Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

sunysara
26. únor 2010

luci ahojky bolet to musí to jsou kecy každej porod bolí. že jo???? ale dá se to vydržet i bez epi ne???

no šup to řekni malýmu furt se mě drží. 😀

sunysara
26. únor 2010

holky jdeme k našim tak asi zítra papa

lucka.adis
26. únor 2010

Suny, jasný, že se to dá vydržet... manža měl rozdrcenou ruku, chudák 😀
Při prvním jsem měla epi, takže jsem teď nevěděla do čeho jdu a ke konci je to teda fakt síla, co si budem lhát 😅

lucka.adis
26. únor 2010

....ale tím vás nechci strašit, spíš povzbudit, že to fakt nic není.

mabe
26. únor 2010

luci, myslis, ze ten nadstandart je fakt lepsi? ja videla jenom porodni boxy, ty nadstandarty byly obsazeny.

lucka.adis
26. únor 2010

mabe, my jsme do něho šli, už jenom skrz to zázemí.. je to tam fakt hodně příjemné a máš po ruce jak WC tak i sprchu. Nemusíš nikam na chodbu 😉

lucka.adis
26. únor 2010

jasně, že je to 5OO,-kč jenom za tu chvilku než porodíš, ale i tak to za to stojí. Já se na něho ptala hned u příjmu, to stejné i potom ty nadstandarty na šestinedělí, ale tam to už stojí samozřejmě víc.

blanka.k
26. únor 2010

Já taky myslím, že to za to stojí, když máš hezky vše pro sebe a "po ruce" 😉 Ale bez něj to přežiju, spíš by mě mrzelo, kdyby neměli nadst.pokoj. 😉

mabe
26. únor 2010

na sestinedeli urco nechci byt sama. je to jenom na chvilku a je fajn pokecat. ten nadstandart na porodnim uvidime.

petapi
26. únor 2010

jj holky, v bohunicích bych taky bojovala jak lev za nadstand. porodní pokoj, jinak jsou záchody celkem daleko, a já jsem byla na wc nebo ve sprše furt, na obilňáku je to jedno, tam je to u každýho boxu...

verisek
26. únor 2010

ahoj holky, ja jdu na prohlidku obilnaku v breznu, zatim jsem byla jsen na sestinedeli a na miminkovskym
jinak pokud nekdo tvrdi, ze porod neboli tak lze a nebo je to chlap 😀
ja se toho bojim jak cert krize, nekdy na to myslim az mi je do breku, pak si zas rikam, kdyz to zvladla kamoska, tak musim taky
kazdopadne ja epidural chci a a jestli mi ho nepichnou tak se asi psychicky zhroutim 😅
jsem strasnej posera..

blanka.k
26. únor 2010

Veri - já zas nadávám, že ty články, že těhotenství je nejkrásnějším obdobím v životě ženy... že to taky píšou chlapi nebo bezdětný baby 😀 😀 A na ten Obilňák jdeš taky na nějaký ten kurz za 300,-? Já právě přemýšlím, jeslti kouknout i tam, kdyby byly nadst. v Bohunicíh plné, že bychom jeli na Obilňák, ale nevím....

sunysara
27. únor 2010

ahoj holky nevíte jak poznám že mi odešla zátka??

zelvinka
27. únor 2010

když se utřeš, tak tam budeš mít krvavej hlen,přirovnala bych to k hlenu z nosu 😀 pouze krvavej

sunysara
27. únor 2010

ahoj zelvi, já jsem měla čirej jak kdyby sopel a v tom hnedý hrudkya le hodně. to nemůže být ono jako čirá krev tam nebyla.

verisek
27. únor 2010

blani ja to mam v ramci kurzu kam chodim.. jsme zvedava

lojzina
27. únor 2010

ahoj Suny,zatka muze byt pruhledna,naruzovela,s primesi krve,nahnedla-to mi rekla dr.v Bohunicich ted ve ctvrtek.ptala sem se na to pac me odesla ve stredu vecer-pruhledna,trosinku hnede...

lucka.adis
27. únor 2010

Suny, já ji měla čirou, jako sopel... bez krve, ani náznak nečeho hnedého. Prostě jen jako sopel 😉 a odešla mi tak týden před termínem a v termínu jsem porodila 😉

petapi
27. únor 2010

suny, já jsem ji měla postupně od čirého soplu až k hnědýmu soplu, odcházela na etapy 😉

blanka.k
27. únor 2010

Tak jsem zpět z Bohunic z kurzu, super, bylo popsáno vše od toho jak poznat porod, po to jak to probíhá, pak ukázali sály, hahaha, sranda byla, že na jednom už byla paní, ale PA se jí ptala, jestli můžeme nakouknout 😀 Pak se šlo ještě nahoru na pokoje, ale to už jsme nešli, ty znám až moc podrobně 😅 😀
Suny - PA říkala, že někdy může zátka vypadat jak výtok, někdy je to fakt hlen.,... 😅
M. byl nadšený z nadstand.sálu D - sice ja jekoa jediný bez oken, ale zas veliká vana a TV, prý chybí akorát lednic ena lahváče 🤐 A o odsávačce prohlásil, že super, že je tam i kávovar 😀 Manžel další těhule prohlásil, že to bude mixer 😀 😀 Epidural je fakt zadarmo, ale je třeba to říct včas, že prý min. hodinu zaberou nějaké kr.testy, které se předtím musí udělat. A nadst. zamlluvit moc nejde, ale prý když zavolám, že už rodím a za 15 min.jsem tam, tak prý to by šlo. 😉

sunysara
27. únor 2010

holky moc děkuju já nevím jestli to není ještě z té středeční kontroly špinění ale nesedí mě k tomu ten jakoby sopel a v tom to hnědý tak nevím no. a bylo to včera večer, dneska ráno a ted taky trochu tak nevím. navíc je mi slabo, zimnice pak vedro, pocity na omdlení nevím co to může být.

blani tak to máš super manžela to se ještě u toho porodu aji nasmějete. 😀

blanka.k
27. únor 2010

Suny - jo, občas je to ale na zabití, že chci něco vážného probrat a on furt vtipkuje, ale takový byl pořád 😅
Jinak hlásím, že na porodních sálech zrovna jedna paní porodila, druhá se připravovala a zbytek prázdno, takže kéž by to tak vydrželo 😅

sunysara
27. únor 2010

blani tak snad to vydrží no. 😀

lojzina
27. únor 2010

ahoj Suny 🙂 ,bych rekla ze je to zatka,a muze odchazet po castech,to vim.

blanka.k
27. únor 2010

jo a ještě jednu důležitou věc upozorňovala, co je potřeba mít sebou - oficiální "potvrzení" krevní skupiny s razítkem. Já ten papírek v průkazce furt nosím, vím, že mi to říkala gyn, ať to neztratím, ale prý někteří mudr.si to nechávají u sebe v kartě, ale u poprodu potřebují ten originál papír z laborky, jinak musí dělat znovu kr.skupiny při porodu a někdy prý na to není pořádně čas. 😉

sunysara
27. únor 2010

no lojzi nevím ale je mě fakt blbě. slabo hrozný pak horko zima, chvílama. žaludek na vodě a bolí mě celej spodek. bléééé

blani děkuju já myslím že to mám připlý v průkazce.

lojzina
27. únor 2010

Suny me tak bylo vcera,presne jak pises...Spodek me boli pri kazdym stoupnuti ze zidle nebo z postele,hold se to chysta,no.Jak sem byla ve ct na monitoru v Bohunicich,tak sem asi pul hod po vysetr.krvacela,nevim jestli jsi to tu nekde cetla.sem nyla presvedcena ze jedu nazpet i s taskou,sem tam volala a pry narazovy krvaceni,kdyz nertrva dyl a neopakuje se,je po vysetr.normalni.no a pak uz to bylo dobry,tuk tuk.aleaji sem sena druhou stranu tesila ze uz pojedu 🙂 .zatku uz taky nemam... 😀 .Se zkratka blizime do finale,no 🙂

blanka.k
27. únor 2010

Lojzina - tak přesně na to ás dnes upozorňovala PA, že po vyšetření je krvácení časté, a že i špinit se pak může i několik dní 😉 nemsí to být třeba sílící, jasně červená krev a hodně 😉 Holky stejně vám závidím, že už to máte za pár. Dnes jak jsem zaslechla z toho sálu křik mimča a pak vylezla PA a na nějaké té kartotéce hlásila kolegyni čas porodu, váhu a míry, tak se mi zaleskly očka 😅

lojzina
27. únor 2010

jj,ja v cekarne slysela asi 2mimca,a cekala tam nejaka tchyne na zete,ten za chvilu vysel,ukazoval v mobilu fotky,no krasny 🙂 🙂 .Vsak ty uz si taky docela blizko...,a muzu se zeptat kampujdes rodit?

sunysara
27. únor 2010

blani to muselo být krásný už se na to těším taky ale to čekání je dlouhý. to už se pozoruješ. hrozně moc.

lojzi no já mám jako spíš hnědý ale on říkal pokud mě neteče jasná krev tak je to v klidu no a rýpal se mi tam teda v tu středu fakt hodně.
no ale to čekání že???

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru