• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porodnice Brno. Máte zkušenost?

22. prosince 2016 
ahoj holky dneska sjem byla na ko. jsem ve 37tt a dr mě ještě neposlal do porodky asi budu k němu chodit až do konce nevímjak to je u ostatních dr. jinak malej má podle utz odhad 2400g a mě se to zdá málo. máte zkušenosti nějak s těma váhama?????
11. únor 2010 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj kočky, to že vám doktor řekne, že mimčo váží tolik a tolik je samozřejmě jenom odhad. Může to být víc a nebo míň, orientovat se podle toho většinou nedá, páč jeden dr.vám naměří např.3500g a druhý 2900g.
Já sama jsem se s tím zatím teda nesetkala, páč jsem tomu nevěnovala pozornost, když mi dr.řekla, že je všechno v pořádku, takže si myslím, že pokud by to bylo akutní, tak to budou určitě chtít řešit.

Suny, to platí i pro tebe :wink:
11. únor 2010 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
luci já vím no. říkal mi dneska pořád celkem v pořádku. tak to celkem mě rozhodilo. monitor celkem ok atd, tlak vyšší, jinak ok, moč ok, čípek mi napsal jako CS2 a řekl mi že je zavřený a drží. coto znamená????
no a pak malýho měřil podle té stehenní kostičky hlavičky a bříška. no a prý se pozná jelsti miminko prospívá z monitorů. tak já nevím.
11. únor 2010 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Suny a to je právě to jejich měření, můžou trochu ujet a hned se jim tam ukáže jiný výsledek a akorát tě to zbytečně nervuje.. kdyby ti řekl, že mimčo je o dva týdny starší, tak tě to také v klidu nenechá :sweat_smile:
Proto se tomu opravdu říká jenom odhad váhy.
11. únor 2010 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
A už chodíš do Bohunic nebo na Obilní trh na kontroly?
11. únor 2010 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
no on mi to řekl že prý to pozná jeslti prospívá podle monitorů ale jak to může poznat jestli se dobře vyživuje z monitorů???? nechápu.

nene furt chodím k němu a aji příští týden tam půjdu navíc mě dneska bral stěr na streptokoka a když jako začnu rodit tak nemám výsledky co pak???
11. únor 2010 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Suny - tak si myslím, že ti dají preventivně ATB a bude. Já ATB na streptokoka dojela předevčírem. Moje gyn. teda nechápala, streptokoka mám X let a byla jsem připravená, že při porodu dostanu ATB a zas s ním budu X let pak žít, ale když si to vymysleli v porodnici, tak jsem je holt jedla. I tak říkala, že v 36tt vezme stěry a beztak tam zas bude :sweat_smile: A t měření je fakt plus minus autobus :grinning: Přip řojetí náš malej měl 760g, o 5 dní později 960g :wink:
11. únor 2010 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
blani no já si mylsím že mě taky brali stěry v nemocnici a nic mi nedávali. a dr mi to vzal dneska tak nevím no.
jj to měření je asi jen tak přibližný to je pravda no já se tím moc zaobírám.

a jak ty ? cítíš se dobře??? co ještě máte zařizovat????
11. únor 2010 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, ty antibiotika by měli dávat v nemocnici při porodu, aspoň teda tak to dali kamošce když rodila, aby se malej nenakazil :confused:

Suny, fakt klid.. i kdyby bylo mimčo menší, tak kdyby byl potom nějaký problém, tak ho začnou řešit. Uvidíš :wink: to by si žádný dr.na triko nevzal kdyby něco. Jo a jestli mimčo prospívá tak na tom UTZ poznají a to tím, že zkontrolují placentu (jak mimčo vyživuje) a většinou i průtoky pupeční šňůry. Aspoň teda moje dr. a i v nemocnici mi to dělají.
11. únor 2010 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
luci já nevím dneska mi nic nedělal žádný průtoky ani plodovku mi nekontroloval já neívm no.
11. únor 2010 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
jojo, při porodou v kapačkách, to jsem tam nějak zapomněla napsat. Aspoň teda myslím, že když nejsou výsledky,že je radši dávají. :wink: Mě to právě říkala už kdysi moje mudr., že toho streptokoka nebude řešit, že až budu tehu,napíše se to do průkazky a při poorodu dostanu infuze, abych neohrozila mimčo (pokud nepůjud na císaře) , a stejně se to zas vrátí, že to nemá ani smysl léčit nějak dřív. :wink:
11. únor 2010 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
blani a jak toho streptokoka dostaneš???? asi blbá otázka že???
11. únor 2010 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nevím, ale vím, že ne sexem :grinning: :sweat_smile:
11. únor 2010 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ajo tak to je blbý protože to je to jediný co fakt celý těhu neprovozujeme tak to jsem zvědavá co mi řekne příští týden.
11. únor 2010 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Suny, ty jsi hrozný plašan :grinning: :grinning:
11. únor 2010 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
luci já vím no. snažím se uklidnit. jdu do sprchy papa
11. únor 2010 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak co Suny...jsi dneska už klidnější nebo zase plašíš :grinning:
12. únor 2010 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
luci jsem klidná prý je to ještě v normálu trak jsem fakt v phodě. :grinning:

a jak ty ještě nerodíš??? jinak já se rozhodla už pro porodnici.
12. únor 2010 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Suny, nene já ještě nerodím, akorát mám šílené bolesti, ale to jsou jenom poslíčci a nic z toho, takže kdo ví jak dlouho tu budu ještě strašit :angry: :grinning:
Jakou máš vybranou tu porodnici?
12. únor 2010 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci no já mám vybranej obilnák tak uvidíme jak to bude ve skutečenosti. ve čtv se ještě zeptám dr jesltli mě bude někam posílat nebo ne. :grinning:
13. únor 2010 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Suny, tak snad to tam bude dobrý a hlavně podle tvých představ.
Víš, já si myslím, že je to doela jedno, kde budeme všechny rodit, hlavně že to nebude doma, páč doktory a sestřičky si na ten den prostě nevybereš :wink:

A jak se dneska cítíš?
13. únor 2010 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, hlásíme se zpátky z porodnice, ve středu se nám narodila holčička Terezka a na obilňák si nestěžuju, na porodním úplně super a na šestinedělí se mi nadstandart nepovedl, tak jsem měla obyč pokoj, tam mi vadilo to, že na ten záchod a do koupelny se musí na chodbu, což je problém, když na pokoji osiříte, což se mi stalo na půl dne a vždycky jsem musela miminko odvézt sestrám, když jsem chtěla jen na záchod. ty sprchy, o který se tvrdí, že jsou ty "nové", tak jsou 2, z čehož jedna blbě odtíká, a na starých, který by mi vůbec nevadily, že jsou jako starý, tak ale bylo furt otevřený okno a šíleně dlouho se odpouštěla voda, aby začala tíct teplá, ale jinak fajn, tak vám všem přeju, ať pěkně v klidu porodíte a pobytv nemocnici vám rychle uteče :slight_smile:
13. únor 2010 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petapi, gratuluju k Terezce :dizzy_face: :dizzy_face:
13. únor 2010 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petapi gratuluju k holčičce. další maminka to je super. to jste byly brzo doma a popíšeš porod????

Luci nevybereš to je pravda hlavně když to bude pod dohledem.

dneska mě tvrdne hodně břicho ale jinak docela fajn. dala jsem prát prádlo a uvařila a su ráda že sedím.
13. únor 2010 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Suny, za to já jsem dneska lítala z vysavačem atd. abych malou popohnala k východu :grinning: :grinning:
13. únor 2010 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak třeba si dá říct. jdu do sprchy. papa
13. únor 2010 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
oni pouští třetí den po porodu, porodní se nepočítá, matku nekompromisně a miminko podle situace, maminka se případně musí přesunout na hostinský pokoj.
jinak náš porod, celé úterý slabounký nepravidelný kontrakce, pak celou noc trošku silnější, ale pořád úplně v poho, v 6 jsme zavolali babičce a jeli, na příjmu mě kontrakce úplně přešly, tak jsem myslela, že nás pošlou domů, ale byla jsem na 4 otevřená, tak nás nechali a dali na pokoj, pak rupnutí vody a asi 45 minut naprosto nesnesitelných kontrakcí a pak asi do minuty byla Terinka venku, šla ručičkou napřed, ale díky trénování s balonkem, je o tom tady i jedna diskuze jsem jenom malinko natrhlá venku a vevnitř úplně v poho :wink:
13. únor 2010 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
peti: moc gratuluji k holcicce, at se vam vsem dari a jste zdravi a stastni :slight_smile:
13. únor 2010 v 19:48  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, co je to ten hostinský pokoj :confused:
13. únor 2010 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
petapi - gratuluju k mimču... Jinak k těm poraněním, epi-nem se dá ovlivnit jen natrhnutí hráze, vnitřní poranění se trénováním ovlivnit prej nedá, tam záleží v jakým stavu sliznice je (u mě po celým těhu provázeným zánětama katastrofa...), každopádně já prej měla hráz hezky pružnou, ale stříhali mě stejně :frowning2: Prej proto, že mám hráz vysokou a malej byl velkej :-/

lucka - hostinskej pokoj je pokoj, kde maminky zůstávají jen jako doprovod mimča. Já na něm strávila asi 4 dny... Je hned vedle novorozeneckýho (5 odd). Jseš tam jakože k dispozici mimču, ale na jídlo si chodíš ven (aspoň tak to bylo, když jsem tam byla) do zaměstnanecká jídelny se stravenkama... :slight_smile: No prostě "inteligentní" řešení :grinning: Každopádně, když jsem tam ležela já, domluvily jsme se, že návštěvy můžou na pokoj a bylo to o dos lepší :grinning:
14. únor 2010 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek