Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

zuhur
15. říj 2010

Teď jsem si to blbec po sobě přečetla ještě jednou - ty přenášky o kterých mluvim se týkají Obilňáku.

madelen
15. říj 2010

Ahoj holky, do Bohunic se chystám v prosinci, tak uvidím, jestli budou mít fleka 😀 . Jinak jsem tam rodila před 5ti lety, žádná sláva to nebyla ale teď budu mít dulu a navíc zkušenosti z minula, tak to bude o něčem jiném 😉 . Co se týká těch přednášek, taky jsme to musely tenkrát absolvovat, byla to hrůza, trvalo to snad 2 hodiny a postupně jsme odcházely. Sedět tam takovou dobu na tvrdých židlích byla " lahůdka " . Hodně času věnovali propagaci nějaké půjčovny monitorů dechu. Všechny jsme toho měly po krk, sesty na 6ti nedělí nevěděly, které děcko chovat dříve protože už většina řvala a taky se divily, co nám tam tak dlouho povídají. Tak bych se bez toho tentokrát raději obešla....
A ještě dotázek : nevíte, jestli je možný doprovod při císařském řezu ? Chci být připravená na vše.

bera
15. říj 2010

tak kamarádka rodila v srpnu v Bohunicích a říkala, že narváno nebylo, tak teda nevím, já tam byla v květnu 2007 a přednášky nebyly, no ale sedět tam 2 hodiny bych asi nevydržela 😅 v propouštěcí zprávě si teda taky nepamatuju, že by něco psali o tom, že jsem byla poučena o první pomoci atd.

zuhur
16. říj 2010

@madelen pokud vím, tak někde u císařského řezu doprovod povolí, ale nevím jak v Bohunicích. Mě dělali na Obilňáku císaře na poslední chvíli, takže to možné nebylo.

bufina
16. říj 2010

@madelen Doprovod tam mít můžeš, pokud to není zrovna akutní a jde o minuty. Já jsem tam rodila taky v prosinci, minulej rok. Bohužel byly zrovna zákazy návštěv kvůli chřipce, takže manžel se mnou na sál nemohl, jinak by to šlo.

lojzina
16. říj 2010

nam prednaska v cervenci 2007 trvala asi 45 min...V te prop.zprave z r.2010,to fakt mam,nemuzu ji teda najit ale mam,jeste sem se divila,jestli treba nemam okno,jako ze bych ji absolvovala a nepamatovala si to? 😀

majdula
16. říj 2010

Cauky, ja byla na prednaskach na jare 2009.
Prvni trvala cca hodku povidani a pak pulhodky prohlidka po salech a neonatologii.
Druha byla uz spis prakticka, nacvik dychani a porodni pomucky atd a ta trvala hodku a pul cca...

A mela jsem cisare, akutniho, na sale manzel byt nemohl, ale byl v te mistnosti vedle, za sklem, takze mohl teoreticky vse videt a pak tam donesli na umyti a popsani prcka, takze si ho i hned pochoval a tak... Malej sel pak na novorozenecky a tam mu ho taky bez problemu dali...

Vse na Obi.

blanka.k
16. říj 2010

ahoj, tak v květnu v Bohunicích mi v propuštěcí zprávě psali, že matka poučena o první pomoci atd.... ale neřekli mi ani ťuk, třetí den po porodu mi teprve dali malýho (rodila jsem císařem, takže byl předtím na neonatol.), hodinu na to vizita, já nevěděla co a jak a ještě mě sestra sprdla za vše co jsem udělal (že jsem ho blbě vyslíkla, položila na blbé místo atd... 😅

terak
20. říj 2010

Brala jste si nektera do porodnice vlastni veci na zabaleni miminka po porodu? Co si mam nachystat, aby mi tam maleho do tech veci dali. Predpokladam, ze by mela stacit cepicka, nejaka vetsi plenka a frote osuska nebo tenka deka? Nebo jsem uplne mimo.

lojzina
20. říj 2010

@terak beres si vlastni?to me nenapadlo,...co si tak vybavuju,tak to mimco po porodu,az ho donesou zabaleny,ma teda cepku,je v plince a jeste v dece...

lojzina
20. říj 2010

Sem se dibvala do svyho fotoblogu,malej ma osusku i pres hlavu a jeste deku

blanka.k
20. říj 2010

@terak vlastní můžeš mít, ale uporoznili, mě, že třeba pak jak se chodí na různé odběry (to dítě doneseš na neonatollogii), oni ho vezmou a udělají odběr a pak ti ho vrátí, že se třeba pozvrací a oni ho převlečou, a může se stát, že ho vysvlečou a hodí do jejich prádla atd. Já byla bez malého delší dobu, tak mě ani nenapdalo mu dávat moje, jen na jendu návštěvu, když měla přijít, aby byl fešák 😀 😀

terak
20. říj 2010

@lojzina No ja prave chci, aby mi ho hned dali na bricho, to predpokladam, ze ho jen prekryji nejakou osuskou, dekou nebo necim erarnim, na hlavicku si beru cepicku, aby mu neodchazelo teplo. No a pak nevim, jestli tak zustava tu prvni hodinu, kdy se zkousi kojeni a pod. nebo jestli ho mezitim ta asistentka vezme na ten stolek, nejak ho umyva, nebo jestli je u me celou dobu (konkretne na obilnaku), nez ho po hodine odnasi na novorozenecke, kam s nim jde tatinek.

@blanka.k Nemyslim oblecenicko, to sebou fakt nebudu tahat tasku jeste deseti dupacek 🙂 Jde mi jen o to, do ceho ho bali hned po porodu. Aby mi ho nevratili zabaleneho jak housenku, kde uvidim jen pulku hlavicky a budu rada.

lojzina
20. říj 2010

@terak tak v bohunicich ho daji hned na bricho,pak ho vemou ocisti,zvazi a takovy ty srandy,a za chvili ti ho vrati zabalenyho,a pak tam s nama byl asi hodku neco...pak supajdi na novorozenecky...

blanka.k
20. říj 2010

@terak mě ho tak vrátili fakt úplně zamotaného i s hlavou a vylízal jen obličej 😅 Teda ne mě, ale manželovi, já byla ještě na sále po SC...a když mi ho v noci nosili na přikládání, tak byl pořád jak kukla 😅

terak
20. říj 2010

@lojzina Na tom obilnaku by to podle vseho melo byt tak, ze po porodu (pokud je vse ok) ti ho daji hned na bricho. Mas ho u sebe kdyz je to gynekologicke vysetreni, pak se zkousi kojit. Az po hodine ho berou na osetreni, mereni, vazeni apod.

Neni tady nikdo z obilnaku kdo vi, jak to funguje v praxi doopravdy???

lojzina
20. říj 2010

@terak tak to nevim jak je to tam... 😒

zuhur
20. říj 2010

@terak je mi líto, já rodila nakonec císařem, takže jsem viděla miminko na pár minutek zakuklené a pak ho odvezli na novorozenecké.

lojzina
20. říj 2010

@terak tak az tam pujdes na 1.monitor tak s ena to zeptej

sunea
20. říj 2010

@terak ja som teda vyuzila oblecenie erarne (pre maleho) - narodil sa v juni, dostal kosilku, inak bol potom na novorodeneckom zabaleny do plienky a do zateplenej zavinovacky. Vlastne oblecko si nechaj, ked ti ho daju na izbu a potom si ho mozes sama hned prezliect. Ale vezmi si viacero bodyciek/kosiliek/dupaciek, aj rukavicky na rucky (alebo noznicky) kvoli dlhym nechtikom mimina (aby sa neskrabalo). Moj maly si vacsinou kosilku aj zavinku pocural priprebalovani, tak som bola rada za ten erar. Na izbu som dostala kybel, kam sa to spinave pradlo hadzalo, vymienali kus za kus.
Inak co s tyka porodu na Obilnaku, aspon minuly rok u nas to bolo tak, ze sa maly narodil, HNED mi hi dali na brucho este s pupocnou snurou, potom ho odstrihli, nechali vyjst placentu, mna osetrovali, medzitym ho polozili vedla na pultik, kde ho osetrili, utreli, hned zavinuli do takej plachetky a este do rychlozavinky a hodili vykulenemu tatuldovi do narucia 🙂 On s nim bol, kym som prisla z osetrenia, potom sme skusali kojit, asi po 1-2h ho odniesli na novorodenecke na umytie, zvazenie, na zahriatie.

sussanah
20. říj 2010

@terak myslim, ze v bohunicich to bude podobne, dostala jsem maleho na bricho a brali mi ho, az kdyz mi prisly stahy na porod placenty, coz bylo cca 30min. Pak uz mi ho vratili zabaleneho.

terak
20. říj 2010

@sunea Me prave nejde o to obleceni, to je jasne, ze necham erarni, at z porodnice netaham balik spinavych dupacek. Jde mi o to, do ceho ti ho zabali HNED po porodu JESTE NEZ ho odnasi na novorozenecke oddeleni 🙂 Omlouvam se, ze uz to zvetsuji, ale psala jsem to i pred tim. Ze se neptam na obleceni, ale na ty plinky, osusky, zavinovacky, do kterych miminko zabali hned po porodu. Nechci tu kuklu, chtela bych si ty svoje veci mit moznost z miminka oddelat a nechat si ho na tele, kdyz se bude zkouset prvni kojeni.

@lojzina No to mam info od PA z obilnaku, ale spis mi slo o praxi, jestli je tu nejaka maminka, ktera to zazila. Ale asi ne, tak je to jedno a holt si tam neco prinesu, snad to bude stacit.

lojzina
20. říj 2010

@terak podivej zas asi neni problem aby ti nekdo,kdytz budes neco potr.,dovezl. 😉

terak
20. říj 2010

@lojzina No, to si nejsem moc jista, kdyz si to sebou nevezmu na porodni sal a nereknu to PA, jestli budu behem porodu nekoho shanet, aby mi donesl zavinovacku a osusku 🙂 Uz to vzdavam, asi jsem to napsala blbe, nebo nevim, ale jsem nepochopena 😀 😀 😀 Takze muj dotaz uz prosim ignorujte a pokud ho nahodou nekdo pochopi a bude vedet, co si na ten porodni sal sebou mam vzit, tak mi prosim napiste zpravu 🙂 Diky moc

lojzina
20. říj 2010

@terak ja to pochopila jako celkove co si vzit sebou,nejen k porodu...No za me teda,ja byla pri porodu rada ze su rada a do ceho bali mimi me bylo,nadnesene receno,sumak 😉

terak
20. říj 2010

@lojzina Ne, co si vzit sebou na porodni sal, kdyz nechci, aby mi ho hned zabalili jako kuklu, ale abych si ho pak, nez me prevezou na pokoj, mohla polozit nahateho na bricho a tim rucnikem, dekou atd jen shora prikryt.

blanka.k
20. říj 2010

@terak mě PA říkala, že je tak balí schválně,aby to pro ty děti nebyl takový šok, že jako miminka se pak cítí jak u maminky v bříšku, pěkně "zabalená" 😉 Jinak jak píše Lojzina, i kdybych porodila normálně, byla jsem při porodu tak KO, že kdyby mi ho dali v růžovém pleteném světříku a zavinovačce s kraječkama, tak je mi to jedno 😀

terak
20. říj 2010

@blanka.k To sice jo, ale kuklu muzou prece udelat az potom ne? Az je v postylce. Ta prvni hodina po porodu je nejdulezitejsi, aby bylo na hole kuzi, aby se napilo, aby citilo maminku. Taky je to zpusob, jak ho udrzet mnohem vic v teple. Prijde mi to teda mnohem prirozenejsi a jako mensi sok, nez kdyz ho rovnou bali do velke bile zavinovacky.

Mimochodem se take doporucuje, kdyz uz to nekdo bere hodne vazne, aby to, do ceho miminko balis, melo cervenovinovou barvu. To je vlastne barva, kterou jako jedinou to miminko zna. Ta ostre bila pro nej muze byt dost brutalni. Proto se pri porodu tlumi svetla, nebo zatahuji zaluzie. Ale jak rikam, to uz je fakt asi detail.

sunea
20. říj 2010

@terak prepac, aj ja som to zle pochopila, to vies, materska demencia (tiez ta to caka! 😀 ). Po porode bolo mimino zabalene akoby do takej vacsej plachty, z ktorej bola urobena kukla, a potom na tom este rychlozavinovacka. Myslim, ze tu plachtu by ti na to prikrytie pozicali, ale mozes si vziat nejaky hrubsi rucnik a na tu plachetku este hodit to.

terak
20. říj 2010

@sunea V pohodě, já pro změnu trpím těhotenskou demencí, tak hlavně že si rozumíme 🙂 A šla prosímtě ta kukla nějak odkuklit? Jako jestli sis ho pak mohla rozbalit? A to bylo po nebo před tím, než jsi zkoušela kojit?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru