnerem trošku vykulení 😀

blanka.k
29. bře 2013

@kotito Už jsou to skoro 3 roky (květen 2010), ale je to tam pořád stejné (co se počtu a vybavení boxů týče) 😉 Ta prohlídka + základní info o porodu bylo fajn (základ obecně, jak poznat porod, kdy dojet, při jakých problémech radši taky dojet), jak to probíhá u nich, kde, za kolik, atd, co sebou, co dostaneme na místě...)

speedygon
30. bře 2013

@djn jj, já vím...jen u Miloušů ne..místo toho, aby byli rádi, že tatínek pomůže...už by ty platby ale být neměly....

kajjkka
2. dub 2013

@kotito ahoj, já rodila v březnu v Bohunicích a je tam sál s vanou jen jeden. Byla jsem na něm, chtěla jsem taky rodit do vody, ale nakonec na to ani nedošlo a říkali mi, že 2. doba porodní ve vaně nebude určitě, jen 1. by mi dovolili. A je fakt, že tam bylo dost vedro, ale je tam i větrák mimo jiné.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru