Porodnice Hořovice u Berouna

andik
8. led 2007

Holky jaké máte zkušenosti s touhle porodnicí?Chci jen upozornit,že před 3 týdny tady zaměnili miminka a kdyby jedné mamince neudělaly náhodné vyšetření pupeční šnůry,odvezla by si domů cizí mimnko. ☹

charlizet
28. pro 2010

díky za připomínky, ještě to zvážíme. Ještě jsem uvažovala o Příbrami a to z toho důvodu, že tam odebírají pupečníkovou krev. Vždycky jsem chtěla tímto způsobem někomu jinému pomoci a mám zjištěno, že v Hořovicích tento odběr nedělají. Myslím, že je to veliká škoda při tolika porodech, co se tam provádí. No ještě nějaký ten týden do porodu zbývá, tak budeme zvažovat pro a proti :o))))

ikarkulka
28. pro 2010

taky bych tam rodila i podruhé, ale spíš z toho důvodu, že nikde v praze rodit nechci a v blízkém okolí není tak dobrá porodnice jako hořovice (co se vybavení atd. týká).
na druhý porod bych si s sebou ale určitě vzala dulu, což jsem chtěla udělat už u prvního, jen jsem se rozhoupala příliš pozdě a už nemělo cenu někoho hledat. byl by pro mě cizí, což není u porodu ideální.
celkově jsem ale byla z hořovic zklamaná. možná je to i tím, že nejsem standardní pacient, já naopak v lékaře moc velkou důvěru nemám 😀 to uznávám.

smecka
28. pro 2010

.... to je další důvod - žádná pražská porodnice se mi nezamlouvá. Teď jen doufám, že do Hořovic dojedeme ještě 2v1 😀 máme to 45min. jízdy. 😨

smecka
28. pro 2010

Holky a co kontroly na gyndě před porodem? Zlepšilo se něco? Když jsem tam před 2 roky dojížděla, bylo to pokaždé min. na hodinu, všechny těhule stály namáčklé u dveří sesterny, aby předaly průkazku. Doktor si přišel bůhví kdy a když mě poslali na monitor nahoru, tak to byla další hodina. 😖

ferinka
28. pro 2010

@smecka já tam chodila v podobnou dobu a horor,tak nevím,ale už tam snad není ta zoufalá sestra (černé dlouhé mastné vlasy a chlupaté nohy 😅 ) ,tak snad lepší,protože když jsem tam vychytala takovou mladší holčinu tak to bylo v poho 😉 Ale teda nahoře monitor to bylo vždycky čekačka hoďku a i víc 😔

lucik...
29. pro 2010

@smecka Já jezdila do berouna k Ševítovi a pak Lonkové a tam to bylo super, nikdy jsem nečekala dýl jak 10 minut 😉

mirunda
29. pro 2010

ahojte maminy, taky hodně přemýšlím o Hořovicích, v Praze mám blbou zkušenost 🙄 A právě na tuhle porodnici jsem slyšela jen samou chválu, kdo tam rodil.. jak dlouho dopředu jste se v Hořovicích registrovaly? Když jsem rodila dcerku, tak ve 12tt bylo už pozdě v Praze 😝 Ale teď to snad nebude tak horký.. 😎

ferinka
29. pro 2010

V Hořovicích se neregistruje 😉

imzadi
29. pro 2010

ja jdu na prvni kontrolu zitra, ale take do Berouna, tam se objednava predem, takze super 😀

mirunda
29. pro 2010

@ferinka a jak to tam chodí? To tam prostě přijdeš, že rodíš?? A chodí se tam měsíc před porodem už na kontroly u nich? Rodila jsem jen jednou, tak nevím, jak to jinde chodí.. dík ;)

smecka
29. pro 2010

@ferinka: na tu černovlasou jsem narazila většinou 🙄 pokaždé pomíchala průkazky, moč si brala od všech, fakt bych se nedivila, kdyby to někomu zaměnila. Příšerná ženská.

.....to je co v tom Berouně? Lékaři z hořovické porodnici ještě ordinují jinde? Je tam i monitor? To by jsme měli z Prahy blíž ....

smecka
29. pro 2010

@mirunda: je lepší, když u nich absolvuješ alespoň jednu návštěvu před porodem, ale lze přijet jen odrodit. Na stránkách tohle všechno mají. 😉 Taky pořádají předporodní besedu.

imzadi
29. pro 2010

@smecka doktori z Horovic zde maji detasovane pracoviste i s monitorem 🙂 ordinuje zde dr. Sevit a dr.Lonkova a objednava se jako do ordinace, takze na cas a nemela bys cekat 😀

ikarkulka
29. pro 2010

@smecka v berouně tuším se to jmenuje gyncentrum nebo tak nějak, ordinuje tam většina doktorů z hořovic. dokonce na těch předporodních besedách to zmiňují, že se dá jezdit tam, kdo to má do hořovic z ruky.

jinak gyn. ambulance v hořovicích stále stejná, do sesterny s průkazkou a močí, zvážit, změřit tlak, pak se čeká na volnou kabinku, přes kterou se jde k dr.
na kontrolu jsem se musela vždycky objednat, ale stejně jsem tam čekala i hodinu, to když třeba dr. musela odběhnout k porodu apod.
co se týká vyšetření v ordinaci, tak to se mě vždy jen zeptali, jak mi je, jestli mám nějaký problémy, případně mi prohmatali břicho, a tím to končilo 😠
na monitor se objednat nedá, takže před náma vždycky asi 20 těhotných, minimálně hodinu jsme tam čekali.

jednou jsem tam celkově strávila přes 3 hodiny.

mirunda
29. pro 2010

@smecka já se na jejich stránky nemohla dostat, ale juknu ještě.. a kam chodíš ten měsíc před porodem? Já si pamatuju, že na gyndě se se mnou rozloučili, že teď 4 týdny budu chodit do porodnice, kde jsem registrovaná..

renny7
29. pro 2010

Ahojky, já na Hořovice nedám dopustit, byli tam všichni moc příjemný, mě malého odrodila dr.Pavlů, abych řekla pravdu , tak jsem se nejdříve lekla,protože působí tak přísně, ale spletla jsem se byla úpně úžasná! A naestinedělí to bylo super, myslím, že nikde jinde nenajdete takové pohodlí jako tam... a taky tam byli všichni píjemný, mladý a hezký.
Toco mi jen vadilo je to blbé vážení a zapisování váhy! Radí vám tam mladé holky, které děti nemají, což je divné...mě se pořádně mlíko udělalo až asi třetí-čtvrtý den, tak pak konečně malej začal pořádně přibírat, a kvůli tomu nás tam drželi o den déle....a taky nám dvě PA řekli, že když to vidí, tak oni nikdy rodit nechtějí...no nic no....
Jinak spokojenost na 100% 🙂 🙂 🙂

renny7
29. pro 2010

@mirunda já začala chodit na KO do porodnice měsíc před porodem, je to dobrý, už tě tam budou mít zapsanou 🙂

ferinka
29. pro 2010

@renny7 mě taky rodila dr. Pavlů (nebo teda přišla na závěr) jinak jsem měla sestru co dělá ty besedy se Ševítem a řeknu ti, že jsem na ní měla stejný názor 😀 😀 😀 Sem tam jsem jí potkala po porodnici,tak jsem si říkala,hlavně ne tu k porodu 😅 a byla ale teda naprosto super a výborná,s ničím se necrcá a byla i sranda, příště klidně zase jí, teda v květnu 😀

renny7
29. pro 2010

@ferinka ono se nemá dát jen na ten první dojem 🙂 já jsem byla 14dní před porodem hospitalizována tam na gyndě a já jí tam potkávalapři vizitách, tak na mě taky tak působila, chtěla jsem u porodu Ševíta a on zrovna zůstal u porodu vedle 🙂 a ke mě naběhla rychle ona 🙂 Zrovna byl fofr 🙂 🙂 🙂 alefakt je v pohodě, uklidní, pochválí atd...🙂

smecka
30. pro 2010

Moc dík, zařídím si, abych mohla do toho Berouna, to máme podstatně blíž.

@mirunda: já si chci zkusit domluvit s dr, že bych k ní chodila až do 38tt a pak bych se přesunula směr Hořovice. Musí mě vozit manžel a je složité se uvolňovat z práce.

@renny7: musela jsi přikrmovat? Taky jsem neměla mlíko a musela jsem už od porodnice přikrmovat. Navíc malá měla žloutenku, takže byla jak Šípková Růženka k neprobuzení, nechtěla sát. Když už se zázrakem probudila, vteřinu po přiložení zase spala. 😖

renny7
30. pro 2010

@smecka ne já jsem ho nepřikrmovala, ale přeci nemáš hned ,,mlíko", a mě se udělalo dýl, tak pak teprve přibíral. No, to mi ani nemluv, Páťa mi u toho kojení taky usínal, musela jsem ho pořád prbouzet...oni mi sice radili, že ho mám normálně svlíknout a studenou vodou umýt, ale nato jsem neměla srdce, to fakt ne. Ale zvládli jsme to 🙂 on by mi klidně dokázal spinkat celou noc, tak jse hopořád musela budit...

smecka
30. pro 2010

@renny7: váha šla hodně dolů, takže byť jsem nechtěla, přikrmovat se muselo, taky měla hlad. Dcerku jsem sice nemáčela ve studené, ale otírala studenějším. Jenže to nebylo nic platné, nahatá byla vzhůru, ale jak jsem oblékla, přenesla, tak už zase spala! 😀 Já pak už byla tak zoufalá, že jsem přikročila i k zacpavání nosíku, ale to jsem udělala jednou, takové metody se mi příčí.

mirunda
30. pro 2010

@smecka ty jsi taky z Prahy? A kde jsi rodila poprvé? Manžel teda s uvolněním v práci problém nemá, takže dojíždění nám vadit nebude.. ikdyž s Lili jsem 10 dní přenášela a to jsem chodila na kontroly obden - to už bylo docela nepříjemný.. 😝

Ještě se zeptám, pamatuju si, že jsem na ty velké UTZ chodila už taky do "své" porodnice, kde jsem byla zaregistrovaná..to můj gyndař nedělal.. dělají to taky v Hořovicích, když se tam neregistruje? Přijde mi blbý, že si tam může kdokoliv přijít na UTZ.. asi bude nejlepší juknout na tu předporodní besedu a zeptat se tam, co..? 😅

smecka
30. pro 2010

@mirunda: jojo, taky. Vracím se podruhé rodit do Hořovic. 😉 Já právě taky přenášela, cestování bylo náročné.
Mě dr posílala na velké utz k Apolináři, říkala, že tam mají nejlepší techniku. I teď při druhém jsem docházela k Apolináři.
U prvního těhu jsem byla registrovaná v Podolí, pro strýčka příhodu.
Teď nejsem registrovaná nikde, dle mě to postrádá smysl. Když se nebudu cítit na cestu do Hořovic, zavolám jako první do Podolí, zda můžeme přijet tam. Pak se uvidí. 😉

renny7
30. pro 2010

@smecka hlavně, že jsme to zvládli 🙂 Takže si pak už nekojila?

smecka
30. pro 2010

@renny7: kojit jsem chtěla hrozně moc. Ale mlíka jsem měla stále málo, tak jsem nejdříve nakojila, pak přes stříkačku dokrmila, takhle celý půlrok. Měla jsem doma laktační poradkyni, odsávala jsem, masírovala, přikládala každou chvíli, ale mlíčka minimum. V půl roce už dcera nechtěla moje prsa ani vidět a já si teda řádné oddychla. Přešly jsme na lahvičku s dudlíkem a bylo.

renny7
30. pro 2010

@smecka já kojila do dvou měsíců, on se mi u toho začal hrozně vztekat, tahal jen to přední mlíčko a pak už byl línej,tak jsem taky nejdřív kojila a i dala falšku. a teď už nekojímk vůbec... No co se dá dělat, stím nic nenaděláme...Každá maminka to má jinak a málo která bez problémů.... ☹ 🙂

mirunda
30. pro 2010

@smecka já jsem právě u Apolináře rodila, hrůza, hrůza, hrůza ☹ Přijela jsem totálně vyflusaná, celý týden jsem tam probulela, nějak jsem neměla mlíko, ale nikdo to tam neřešil a hned Lilince dali flašku.. naplno jsem se rozkojila až po 2 měsících 😝 A vrchol všeho - rodila jsem císařem a špatně mi zašili jizvu na břichu, já to samozřejmě netušila, ale za měsíc jsem tam šla znova, že tam mám díru do břicha a nesrůstá to, tak mi to přešívali znova.. už nikdy.. jsem tak naštvaná do dneška 😠 A jinak, tchýně rodila 2x ve Vrchlabí a taky to dojíždění dali 🙂
Je fakt, že porodit někde musíš..

smecka
31. pro 2010

@renny7: jak se dá flaška, tak už nechtějí tahat vůbec. 😖 ..... ale co, důležitější je napapané spokojené miminko a maminka v pohodě. 😉

@mirunda: hm, pěkný zážitek. 😒 To bych se k Apolináři taky nevrátila.

imzadi
3. led 2011

ahoj holky, nevite, kdy dochazi v porodnici ke stridani smen? by me to zajimalo 😀 dik

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru