Porodnice Havlíčkův Brod. Chci pochválit

kamhajek
18. kvě 2007

Ahoj všechny Těhulky, nikde jsem tu nenašla něco o porodnici v Havlíčkově brodě. A protože jsem tam byla moc spokojená, tak bych je chtěla touto cestou pochválit a třeba i těm z Vás, které si ještě nejste jisté kde budete rodit trochu ulehčit rozhodování.
Porodnice je moc hezky udělaná, měli jsme tam pokoj s manželem sami pro sebe a kdyby jsme chtěli mohli jsme tam strávit všechny doby porodní. Místnost byla moc příjemně zařízená, byla tam i velká vana pro tišení bolesti a bylo mi i nabídnuto, že kdybych chtěla, mohla bych rodit v ní. Byli tam různé pomůcky, jako míč, masážní kolečko a pod. Během první doby porodní nás chodila kontrolovat porodní asistentka a párkrát i doktor. PA byla moc milá paní, která vždycky dobře poradila co mi zrovna pomůže, s manželem jednala, tak že vůbec neměl čas přemýšlet nad sebou a byl mi opravdu velkou oporou a to se bál jít k porodu. Poměrně často natáčeli miminko. Chtěla jsem rodit na křesle, tak jsme se na samotný porod přesunuli do vedlejší místnosti(taky příjemně zařízená). Rodil mě pan doktor a protože mimi bylo velké musel mi přijít pan primář hupsnout na břicho. Miminko mi hned dali na břicho(to je nádherný pocit) a pak nechali tatínkovi přestřihnou pupeční šňůru(před porodem říkal, že nic stříhat nebude a najednou držel v ruce nůžky a šmyk). Mimčo očistili a dali tatínkovi, který ho choval po celou dobu co mě šili. Pak jsme se přesunuli zpátky do místnosti, kde jsme byli pohromadě ještě dvě hodiny.
Oddělení šestinedělí je už klasická nemocnice, pokoje jsou dvojlůžkové a vždy dva pokoje mají společná záchod, koupelnu a přebalovnu( což bylo fajn, krásně jsme se vystřídali). Velké plus téhle nemocnice je přístup sester k maminkám a kojení. V kteroukoliv denní i noční dobu ochotně přišli poradit a pomoci a že jsme se tím kojením natrápili.
A teď zápory: nemocniční strava a návštěvy. Ty byli na pokojích jen dvě hodiny, ale po domluvě se spolumaminkou to šlo kdykoliv nebo kdykoliv ve vestibulu nemocnice. 😉

monaberuska1
2. zář 2010

@smisek21 předem tedy gratuluji 🙂 k druhému těhu, a na havl. porodnici tady uslyšíš jen samu chválu 🙂 stačí se prolistovat o kousek dozadu 🙂

foogy
2. zář 2010

@smisek21 Smíšku, já jsem byla v nemocnici ve 12tt na NT screeningu u doktora Čtvrtečky. Objednávala jsem se tam telefonicky, jenže číslo už nemám ☹ Ale co ho najít na www.onhb.cz?
A doporučení do gynekologa mít nemusíš, já se taky objednala sama od sebe a Čtvrtečka to dělá zadarmo. A hlavně - je fakt bezvadnej!!! I když toho má strašně moc, má narváno a dělá to zadarmo, tak je fakt moc hodnej! A manžela můžeš mít s sebou 😵
A jen tak pro zasmání - ráno jsem si volala na objednání a on mi řekl, ať přijdu hned. Jenže já si myslela, že to dělá vnitřním UTZ a já nebyla oholená a tak jsem řekla, že přijdu až odpo. Tak jsem letěla domů, vyprchovat se, oholit a do nemocnice a oni to dělají přes břicho!! 😀

foogy
2. zář 2010

Jooo a gratuluju k těhu!!!!! A už jsi v krásném 9tt!!! Nádhera!

chaarleene
2. zář 2010

@smisek21 já jsem sice žádanku od doktora měla, ale nikdo ji po mně nechtěl... doktor byl super, mimčo vůbec nespolupracovalo, tak to trvalo asi půl hodiny, než se natočilo, a v pohodě, byl moc hodný a trpělivý 🙂

smisek21
11. zář 2010

holky otázečka, mají také v brodě nadstandart? děkuji

chaarleene
11. zář 2010

@smisek21 na šestinedělí jsou 2 nadstandardní pokoje 😉

smisek21
11. zář 2010

@chaarleene a nevíš cenu? na stránkách jsem to nenašla☹

chaarleene
11. zář 2010

@smisek21 nejsem si jistá, ale asi 400 za den... doufám, že tě nemystifikuju 😅

poopoo
12. zář 2010

🙂 Tam v Havlíčkově brodě jsem se narodila já a to před 25 lety před porodnickým sálem 🙂 Máma byla spokojená z tak rychlých porodem a pohotovými lékaři kteří mě chytali 😀

monaberuska1
13. zář 2010

@poopoo jé tak to je dobrý.. hlavně tedy že jsi zdravá 😀 😀 😀 😀 😀 holky no já už bych tam jela třeba dneska a rodila, zítra mě doufám gyndařka nějak proštouchne 😀 😀 😀

janinininka
26. zář 2010

mona- tak co, už tě prošťouchli? 😀

já byla u nás v kolíně min. týden na předporodním kurzu a prostě jak můžu srovnávat tak je to nebe a dudy, já bych taky potřebovala aby to bylo rychlý a nemusela si vybírat, kvůli kačce by to bylo lepší tady v ko, ale zase pro mě tam, pro můj pocit, mám pořád dilema! chci se jet podívat ještě do Brodu abych to viděla ještě jednou a stejně se asi rozhodneme pak podle situace jak to všechno bude vypadat, jeslti to bude přes den, nebo v noci, neumím si to vůbec představit s malou, budu určitě bulet pak bude mi to líto že jí opouštím, jsem prdlá co? 😀 ale kdyby to bylo v noci a ona spinkala tak mi to bude líto, že mě neuvidí až vstane 😔

gilotek
26. zář 2010

Holky já se taky rozhoduju mezi Kolínem a HB. Chystáme se tam zajet - jak tam tak tam a uvidíme.

@janinininka v KOlíně se ti nelíbilo?

janinininka
26. zář 2010

na prohlídce první mimi jsem taky rodila právě v HB- proto říkám, že je to blbý když můžu srovnávat.nelíbí se mi ty sály tady, není soukromí, jsou 3 lůžka vedle sebe předělaný jen plentou, tam máš pokoj sama pro sebe. kde jsi ty rodila chlapečka?

gilotek
26. zář 2010

já byla v Čáslavi a tam už nechci 😒 Navíc tam není ani dětská JIP a protože čekám dvojčata tak chci mít nějakou péči. Do Kolína to máme asi 30 km, do HB asi 45km, což není takový rozdíl, ale taky přemýšlíme: jaký bude počasí, jestli půjdu na plánovanej císař nebo ne....

janinininka
26. zář 2010

mě se právě čáslav nelíbila z důvodu že nemají JIP kdyby něco..a s dvojčaty je to risk vid? to HB je dobrá nemocnice a má i neonatologii pro děti co se narodí dřív, tam mají dobrou péči.ale nemůžeme vědět jaký bude počasí právě, jeslti bude sněžit tak silnice jsou tam hůř sjízdné než u nás..jsem z toho nějaká nervozní už ted, že nevím kdy to přijde, a co malá jak to bude brát mě bude asi fakt smutno, že jí tady nechávám!!

gilotek
26. zář 2010

@janinininka no to určitě, ten HB se mi líbí moc, ach jo.
Taky se toho bojim jak čert kříže. Kdyby se malinký narodili brzo tak pak třeba i za nimi dojíždět a malej doma beze mě, nevím na jak dlouho 😖

janinininka
26. zář 2010

@gilotek -nebo bys tam byla s nima, takhle porodila kamarádka ve 35tt + pár dní a doma měla 3letýho chlapečka a rodila v pze a byla tam s nima..ale nemaluj čerta na zeď!! jeslti to máte jen o pár km tak bych volila ten HB být tebou!! jsem taky nervozní jak se to blíží ale to je asi normální ne?

gilotek
27. zář 2010

@janinininka no to bude taky mazec jestli tam s nimi budu nějakou delší dobu.. To se utrápím jak já tak Martínek, vůbec si to nedokážu představit. Ale oni by to tady nějak zvládli s tátou a babičkou. Hlavně aby ti broučci u mě vydrželi dlouho

makoush
27. zář 2010

jestli vám můžu vstoupit do diskuze..tak pokud jde o novo-jip v HB, tak super péče a paní dr. Weberová je nejlepší Mudr., kterou jsem v životě potkala. Jinak v hb je matka přímo na oddělení u miminka, inkubátor hned vedle postele..opravdu se tam hoodně snaží o kontakt dítě+matka plus podpora kojení naprosto perfektní.

janinininka
27. zář 2010

@makoush díky to je dobrá informace!!

janinininka
27. zář 2010

@gilotek nemysli na nic špatnýho to nemá cenu..to víš že by to dětičky naše doma zvládly, starali by se o ně tatínkové a babičky 😉 a jdete se podívat nějak na porodnici? já chci taky ještě znovu jet at to vidím ještě jednou..

gilotek
27. zář 2010

@makoush díky moc za info 😉 Já jsem myslela, že jsou inkubátory někde jinde než je mamina 😕

@janinininka jj, chceme se tam jet podívat bud tenhle nebo příští týden

makoush
29. zář 2010

gilotek..nevim,jak primo na jipu, ale na intermedianu je dite s matkou - videno na vlastni bulvy😉 Mimino melo problem s průjmem, takze jsme se po tydnu do HB zase vratily a byly na detskym. Na intermedian jsem chodila dojit mliko a prave me prekvapilo, videt, tolik pristroju a u toho postel pro mámu. Add kojeni, HB ma poradnu pro kojici maminky, takze i po propusteni tam clovek můze dojit nebo zavolat a pani dr. poradi a pomůze.

luci81
3. říj 2010

ahoj,připíšu Vám svoji zkušenost s inermed.péčí v HB.
@gilotek-Rodila jsme předčasně-35tt.Nejdřív jsem ležela dole na porodnici,po propuštění po 3dnech mě dali nahoru na intermed.k malý.Byla jsme tam 21dní.Je tam jeden ,,pokoj,, s inkubátory a vyhřívaným lůžkem + 2 pokoje pro maminky po 4 lůžkách.Malá byla v inkubátoru jen ty tři dny,co jsem tam nebyla,pak měla silnou žloutenku,takže byla na tom vyhřívaném lůžku,když byla volná lampa,tak jí dali ke mě na pokoj.Maminka co tam byla se mnou měla chlapečka narozeného ve 32tt.byl také na tom pokoji s inkubátory,ale po asi 14 dnech,když už byl asi,,lepší,, jí taky dali inkubátor na pokoj.Jinak žádné mimi v inkubátoru na pokoji nebylo-většinou šli brzy domů 😵 Takže je to asi podle situace.Každopádně i tak je to fajn,že tam může mamka být na oddělení 😵

@makoush naprosto musím souhlasit,že Mudr. Weberová je strašně fajn 🙂 I ostatní doktoři a hlavně sestřičky jsou moooc hodné! I s kojením jsme měli probémy-kvůli žloutence byla malá spavá a nechtělo se jí sát.Sestřičky strašně ochotné,trpělivé,zkoušly s námi různé polohy,klečely u mě u postele,až mi jich bylo líto.
Takže závěr-nikomu nepřeju,aby tam musel,a doufám,že ani mě už to nepotká,ale je to tam vážně fajn 😵

gilotek
3. říj 2010

@luci81 díky za zkušenost 😉

monaberuska1
3. říj 2010

holky tak druhý porod v brodě za mnou, první cs a ted spontání, a všichni tam josu skvělý, fakt já na 100% doporučuji, doktoři, PA, sestřičky všichni josu skvělý..já jsem byla zas max spokojená a bez té PA a doktora a samozřejmě manžela bych snad neporodila, byli fakt skvělý moc 🙂

foogy
4. říj 2010

@monaberuska1 Moni, moc gratuluju k narození Nikolky! Koukala jsem do alba a malá je fakt kouzelná!
A jak to zvládá Markétka? Co na ségru říká? A co vůbec porod?

monaberuska1
5. říj 2010

@foogy moc děkujem♥♥ jojo Markétka se stará zapojujeme jí do všeho co se dá, koupání přebalování a vše kolem... takže chůvička a dělá to právě strašně ráda 😀 😀 tak snad to vydrží nechtěla bych aby pocítila nějakou žárlivost nebo tak něco..to je jasný asi trošku to bude..pač Nikolka je mimínko a víc se chová a kojíme atak..ale zatím fakt dobrý 🙂

jo porod psala jsem ho holkám na diskuzi tak jestli máš chut můžeš si ho klidně přečíst 🙂

Naše druhý sluníčko Nikolka♥
Nikolka Jarošová narozena 26.9.2010 v 7:50 váha 3340g 51cm

24.9.2010 v 6 hodin ráno mě probudila jemná bolest v podbříšku, ale měla jsem to často takže sem tomu nevěnovala nějak zvlášť pozornostnavíc jelikož jsem už přenášela tak jsme měli v tento den kontrolu v porodnici.
do porodnice na kontrolu jsme dorazily v 9 hodin, tam nás natočily a pan doktor vyšetřil a jeli jsme domů, kontrola zněla že k porodu se nic nechystá...takže sem se už pomalu připravovala na variantu vyvolání..
bolest která mě ale vzbudila nějak neustupovala..naopak byla taková vlezlá a říkala sem si tak buď přestaň a nebo ať se něco začne dít, tady s holkama koníkovkama jsme to rozebírala pač sem si byla nějak nejistá ..trvalo to už docela dlouho ale pořád nepravidelný..po celý den mi odcházela hlenová zátka v dost velkých kusech, ale pořád sem si říkala,že to prostě asi nic není když kontorla dopadla tak jak dopadla...
už je večer a bolest za celý den neustoupila vana nepomohla ale ani nic nezhoršila takže jsme šly s manžou spát..
25.9.2010 v 04:00 ráno mě bolest probudila, a už jsem spát nemohla začala jsme teda něco dělat chvilku sedět chvilku uklízet do toho jsem jedla jako nikdy..měla jsem hroznej hlad pořád.....
čekala sem až se vzbudí manža s malou abych to prodiskutovala...no samozřejmě jsme nikam nejely protože sem to měla hrozně nepravidelný...chtěla sem jít na procházku a říkala sem si tou se to buď rozjede a nebo ne...jenže manža nechtěl. nepustil mě...měl strach a říkal ať zavolám do porodky a zeptám se...tak sme říkala že tam kdyžtak zavolám dýl šla jsme aspoň koupit sýr na smažák ...obchod máme tady za panelákem takže to bylo kousek ..šla jsme šla a díky bohu tam byli popelnice o ně sem se pěkně opřela a rozdýchala kontra snad mě nikdo neviděl
Doma sem udělala smažák...manžel chtěl zůstat doma, ale poslala sem ho normálně do práce na odpolední. a říkám když něco zavolám..tak odjel a já začala doma víc kmitam ..vyírat, prach, upekla sem buchtu u té už sem kontrakce rozdýchávala opřená o plotnu ..Markétka( moje dcerka) se chodila starostlivě ptát jestli mě bolí bříško...bylo to roztomilý ale musela sem se smát přišlo mi to takový komický
řekla sem se že asi opravdu do té porodky zavolám, ještě před tím jsem volala mamince své a ptala se na její názor ..ta ihned ať zavolám šlo vidět že má strach a byla by určitě klidnější kdyby jsme jeli aspoň na prohlídku..
V porodnici mi řekly ať přijedu, jelikož přenáším a první porod jsem měla CS tak že by rádi zkontrolovaly miminko jesi se mu daří dobře..

takže sem zavolala manžovi do práce ať přijede, že pojedeme na kontrolu do porodky, malou jsme dali k babibčce, vzaly jsme pro případ kdyby jsme opravdu rodily tašku..ale moc sem tomu nevěřila pořád, protože sem to měla opravdu nepravidelný sice už docela bolest ale nepravidelná..
Do porodnice jsme dorazily v 17:00 sestřičky mě začaly natáčet a říkaly že ty křivky moc nevypadají na porod ..tak sem popravdě zesmutnila, ale ta bolest byla popravd vlezlá..ta sem říkala proč je?? natáčely mě ale na 4x protože malé v bříšku lítal vysoko tlak...to se nelíbilo jak sestřičkám tak nakonec ani doktorovi, ten mě vyšetřil a jen řekl že jsem na půl prstu a čípek pořád dlouhej..a bohužel že poslíčci dokážou opravdu pořádně zazlobit ale že mě domů nepustí, kvůli tomu tlaku jak malé v říšku lítá moc nahoru..bylo už nějak 19:30 a mě hospitalizovaly, bolesti sem měla pořád a popravdě sem je cítila čímdál víc.doktor mi jen řekl ať se zkusím trochu vyspat..asi sem vypadal blbě nebo co každopádně jsem spát nemohla ne že bych nechtěla to bych chtěla moc ale prostě mi to nešlo..bolesti mě nenechaly pořád mě chodily natáčet a doktor se na mě chodil dívat..byla jsem nejvcí klidná když sem ho viděla nedokážu si to vysvětlit, ale působil na mě strašně pozitivně a jakoby mi dodával nějakou sílu..nedokážu si to sama vysvětlit..bylo kolem 23:00 a já se nehorázně pozvracela..bylo mi zle ..chytl mě ktomu ještě šílený průjem a kontra už sem musela solidně prodýchávat..docela sranda nevěděla sem co dřív jesi blejt, nebo lítat na velkou anebo prodejchávat přišla sestřička a já jí říkala že mi to hrozně zesílilo, je mi zle motá se mi hlava..že už nevím co..že spát mě to nenechá.. řekla mi že pan doktor jí řekl at mi píchne něco si co by mě mělo ulevit..přesně nevím co.ale prý už musím usnout, že kdyby prý přišel porod abych to dala..nakonec mi to píchnout nemohly, kvůli mýmu tlaku, měla sme ho hrozně nízkej, kvůli tomu se mi motala aji hlava ..takže sestřička zavolala doktora, ten mě vyšetřil a řekl že rodíme..že sem na 4 otevřená..popravdě sem se normálně usmála..fakt sem byla šťastná že teda už rodíme je to potvrzený bylo půl 1 ráno a mě přestěhovaly na hekárnu, zavolala jsem manžovi že rodíme a ten přijel, doktor byl fakt skvělej, jen říkal ať se snažím mezi kontrakcemi odpočívat co njevíc že to ještě není finále..to já jsem moc dobře věděla. tak jsme hekaly..do sprchy jsem zkusila jít , ale příšerně to bolelo ve sprše takže sem sprchu úplně zavrhla, nejvíc mě to vyhovolalo na postely, v pololehu..udělaly mi klistýr, napíchli mi kanylu.to pro případný CS jelikož braly v potaz to že jsem poprvé rodila císařským řezem...v půl 4 ráno sem se otevřela na 6 .. kontakce už byli opravdu dost intenzivní ale manža byl fakt zlatej, snažila sem se co njevíc odpočívat mezi kontrakcemi..na doporučení doktora a docela to šlo..chvilkama mi fakt přišlo že spím..byla jsem hrozně unavená...a už jsme popravdě chtěla aby to bylo.. aby už bylo finále...jenomže v 6 hodin ráno v neděli už vlastně mě pan doktor přišel vyšetřit a byla jsme pořád otevřená pouze na 6cm takže mi píchl vodu, že to tím prý urychlýme..píchl mi vodu a ihned sem otevřela na 8 cm a teď už šlo opravdu do tuhého..te´d už sem prodejchávala jako blázen....byla to skoro bych řekla nesnesitelná bolest..nutilo mě to tlačit..úplně hrozně, PA byla skvěla, radila mi jak dýchat, bavily jsme se ..moc mi pomáhala a manžel ten semnou začal prodejchávat a tím mi opravdu pomohl nejhorší část byla tu já musela tlačit ale nemohla sem chybělo mi půl cm jenomže to nešlo...myslela jsme že umřu..stejně sem občas tlačila pač už to nešlo ani udejchat...toto byla ta nejhorší část...kdy jsme měla potřebu tlačit a nemohla sem...to sem si aji zařvala..a únava???ta byla hrozná chtěla sme nikam utýct ale nešlo to
konečně jsme na celých 10cm jdeme na kozu tlačit..sem tam pospíchala co to šlo a tlačilo se...vůbec mi to nešlo snažila sem se na každou kontrakci zatlačit co njevíckrát...když už jsem cítila hlavičku tak pak zas zpátky zalezla..pořád kontrolovali malou vbříšku..a já si říkala že jí snad nevytlačím..tlačila sem co mi fakt síly zbyly a nic... ptala sem se pořád jestli dobře tlačím, a říkaly že jo..povzbuzoval mě jak doktor tak PA tak manžel strašně mi tím pomáhaly, všichni jak sem šikovná..silná..ale mě to teda moc nepřišlo když sem jí nemohla vytlačit, nakonec přišel nástřih a konečně hlavička byla venku..bez nástřihu bych to snad nedala.. pak hned ramínka a šílená úlevá a hlavně velikááááááááánský štěstí pláč, manžel brečel já taky, byla jsem děsně unavená ale hrozně šťastná, malou mi dali na břicho a já myslela že štěstím umřu..bylo to tak nepopsatelně nádherný, že když te´d vzpoomínám na tento úsek ak brečím..samozřejmě štěstím
placenta vyšla sama ani sem nemusela tlačit..a te´d jen zašít, doktor mě šil hodinu a u tooh jsem na půl spala ale i si sním pokecala a aji jsme se zasmály jen mi bylo divný že mám pořád u sebe toho skvělýho doktora, musel dělat 24 hodin nebo fakt nevím.. pač se v 6 měnili služby ale pan doktor zůstal stejnej. byla jsme ale ráda..fakt byl skvělej.
Porod bych schrnula v jeden velkej krásnej zážitek, není vždy vše jen o bolesti ale i o ty překrásný pocity

akorát co bych řekla tak maliníkový čaj, lněný semínko a masáž hráze opradu nepomáhají alespon v mém případě, pan doktor mi řekl že u mě to mělo naprosto opačné výsledky 3 dny jsem se vlastně otvírala, miminko ne ne vyklouznout jak by to mělo u lněného semínka prý být a masáž hráze??
takže toto je můj popis porodu

anetka1701
5. říj 2010

to je krásnej popis porodu :o) Jenom mně děsí, jak všichni říkaj, že je hnali porodit na kozu - já bych se tomu hrozně moc chtěla vyhnout, chci rodit v kleče, dřepu, na stoličce - prostě v přirozenější poloze, než jak rozpláclá želva na zádech :o( To oni prostě zaveleli, že se jde na kozu a nepřipustili jinou variantu, nebo tam byl prostor k vlastnímu názoru?

monaberuska1
5. říj 2010

@anetka1701 nene já klidně mohla rodit v boku a nebo na té posteli na té posteli naší obr hekací sem taky tlačila ale nešlo mi to... tak se mě PA zeptala jestli chci jinak at řeknu jak mi to bude vyhovovat.. pak se zeptala že klidně můžeme jít na kozu a já že chci na kozu a tam to bylo fakt super, člověk se tam mohl chytnout těch madel pořádně se opřít a pořádně zatlačit..takže v mém přípaě to bylo njepohodlnější na koze.. a popravdě..v tu chvíli je ti jedno jesi jsi jak rozpláclá želva 😀 😀 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru