Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

lucka.adis
9. únor 2010

Suny, půjdu do těch Bohunic a budu doufat, že budu na nadstandartu a kdyby né tam, tak aspoň na tom dvoupokojovém 😉 a pokud nebude místo, tak to jistí Obilňák nebo Vyškov.

sunysara
9. únor 2010

no to kamoška nadávala že co lidi mimo brno lezou do brna do porodnice pak prý je v brně pro brnáky plno byla fakt nasraná včera mi volala. no jo jenže tu je to fakt asi dobrý no.

blanka.k
9. únor 2010

Před pár lety hodně jezdilo rodit do Boskovic, ale pak se tam měnili doktoři, atd. a je to tam prý hrůza. Já tam byla na gyn. v létě jen na návštěvě a stačilo mi slyšet, jak se tam chovají a jak t tam chodí, že se nedivím, že jedou 50km rodit do Brna. A taky mám kamarádky třeba z 60, 80km, které sem rpostě poslali rodit doktoři kvůli jiným nemocem, co holky mají, tak se nedivím, že chtějí "lepší" porodnici 😉

sunysara
9. únor 2010

blani já to taky chápu ale ta kamoška byla včera teda hafec vytočená. mě je to tak nějak jedno rodit musí. spíš bych založila nějaou porodku pro občany tmavé pleti jeslti mi rozumíš 😀

lucinecka
9. únor 2010

Ahoj holky, chci se zeptat jestli na Obilňáku pořád stačí jen kopie oddacího listu nebo chtějí originál případně ověřenou kopii? Já u syna měla jen kopii ale nevím jestli to třeba nezměnili. Děkuju.

sunysara
9. únor 2010

luci to nevím já budu mít radši originál.

vlastovka
9. únor 2010

ahoj holky 🙂

na monitor čekáte třeba 5 hodin (jasně, extrém)? já tedy u Milosrdných byla zatím 2x a nečekala jsem ani jednou. Je vás tam na monitoru víc najednou?

sunysara
9. únor 2010

ahojky vlastovko, já zatím chodím k dr na monitory ale je tam jen jeden v nemocncici jich bude asi víc.

vlastovka
9. únor 2010

no u nás je jich právě několik, 3 nebo 4 tam býváme většinou pohromadě.

sunysara
9. únor 2010

ajo tak já uvidím až mě tam pošlou no. ale fakt nevím ale až tam půjdu tak dám vědět. 😀

blanka.k
9. únor 2010

Luci - já chci sebou brát kopie, nějak se mi nechce tam nechat válet v takové chvíli originály. Můj muž komplet odmítá jim poskytnout jen tak kopii svého OP. prý jim to klidně ukáže, ať si opíšou co chtějí 😅 no uvidíme v den D
Suny - tak "spec." porodnice by byla fajn

vlastovka
9. únor 2010

taky mám jinak s sebou nachystanou kopii oddacího listu, kdyby trvali na originálu, tak to manžel donese. k porodu se mi to nosit nechce 😉.

A pořád tu není žádná, co by chtěla rodit u Milosrdných? Všechny se chystáte do Bohunic? 🙂

sunysara
9. únor 2010

blani tak občanku budete taky kopírovat??? já nevím jeslti teda okopírovat oddací list a rodný se taky dávají???

sunysara
9. únor 2010

blani že jo ? není to špatnej nápad.

vlastovko já možná obilnák ale milouši nee

petapi
9. únor 2010

na monitor se nečeká, ten právě sestry udělají hned a taky je jich tam víc, ale pak se čeká na kontrolu od dr...

sunysara
9. únor 2010

petapi aha tak to jo, spíš mi příjde divný to jako na každe kontrole mě prohlídne jiná dr????

petapi
9. únor 2010

no snaží se tam dávat jednoho doktora, ale jo může se to teoreticky stát.

sunysara
9. únor 2010

ajo tak to je bezva já jsem zvyklá na mého dr chjo škoda ž etam nemůže být uvidíme co mi řekne třeba k němu budu chodit až do konce.

vlastovka
9. únor 2010

mě objednali vždy na stejný den v týdnu a vždy tam byl ten samý personál. a vyšetřují jak kdy.

sunysara
9. únor 2010

jéé teda holky já vůbec nevím jako porodkuuuu not o bude ještě zajímavý. 😀

lucka.adis
9. únor 2010

Holky, co jsem tak postřehla, tak v Bohunicích si tu občanku jenom půjčí když s tebou sepisují příjem (nebo s manželem, když těhule zrovna nemůže) a potom ji vracejí. To ostatní nevím, ale má se to sebou do porodnice vzít. Nevím na co by jim byli kopie 😒
Jinak na ten monitor je to tak jak napsala Petapi, je jich tam víc..teď zrovna tři a jde to docela rychle, horší je to s čekáním na kontrolu k doktorovi, ale dá se to vydržet. Určitě bych sebou doporučovala nějaké pití + svačinu, i když je tam kantýna, ale myslím si že tyčinkou Mars a chlebíčkama se zrovna moc nenajíte 😖 no a třeba knížku.

lucka.adis
9. únor 2010

A většinou objednají znovu na kontrolu za týden. Já jsem tam objednaná po dnešku také příští Úterý s tím rozdílem, že mám první termín 😀 😀 potom by se tam mělo chodit ob den.

lucinecka
9. únor 2010

Holky a berete obyč kopii nebo ověřenou kopii?

blanka.k
9. únor 2010

obyč.kopii. 😉 Pokud budou chtít originál, tak jim to třeba M. donese pak, ale rozhdoně nemíním sebou táhnout velklý papíry typu oddací list 😅

verisek
9. únor 2010

a nechodily jste nekdo na monitory na obilnak? ja tam zatim chodim jen za tou svoji doktorkou kdyz ma ambulanci, jinak netusim jak to tam chodi

lucka.adis
9. únor 2010

Verisku, já chodila na Obilňák před 4rokama, jak to tam je teď netuším...takže jsem ti moc nepomohla 😅

Blani, my to máme normálně v tašce-co se týče odd.listu atd. když to budou chtít okopčit, tak si to tam okopčí, ne 😉

petapi
9. únor 2010

na obilňáku právě zatím taky netuším, jdu ve čtvrtek, tak poreferuju 😉

sunysara
9. únor 2010

ajo tak já budu mít originály tak nevím no.

luci já to mám taky tak.

verísku nechodím na obilnák a nevím jestli budu uvidíme. no.

sunysara
9. únor 2010

a sváču si určo vemu i piítí ale to já si beru normálně páč z hladu je mi špatně a sebou si vemu manžela. 😀

blanka.k
9. únor 2010

Luci - můj muž právě odmítá nechat někoho kopírovat svou OP, prý jim klidně uáže originál, ale nehcápe, proč by měli chítít kopii (což nám bylo řečeno, že chtějí kopii OP tatínka), je to fakrt, na co jim to je, ať si opíšou, co potřebují...On je na tyhle osobní údaje dost "citlivý", ale uvidíme jakou bude mít náladu jim to vysvětlovat, když tam budu někde hekat v bolestech 😀 Akortá vůbec nevím, kde máme RL a oddací list 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru