• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porodnice Havlíčkův Brod. Chci pochválit

22. října 2016 
dobře díky! tak se zaregistruj na kolínsko a okolí je nás tam těhu víc!
15. čer 2010 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
mono, známá měla prvního císaře a holčičku potom normálně, takže to jde normálně :wink:
16. čer 2010 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, taky se rozhoduji pro porodnici v HB, ale vypadá to na plánovaného císaře ...

Mono, ono asi záleží, proč jsi měla prvního císaře a jak odpovídají míry miminka k mírám tvé pánve apd. ... Ale to že je první císař nic neznamená, že musí být i po druhé.
18. čer 2010 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nevíte prosím,jak je to tam s prohlídkami porodnice + přednáška? Kolik se platí za nadstandart? díky
18. čer 2010 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@p_avlina předporodní kurz stojí 200 Kč, prohlídka porodnice je tuším zdarma, otec u porodu (s kurzem) 500, otec u porodu (bez kurzu) 1000, nadstandard asi 400 nebo 500 za den (nejsem si jistá) :wink:
18. čer 2010 ve 23:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
hm, tak to je docela dost :frowning2:
20. čer 2010 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@p_avlina tak je pravda, že to není málo, ovšem na druhou stranu moje kámoška v Praze platila za nadstandard asi 2000 za den, takže zas tak moc to taky není :grinning: ale i normální pokoje tam jsou fajn - po 2 a vždycky pro 2 pokoje je společná sociálka :slight_smile:
20. čer 2010 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já prvně rodila v Pelhřimově, tak jsem myslela, že by ty ceny mohly být podobné ... Ale když bych tam byla týden, tak by mě to vyšlo dráž jak dovolená :grinning:
20. čer 2010 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@p_avlina taková malá dovolená s dárečkem, jo? :grinning:
20. čer 2010 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: tak nějak ... Se ještě juknu na ty jejich stránky a pak uvidím na té prohlídce a rozhodnu se :slight_smile:
20. čer 2010 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, víte to, že brodský primář Antonín se dostal do PS? Jsem zvědavá, kdo bude místo něho primářem.
23. čer 2010 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@foogy jo, to vím, jsem si říkala, že je škoda, že se tam dostal - tam bude jen řadový poslanec, zatímco jako primář mohl pro lidi fakt něco udělat :sweat_smile:
23. čer 2010 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky:slight_smile:
jak se máteM??
zatím vypadám pořád na normální prod taks em moc ráda .-) a jaks e máte vy??
19. črc 2010 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monaberuska1 ahojky, kokám, jak se ti to pěkně krátí :grinning: Držím palečky :wink: Já se od září vracím na částečný úvazek do práce, tak jsem zvědavá jak budem zvládat, ale malý je hhodňoučký a přítel je bez práce, tak to snad půjde, v záloze máme babičky :wink:
6. srp 2010 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
aronek- to jsi dobrá teda!

mona- tobě se to taky krátí že?

já se pořád rozhoduju mezi kolínem a brodem, tady mám dobrý zkušenosti lae zase pro malou by byl lepší kolín že by mě měla blízko i já jí a kdokoliv mi jí přivede, ale jak můžu srovnávat je to v háji, v hb je to prostě lepší :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak si vyberte..
6. srp 2010 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinininka: já hodně přemejšlela mezi Havl.Brodem a Kolínem - a pak jsem slyšela na Kolín tak špatný reference, že tam nejdu...

Začínám chytat nerva z porodu (brzo, já vím, mám na to ještě času dost...) hlavně kvůli tomu, že jsem v Praze prošvihla registraci (záměrně), takže už musím mimo Prahu... Původně HB bylo nejjistější, ale pořád se bojím :o( Někde jsem četla, že nechtěj dávat epidurál - a to mě strašně vyděsilo, neboť jsem histerka a bolest snášim děsně zle, tak jsem na něj docela spoléhala... Nemáte s tim někdo zkušenosti???
6. srp 2010 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
já taky spoléhala na epidurál a když o něj opravdu zažádáš dají ti ho, neboj, taky se bojím a bála jsem se i u prvního mimča, měla jsem porodopis, tak jsou zvyklý s ním pracovat, nemůžu si to vynachválit ale záleží koho budeš mít, jakou bude mít náladu atd atd..v kolíně ted rodily mé kamarádky a jsou spokojené taky, záleží fakt na každý :wink: :slight_smile: jeslti nemáš dítě už doma, tak si vyber podle sebe, co je ti víc sympatický, nebo zkus v ko i v hb dojít na prohlídku sálů, to taky pomůže :dizzy_face:
6. srp 2010 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinininka: já mám v HB lehkou protekci - ale fakt lehoučkou, tak to spíš směřuju tam... Bydlím na 56km dálnice D1, takže i do toho HB se mi v lednu pojede líp než po okreskách do Kolína... Ale jestli ti Epi v pohodě dali, tak to snad nebude tak horký... Já vim, že bez něj bych neporodila - už sem si zažila pár fakt škaredejch zdravotních situací a vím, jak reaguju - a nic moc :oD
6. srp 2010 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě ho nedali, a rodila jsem v hb ne v kolíně aby nedošlo k nedorozumění, měla jsem to sice napsaný v porodním plánu, ale nedošlo na něj, prý jsem tlačila hezky a dobře to snášela, tak to bylo zbytečný, ale věř mi, že bolesti se bojím jako čert kříže a když to bude potřeba, řeknu si o něj ted :slight_smile: to si můžeš myslet že jsi kdoví jaká bábovka a pak tě to překvapí..a kde bydlíš? my to máme taky cca hodku z kolína.
6. srp 2010 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinininka: já pochopila právě, žes rodila v HB a ne v Kolíně :o) A ty sis řekla, že ho chceš, ale oni ti ho nedali, nebo jsi ho vůbec nechtěla?? :o) A celkem výrazně pochybuju o tom, že mě příjemně překvapí to, že budu porod snášet dobře :oD

Bydlím ve Zruči nad Sázavou :o)
6. srp 2010 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
já ho měla napsaný v porodním plánu ale nakonec na něj nedošlo a byla jsem pak na sebe i hrdá že jsem to zvládla bez epi..uvidíš sama, třeba to tak hrozný nebude! každej snáší bolest jinak, já jsem taky srab a šlo to..
7. srp 2010 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aronek ahojínky :slight_smile: jojo krátí se to krátí :slight_smile: už začínám prát mimi věcičky a tak :slight_smile: :wink: jejda to je mi líto...opravdu :unamused: budu držet pěstičky aby se u vás situace co nejdřív vyřešila :slight_smile:
9. srp 2010 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monaberuska1 mimo práce, začnu asi i studovat. Tak jsem psala vedoucí, že když toho na mně bude moc, tak jí budu chodit plakat na rameno :grinning: Doufejme, že to zvládnu. Tobě držím palečky aby jsi měla malou brzo v pořádku u sebe. :wink:
9. srp 2010 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, nebude vám vadit, když se k vám přidám? Začátkem listopadu nás to taky čeká. Sice bydlím v Kolíně, ale po přečtení několika referencí a vyslechnutí několika příběhů od kamarádek o zdejší porodnici, jsem se rozhodla porodit v HB. Akorát mě začínají všichni, hlavně tedy moje mamina, strašit, jak je to daleko a že to třeba nemusíme vůbec stinhout apod. Já si zase na druhou stranu říkám, že spousta mamin jezdí rodit klidně do Prahy a pohoda.
14. srp 2010 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ajleenka: co bych za to dala to mít tak rychle za sebou, že bych to nestihla do porodnice :oD :oD Já se bojim, že dojedeme velmi včas a ještě si tam pěkně krušný chvíle zažijeme... Nedivím se výběru - taky jsem se rozhodovala mezi Kolínem a Havl.Brodem, no a výběr byl jasnej :o) Pražský porodnice jsem zavrhla rovnou...
14. srp 2010 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetka1701 Já si taky myslím, že to snad nějak zvládneme a stihneme. On je spíše průšvih v tom, že manžel bude pravděpodobně v práci, to ale záleží, kdy mě to chytne, a cesta domů mu bude ještě minimálně hodinu trvat. Další hodina je to do Brodu... A říkají, že když odteče plodovka nebo se krvácí, tak se má jet okamžitě a já bych zase bez manžela jet nechtěla. Ale tohle asi předem fakt nevymyslím, nějak to dopadne.
Já jsem taky Prahu zavrhla rovnou.
15. srp 2010 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ajleenka teda tak to bych jela hend jak něco :slight_smile: budu tedy držet pěsti aby jste to stihly :slight_smile: mi to máme 18 km takže snad to stihnem, spíš kdy mě to chytne a rychle co s malou komu jí dát když bude babička v práci...hihi sama jsme zvědavá jak to bude teda :grinning: :grinning:
15. srp 2010 ve 23:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monaberuska1 Jj, my čekáme naštěstí první, takže tohle řešit nemusím, ale i tak z toho mám obavu. Budu muset prdelce domluvit, aby se rozhodla vykouknout buď večer nebo o víkendu, aby byl už manžel doma. Tak snad to tak vyjde. Nouzové řešení je Kolín, kde jsem za 5 minut a po cestě je ještě Čáslav, kdyby se fakt nestíhalo. Snad to nebude nutné.
Ale mám právě taky jako anetka obavy z toho, že tam přijedeme moc brzy, právě z toho důvodu, že budeme muset vyjet fakt hodně brzy, jakmile se něco začne dík, a pak tam budu čekat a budou to třeba ještě zbytečně popohánět.
Já jsem právě teď četla o jedné těhulce, co jí ve 38tt bolelo břicho, tak šla na pohotovost a rovnou jí poslali do porodnice a tam na ní hned, že rodí a že jí jdou prasknout vodu apod. A ona, že chtěla rodit v jiné porodnici, takže jim utekla a šla do té své, kde jí vyšetřili a řekli, že rozhodně ještě nerodí. Do teď ještě neporodila, vše v pohodě. Takže asi tak. Ale myslím, že HB tenhle vyvolávací přístup nemá, ne?
16. srp 2010 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ajleenka no teda já si ymslím že ne, HB musím říct za sebe já byla moc spokojená jak s profesionalitou doktorů tak s milým přístupem, a slýchávám toto všude, :slight_smile: takže podle mě nemusíš mít obavy ztohodle, :slight_smile: teda tak to naplánuj a pak řekni jede se rodit a pojedete kéž by tot ak šlo že?? :grinning:
16. srp 2010 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monaberuska1 No tak to by byla paráda, kdyby si o tom takhle mohl člověk rozhodnout. To, že člověk neví, kdy ho to čeká, je na tom snad to nejhorší. Snažím se ještě pracovat - mám poměrně nenáročnou práci, ale párkrát do měsíce musím cestovat. Tak to taky budu muset už pomalinku omezovat :slight_smile:
Jsem ráda, že slyším na HB samou chválu, docela to člověka uklidňuje. Snad to všechno vyjde a budu vážně rodit tam.
18. srp 2010 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek