Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

marketuska
25. dub 2014

můžu se zeptat po kolika jsou pokoje U Milosrdných - když jsem rodila 2011 byly po 3, teď jsem našla na stránkách, že po 2?

hanka.
27. dub 2014

@marketuska jsou po dvou, ale většinou, když je plno, tak po třech. kamarádky, co tam rodily v posledním půlroce byly po 3

marketuska
28. dub 2014

@hanka. a nevíš jestli je potřeba taška sólo k porodu a sólo na 6ti nedělí? a jak dlouho trvají kontroly? Jsem objednaná na 8:30, jestli mám počítat s tím, že za hodinu vypadnu, nebo tam budu celé dopoledne :/

zuzaczech
28. dub 2014

Přidávám moji zkušenost z minulého týdne, rodila jsem v Bohunicích dvojčátka přirozeně a byla jsem nadmíru spokojená. Porodní asistentka byla úžasná a kromě pár výjimek byly sestry na šeštinedělí velice ochotné a nápomocné. Příště jedině zase tam.

hanka.
28. dub 2014

@marketuska já tam nerodila, tak nevím :-/. co se kontrol týče, tak to bude asi jako všude. když nepříjde nikdo a nic akutního, tak by si mohla být za hodinu pryč, ale taky tam můžeš být déle.

hanivasi
29. dub 2014

@olivazelena ahoj, tvůj příspěvek mě docela potěšil. Jen bych měla ještě dotaz - co vše potřebuju sebou na ten OBILŇÁK? zrovna si balím tak nějak věci, ale nevím co vše si mám dát do tašky. Slyšela jsem že se snad má brát i oddací list manželů, je to tak? napiš mi prosím vše co sis brala.
dikec.

sarunatko
29. dub 2014

@zuzaczech Tak to jsem ráda. A je tam teď moc nacpáno? Já jsem tam rodila před třemi lety a bylo přeplněno. Kolik vás bylo na pokoji?

zuzaczech
30. dub 2014

@sarunatko Relativně plno bylo, ale to člověk neovlivní. Pokoje jsou po dvou maminkách, ale my jsme si s manželem nakonec vzali nadstandard, dvojčata nám dávají dost zabrat 🙂

sarunatko
30. dub 2014

@zuzaczech No to chápu. My jsme právě před těmi třemi lety byly na pokoji po třech, bylo narváno.

lucyanek
22. kvě 2014

Mám dotaz. Vyplňuju souhlas rodičky s vedením porodu u Miloušů. Je tam odstavec o tom, že u porodu můžou být zdravotničtí studenti, protože tato nemocnice slouží jako výukové pracoviště vyšší zdra. školy. V dalších papírech, který jsem od nich dostala je, že mám právo zakázat účast takových osob při poskytování zdrav. služeb. Řešila jste toto některá? Když s tím nesouhlasím, mám jim to tam třeba k tomu na ten papír se souhlasem rodičky dopsat? Nebo mi dají jinej papír? Nebo je to stejně jedno co chci a stejně mě tam nějakýho studenta "strčí"? 😅

Já nejsem nějaká háklivá, příjemný studentík by mě naopak vůbec nevadil 😅, ale mám spíš obavu, že já bych určitě vyfasovala nějakou nepříjemnou nebo hnusně se chovající studentku 🙄 a to by mě u porodu fakt příjemný nebylo 😖

opifka
26. kvě 2014

@lucyanek

Taky se chystám k Miloušům, ale zatím papír nemám. Co se týče účasti studentů - NO, někde se to musí naučit. Ale nemyslím si, že by nechali nějakého studenta/studentku dělat něco, jde spíš o to, aby věděli a viděli ten průběh porodu a aby tobě nevadilo, že ti někdo bude koukat mezi nohy 🙂

Navíc vždy, když nemocnice poskytovala nějakou praxi studentům, nikdy se nestalo, že by studenti byli zlí nebo otrávení. Naopak, oni jsou vždycky nejvíc vyjukaní a nejistí 🙂 A když by nedej bože byla nějaká komplikace, tak jim to do rukou určitě nedají (na ogtt jim sestra odmítla zkusit mi nabrat krev, protože mám neviditelné žíly). Takže bych byla v klidu 🙂

chicabella
27. kvě 2014

Zdravím, já rodila v únoru 2012 u milošů. Byla jsem fakt maximálně spokojená, bylo o mě i syna krásně postaráno, v září čekáme druhé dítě a pokud to jen trošku půjde, chystám se zase tam, i když už teď bydlíme 60km od Brna ... Jinak ségra rodila před rokem v Bohunicích a byla jsem v šoku z toho, jak to tam chodí ... sice mamče po 2 na pokoji (asi taky ne každý pokoj), ale ten přístup personálu katastrofa. takže za mě jedině miloši a kdyby byly nějaký komplikace, tak určitě obilňák 🙂

opifka
15. čer 2014

Ahoj, kdo váháte kam jít rodit, tak klidně zamiřte k Milosrdným. Péče 100% jak na porodním, tak na šestinedělí, každý problém konzultují, starají se o mamku i dítě fakt pečlivě. Personál je hrozně vstřícný a ochotný, hodně vás budou podporovat v kojení a starání se o miminko co nejvíce sama, abyste se to naučily, takže nečekejte, že vás budou tahat za ručičku 🙂

Jídlo mají dobré, celý den je k dispozici čaj, můžete si nechat donést i své vlastní pití a něco na zub (podávají večeře docela brzo a v noci, když budete kojit, tak budete rády, že máte v šuplíku aspoň donesený banán 😀 ). Pokoje jsou po třech, prostory jsou striktně čištěné každý den. Po čtyřech dnech většinou propouští, když dítě i mamka prospívají. Doporučila mi tuto porodnici i moje gynekoložka a já vím proč 🙂

mar17
15. čer 2014

Ahoj,taky jsem byla rozhodlá jít k milosrdným,ale bylo mě řečeno,že tam nedělají složité zákroky.Hrozí mě císař kvůli placentě a navíc je malej otočený KP,tak fakt nevín ksm.

staninka77
23. črc 2014

@mar17 -Tak kde jsi nakonec rodila,a ještě jednou ti chratuluji k maličkému,at je mocinky moc hodny a dělá vám obrovitánskou radost. 🙂

vinamuska
29. črc 2014

ahoj děvčata.. takže.. byla jsem rozhodlá k Miloušovi.. super přístup, vše úžasné co se týče porodního odd. lékaři na 1s hvězdičkou, sestičky také.. jenže.. včera jsem strávila na oddělení gynekologie u Miloušů noc.. a můžu vám říct, že katastrofa..dostala jsem hrozné lůžko, celkový přístup večer sester, když vás náhle přijmou mne docela vydesil...
chci se tedy zeptat, jak vypadaji pokoje na 6nedělí? jsou tam trochu lepe vybavenejsi pokoje? kde jsou sprchy a wc? jake tam jsou postele, taky takove ty z tech 60- 70 let? docela mne to odradilo, protoze to co udealji na porodnim za paradu, tak na gynde totalne potopili :(

vinamuska
29. črc 2014

@paracka ahoj , chci se zeptt, ty jsi lezela na klasicke gynde? jak vypadaji pokoje na sestinedeli? stejne postele, stejne wc a sprchy? nebo je to o tridu lepsi?

janinka1090
29. črc 2014

Mám pocit, že nejvíc záleží na tom, že máte v pořádku miminko a pak trochu na ochotě a přístupu sester, tím už teď myslím oddělení šestinedělí. Já jsem byla na Obilňáku a nějaké zastaralejší pokoje jsem fakt neřešila. Byla jsem spokojená, měla jsem zdravé miminko a co víc si přát. Porodní sály byly moderní, každý měl svoje wc a sprchu a především porodní personál byl perfektní.
Dvě kamarádky byly v Bohunicích a taky spokojenost, další dvě u Milosrdných a taky dobrý. Píše se tu, že u Milosrdných nejsou na větší zákroky, ale oběma těmto kámoškám dělali akutního císaře a proběhlo to ok. Přeju hlavně všem zdravé a spokojené děti 🙂

terkaz
29. črc 2014

@janinka1090
presne, souhlasim. Mne je uplne fuk, jake budou pokoje, hlavne abych narazila na fajn asistentku, doktorku a sestricky a vse probehlo ok. Ostatni je mi uplne fuk 😉

paracka
29. črc 2014

@vinamuska ahoj, ano pred porodem sem lezela na udrzovacce na gynde a postele klasicke bile kovove a na sestinedeli uz moderni nizsi a drevene. Sprchy starsi ale ciste

kadyba
27. říj 2014
krtekk
11. pro 2014

Ahoj holky, taky řeším kde budu v Brně rodit. U milosrdných jsem byla před dvěma lety s mimoděložním těhotenstvím a chovali se tam ke mně všichni hezky, povolila jsem i asistenci studentů (zrovna to byli studenti záchranáři), ale byli vděční a všichni příjemní. Nechali je zavazovat nohy před operací, sestřičky je učili odebírat krev a pak je nechali samotné, ale byli šikovní a pak měřili teploty a pak dělali pomocné věci. Třeba chystali a umývali postele, převlékali, donesli čaj atd. Takže asi záleží o jaké studenty konkrétně půjde. 😉

mamulkaivulka
2. led 2015

Mamky, mám strach, potřebuju poradit s výběrem porodnice. Můj první nezdar se konal na Obylňáku v 99roku. Ležela jsem tam na rizikovce a 26tt jsem byla 2dny bez ozev.... ale bylo mi řečeno, že mimi někdy spí a je otočené a nejde to natočit. Praskla mi voda, hnědá s kousky.... hnus. Porodila jsem mrtvého synka. Druhý porod (2009) mě odeslali do Bohunic, bolesti mě chytili doma, tři dny před plánovaným porodem. Když jsem přijela do porodnice, řekli mi, že nemají místo ale byla jsem otevřená na 4 prsty a porod byl rozběhnutý. Tak mě sestřička dala do kumbálu na přistýlku ze které musela přímo předemnou odnést hliníkový žebřík. Dali mi monitor a čekala jsem na sál. Jak se to uvolnilo, musela jsem v bolestech klusat za sestrou. Ale pohoda.... porodila jsem Kubíčka. Hned mi ho dali a zkoušeli jsme kojit. Malí mi zvracel, telefonem jsem se nikam nedovolala, sestra do telefonu byla krajně nepříjemná, že mám počkat do rána. Ráno přišla nějaká ta laktační poradkyně- řekla jsem jí, že malý zvrací hned jak se napije..... ,,to bývá, že děti ublinkávají." Odvezli mě na normální pokoj - 3 postele s dvěma maminkama čekajícíma na porod. Malého s postýlkou jsem neměla kam dát, tak jsem ho měla v chodbičce skoro u záchodu....
Malý už ani nechtěl sát, já nervy.... sestry z gyndy mi sice pomáhali ale malý byl mokrý, neměla jsem ho do čeho přsléct a konečně kolem 15hod dojela sestra s věcma a že musí vzít malého na koupání. Protože já jsem ho tam neměla kde umýt, snad jedině v umývadle. Tak jsem ji prosila, jestli by se na malého nepodíval nějaký doktor. ODVEZLA mi ho a už jsem do 22hod o něm neslyšela...nikdo nic nevěděl, info nikdo nedal. Dá se říct, že jsem lezla po zdi. V těch deset večer mi sestřička, která přišla na službu a asi se jí šílící mamky zželelo. Zjistila, že malého dali do inkubátoru. Do rána jsem šílela. Už v 6hod jsem byla nachystaná a čekala jsem kam bych za ním šla.... kolem 8hod pro mě došla sestra z novorozeneckého a odvedla mě za malým. Byl poloviční, špatně dýchal ... hrůza. Prý jak skončí vizita, udělají mu nějaké vyšetření a vezmou mu krev..... na co čekali????? Po jedenácté hodině mě zavolali že malého převezou do Černopolní. Nechápu, proč tam maminky nesmí chodit k těm inkubátorům. Nikdo neměl zájem, sestry i doktorka nepříjemní, že je obtěžujeme. Prostě strašné. Pak kolem 13hod mě zavolali, do ordinace, kde mi suše oznámili, že mi syn zemřel.... neví proč ale, že tím pádem můžu klidně domů. Jestli mě má kdo odvézt... zavolala jsem si sestru. Kubíček vážil 4220g a při porodu se mu otočilo nějak střívko. Tenhle problém je operovatelný ale syn mi zemřel na sepsy, což je otrava organismu. Na vyšetření čekal dva dny...
V roce 2013 jsem rodila dcerku v nemocnici Kyjov, malá hned byla semnou, měla žloutenku, směla jsem za ní kdykoliv k těm inkubátorům. V 23hod jsem si za ní šla ještě před spaním, pohladit ji a pusinkovat na nožku. Moc mi to pomohlo. Sestry super i doktoři příjemní, směl tam i táta. Jenže jsem těhotná 22tt, problém je, že mám cukr, hroznou pupeční kýlu. Kyjov mi řekli, že není problém udělat císaře a podvázat vaječník ale tu kýlu u toho neudělají - mám prý zkusit Bohunice, přímo doktora Lukáše Hrubana. Prosím o rady a zkušenosti. Moc děkuji i za trpělivost přečíst ten můj literární počin 😀

mimikoko
4. led 2015

Super téma!!!
* MAM OTAZKU
když chci nadstandard nebo prostě něco lepšího si připlatit abych byla na pokoji sama kolik si zaplatím za den? A taky jak dlouho člověk může být v porodnici? Jsem prvorodicka proto se tak ptám a budu ráda za odpověď ... A také kolik zaplatím když bych chtěla přítele u porodu prej se za to platí ... Děkuji za info

blanka.k
4. led 2015

@mimikoko Ahoj, nevím, jak je to teď, ale v Bohunicích jsem platila 500,- za nadstandard porodní sál (to se platí jednorázově, ne za dny... naštěstí, neb jsem tam byla 3 dny), 500,- za doprovod, za nadst. po porodu to bylo 1200,-/den + jsem měla 2lůžkáč, kde mohl být tatínek a ten platil nějakou symbolickou cenu, snad 80,-/noc.... ale na jídlo si chodil do Campusu. V porodnici se bývá 3 dny po klas.porodu, 4 po císaři

blahova_andrea
4. led 2015

@mimikoko pokud vím, tak letos už se ve většině porodnic za doprovod u porodu neplatí 😉 kolik stojí nadstandard najdeš jistě na stránkách konkrétní porodnice. délka pobytu je různá. po prvním porodu jsem tam byla týden. syn se narodil dřív a měl žloutenku. po druhém porodu mě pouštěli 4.den

blahova_andrea
4. led 2015

@mamulkaivulka a když jsi v brně nebyla spokojená ani v bohunicích ani na obilňáku (což se tedy po přečtený tvých řádků vůbec nedivím ☹), tak nezkoušela jsi se ptát u milosrdných? prý se teď hodně spravilo porodní i ve vyškově, co jsem slyšela. nevím jak to máš kam daleko

staninka77
17. led 2015

@mamulkaivulka -Ahojky tak to mě hodně mrzíco jsi prožila, přišla o dvě děti.
Já byla třikrát na Obiklnáku a max spokojená.
A první tídě jsem rodila jako ty rok 1999 a také jsem tam nechtěla rodit,ale na konec jsem tam znovu rodila, druhé dítě, to jsem byla spokojení taky, jen mě teda mrzelo že jsem neměla synka u sebe jako každá maminka, pak mě převezli na rizikové těhotenství a tam jsem už zustala bez synka po celou dobu jen chodila kojit na oddělení kde muj syn ležel.
Hodně mě to trápilo, ale zvládli jsme to bez problému.
A pak toho třetího jsem opět rodila na Obilnáku, a to jsem byla spokojená nejvíce.
V těhu jsem prodělala toxoplazmozu vysoký tlak a na konec i těhu cukrovku musela si jednu chvílu i píhat inzulin, ale zvládli jsme to vše a jsem za to ráda že mě na Obilnáku pomohli, byla jsem tam už od 14.tt mě tam hlídali, dělali vše proto aby vše dopalo a já mohlo odejít i z miminkem domu.

Co ti radím jestli chceš do jiné porodince tak jedině Vyškov tam to vypadá i krásně, a rodila tam spousty mích známích.
A nebo jedině znovu Obilnák, za tu dobu se tam hodně změnilo jsou tam kapacity kteří ti vypomužou.
Personál na porodiním je fakt bezvadný, když jim vše povíš tak ti vyjdou vstříct.
Ale jistě tvé rozhodnutí.
Držíme palečky, ap ka dej vědět budeme i na tebe myslet. 🙂

mamulkaivulka
18. led 2015

@staninka77 Díky <3

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru