Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

mitote
9. říj 2013

@schiferka jestli ti jde o max peci o mimi a sprchu a wc, tak jdi na obilnak a na sestinedeli si zaplati polo nebo nadstandart 🙂

schiferka
9. říj 2013

@mitote Tam je nejaky polonadstandart? Vsude uvadi je klasicky nadstandart...chjo...proc to nemuzou mit hezky nekde napsane 😀

schiferka
9. říj 2013

@zuhur Tak to je fakt dost cerstva zkusenost 🙂
A to jsi mela stesti na Obilnaku, ze jste tam byly jen dve?
Asi rano vemu tuzku a papir a zacnu smolit, abych to mela modre na bilem 😀
Tak ja asi ziju v bludu, neb jsem si myslela, ze vsechny maminky jsoou sdilne, preci jen v porodce tahnou za jeden provaz ne? 😀
Njn, naivita roste v kazdem veku 😀 😀
Ted uz to hazu za hlavu a jdeme s mimi odpocivat 🙂

zuhur
9. říj 2013

@schiferka poprvé 4 a podruhé 2. Nejsou - bohužel :( Odpočiň si - budeš to potřebovat.

mitote
9. říj 2013

@schiferka ano ano, polonadstadanrt, to jsou dva pokoje, na kazdem pokoj dve postele - pro tebe a manzela/partnera, prebalovak s vanickou, televize, rychlovarna konvice, spolecne lednicka a vaha a spolecny zachod a sprcha. Socka je nova. A nadstandart ma vlastne socku jen pro sebe. Ja mela tne polonadstandart a super. Ja teda nemela miminko u sebe, nicmene na pokoj jsem vyfasovala babu az hruza, tak jsem zdrhala. a na polo i nadstndartu jsou navstevy neomezene a na pokoj. Jinak ten polo je samozrejme levnejsi. Tusim ze ty platis 700Kc, miminko 300Kc, manzel/partner 200Kc, ale nejsem si jista. Ja tam byla sama. Ale opravdu vyborne. Nebyla jsem po porodu na nikoho zvedava.

mitote
9. říj 2013

@schiferka hele asi tak, ja byla puvodne na pokoji taky pro dve, taky s maminkou, ktera mela dite v inkubatoru... bylo to asi tak, prvne ja, pak privezli ji.. ona se me ptala, v jakem tydnu jsem rodila, cozjsem odpovedela a ona zacala vykladat jak pred dvaceti lety rodila taky tak brzo a ze dcera je navozika, DMO, totalne postizena... jako tohle chce clovek po porodu fakt slyset... pak to mlela jeste dalsi den. Kdyz jsem sla ve 23h spat, parila hry na notasu, kdyz jsem sla rano o pul pate za dcerou a v pet se vracela, uz je zase parila. Takze jsem rano utekla velice rada na polonadstandart. Je to fakt o tom, koho vyfasujes. Ale jinak personal na obilnaku je miliony

schiferka
9. říj 2013

@mitote ahaa, tak si pisu, zavolat na obilnak a objednat se na prosinec bez protivnych zenskych 😀
Dekuji za dalsi cenne informace 🙂
ted uz jdeme haji... 😉
Jinak k te pani, asi byla trochu jeta :D ale kdybych tam vyfasovala nekoho takoveho, tak taky zdrham...jezis, ti lidi jsou divni :D

mitote
9. říj 2013

@schiferka neni zac... ja tam puvodne vubec rodit nechtela, ale musela a diky za to...pristi porod jedine tam 😅 kldine se ptej, ale rodila jsem presne pred rokem 🙂

schiferka
9. říj 2013

@mitote Tak to gratuluji k 1. rocku miminka 😉 At hezky rostete 🙂

staninka77
10. říj 2013

@schiferka -Sociálka je jen na porodním a to je fajn že nemusíš lítat někdě v těch bolestech na chodbu,ale na odělení už jsou venku a jsou společné,jen jedny jsou docela moderní a ty druhé nic moc a je tam zima ale jednou jsem potřebovala se rychle umýt tak jsem šla na ty staré sprchy,a poporodní vložky si mužeš koupit i na Obilnáku,mají tam obchuek pro miminka a i maminky.
I Bohunice nejsou k zahození zase na pokojích máš sociálku to je dobré.
A náštvy i na Obilnáku po domluje není problém že by za vámy došel měla jsem to i já takhle chlapík došel během dne a chvílu plkaly na chodbě z malím.
A když se miminka rozhodnou jít na svět dříve stejně tě pošlou n na Obilnák.
A je pravda že jak ta hodinka na tebe přijde je lepší si zavolat do té porodnice kde chceš rodit muže bejt i STOP STAV že rodičky nepřijímají.

staninka77
10. říj 2013

@schiferka -A kdy máš TP,a kam budeš chodit na monitor,na Obilnáku to dělají taky i v Bohunicích,já jen byla na plodové vodě v Bohunicích a byla moc spokojená,ale jak jsem chodila do rizikové poradny už od začátku na Obilnák tak už jsem tam i rodila,jen jedna sestra na monitorech byla hodně protivná prej co tu děláte tak brzo,a já jí na to odpovídám že mě sem poslal doktor.
A pak stichla. 🙂
@mitote --Ta baba byla ale fakt na mašlu,že tě nenechala ani odpočinout,a furt hrála z notebookem.To by mě naštvalo a taky bych raději šla jinam.
A takové kecy je hnusné říkat hned po porodu maličkého človíčka když i ty sama nevíš jak to vubec vše dopadne.
A jsem ráda že je vše OK a malá je zdravá. 🙂 🙂 🙂

mitote
10. říj 2013

@staninka77 no jo, clovek si holt nevybere, koho mu tam soupnou...

staninka77
10. říj 2013

@mitote -To je pravda hold si nevybereme že.

schiferka
10. říj 2013

@staninka77 No termin mame 21.12. , takze svvym zpusobem je cas, jen zjistuji dopredu, neb jak pises, nevis ani den ani hodinu, kdy se prdoch rozhodne.. Treba dnes jsem dobihala na bus a teda celou cestu mi to nechal vyzrat, skoro mi vykopal hrudnik na vedlejsi sedacku 😀 😀
Jinak na monitor nevim kam budu chodit, to az podle gynekolozky, kdy me posle, ted jdu na poradnu ve 31tydnu a fakt nemam sajn, jak to ona dela.
Ja byla na plodovce v Prenatalu a taky desna spokojenost 🙂 Jen mi pak prosakovala plodovka, ale nastesti zazehnano 🙂
Dnes mam uredni den, tak si zavolam na Obilnak, jak je to tam s tema prohlidkama salu a objednam se a snad budu chytrejsi 🙂

staninka77
10. říj 2013

@schiferka -Ty jo to jsi neměla dobré že ti ta voda prosakovala hlavně že to bylo zažehnáno.
Já byla na plodovce i na odběru pupečníkovou krev my braly.
A vše dopadlo taky dobře,Já byla v Bohuniích na tom.
Jinak je roavda kam tě dr.pošle na monitory.
Jistě bych šla do obou porodnic se podívat na sály,ale na ty bych šla kolem 30.tt dřív ne.

staninka77
10. říj 2013

@staninka77 -Podle mě jsou prohlídky v uterý nebo v sobotu.Ale je to dle dohody za zeptání nic nedáš. 😉

schiferka
10. říj 2013

@staninka77 Jak rikas, maj tam urcite dny, ale na Obilnaku se musis nahlasit v Bohunicich mi to prijde chaoticke, kdo prijde, ten tam bude, ale to si radeji zjistim 🙂
Jak to, ze jsi byla na tolika odberech, copa jste meli za problem?

staninka77
10. říj 2013

@schiferka -dej si babyonline.cz tam se hodně dozvíš máš tam krásné fotky všech porodnic z celého česka,jistě na to jukni...A tam je i číslo na paní Kamenikovou je to bezvadná vrchní sestra na porodním.A tam se obednej a pozeptej na ty lekce co jsou a kdy je to nejvhodnější na ně zajít se podívat.
Budeš u toho mít i nějaké povídání ohledně kdy dojed do porodnice co sebou a mimíska.
A podíváte pokud nějaká rodička nebude rodit zrovna na pokoji.

Mě braly hned z jednoho vpichu i pupečníkovou krev.Zjistily my v těhotenství hodně vysoké hodnoty TOXOPLASMOZY,tak proto to dělají,ale vše dopadlo velice dobře. 🙂

schiferka
10. říj 2013

@staninka77 Odkaz jsem zkoukla, zitra tam zavolam a jsem zvedava, co mi reknou 🙂
tak to je fajn, ze nakonec s miminkem bylo vse v poradku, ja mela mega strach jen u toho odberu a pak z vysledku, nastesti, dopadli OK, tak doufam, ze to tak bude pokracovat 🙂

staninka77
11. říj 2013

@schiferka -Ahojky,tak jak jsi dopadla,jen doufám že jsi se dovolala dobře,z těch stránek,mají to dobře udělané všechny porodnice z ČR 🙂 .
Já měla to samé a když člověk neví zda je vše OK tak jsme hodně plačtivé z toho a jak dojdou vísledky a je to OK to je nádhera.Jistě bude to krásně pokračovat a ty z miminkem si hodně zažijete. 🙂 🙂 🙂 🙂

schiferka
11. říj 2013

@staninka77 Ahooj, dovolala jsem se uplne v pohodě, všechno se zeptala a ted jen premyslim, na kdy se objednat na ten kurz, neb to mam ted nejaké nadité všechno 🙂
Heh, o tom vubec nepochybuji, ze si s mimi uzijeme 😀 Uz ted si uzivam, neb mimi nema rado sezeni, porad se vrti a kdyz chodim, je vse ok, ale co ty klouby pak 😀 😀

staninka77
11. říj 2013

@schiferka -A v jaké dny mají ty kurzy,a jedná se i o Bohunice nebo jn o ten Obilnák.
Takže mimísek nemá rád že sedíš.
Třeba jak se narodí bude to v pohodě,a bude to holka nebo klučík,a máš vybrané jména pro mrnouska.
Já vždy chtěla Karolínku,ale bohužel už se jí nedočkám muj živitel ne a nechce ☹ .

Jak to že není teď čas na kurz,tam se dozvíš hodně informací a muže tam i stebou manžel nebo přítel. 🙂
A musíš si to i obědnat jakej den chceš jít.
Byla jsi i na testu cukrovky.

schiferka
11. říj 2013

@staninka77 Na Obilnaku jsou kurzy v po+so a v Bohunkach ut+so
Je to pan Mrňousek neposedny 😀 tak uvidime, jak to bude az se narodi 🙂
Heh, tak treba si to zivitel rozmyslí 🙂 takze mas tri kluky jo? Ty jooo, tak to te trochu lituju, sama zenska v domacnosti 😀 Snad te aspon trochu poslouchaji 😀
Ted mam jeste nejake pochuzky, takze po nedeli se tam objednam a ten dalsi to snad prubnu 🙂
JInak ty dny objednavaji tak jak maji asi lidi, protoze pani rikala, ze ne kazdy ten den ten kurz je.
No jasny, ze jsem byla na testu cukrovky, ale prijde mi, ze je to uz nejak davno 😀 a to jsem z toho mela pekne bobany 😎

staninka77
19. říj 2013

@schiferka -Ahojky moc se omlouvám že jsem dříve neodepsala nebyl čas.
JJ mám tři kluky a někdy dají hodně zabrat ale nějak to zvládám prozatím.
Takže na Obilnáku jsou v ždy jen pondělí a tu sobotu.A už jsi se tam nějak domluvila na jakej den pujdeš. 🙂

schiferka
20. říj 2013

@staninka77 Ahoj 🙂 nic se nedeje 😉
Jak jsem to napsala, tak presne mi to bylo receno jak prohlidky na Obilnaku tak v Bohunkach.
Az to zkouknu, dam vedet, jak to na me zapusobilo 😉
Ty jo, tak to Ti teda nezavidim, mit doma tri kluky, to musi byt obcas na palici ne? 😀

staninka77
20. říj 2013

@schiferka -A pujdeš do od obou porodnic z manželem.
Já byla jen na Obilnáku ještě před 9.rokmy jsem platila jen já a přítel nemusel,ted se platí i za přítomnost za oba. 😉
Jasně že pak napiš,jak tě to zaujmulo. 🙂
Jinak je pravda že někdy je to fakt na budku ti kluci,a kor tři.
😉
Ale mám je všechny ráda i když dělají někdy doma zle. 😉

schiferka
22. říj 2013

@staninka77 To jeste nevim, zda pujdu s pritelem nebo sama, uvidime casove 🙂
Ty jo, tak to nevim, zda bych zvladla tri deti 😀
Sice mam dva brachy, ale to bylo kdysi jine, beztak 😝

JInak se zeptam, ma nekdo zkusenosti s detskou MuDr. Drazanovou? 🙂

staninka77
25. říj 2013

@schiferka -Ahojík,myslím si že už je uplně jedno zda tři nebo víc dětí.
Ale doba byla jiné to je jasné,ted hodně chybí finance,ale vždy se to dá nějak zkloubit.
JJ uvidíš jak bude čas jistě se tam podíváte.
Tu dr.neznám nemohu radit a zjaké části je.
Kdyby jsi se ptala na Líšen tam na ty doktory tak to povím,že je ta dobrá dr.Boruvková děcká,kní moje děti chodily i já když jsem byla malé děcko. 🙂 🙂

schiferka
25. říj 2013

@staninka77 Noo, doktorka je z Kralova Pole, to ja jenom tak, se ptam, uz jsme se k ni zaregistrovali, tak uvidime, zatim se jevi normalne 🙂
No to verim, ze je to obcas zahul. Sama pochazim ze tri sourozencu, tak vim, ze nasi taky meli co delat 😀
Urcite tam zajdu. Ted ve stredu jdu do prenatalu jeste a i podle toho co mi reknou 🙂
Uzij si prodlouzeny vikend s detma 😉
Predpokladam, posledni slunecny 😝

staninka77
27. říj 2013

@schiferka -Díky mocinyk,užíváme si prodlouženého víkendu,včera byli naposledy na houbách,a dneska měli jed za kamarádkou do Svitav alep ojedeme až ve středu,malej dostal TEPLOTY TAK JSME RADĚJI DOMA,a odložily to na tu středu.
Jistě dr.bude OK,co jsi si vybrala pro mimíska. 🙂 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru