Porodnice Havlíčkův Brod. Chci pochválit

kamhajek
18. kvě 2007

Ahoj všechny Těhulky, nikde jsem tu nenašla něco o porodnici v Havlíčkově brodě. A protože jsem tam byla moc spokojená, tak bych je chtěla touto cestou pochválit a třeba i těm z Vás, které si ještě nejste jisté kde budete rodit trochu ulehčit rozhodování.
Porodnice je moc hezky udělaná, měli jsme tam pokoj s manželem sami pro sebe a kdyby jsme chtěli mohli jsme tam strávit všechny doby porodní. Místnost byla moc příjemně zařízená, byla tam i velká vana pro tišení bolesti a bylo mi i nabídnuto, že kdybych chtěla, mohla bych rodit v ní. Byli tam různé pomůcky, jako míč, masážní kolečko a pod. Během první doby porodní nás chodila kontrolovat porodní asistentka a párkrát i doktor. PA byla moc milá paní, která vždycky dobře poradila co mi zrovna pomůže, s manželem jednala, tak že vůbec neměl čas přemýšlet nad sebou a byl mi opravdu velkou oporou a to se bál jít k porodu. Poměrně často natáčeli miminko. Chtěla jsem rodit na křesle, tak jsme se na samotný porod přesunuli do vedlejší místnosti(taky příjemně zařízená). Rodil mě pan doktor a protože mimi bylo velké musel mi přijít pan primář hupsnout na břicho. Miminko mi hned dali na břicho(to je nádherný pocit) a pak nechali tatínkovi přestřihnou pupeční šňůru(před porodem říkal, že nic stříhat nebude a najednou držel v ruce nůžky a šmyk). Mimčo očistili a dali tatínkovi, který ho choval po celou dobu co mě šili. Pak jsme se přesunuli zpátky do místnosti, kde jsme byli pohromadě ještě dvě hodiny.
Oddělení šestinedělí je už klasická nemocnice, pokoje jsou dvojlůžkové a vždy dva pokoje mají společná záchod, koupelnu a přebalovnu( což bylo fajn, krásně jsme se vystřídali). Velké plus téhle nemocnice je přístup sester k maminkám a kojení. V kteroukoliv denní i noční dobu ochotně přišli poradit a pomoci a že jsme se tím kojením natrápili.
A teď zápory: nemocniční strava a návštěvy. Ty byli na pokojích jen dvě hodiny, ale po domluvě se spolumaminkou to šlo kdykoliv nebo kdykoliv ve vestibulu nemocnice. 😉

aronek
20. únor 2010

mono to bude ono, jen mně to nedělali na 3D a myslím, že to pohlaví je stejně ještě nejisté. Kamarádce to teď neřekli ani na velkém UTZ ve 20tt, prostě prťous neukázal co je 😀

monaberuska1
20. únor 2010

aronek, jo tak to je urco ono 🙂 😉 jo urcite je to nejisty vzdy je to 100% až u porodu 😀 😀 😀 malou jsme neviděli ani jendou ta se schovávala takže to bylo překvápko, ale chtěli jsme to vědět 🙂 😉

aronek
21. únor 2010

mono, ještě že malý je exhibicionista a pořád se ukazoval 😀

monaberuska1
21. únor 2010

aronek, no to jo, takže tam se to potvrdilo několikrát vid??🙂mojí švagrový řekli pohlaví hend v tom 11+5 v tom brne a rekli jasny kluk prej 😀 😀 a už jí to 3x potvrdili a sama že videla uz taky camprdlika, ted je ve 27tt 🙂 🙂 😉

aronek
21. únor 2010

mono, on kluk se prý líp pozná a holka je taková nejistá 😀

monaberuska1
21. únor 2010

ronek, jojo říkají to a urcite na tom neco bude 😀 😀 kamarádka čekala holčičku teda 4 x doktor jí to potvrdil, abum???hihi právě v brodě se jí narodil klouček 😀 😀 😀 no mazec, a ona výbavu pro holčičky, protože jí doktoři že je to holčička 😀 😀 😀 tak sem říkala, a ona tak moc toužila po holčičce ted je malému 5 měsíců, takže říkala jak malý vyroste tak na ty 2 roky, že půjdou určitě do té holčičky 😀

aronek
21. únor 2010

mono, já taky chtěla holčičku, takže do dalšího jdeme taky 😉 já na UTZ zkoušela ukecat pana doktora, jestli to není holka s náhradníma dílama 😀 ale prý ne ☹ Věci mám po dvou holkách, tak holt bude v růžovém 😀

monaberuska1
21. únor 2010

aronek, jo??to je hezký..holka s náhradníma dílama hihi 😀 😀 😀 to s emusel smát co???jůůůůůůůů fakt??ty máš už doma dvě dcerky, ??no vidíš a já mám pořád za to že jsi prvorodička 😀 😀 😀 😀 😀 kolik je hokám??tak ted to je práve krasny kdyz je kluk ne???po dvou holčinkách 🙂 no mi uvidime, máme malou a tím pádem holčičí věci, ale tak kdyby byl klučík, na něho se aji cítím, tak nakoupíme zas do morda 😀 😀 😀 😀

aronek
21. únor 2010

ne, jsem prvorodička, ale sestřenka má dvě holčičky, tak mi dala věci, bohužel miluje růžovou, takže většina je růžová. 😠 Naštěstí kamarádka má klučíka, takže mám i něco od ní, jinak by chodil pořád v růžové a mohlo by ho to nějak poznamenat 😀

monaberuska1
21. únor 2010

aronek, taky sem milovnice růžové 😀 😀 😀 😀 takže odemně by jsi měla taky jen růžovou hihi 🙂 😀 😀 😀 😀 aha tak to jsme nějak ne to, ted uz to vim parada 🙂 😉 no to jo, hhi pak by přišel že chce udělat culíček vid 😀 😀 😀 😀 😀

aronek
21. únor 2010

nebo by byl 4% 😀 😀 já říkala, že v nejhorším mu budem říkat růžový panter 😀 😀

monaberuska1
21. únor 2010

aronek, hihi tak to je supe 😀 😀 😀 😀 😀 mi byli na té krásné procházce a super, vše taje nbo paráda jako 🙂 😀 a ten vzdoušek, je ztoho cejtit už jaro 🙂 😉 a ted sem dodělala medovník, neboli marlenku 🙂
🙂 😉

aronek
21. únor 2010

mono, tady bylo celý den taky krásně 😀 jen aby nám to vydrželo 😉

monaberuska1
21. únor 2010

aronek, no já už bych chtěla jkao, no já byla úplně v sedmém nebi 🙂 😉 ptáčci zpívali všude ta voda, sluníčko ten vzdoušek...a pka...zabučela na mě kráva 😀 😀 a bylo po snění, tak malá udělala kravičkám pápá a sli jsme domů 🙂

aronek
21. únor 2010

mono, já miluji práci na zahradě a vzhledem k tomu, že budu mít i po porodu, tak si letošní jaro míním užít 😉
koukala jsem, že zjišťuješ použité epi-no, on se na ten balónek používá prezervativ. Takže by to mělo být OK

monaberuska1
21. únor 2010

aronke, jojo jak jsi mi to semka písla, otom balonku zacala jsme zjistovat komu pomohl a tak, a zatím teda na 1 bych rekla, aha a to mi nikdo nerikal prave 😀 😀 😀 takže vlastne pouzity je uplne jedno jesi je ze????já sem cíta, dostala sem aji v blbim bazene neco, kdyz sem cekala malou právě 😠 😠 a už ani ted nemuzu se koupat 😢 ☹ tak hlavne proto s eptám....

aronek
21. únor 2010

mono, všichni používají kondom a ještě to desinfikují. Nepříjemností se v těhu bojí každá 😉 Já na to sice netrpím, ale teď mám strach taky, aby se něco nedostalo k malému 😉

monaberuska1
21. únor 2010

aronke, jo tak děkuji, sakra mě nějak začalo ted bolet břicho 😒 ale kolem pupíku jak takový nepříjemný akdyž sem ted byla na malý tak sem to tayk cejtila???takovy jakoby divny nedokazu popsat...

aronek
21. únor 2010

mono, mně tak divně bolelo břicho celé těhotenství. Holt se tělo vyrovnává s tím jak tam mímo roste 😉 Tak se na chvilku natáhni 😉

monaberuska1
21. únor 2010

aronek, no tak snad ano, ale takovy divny mit uz pohyby reknu ze se tam nejak blbe vrti ale takhle????no zkusim nejak si odpocnout, ale asi tady ted sme se zabalila do deky 🙂

aronek
21. únor 2010

mně jednou chytla taková bolest, že jsem myslela, že potrácím a na kontrole mi doktor jen řekl, že se mi natahují trochu bolestvěji vazy co drží dělohu ☹ Já myslela, že mně omyje, když tohle je trochu bolestivěji, co bude porod 😖

monaberuska1
22. únor 2010

aronek, jeje aha, takze te to bolelo jo .-( ☹ ☹ porodje oukej 🙂 😉 nesmíš se podat té bolesti... 😉

aronek
22. únor 2010

mono, dnes by mělo dorazit Epi-no, takže začnu trénovat 😀

mamina
22. únor 2010

holky,neomezeně-tak do 4 šálků denně se tomůže jen poslední 2 týdny před porodem
začínat tak kolem 32 týdne po 1-2 šálcích a postupně,jak se bude blížit porod,přidávat
jestli má studenej stejný účinky,vůbec netuším...
Jinak dneska jsem byla zase u dia a v rizikovce.Zase mě seřvala,protože jsem měla JEDNOU! 7,4 po jídle-prý jakto,že jsem si dovolila dát si čokoládovej pudink s ovocem?Tak jsem jí vysvětlovala,že jsem myslela,že to bude místo večeře,ale že manžel hodinu potom přivez grilovaný kuře a že jsem neodolala,takže jsem jedla už za hodinu znova.A ona mě sprdla,že jsem měla tu hodinu počkat.(nechat si vystydnout grilovaný kuře a ještě teplej rohlík?)No,jinak hodnoty celej měsíc opravdu do těch 6,5 po jídle.
Byla jsem i v rizikovce.Moje dr má dovču,tak jsem byla u jejího kolegy.Nějak nechápal,proč jsem na rizikovým.Prý jestli se léčím s tlakem nebo krvácím nebo jestli mám jiný problémy.3* jsem mu musela vysvětlovat,že je to jen kvůli tomu inzulínu,jinak jsem úplně fit.Tak se ptal,kolik toho inzulínu mám a jakej.Když jsem mu řekla,že jen těch 7 po ránu Novorapidu a jinak žádnej,tak jen protočil panenky a zabručel:To je prd...
Takže pro dnešek jsem klidná a šťastná.(Teď ještě,aby to vydrželo...)

aronek
22. únor 2010

mamino, vždyť jsi stejně ještě na mateřské, ne??? Tak je jedno jestli ti napsala rizikové těhu, ne??? Hlavně, že ti je dobře 😉

mamina
22. únor 2010

Jasně,jenže vnaší rizikovce pro celej kraj jsou jen 2 doktoři 2* do týdne,jinak ne
takže si nás zvou všechny naráz
dneska jsem odcházela ve 14,40,minule ještě o hodinu dýl
a nemám,kdo by se doma zatím staralo děti 😠

aronek
22. únor 2010

mamino a odkud jsi??? Já chodím do poradny a taky tam vždycky sedím jak trubka. Minule jsem přišla po druhé hodině a odcházela ve čtvrt na pět 😠 a z toho v ordinaci pět minut, už se ani na nic neptám ☹

monaberuska1
22. únor 2010

mamina, aha, je tak to je teda dobry...a pockej a ty mas inzulin teda jo?,a prot jsi hlavne na rizikovce???
já se teda ted napsal medovnikem a celou plechovkou broskví 😅 😅 😅 teda a je mi těžko na prasknutí, jo a tomu grilovaným,u kuřátku bych taky neodolala 😀 😀 😀 😀 😀 puding teda m,oc nemusim ale to kuřátko hihi 😀 😀 😀

aronek..sup popis, dorazil??a jak to vypada?,a co hend jsi to vyzkousela???povidej..jsme desne zvedava

aronek
22. únor 2010

mono dorazil, vypadá to hrozně jednoduše, by mně zajímalo proč je to tak drahé 😠 Jinak jsem ho hned vyzkoušela, příjemné to není, ale co bych neudělala pro hladký porod. Hlavně mně to dost uklidnilo, že pro to taky něco dělám. Na poprvé obvod 22cm, nevím jestli je to moc nebo málo, ale mám se dostat na 30-31cm, což si zatím nedovedu představit, ale některá se dostala na 28 a nakonec taky v poho, tak uvidím co stihnu natrénovat 😉

mamina
22. únor 2010

Já chodím na rizikovku do Pardubic.Od půl sedmý ráno jsem v dia,a tak po 10 se dostanu do tý rizikovky.Takže je to na P...!Jako diabetička s inzulínem bych měla jíst cca každý 2,5-3 hodiny,ale jak to mám jako dělat?Takže dneska jsem měla přez den jen chleby s máslem (doma odvážený) a první teplý jídlo až v půl sedmý večer.... 😝
Aronku,nemáš náhodou taky cukrovku,když je malý tak veliký?Děti cukrovkářek právě bejvaj takhle veliký...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru