Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

k.ate
2. únor 2010

uvidíš, že to zlávdneš 😉 člověk toho kolikrát zvládne víc, než je si ochotnej připustit 😀

sunysara
2. únor 2010

jj já se bolesti bojím jsem taková hodně velká citlivka. 😀

tak abych to zvládla.

k.ate
2. únor 2010

suny - fakt uvidíš, že to bude v pohodě... 🙂 nestresuj se tím dopředu a uvidíš, že to pak bude za tebou, ani nebudeš vědět jak 😀

sunysara
2. únor 2010

jj já sem se doted nebála ale když vidím jaký jsou různý komplikace a dneska je mi hodně slabo tak v tomhle stavu kdybych měla rodit nevím no.

k.ate
2. únor 2010

ty komplikace si nepřipouštěj pořádně a uvidíš, že to bude v pohodě... jediný, co mě po porodu štve jsou hemoroidy... 😀 Ale to je tím, že dokud s něma nepociťuju problémy, nemažu to, vždycky si vzpomenu, až problém mám 😀

sunysara
2. únor 2010

K.ate ok budu se tím řídit, je možný že čím se to blíží sem nějaká víc unavená? ted jsem hodinu a půl chrněla. 😀

k.ate
2. únor 2010

suny - já byla utahaná celý těhotenství 😀 Takže před porodem se to nijak nezměnilo, jen manža mě pořádně nikam nepustil, měl strach, bylo vedro, tak jsem většinu času proseděla a proležela doma, takže jsem odpočívala až moc 😀

sunysara
2. únor 2010

k.ate já jsem na rizikovým od července takže mazec a většinu těhu jsem strávila doma. takže vím o čem mluvíš no ale pohyb je zdravej., samotné se mi nechce ven protože ta ledovka je tu pořádná no a manýžel je ted v práci pořád abvy mohl mít druhou polovinu února volno.

k.ate
2. únor 2010

suny - no my jsme chodili na procházky a tak, ale mně já byla líná, kolikrát mi nebylo dobře a tak... teď taky moc nikam nechodim, jen do školy a s malým na procházky, nějak není moc s kým, tak sedím doma a nudím se 😀

sunysara
2. únor 2010

no já žádný kamošky taky moc nemám takže budu s malým asi taky sama.

verisek
2. únor 2010

holky, ja jsem doma od 2 mesice tehotenstvi, byvalo mi zle, pak kdyz jsem se z toho dostala, tak mi zaclo tvrdnout bricho, muzu vam rict, ze uz jsem z toho nekdy na hlavu, byla jsem zvykla pracovat od rana do vecera, i vikendy nekdy, byt mezi lidma, takze ted se uz docela tesim az se prcek narodi, ale moc kamosek taky nemam s detma, tak uvidime..
jinak strach z porodu mam teda siiiilenej 😅

sunysara
2. únor 2010

Verísku, neboj se stejně to neovlivníme tolik malý stejně musí ven. už máte jméno??

jínak já sjem byla zvyklá furt něco dělat a tak a ted si připadnu jakási nepotřebná.

verisek
2. únor 2010

ja vim, snazim si rikat, ze kdyz to zvladlo tolik zenskejch tak ja musim taky, ale moc to nepomaha 🙄
no kdyz jsme se dovedeli, ze to bude kluk, tak zacal boj o jmeno, ja chci Nikolase, vim, ze jich je ted nejak moc, ale to mi nevadi, kdyz to nekomu reknu, tak prvni co z toho dotycnyho vypadne je: toho ma Topolanek
😅

sunysara
2. únor 2010

verísku tak to mě třeba vuůbec nenapadlo že ho má topolánek. no to znám ale my měli jméno hnedka tak to bylo ok. 😀

neboj zvládneme to taky. a kam chceš jít rodit teda????

k.ate
2. únor 2010

suny - tak se můžem domluvit a až budeš mít potom prcka většího, někam zajít 🙂

a holky nebojte, to zvládnete (já jsem si říkala, že mně nic jinýho ani nezbývá 😀 ), ale já jsem si to nicnedělání docela užívala, teda až od pulky června, do té doby jsem chodila do školy 😀

Jinak vám holky oběma přeju, ať máte hlavně štěstí na personál, to je to nejdůležitější... Já třeba u porodu nevyužila vůbec nic (jo jednou jsem je ukecala, aby mi ještě oddělali kapačku a já si mohla zajít na malou 😀 ), takže jsem nakonec byla ráda, že jsem nechtěla nadstandartní porodní sál... 😀

sunysara
2. únor 2010

k.ate a ty bydlíš v brně kde???

jo to bysme mohly budu jedině ráda já mám kamošky daleko a ty co jsou blíž tak stojí za prd znáš to.
já to zlvádnu asi bez nadstandartu. chjo teda j áprostě nevím jeslti bohunice nebo obilnák.
jsem zvědavá co mi řekne dr jeslti budu chodit k němu dokonce nebo do nemocnice to bych si musela už vybrat.

verisek
2. únor 2010

ja jdu na Obilnak, ale z duvodu znamych, doktor a sestricka, tak to me trochu uklidnuje, kdyz vim, ze me bude mit na starosti nekdo koho znam..
suny a ty uz to mas za chvilku ze?

verisek
2. únor 2010

holky a vyuzily jste nebo vyuzijete epidural?

k.ate
2. únor 2010

suny - teď jsme na Kolejní v králově poli na kolejích, ale snad se co nevidět budem stěhovat do žabovřesk, teda na přelom žabovřesk a králova pole k Šumavské...

veri - mít tam známý, neváhala bych taky, když bych si byla jistá, že jejich přístup bude fajn... Epidruál já jsem nevyužila, u prvorodiček se dá aplikovat při otevření na 3 - 4 cm a já přijela tak otevřená už do porodnice a během hodiny a pul už byl malej venku, takže to nešlo, ale ani mi to nepřišlo, že bych ho potřebovala 🙂 U mě nestihli ani klistýr, holení, nic... Jen oddělat kapačku 😀

sunysara
3. únor 2010

Verísku no jsem 36tt takže ještě měsíc at si tam počká, když zase dneska vidím ten sníh. fuj.
jinak nevím jeslti epidurál jo nebo ne uvidím podle situace asi, jeééé já bych taky chtěla někoho známého tam.

K.ate tak to budeme daleko od sebe ale však se můžeme někde setkat s mimiskama jen ten tvůj bude už asi chodit. 😀

holky já se toho trochu začínám bát teda fakt. a hlavně že furt nejsem rozhodnutá jakou porodnici. uf teda.

K.ate koukám že jsi tu byla v noci, ty seš takovej nespáč???? 😀

lucka.adis
3. únor 2010

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat jestli někdo z vás rodil v Bohunicích a jaké to tam teď je.. slyšela jsem, že je to tam teď pěkně nacvaknuté a všechny nadstandarty obsazené 😖
Jestli máte někdo nějaké info kolik tam co stojí atd. tak budu moc ráda.

Pěkný den všem z vás!!!!

sunysara
3. únor 2010

ahoj luci koukám, že taky ještě nevíš kam půjdeš rodit. a to máš teda docela nejvyšší čas jaá se rozhoduju mezi obilnákem a bohunicemi. ale nevím co stojí. ale je fakt že mají stránky tak na ně mrkni.

http://www.fnbrno.cz/Article.asp?nArticleID=909...

kdyby tam nebyly ceny měli by ti je říct po telefonu. 😀

cudlinka22
3. únor 2010

Přítomnost partnera u porodu - 500 kč
Nadstandart na porod - 500 kč
Nadstandart po porodu - kolem 1000 kč na den, jsou různý velikosti, takže různá cena 🙂

lucka.adis
3. únor 2010

Ahoj suny, já jsem se rozhodla pro Bohunice, ale kdo ví kde skončím, když je to tam pořád plné.. včera jsem tam byla poprvé na monitoru 😉

Jinak díky za info.. stejně bude asi nejlepší se jich potom zeptat osobně, že 🙂

sunysara
3. únor 2010

Luci no to jo, je to tam narvaný tak já nevím jeslti zrovna nepojedu na obilnák. poprvé v 39tt na monitoru není to pozdě???

já jdu zítra a uvidíme co mi dr k tomu řekne.

blanka.k
3. únor 2010

Lucka - já ležela teď v Bohunicích, šestinedlí bylo plné, tak jsem ležela na kapačkách s maminama a jejihc dětma, které dali o patro výš k nám těhulím. Klasikcé pokoje byly plné, ale nadst. byl volný, i to tam nabízeli, protože bylo narváno na klas.pokojích. Když jsem odcházela v pondělí večer, tak zas naopak, nadst. plný a na klasických pokojích volno 😅 Pokoje i koupleny atd. jsou fakt hezké, ale spát se tam nedalo, když vychytáte uplakané děti, stále telefonující nebo plakající spoluydlící a návštěvy od 14 do 18 jsou pro nás taky nahouby. 😉
Ceny:
pokoj pro těhule 920,-
pokoje po porodu s miminkem 1290,-
porodní sál 500,-
Platba je možná po prupuštění na pokladně v nemocncici, slouženkou nebo převodem z účtu 😉

lucka.adis
3. únor 2010

Suny, na tom Obilňáku to není o moc lepší s těma těhulama 😖

Blanko, takže jakmile člověk začne rodit, je nejlepší se hned ptát na ten nadstandart, aspoň podle toho co píšeš.

Já když jsem rodila před - teď už skoro 5rokama tak jsem byla na Obilňáku a tam nás na pokoji bylo osm 😝 večer to byla fakt katastrofa. Teď nevím jak to tam je.
Teď bych opravdu brala ten nadstandart, už i skrz ty návštěvy, které můžou dojít prakticky kdykoliv.

lucka.adis
3. únor 2010

A já jsem v 38tt (teda aspoň tak to brali teď v porodnici)... takže nevím, jak se to vlastně počítá. Člověk aby se v tom vyznal 😅

blanka.k
3. únor 2010

Lucka - tak nějak 😅 Jako co mě třeba rušilo (něco jsem moc nevnímala, něco mě přivádělo k šílenství, když je člověk v bolestech na kapačkách 😅 )
maminy celou noc byly vzhůru (hezky na sstřídačku 😅 ), kojily, přebalovaly, uklidňovaly mimča, když se nám v 3 podařilo všem usnout, tak mi začal řvát příšstroj na kterém byla napojená moje kapačka 😅
Jedna tam mamča už ze solidarity šla nad ránem se stále brečícím miminkem chodit na chdbu, abychom mohli aspoň chvilku spát, ale prý tam málem zkolabovala od únavy.
větrat na většině pokojích moc nešlo, a i když ano, tak jsem nevětrali kvůli dětem
i to slabší světlo, které tam šlo rožnout, tak bylo pro nevyspalého člověka docela dost otravné 😅
k miminkům pořád hcodili nějaké sestry a lékaři kvůli kyčlím, pak různé kojící poradkyně, atd., různé vizity, vážení, přeměřování
návštěvy jsem prožila už na pokoji s těhulema - jedné přišlo 5 lidí , druhé asi 7 😅
mimo návštěvy jedna dost pořád brečela, a obě měly tarify na volání zdarma, takže byly pořád "na drátě" (já třeba u toho klidně usnula, ale ne každý by to třeba snášel)
jedna spolubydla hrozně chrápala (fakt chlap by mohl závidět 😅) a byla nemocná (kašel, boelst v krku)
Takže jednak se chci vyspat podle sebe a také jiné nechat vyspat, a chci tam byl M. se mnou celou dobu i třeba přes noc, takže já hlasuju za nadst. 😅

lucka.adis
3. únor 2010

Blani, tak to je teda síla... ale co naděláš, když je to plné a miminko ti brečí.
Já sama jsem chodila po chodbě, když jsem rodila. Ale né proto, že by malej pořád plakal, ale proto, že jak nás tam bylo moc, tak jsme nemohli usnout a vyřešili to klimbáním na židlích na chodbě 😅 mimča byli spokojené a spali a o to nám šlo co nejvíc, páč přes den nás ten pláč na pokoji tolik nerušil jak přes tu noc.
Proto jsem teď zvědavá jak to bude probíhat v Bohunicích..mám s toho docela hrůzu 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru