• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porodnice Havlíčkův Brod. Chci pochválit

23. června 2017 
@kacerinka Já začala chodit do HB v den termínu porodu - chodila jsem na prohlídky a monitory, pak si mě pozvali na hospitalizaci a vyvolání... Jinak normálně je to tak, že pokud rodíš, tak se nikde nehlásíš - prostě přijdeš a rodíš :o) Nadstandart 400/noc, ale bejvá plnej, chytit ho je štěstí (ale dá se, já ho třebas měla :o)
28. kvě 2011 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetka1701 Děkuju za info:slight_smile:
29. kvě 2011 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska jsem si do HB zavolala a rovnou se dá objednat na předporodní kurz, trvá asi 3 hodiny, stojí 200,-- a tatínka vzít sebou:slight_smile:, stačí prý měsíc před porodem.
30. kvě 2011 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacerinka jop, ten kurzík byl moc fajn :o) Jenom video porodu jsem radši neshlédla a odvrátila jsem oči - tohle jsem fakt vidět nepotřebovala :oD :oD
30. kvě 2011 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já pak napíšu, jaký zážitek z toho mám já:slight_smile:...někdy radši nevidět do čeho se jde:slight_smile:
30. kvě 2011 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacerinka jop, já sehnala odvahu na to kouknout až "po akci" a celou dobu jsem si říkala "díky bohu za císaře" :oD
30. kvě 2011 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nedbalinka Holky, Nedbalinka tady zmiňuje, že naštěstí rodila sama a prý je to v HB zázrak. Co tím mohla myslet, nevíte? Snad nejsou porodní boxy po dvou????
A ještě se chci zeptat, za jak dlouho vás v Brodě pustili z porodnice po normálním porodu a za jak dlouho po sekci. Díky!
22. čer 2011 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@2veverka ne, po dvou nejsou :o) to v žádnym případě... Jenom asi neni tolik času, když je tam hodně rodiček :o) Jinak po sekci pátej den :o)
22. čer 2011 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@2veverka po normálním porodu za tři dny,pokud je vše OK.
Já se tam byla včera podívat a zrovna tam nikdo nebyl,takže jsem si prohlédla co jsem chtěla a teď jsem klidnější,když vím,že to vůbec nevipadá jako v nemocnici. Mám syndrom bílého pláště,hned je mi zle jak do nemocnice vlezu,tady to dám. A mají i plyn.Využila jste to některá? Já se zapoměla zeptat kolik to stojí...nevíte?
28. čer 2011 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja jsem tam taky byla tak kolem 30tt , manzel skonstatoval ze "takovy drsnejsi hotel" :grinning: kazdopadne vypada to tam lip nez v jinych kterych sme byli. A co je ten plyn? neco prosti bolesti??? :confused:
30. čer 2011 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 jinak misi, mozna se tam potkame :sweat_smile:
30. čer 2011 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@stefanny jojo,je to proti bolesti,dýchá se to při kontrakcích a chvilkově to uleví a není to závadné pro miminko.jen jsem zapoměla ,jak se to jmenuje.Zdá se mito lepší,než když s epiduralem nevíš pořádně kdy kontrakce je a kdy tlačit.Ale po 15 hodinách možná budu prosit za epidural :slight_smile:
30. čer 2011 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 no kdo vi, mozna o epi budu prosim namisto pozdravu uz ve dverich. :grinning: Ceka mne prvni porod tak nevim do ceho jdu v podstate. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale pokud by ten plyn taky byl dostupny a zabiral tak mozno by to byla vhodnejsi varianta. A nevis zda se za to plati jako za epi a je potreba rict dopredu?
3. črc 2011 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@stefanny určitě se za to platí,ale nevím kolik. A domluvíš se tam s PA. Doktorka mi říkala,ať si vše rozmyslím a že se budu domlouvat na všem až tam,podle situace...
3. črc 2011 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetka1701 Opravdu pouští po císaři už pátý den?! Ten kurz mi byl k ničemu, nakonec budu mít totiž císaře:(....začínám se bát co mě tam čeká....
5. črc 2011 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacerinka v pátek mně kuchli a ve středu jsem šla domů :o) Hele neboj, císař je fakt v klidu, plánovanej o moc lepší než kdyby byla komplikace a musel by bejt akutní :o) Já vůbec neměla problém, všici hrozně fajn a milý, přesto, že jsem měla celkovou narkózu, tak jsem malou měla v ruce dvě a půl hodiny potom, co se narodila :o) Manžel jí dostal ještě když jsem byla na sále a choval, než mě zašili :o) Doktoři jsou fajn a moc šikovný - mojí jizvu obdivuje kdekdo :o)
5. črc 2011 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetka1701 Dík za útěchu:slight_smile:.Taky přemýšlím o celkový narkoze, i když mi doktor doporučoval jen od pasu dolů. No uvidíme...:slight_smile:
5. črc 2011 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacerinka ruku na srdce? Příští mimi budu mít prej taky císařem a do tý poloviční by mně NIKDY nikdo neukecal... Celkovka je fajn - vzbudíš se, a jsi máma... ta poloviční mi přijde hrozně hororová... nevím... fakt nemusim bejt u toho vzhůru, když mi budou řezat do břicha a vytahovat to malý...
5. črc 2011 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
nijaka nová mamina na obzoru :fearful: :fearful: se zkušeností z HB? :slight_smile:
8. črc 2011 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky co jste rodily v HB,potřebovali jste svoji kosmetiku pro miminka? Něco po koupání,líh a tak?? Nebo jenom plenky a ubrousky,zbytek erár?
10. črc 2011 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 maj tam tuším Johnsona na mytí, po koupání obyč slunečnicovej olej a ještě něco tam bylo, ale já toho ve finále moc nepotřebovala... Svoje jsem měla plínky a ubrousky, ale když se pokadila tak jsem jí stejně umyla prťku ve vodě, takže jsem ve finále potřebovala jenom ty plíny :o)
10. črc 2011 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacerinka Tak já rodila akutním císařem a to ve spinálu a dobrý. Taky mi spoustu lidí říkalo, že budu všechno slyšet a že je vidět spoustu věcí, ale NENÍ!!!! Nezažila jsem celkovou narkozu, takže nemůžu porovnávat, ale se spinálem jsem byla spokojená, fakt!
Podle mýho musí dávat do kapačky i něco na oblbnutí, protože jsem doktory slyšela z dálky, vnímala jsem jenom anesteziologa a jeho sestřičku - ta si se mnou vyprávěla, hladila mě, byla bezvadná!!!! :dizzy_face:
Doktora Pauka jsem naposledy vnímala, když mi mazal břicho desinfekcí a říkal: Zavřít oči, nekoukat. A já na to: Já nebo doktorka? Tak jsme se zasmáli a jeli. Pak mi dali před obličej plentu, já dala hlavu nalevo, abych viděla na sestřičku a pak vytáhli Olíčka, řekli, že je to pinďour, ošetřili a ještě na sál mi ho přinesli ukázat a lehce pomuckat.
A Olíska jsem vidělat 4 hodiny po operaci, protože na mě dole na JIPce lehce zapomněli :grinning: a rovnou jsem ho i kojila :wink:
Takže já jsem pro spinál :wink:

Všem těhulkám přeju rychlý a pohodový porod!!!! Pochlubte se pak dětičkama :dizzy_face:
10. črc 2011 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 Nám na kurzu říkali i líh na pupíček a buničité čtverečky, ale použila jsem je asi 2x, stejně jsem se na začátku na pupík bála šáhnout :sweat_smile:
10. črc 2011 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
heh, to já jsem nebrala... počítala jsem s tim, že lékárna je 4 patra dole, tak jsem to nehrotila :oD
10. črc 2011 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ještě jeden blbej dotaz,oblečení pro mimi je erár,že?? Nemusím si špinit svoje? Já když se tam byla dívat,tak jsem se spíš zajímala o to před samotným porodem a o pokoje a tak. Nějak jsem se zapoměla zeptat,jestli budu mít to mimčo do čeho pak obléknout :grinning: :grinning: Nějak s tím tak počítám,že tam mají oblečení k dispozici.
11. črc 2011 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 kamoska rikala ze maju erar, ale zalezi jake se ti ujde jsou i obnosenejsi ale na tech par dni to staci a pak mu muzes dat svoje, je to na tobe..i zavinovacky maji :slight_smile:
13. črc 2011 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@stefanny tak to mi opravdu nevadí,že to bude obnošené,mě jde spíš o to,abych pak nepřijela z porodnice a nemusela hned prát a žehlit,aby měla co nosit,kdoví jak tam budu dlouho. :slight_smile: Děkuji,beru jen na cestu z porodnice :slight_smile:
13. črc 2011 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 já ani žádný oblečky nebrala... Muž mi to pak přivezl všechno - oblečení a autosedačku :o) Jenom jsem mu to doma připravila... To oblečení u nich sice není nic moc, ale fakt stačí, člověku je to ve finále jedno, v čem to mimčo je, máš jinejch starostí dost :oD :oD
13. črc 2011 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetka1701 nevíš náhodou jak často se chodí na monitor po termínu ? jestli to jde i odpo a jestli se objednává nebo ne, díky
15. črc 2011 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@stefanny já chodila jak mně pozvali - cca. každý tři dny... A chodila jsem kolem oběda...
17. črc 2011 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek