Porodnice Hořovice u Berouna

andik
8. led 2007

Holky jaké máte zkušenosti s touhle porodnicí?Chci jen upozornit,že před 3 týdny tady zaměnili miminka a kdyby jedné mamince neudělaly náhodné vyšetření pupeční šnůry,odvezla by si domů cizí mimnko. ☹

jindri
14. říj 2010

K druhému porodu mám spíš respekt, aby vše dopadlo dobře. U prvního to byl strach z neznáma, ale těšila jsem se a byl to krásný zážitek. Takže u mě to má "horší" každá rodička 😀

@ver_broderie: dcerka to nestihla o půl hodinky, jinak by jsme měly narozky stejně. A druhé bude taky ledňáček. Manžel bude mít doma 3 Kozorohy 😀 .... pokud tedy konec ledna je Kozoroh 😅
.... já tedy zjištění druhého těhu obulela, šokem 😀 druhé jsme takhle brzo neplánovali 😉 .... teď mám strach z prvních měsíců, ale převládá těšení 😵 a smíření, že nějak to budu muset zvládnout. 😀

ver_broderie
14. říj 2010

@jindri konec ledna je jednoznačně vodnář ;) "Vodnář (21.1. až 20.2.)" já jsem 4.2. a manžel je 18.2. 😉

jindri
14. říj 2010

@ver_broderie: aha 🙂 tak aspoň, aby jsme byly/i ti tři ledňáčci 😀

imzadi
19. říj 2010

holky nasla jsem docela pekne video pro ty, co se chystaji rodit poprve🙂 a v Horovicich http://www.nemocnice-horovice.cz/video-nemocnic...

jindri
20. říj 2010

Pěkné video, ale nedokoukaly jsme, protože dcerka měla hrozně nešťastný výraz, jak tam primář mluvil nad tím plačícím miminkem v boxu 😀

imzadi
20. říj 2010

😀 chodil jste nekdo na ty jejich predporodni kurzy?uvazuju, ze vyrazim v prosinci...jen nevim, jestli je to vhodne i pro budouci tatky 😀

marie123
20. říj 2010

ja tam kvuli kurzum volala, maji jednak gynekologicke, ty jsou o porodu - kazde 1.a3.pondeli v mesici a pak maji jeste z novorozeneckeho oddleni, ty jsou 2.pondeli v mesici zamerene na pobyt mimiska a matky na oddeleni, co domu atd a 4.pondeli v mesici zamerene na kojeni...tatka se asi moc nehodi na tu kojici, jinak se asi vsude taky neco dozvi...🙂

imzadi
20. říj 2010

@marie123 dekuju🙂 takze defakto cely prosinec mam co delat kazde pondeli 😀 no snad tam bude nekdo mezi svatky 27.12 ? 😕 asi tam take radeji zavolam ....a ty se tam chystas kdy?

jindri
20. říj 2010

@imzadi: manžel se mnou chodil na předporodní kurz, ale bylo to v Praze. 6 lekcí, probíralo se všechno a byl rád, že tam chodí, udělal si obrázek, jak bude probíhat porod a hlavně, že to "nejlepší" nekončí porodem, ale tím to teprve všechno začíná. 😀 Takže já hlasuji pro tatínka, pokud se nebrání, každá společná zkušenost, dobrá zkušenost. 😉

ver_broderie
20. říj 2010

@imzadi no určitě bych tam chtěla jít s tebou když už ;), ještě uvidim jak o svátích, kde budem u příbuzných ( Plzeň, nebo tady v okolí)

imzadi
20. říj 2010

@ver_broderie tak jsem to dnes resila s nasi cvicitelkou na tehu aqua aerobicu, to delala PA v Horovicich a rikala, ze je dobre tam zajit pro obhlidnuti salu, apod. ale jako klasicky predporodni kurs se to vzit neda...takze urco muzeme jet spolu a asi bych vyrazila na ten prvni v mesici, co je prave o tom, jak to tam probiha...

ikarkulka
20. říj 2010

@imzadi sice nevím, co tam probíhá to 2. a 4. pondělí v měsíci, ale 1. a 3. pondělí je to spíš takové povídání, jak to u nich chodí při porodech, kdy jet do porodnice apod.... pak vás provedou porodními sály, operačním sálem, příjmem, pokojem na šestinedělí. trvá to asi 2 hodiny, ale že by vás tam něco učili, to ne... je to spíš taková "informativní schůzka", abyste znaly nabídku a mohly se líp rozhodnout, jestli tam chcete rodit.
kurz to určitě není.

imzadi
21. říj 2010

@ikarkulka dekuju za info, ja nakonec shanim nejaky predporodni kurz u nas v Beroune...

ikarkulka
21. říj 2010

@imzadi tak držím palce 😉 já jsem tady v okolí nic nesehnala, a do prahy se mi jezdit nechtělo...
kdybys něco našla, hoď sem třeba info, možná by to holky, co chtějí rodit v hořovicích, zajímalo 😉

imzadi
21. říj 2010

@ikarkulka dekuju 🙂 no delaji je v Ploutvicce, kam chodim na tehu plavani, ale tam ted nejsou zadne prvorodicky, takze mam smulu:( tak jsem psala do Zahoranku, zatim bez odpovedi...a jeste vim, ze delaji v centrech Kytka a Slunecnice...vse v Beroune...

evlyn
21. říj 2010

@imzadi ahoj, ja chodila na předporodní přípravu ve Slunečnici - vedla to tam dula (jméno si teď bohužel nevzpomenu). Pro někoho možná málo podrobné, ale mě to akorát vyhovovalo - úplné detaily jsem raději ani vědět nechtěla 😀 a pomohlo mi to hlavně v uklidnění a zahnání šíleného strachu z porodu. Ale myslím, že kdybych se ptala na podrobnosti, tak by se mi dostalo i těch. Je potřeba se ptát a ptát....
Dobré je prý i cvičení pro těhotné v Edenu a v medicentru taky dělají předporodní přípravu - vede ho dětská sestra p. Kozelková, což je moc milá paní (dělá sestřičku u doktorky, kam teď chodím s malým), je zároveň i laktační poradkyně.

imzadi
21. říj 2010

@evlyn dekuju🙂

vveru
21. říj 2010

Ahoj holky, už dlouho k Vám chodím "jukat" protože máme Hořovice na porod taky v plánu.
@imzadi v Hořovicícho jsou vždycky začátkem měsíce předporodní besedy a slyšela jsem, že se to vyplatí tam na to jít.

lucik...
21. říj 2010

@evlyn Předporodní kurz u p. Kozelkové taky není ale moc o porodu, chodila jsem tam a je to spíš o tom že povídá o kojení, co a jak s miminkem atd. Je to dobré, ale ne o porodu jsme se snad ani nebavily 😀
Jinak tu besedu v Hořovicích doporučuju, dozvíte se jak to tam chodí a prohlídnete si to tam

evlyn
21. říj 2010

@lucik... tak to ten kurz ve Slunečnici je opravdu o porodu i o následné péči o dítě - jen proti jiným asi není až tak názorný a podrobný - žádná videa, nákresy a tak 🙂 Ale jak říkám, mě vyhovoval dokonale a dozvěděla jsem se, co jsem se dozvědět potřebovala...

lucik...
21. říj 2010

@evlyn já mluvím o tom kurzu v medicentru 😉

alcariel
8. lis 2010

Ahoj všichni, přidám sem jednu zkušenost se svým porodem z června. Hořovice jsem si vybrala kvůli výborným referencím. Zprvu jsem docházela do Medicentra k dr. Ševítovi, který je profesionál každým coulem a navíc má tu nejpříjemnější sestřičku na světě 🙂 Podobně jsem si malovala i porod, bohužel skutečnost se dost vymykala představám. Rodila jsem dlouho, přijeli jsme už ráno s kontrakcemi po 5 minutách, ale s nepatrným nálezem, který se celý den nezlepšoval. Celý den jsem proto prochodila na pokoji na gynekologii a takřka při každém monitoru zažila jiného doktora. Nejvíce mi jednoznačně pomohl primář Klán, který mě dokázal uklidnit, když jsem začínala být vystresovaná z toho, jak porod navzdory bolestem nepostupuje. Odpoledne jsem ale spadla do péče MUDr. Kabrhelové a nějaké PA s patrně ruským? přízvukem, která se mi nepředstavila, takže jméno nevím. Když mi konečně večer praskla voda, byli jsme s manželem odvedeni na sál a dostala jsem klystýr, stále jsem se ale neotvírala a stejné to bylo až do půlnoci. Až do čytř do rána byl mou jedinou oporou manžel, PA vždy jen přišla zkontrolovat nález, bez slova uklidnění či jakékoliv jiné emoce. S doktorkou to bylo stejné, navíc jsme kolem půlnoci měli pocit, že jaksi zdržujeme provoz. Nakonec jsem ve 4.45 porodila a následně mě doktorka hodinu zašívala. A teď tedy můj pocit z porodu: Je nutné říct, že syn měl 4,36 kg a tu noc porodilo osm maminek. Přesto ale nechápu, proč na mě bylo nazíráno takřka s despektem, nehysterčila jsem, neřvala, a přesto jsem ze strany doktorky cítila nevoli. Myslím, že i přes ranní hodinu jsem právě procházela něčím jedinečným a nemusela jsem si připadat jako houska na krámě. Matýska mi na břicho nepoložili, jak jsem měla v porodním plánu, a navíc mi ho ani nechtěli dát pochovat, protože měli další porod. Snad i kvůli tomu jsme později bojovali s kojením... Tohle všechno by se ještě dalo přežít, horší ovšem byla má rekonvalescence. Šití se mi totiž za týden rozpadlo a já dva měsíce strávila na kruhu v bolestech. A když konečně odezněly a já se odvážila podívat na ránu, zděsila jsem se. Navíc mě paní doktorka sešila moc. Verdikt celého porodu je takový, že ani pět měsíců po porodu nejsem schopná pohlavního styku a moje sebevědomí se v závislosti na to cosi, co mi dr. vytvořila, rapidně zmenšilo. Přesto jsem neskonale šťastná, za syna to zohodně stálo. A přestože ostatní lékaři a sestry jak na gynekologii, tak na šestinedělí byli perfektní, můj dojem z Hořovic pí. Kabrhelová značně pošramotila.

imzadi
8. lis 2010

@alcariel no pani...moc diky za prizpevek a mrzi me, ze jsi prozila takovy pristup...to je presne to, ceho se bojim i ja ... :( super, ze maly je ok...co rikal Tvuj gynekolog na to siti?

ikarkulka
8. lis 2010

@alcariel tak to jsme měly dost podobný zážitek - také žádná účast, žádná rada, co mám tedy dělat, abych se otevírala. vždy přišly jen natočit monitor, zkonstatovaly, že se nic moc neděje a že vedle už odrodilo za tu dobu několik maminek, a to bylo všechno.
též jsem si připadala jako houska na krámě.
přitom odd. šestinedělí a dětské sestřičky byly naprosto perfektní.

takže na těch porodech a přístupu k nim by měli rapidně zapracovat. prostředí mají hezké, všechno na úrovni, všechno k dispozici, člověk je tam pomalu jako na hotelu, ale porod stále pomalu jak v 60. letech.

lucik...
8. lis 2010

@alcariel to mě moc mrzí, tuhle dr. vůbec neznám 😕

@ikarkulka kdo rodil tebe?

ikarkulka
8. lis 2010

@lucik... dr. chudáčková, ale přijímala mě dr. pohořelská

imzadi
9. lis 2010

holky vy me strasite 😕

jinak zeptam se tech, co byli na tech kurzech, co se poradaji v pondeli a stredu v Horovicich, tema je vzdy stejne? manzel planuje kalendar, tak jestli si ma rezervovat oba dny🙂 dik moc!

evlyn
9. lis 2010

@imzadi já si zase stěžovat nemůžu, mě PA poslala sedět na záchod, že to na otevírání pomáhá 🙂 a pomohlo. A při tlačení mi jak ona tak doktorka vysvětlily, jak a kdy mám tlačit a dýchat u toho. Šití v pohodě, nebolelo, a je pěkné malé, zahojilo se rychle - třetí den už jsem jako tako mohla sedět i na židli, na posteli už v pohodě.

imzadi
9. lis 2010

@evlyn dekuju 🙂 ja vim, ze se vzdycky bohuzel najde nekdo, kde se vyskytnou problemy a nedopadne to dobre, vzdy to zalezi na situaci, ale proste se lip ctou ty lepsi zkusenosti 😀 ale zase je dobre byt pripraven 😎

lucik...
9. lis 2010

Já si stěžuju akorát na to že celý porod podcenily a manžel to nestihl... Takže jsem tam byla sama a když už šlo vážně do tuhého tak mi bylo strašně zle, na omdlení a musela jsem prostě sama jít za PA na chodbu a volat na ní... Ale pak přímo u porodu už byla fajn, příjemná, vše vysvětlila apod... Šití taky v pohodě, ale měla jsem jen maličký nástřih, seděla jsem v pohodě už v den porodu 😉

@imzadi já byla jen v pondělí, ale dle mě je to beseda pokaždé na jiné téma ne?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru