Porodnice Hořovice u Berouna

andik
8. led 2007

Holky jaké máte zkušenosti s touhle porodnicí?Chci jen upozornit,že před 3 týdny tady zaměnili miminka a kdyby jedné mamince neudělaly náhodné vyšetření pupeční šnůry,odvezla by si domů cizí mimnko. ☹

renny7
3. led 2011

@imzadi Ahojky , vím, že když jsem byla v Hořovicích, na porodním pokoji a pak na šestinedělí, tak se střídali v šest hodin ráno...

imzadi
3. led 2011

@renny7 dik moc🙂

smecka
3. led 2011

Holky, které jste nedávno pobyli na šestinedělí - jsou stále k dispozici vložky, košile pro maminky, oblečky pro mimčo? Díky.

imzadi
3. led 2011

@smecka jak jsem byla na te besede, tak rikali, ze oblecky, kosile i vlozky jsou...jen plen je omezeni na 5 ks denne

smecka
3. led 2011

@imzadi: díky, pleny pro mimčo už mám na seznamu. 😉 ... i těch 5ks je od nich hezký. 🙂

lucik...
4. led 2011

@imzadi Těžko říct kdy se mění... Směny sester v 6.00 ráno a pak v 18.00 ale Dr. tam jsou třeba 3 dny nonstop 😀 To jsem vůbec nepochopila, ty jejich směny 😀

imzadi
4. led 2011

@lucik... aha, tak ja myslela, ze i lekari to maji stejne...

ferinka
6. led 2011

Dr se měnili kolem 7.00 si myslím,jak jsem přijela rodit 😉

imzadi
7. led 2011

jinak holky, zacala jsem chodit ten posledni mesic do ambulance horovicke nemocnice, co je v beroune - na kontroly a monitor, chodim tam ve ctvrtek k dr. Sevitovi a musim rici, ze je moc prijemny i sestricka a je to tam takove pohodove, nikdy necekam, fakt super, doporucuju 😉

alcariel
8. led 2011

Souhlasím, v Berouně se člověk (navzdory tomu, že jde ke gynekologovi) opravdu cítí dobře. A navíc sestřička je úžasná, ukecaná a empatická 🙂

smecka
10. led 2011

Holky, ještě budu otravovat s tím Berounem. To jste si zprvu zavolaly do Hořovic, oznámily, že tam chcete rodit, ale že na předporodní kontroly by jste radši do Berouna? Nebo jste rovnou volaly do Berouna a oznámily to jen tam? Kontakt do toho Berouna je tento?

Gynekologická ambulance Beroun – Medicentrum
MUDr. Veronika Lonková úterý 8,00-15,00
MUDr. Jan Ševít čtvrtek 13,00-15,00
MUDr. Simona Spoustová pátek 8,00-15,00
tel.: 311 746 111 - spojovatelka

Objednat budu potřebovat vždy na co nejdřív ráno, takže k půjdu k doktorkám. Máte s nimi dobrou zkušenost?
Díky, díky. 😉

imzadi
10. led 2011

@smecka ahoj, ja rovnou volala do berouna a ten sevit uz je tam od rana, treba ja tam jdu ve ctvrtek na 8, dle meho tam dopoledne ma prave pacientky na monitor, apod. proste tehule a odpoledne normalne ambulanci...

a tusim, ze jsem volala 311746285 ... to je primo do ordinace k sestricce

smecka
10. led 2011

@imzadi: díky za tel. číslo, zavolám si tam. Zítra jdu ještě ke své dr, uvidím zda si mě nechá ještě příští týden.
... to že chodím ke své má tu nevýhodu, že se mnou dochází i dcerka. Zítra jdu na monitor a to fakt nevím, jak budu s pásy na břiše 20 min. korigovat toho malého lumpa. 😅 😀 snad abych si vzala provaz a někde jí přivázala. 😀

imzadi
10. led 2011

@smecka 😀 my se dohodli s tou mou, ze uz me preda do Horo, hlavne jim se nelibi, kdyz treba v jednom tydnu jdes jak ke svemu lekari, tak k nim, tak brblaji 😀 ja to mela snazsi, ma lekarka nema monitor...a dr.Sevit je sympatak, me se tam libi, dokonce uvazuju i zmenu gynekologa do budoucna,,..ale to uvidime, az po porodu 😵

smecka
11. led 2011

@imzadi: tak to bych brblala nejvíc asi já, že mě 2x za týden honí po doktorech. 😀
... jelikož jsem zamčená na sedm západů, moje dr si mě nechá ještě i ten příští týden.
.... tak mě napadlo a to nevadí, že v Hořovicích, až tam přijedeš rodit nebudou mít tvojí kartu? Nebo to mají nějak propojený? Nebo jim asi bude stačit těhu průkazka, že. ..

imzadi
11. led 2011

@smecka maji propojeny ten system v Beroune a Horovicich, takze bych aspon jednou k nim zasla 😉 ale jinak si myslim, ze staci tehu prukazka, kartu Ti zalozi, jen to chce pred odjezdem do porodnice volat, ze jedes a jestli muzes 😀

smecka
11. led 2011

@imzadi: díky. To jsem volala, že jedeme, ať se těší. 😀

charlizet
13. led 2011

Chtěla bych se zeptat holek co už v Hořovicích rodily, nechávali jste si píchnout epidural? Pomohlo Vám to při porodu. Slyšela jsem, že to tam moc dávat nechtějí a když už tak nedají takovou dávku jakou by měli dát. Alespoň mám takové zprávky od kamarádek, co tam rodily. Jedna říkala, že to bylo jako by jí nic nepíchli, že se bolesti vůbec nezmírnily a že jim pořád říkala, kdy už to zabere..... a u druhé kámošce pořád říkali, ještě je čas, ještě je čas a pak už prý bylo na píchnutí pozdě a ona byla už tak vyčerpaná, že jí dokonce museli pomáhat mimi ven kleštěma :o(.

charlizet
13. led 2011

a ještě jeden dotaz na nemo v Hořovicích, jak je to s vyprázdněním střev těsně před porodem, dělají to všem automaticky nebo tomu nechávají volný průběh. Bylo by mi hodně trapně, kdybych se tam při porodu posr...a to ještě za přítomnosti manžela :o)))

ferinka
13. led 2011

@charlizet vyprázdnění šlo normál,při příjmu po natočení monitoru mě sestřička odvedla do pokojíku s postelí,sprchou a wc a já se pročistila - jak jááááááá se těšila 😀 😀 😀

Jinak mě epidural píchli bez problémů a možná spíš naopak víc,protože jsem pak mohla jít i někam na výlet,jak mi bylo parádně a necítila jsem vůbec nic 😅 😀

renny7
14. led 2011

@charlizet Mě taky epidurál píchli v pohodě... neřekla bych, že jsou ptoti němu, sami ho nabízej, tam i to říkají na besedě. Mě se po EPI ulevilo a hlavně jsem do půl hoďky po něm porodila, šlo po něm hrozně rychle 🙂 A klystýr je dobrej, po něm se konečně rozjely pořádné kontrakce 🙂 Tak můžu u mě říct, že mi oboje vyhovovalo a pomohlo 🙂

smecka
14. led 2011

@charlizet: můžu napsat jen ohledně klystýru - automaticky ho neprovádějí. Já každou kontrakci zakončila na wc a sama PA řekla, že to tedy není potřeba. K žádné nehodě nedošlo.

lucik...
14. led 2011

@charlizet mě epidurál nestihli, protože to byla rychlost, ale nabízeli mi ho a nebyl problém a klystýr v pohodě hned potom co rozhodli, že teda už jdu na sál. Dostala jsem klystýr, vyprázdnila se a hned se otevřela na 10 a šla rodit 😀 Až to manžel nestihl, páč PA furt jak je čas, že porodim tak druhý den odpoledne 😀 Sama tomu moc nemohla věřit

charlizet
14. led 2011

moc děkuji za odpovědi :o) snad to tedy bude o.k. :o)

ferinka
14. led 2011

Já se po epi taky rozjela,celou dobu jsem se trápila a byla jen na cca 4 a jak ho píchli,tak byl Máťa snad do hoďky venku,možná i dřív,čas jsem přesně nesledovala,v květnu už to budu hlásit do telefonu,ať tam na mě čekají se stříkačkou v ruce u vchodu 😀 😀 😀

imzadi
18. led 2011

primar novorozeneckeho byl v televizi, mrknete : http://www.nemocnice-horovice.cz/novinky/prim-f... 🙂

smecka
18. led 2011

@imzadi: jak se cítíš? Jak chodíš často na prohlídky? Já dnes byla naposledy u své dr, říkala, že hrdlo se zkracuje, hlavička volně naléhá a na monitoru byly vidět slabé kontrakce, ale tvrdnutí mám už dlouho. Já už bych šla rodit hned i když máme ještě čas. První jsem přenášela, rodila jsem 41+3tt a to už bylo za trest. Při poslední kontrole mi řekli, že je to na vyvolávačku, umluvila jsme je ještě o 3 dny a hrůzou před vyvolávaným porodem jsem hned druhý den porodila. 😀

imzadi
18. led 2011

@smecka citim se dost bidne, respektive je mi dobre, ale uz toho mam plne zuby....chodim uz 14 dnu do Berouna do ordinace horovickych lekaru, k dr. Sevitovi, na monitor a tak...ten je zatim v klidu, ve ctvrtek jdu zase na kontrolu. no jelikoz mam cukrovku, tak me budou nejspis take vyvolavat, doktor to zatim vidi na 31.1. ale ja chci uz driv, pac vahovej odhad je desivej, abych byla schopna ho vubec porodit... 😝 dneska sem umyla okna, abych prdolu rozhejbala, ale je v brise maximalne spokojenej...

smecka
18. led 2011

@imzadi: hm, no vím asi docela přesně jak se cítíš. 😀 Já už mám taky všeho plné zuby, navíc ta moje cácorka mi dává pěkně zabrat, šíleně se vzteká, neposlouchá a všechno doma krámuje. 😖
... jak ti prosím Tě zjistili váhu miminka? To ti ještě dělali utz nebo pohmatem? Mě by to taky zajímalo, jestli nebudu rodit obříka, hodně jsem přibrala.
..... mě ten den před porodem primář Klán udělal ten Hamiltonův hmat či jak se tomu říká. Ráno jsme se s manželem milovali, to prý taky pomáhá a dopoledne už jsem cítila, že se něco děje.

imzadi
18. led 2011

@smecka tu vahu merili na UTZ, dr. Sevit delal nejake podrobne mereni...navic obvod hlavicky byl 35 ... 😝 uvidim, co se mi rekne ve ctvrtek, pak bychom na to kdyz tak take zkusili vlitnout 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru