Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

hrozinka
19. bře 2009

Ahojky chtěla bych jen přidat svou zkušenost s porodnicí. Když jsem byla těhulka hltala jsem každou radu. pročítala jsem snad celého koníka, abych věděla kam jít, bohunice jsem věděla na 100% že nebudou, ty mi připadají jako výrobní linka a hrozně mě odlákává jen vzhled nemocnice, na obilnák jsem slyšela 50/50 někdo tam byl spokojený jiný zase ne, říkala jsem si je fakt na jakou směnu člověk narazí, no a nakonec polní ta se mi líbila hlavně názvem nemocnice milosrdných bratří mě hodně vnitřně utěšovalo, že tam to může být dobrý, a jelikož jsem během těhotenství omdlela a sanitka mě dovezla zde, měla jsem vybráno, nemocnice se mi líbila i zevnitř.
těsně před porodem jsem byla nervní jak to tam zvládnu, kamarádka rodila v prosinci a moc spokojená tam nebyla, ale řekla jsem si, že ten týden to tam vydržím a doma si to udělám jak chci. musím říct, že jsem si tam připadala jako v hotelu.
bolesti mi začly v neděli po 17h a malej se narodil až v pondělí 14:46, bylo to celkem náročné, ale přístup v porodnici na 1 s *. poprvé nás sice poslali domů, ale dali tel a řekli, že můžem kdykoliv zavolat, v 5 ráno jsem tam volala a sestřička hned radila co mám dělat, na porodním sále jsme byli jen já a manžel, měla jsem tam vanu i telku a balon takže jsem se pořád napařovala ve vaně, pak skákala na baloně, porodní asistenka mě chodila pravidelně kontrolovat a vždycky mi řekla co se děje jak to vypadá a co bude následovat. všchno mi krásně vysvětlila a byla fakt hodná. lékařka na mě byla taky hodná i když jsem ji viděla až mě šila a to celkem bolelo i přes umrtvení, ale snažila se mi to vynahradit úsměvy. po 17h jsem byla poslána na šestinedělí a malej na novorozenecký, hned jaxem si tam lehla přišla sestřička jestli chci mimi k sobě, řekla jsem, že se prospím a za 2h už jo, přivezla mi malocha a hned začla vysvětlovat co a jak, jak ho vzít co je špatně co dobře, jak koupat, vážit, kojit, prostě všecko, několikrát se ptala jestli je mi vše jasné jestli se chci na něco zeptat, jestli něco nepotřebuji a musím říct, že to nebyla jediná sestřička, na šestinedělí jsem byla od pondělí do pátku a za celou dobu ( a to je hodně směn a hodně sestřiček) jsem nenarazila na někoho kdo by byl naštvaný, nějak podrážděný, pořád za námi chodili sestřičky jestli něco nepotřebujeme, jaxe cítíme, co kojení jestli je vše ok, když jsme potřebovali 2 na pokoji pomoci jak odstříkat, sestřička přišla za námi a každé zvlášt to názorně ukázala ( mohla to ukázat jedné a druhá at se kouká, že) když mi to nešlo ukazovala mi to znovu abych si nezničila prso, to stejné s kojením, malej neuměl chytit bradavku sestřička s ochotou nás oba to učila.
opravdu musím říct, že já si tam nemám na co stěžovat, dokonce i jídlo tam mají báječné, jelikož jsem byla na warfarinu a to se nesmí špenát, sestřička nám dovolila si dát pár lžiček a donesla nám rohlíky s marmoškou at nemáme hlad.
jelikož jsem měla po porodu velké komplice s kojením a se spodkem zatím o druhém neuvažuju, ale až budu určo půjdu zase sem 🙂
snad nevadí, že jsem se sem tak vetřela, chtěla jsem někde přidat názor na porodnici, abych pomohla i jiným mamčám

jana.sun
19. bře 2009

Hrozinko, myslím, že jsi nastávajícím mamkám hodně pomohla, já kdybych se ted rozhodovala, tak jdu rodit k MB, protože tak, jak jsi to napsala, tak to je jak pohádka 🙂

rolenka
19. bře 2009

Jani a kde jsi rodila ty jestli se můžu zeptat?

janula2008
19. bře 2009

Hrozinko, je vidět, že se u Milosrdných moc moc zlepšili 😉 já tam byla před třinácti měsíci a asi jsem vychytala špatné směny, sestry chodily načučené, když jsem se chtěla na něco třeba na novorezeneckém optat, dávaly hned najevo jak je otravuju apod. Když mi museli napíchnout do obou ruk asi cca třetí den po porodu kapačky kvůli menší komplikaci, malá mi tam půl dne na pokoji plakala než si po několika urgencích pro ni jedna ze sester přišla a tak no 😔 nevzpomínám na to ráda, ale jinak doktorka tam byla perfektní 😉

janula2008
19. bře 2009

A jídlo taky v pohodě,ale na to nejsem náročná nikdy 🙂

hrozinka
19. bře 2009

možná to fakt vypadá jak pohádka, ale je to vše podle pravdy. opravdu si tam nemám na co stěžovat, jednou v noci mi ondrášek taky pořád plakal vzbudil se kolem 2 a bylo půl 6 a furt plakal tak jsem to vzdala a šla na novorozenecké zazvonila a ptala se na radu, dali mi do stříkačky glukozu a ukázali jak ji mám malému dát a že ho mám nechat odříhnout a já se zeptala a jak mě to nejde a ona mi ukázala klubíčko nebo dát na rameno a fakt byla ochotna i v půl 6 ráno
mě denně píchali taky do žil, musela jsem si píchat heparin a jíst warfarín, museli mi denně brát krev jak ji mám řidkou, i když už jsem pak žíly neměla ( po tak častém píchání se schovají) sestrám to nešlo nabrat, tak to i v 6 ráno braly s humorem.
musím jim všem moc poděkovat, jaxem se toho období bála tak na něj ráda vzpomínám. i nás dali na pokoj s mladou holčinou a jsme kámošky do ted =o) já mám 24 ona měla 21 furt jsme si měli o čem povídat

jana.sun
21. bře 2009

Hrozinko, to je dobře, že se o vás tak staraly, každá pozitivní zkušenost je bezva. 😉

ahojky Jaňulko, jj a někdo holt má negativní zkušenosti ☹ Sejdem se na regionkách. pusinku Simče 😉

Rolenko, já rodila v Bohunicích a na personál si tak z 95% nemůžu stěžovat, jak doktoři, tak sestřičky. Škoda, že ty výjimky se najdou všude - takže i tam, ale naštěstí jsem fakt z větší části byla s personálem spoky.
Jen jsem ležela v 5.patře, které bylo zrovna před rekonstrukcí a musím teda říct, že ji opravdu hoooodně potřebovalo. Vybavení děs běs!!! ☹ Ale ted, po té rekonstrukci to tam je prý moc hezký!!! Klidně bych tam šla rodit znovu, ale tak z té zvědavosti bych vyzkoušela i ty milosrdný. tož chystám se mít ještě jedno dítě (teda ne hned), tak uvidíme, uvidíme... 🙂

rolenka
21. bře 2009

Jana.sun: ahoj, já se chystám rodit v květnu v Bohunicích. Mají to tam moc hezky opravené. Dvě patra šestinedělí už jsou hotová a momentálně se opravuje patro s porodními sály.
Tak uvidíme, vyjímky se opravdu najdou všude. Ale to už je pak celkem jedno asi kde ležíš. tak doufám, že to bude všechno v pohodě. Děkuji za odpověď. 🙂

jana.sun
21. bře 2009

roli: tak držlím pěsti, at máš vše v pohodě a at se ti v Bohunicích líbí 😉 A neboj, doktoři-porodníci jsou tam fakt profíci!!! 😵

lenka.dv
23. bře 2009

Před týdnem se v Bohunicích narodil sousedce syn. Celkově asi spokojenost, jen nadávali na rekonstrukci, jak je to všechno slyšet, jak to tam bouchá a vrtá, že je to dost nepříjemný.... Tak jen tohle jsem vám chtěla napsat. Jinak já osobní zkušenost nemám.

svataterezicka
24. bře 2009

ahoj a co se týká bohunic - někdo mi říkal že porodní sály jsou tam normální, pak za pět set nadstandart a za tisícovku nadstandart. Ty normální prý znamenají že tam rodí třeba tři baby oddělené jen plentou??? Nevíte někdo? díky

paolin
24. bře 2009

normální porodní boxy jsou tři pokojíky. není tam sprcha a záchod. my za nadst. neplatili, páč nebyl volný jiný porodní sál 😉

bertica.h
24. bře 2009

ahojte.
Ja sa stále rozhodujem kde rodiť a neviem kedy si už konečne vyberiem,kedže manža robí v Bohuniciach,bolo by to najlepšie a najbliožšie k nám..tak počítam,že na 80% vyhraju Bohunice..
len som počula,že nechávaju tam ženy doposlchvíle rodiť vaginálne a až ked fakt prihára ide sa na cisársky..toho sa moc bojím,aby ma nenechali nejako dlho-predlho trápiť.. 😔

Potom Vám napíšem skusenosti,nech už budem rodiť kdekolvek. 😉

prcekpet
24. bře 2009

svataterezicka - co je to za blbost?! já rodila v srpnu a když jsem přijela, všechny sály byly plně obsazené, tak jsem asi hodinu (bylo to nekonečné) čekala v ambulanci - druhý pokoj hned za příjmem jak jsou kardiotokografy, ležela jsem na vyšetřovacím lůžku, oddělená plentou a čekala až se uvolní sál...ale až to na Tebe příjde, bude Ti úplně jedno, jestli máš mezi další rodičkou plentu anebo papundeklovou zeď, přes kterou jde taky slyšet...ale veř mi, když rodíš, nevnímáš nic jiného, než jen sebe a Tvoje miminko 😉 držím pěstičky ať vše dobře dopadne....nejen Tobě, ale všem nastávajícím maminkám 🙂

prcekpet
24. bře 2009

holky, co jdete rodit, moc vám závidím, já bych chtěla ještě 😀

bertica.h
24. bře 2009

prcek..no,ja sa toho desím..práve preto,že doma na mna bude čaka´t už jedna slečinka a rada by som bola čo najskor pri nej.. 😢 😢
Neviem si predstaviť,ako to bez seba zvládneme. 😔 😔

no a čo sa týka lenty..v Bohuniciach by to tak nemalo byť..snažím sa hľadať nejaké infošky..aj ked viem..že vždy a všade budu ludia,ktroí sa stažuju,aj ktorí budu maximálne spokojní..snád my budeme práve tí spokojní 😉 😉

prcekpet
24. bře 2009

bertica - tak se tam jdi podívat a dej na svůj první dojem a navíc když se upneš na špatné myšlenky, bude to špatně....já na šestinedělí potkávala maminky, které byly pořád zamračené a na*rané, mě to bylo líto, vždyť právě porodily a měly by se radovat, i když jejich porod třeba nebyl procházkou v růžovém sadě, měly by se vážně radovat

spokojená maminka = spokojené miminko 🙂

a neboj, malá bude v pohodě 🙂 až uvidí sestřičku, navíc denně vás může navštěvovat 🙂

veruska007
25. bře 2009

Rodila jsem pred tydnem v Bohunicich a musim rict, ze to bylo super. Rekonstrukce sice probiha, ale neni to skoro slyset, na pokoji (klasickem, zadny nadstandard) jsme byly 2 a mely jsme vlastni socialni zarizeni vc. sprchy, pekny nabytek, utulny pokoj. Pristup personalu skvely, kazdy, s kym jsem prisla do styku, se mi nejdrive predstavil, procedury mi vysvetlili, byli ochotni, mili... muzu jen doporucit. Pro holcicku (to bude nase pristi miminko 😵 ) si rozhodne jedu take sem.

karkulina
28. bře 2009

Ahoj holky, tak přidávám svou zkušenost, protože jsem to tu pročítala před časem velmi zuřivě. Rodila jsem v Bohunicích, porod byl vyvolávaný, dlouhý a komplikovaný, ale nakonec jsme to zvládli. Co se porodu týká, tak musím říct, že doktoři i PA i sestřičky jsou profíci a opravdu se moc snažili. Ikdyž jsme měli standartní pokoj, tak byl krásný a s manželem jsme se tam cítili v rámci možností dobře.
Na šestinedělí bylo hezké vybavení a pokoje. Trošku mi vadila vysoká postel (se stehama a malým v náručí se tam fakt blbě leze ... takže pro menší maminky doporučuju, vemte si stupátko). Problém byl přeplněný stav, který se bohužel projevil na přístupu sestřiček z dětského. ženské sestry byly úžasné a moc se snažily. Dětské vše řešily dokrmem a domů jsem šla z krmení úplně vystresovaná. Navíc nikoho nenapadlo, že by mi jako prvorodičce měli třeba vysvětlit jak přiložit, jak malého chytnout na odříhnutí apod. Ale bylo to opravdu přeplněností, protože maminka, která rodila o dva dny později, už to měla i s vysvětlením a ukázkou.
Bohunice můžu doporučit, jen se nedejte s tím krmením tak vydeptat a pořád se ozývejte, když něco potřebujete.
Přeju všem porod, který dobře dopadne pro maminku i mimíska a porodnice, kde bude dostatek personálu a tím pádem bude trošku času.

animatua
28. bře 2009

bertica.h jestli se bojis, jak s malou zvladnete odlouceni, neuvazovala jsi o ambulantnim porodu? brnenske porodnice by ho mely umoznovat vsechnyi

arci
2. dub 2009

Ahojky, holky,
tak já teda nemůžu přidat zatím žádnou zkušenost, protože miminko teprve čekám. Ale už začínáme vybírat nemocnice, bydlíme sice v okrese Vyškov ale tam se mi nějak moc nechce, vyrostla jsem v Brně, pracuji tu a mám tu rodinu, takže asi to vyhrají bohunice. Jen přemýšlíme pořád jestli půjdeme na informativní schůzku nebo ne, jestli to vůbec k něčemu je když se dá všechno vyhledat na netu a pozjišťovat od jiných maminek, tak nevím.

teessa
2. dub 2009

arci pozjišťuješ sice všechno možný, ale osbní dojem je něco jinýho... já tam rodila před 4 rokama a bylo to tam fajn, na schuzce sme předtím byli a dozvěděla sem se spoustu zajímavých věcí měla sem toho načtenýho spoustu ale PA nám řekla fakt spoustu zajímavýho. Teď sme se byli kouknout u Miloušů a přednáška teda stála za prd...paní si ani pomalu nevzpoměla kolik má porod fází 😕
teď se chystám znova do bohunic - (doufám že co nejdřív 😀 )- na prohlídce ani přednášce sme nebyli páč mi to příde zbytečný jelikož se mi tam líbilo předtím a teď tomá být ještě lepší...
Kdybych šla rodit prvně tak se určo kouknout du. Každopádně jak budu mít zážitky tak je přidám

kustka
3. dub 2009

Tessa,
taky jsme s manžou uvažovali o tom "minikurzu" u Miloušů, ale teď nevím, jestli to není škoda peněz, když píšeš, že to stálo docela za prd 😠 Co bylo, prosím Tě, náplní té přednášky a jak dlouho to trvalo? Vím, že je tam ta přednáška, potom prohlídka prostorů a že po absolvování kurzu má tatínek při porodu slevu za doprovod, toť vše, tak by mě zajímalo, co si o tom myslíš Ty? Není nad osobní zkušenost - předem díky za info 😉

teessa
3. dub 2009

kustko z mýho pohledu to stálo za prd - ono už to že sem jednou rodila... ale myslím že v bohunicích je ta přednáška plodnější , ale možná sme měli jen smůlu na PA. přišlo mi že na poslední chvíli sehnali honem rychle někoho kdo o tom aspoň trochu ví a pokud sis přečetla tak 2 časáky a něco málo na netu tak toho víš víc než tahle paní... ale třeba jiná je dobrá. Prohlídka sálů stála taky za pendrek, bylo nás moc takže nás rozdělili na 2 skupiny ale stejně sem téměř nic neviděla a když jo tak už to zas nebylo s výkladem, do jednoho pokoje sme vlezli když se maminka evidentně sprchovala což mi přišlo hodně divný, V nadstandartu někdo byl takže z toho sme viděli taky prd(což se samozřejmě stát může) , ale přístup lidí že i tou 10 centimetrovou škvírkou tam nakukovali mě přišel dost divnej.
Prostě celkovej dojem je ten že sem se rozhodla rodit v bohunicích i když milouše mám téměř u zadku

kustka
6. dub 2009

teeso, díky moc za názor! My jsme byli s manžou teď v pátek ve Větrníku na jednorázovým kurzu (2 hoďky teorie, 2 hoďky praktická část) - no, spíš kvůli manžovi, protože já mám původně vystudovanou zdravku a docela dost načteno, takže jsem jen chtěla, aby se trošku zorientoval on... Člověk musí být trošku v obraze, ale až to přijde, tak jdou stejně všechny teorie stranou a moc informací taky někdy škodí 😉 Co se má stát se stejně stane a ani nastudování všeho možnýho tomu nezabrání... Takže teď už jen nakoukneme v rámci prohlídek na prostředí a rozhodneme se, žádný další "keca" kurzy už platit nebudeme (za ty peníze už nám beztak nic nového neřeknou).
Váhám pořád mezi Miloušema a Bohunicema, jsem přesně uprostřed a pořád nevím ☹ Tvůj názor si připočtu k plusům Bohunic 🙂

bajnokova
6. dub 2009

Kustka-taky dávám bod navíc pro Bohunice 🙂

kustka
7. dub 2009

bajnokova, děkuji za Tvůj bodík - začínám teď vážně přemýšlet nad tím, že bych si vybrala ty Bohunky 😉 Ono je jasný, že nejvíc to záleží na tom, na koho narazíš - potom je super prostředí vedlejší. Ale to dopředu stejně nikdy nevíš, takže dám na radu mé kamarádky, která mi řekla, že hlavní je, aby Ti v tom místě bylo příjemně - takže nakouknu a uvidím, kde se budu cítit líp...
Ono je to nakonec stejně jedno - kdyby mi někdo mohl zaručit normální porod bez komplikací, tak budu rodit klidně na tramvajové zastávce 😀

broucina
7. dub 2009

Mám dotaz ohledně té informativní schůzky v Bohunicích, co tam dělají. Je nutné se na ni přihlásit nějak předem?

bertica.h
7. dub 2009

jujha..my stále niesme rozhodnutí..

Bola som naklonená najviac k Bohuniciam..lenže najlpešia neonatologia je na Obilnáku..keby sa nedajbože niečo prihodilo..rolu hraju sekundy..

neviem 😒
až máme ale nejvyšší čas..chodíte tu niektorá k dr.Vaculíkovej? 🙂

rolenka
7. dub 2009

broucina: na tu informativní se nemusí předem objednávat, taky jsme ji s manželem absolvovali. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru