Porodnice Hořovice u Berouna

andik
8. led 2007

Holky jaké máte zkušenosti s touhle porodnicí?Chci jen upozornit,že před 3 týdny tady zaměnili miminka a kdyby jedné mamince neudělaly náhodné vyšetření pupeční šnůry,odvezla by si domů cizí mimnko. ☹

chlebenka
14. lis 2011

Holky co jste ještě rodily v Hořovicích, mám ještě dotázek. Mám streptokoka ☹ , ale chtěla jsem zkusit trávit první dobu porodní ve vaně alespoň chvilku, pokud by to šlo, ale mám strach, že to asi kvůli tomu streptokokovi nepůjde a MUDři mě to nedovolí ☹ . Máte s tím někdo zkušenost? Díky moc.

hofka1
14. lis 2011

S vanou ne, se streptokokem ano. Dostala jsem kapačku s antibiotiky skoro hned, jak jsem tam dorazila. Jestli by tě pustili s kapačkou do vany teda nevím.

chlebenka
14. lis 2011

To ne, já myslela až samozřejmě dokape.

hanka99
18. lis 2011

Ahojky,
včera mě pustili z porodnice v Hořovicích,bohužel jsem stravila 2dny na gyndě a tam opravdu nic moc ale na šestinedélí je to paráda,hezký útulný i lidé se chovají moc hezky ale to na gyndé taky.

Jestli jste se ješté nerozhodly neváhejte 😀

beisis
18. lis 2011

@hanka99 A jakej jsi měla porod? Věnovali se ti?

hanka99
19. lis 2011

@beisis - byla jsem na vyvolání to byl děs 2dny stahy a nic s toho oteřená jen na 2cm malá prosté přišla až kdyź sama chtéla 😀 v nedéli v 16h stále otevŕená na 2cm a v 22:30 jsem rodila. nechali nás se skoromanźóu na hekárně a chodili nás kontrolovat ale myslím,kdybych tam byla sama byla by tam porodni asistentka,pač jsem párkát málem omdlela takže mě skoromanža podepíral chodila jsem stále do kola 😀 na 3 zatlačení byla malá venku a šili mě jen 3 stehy kosmetické 😵 Rodil mě Mudr.Klan a Mudr.Chudáčková, byli úžasní 😵 😵 😵

beisis
19. lis 2011

@hanka99 No tak to jsi to měla celkem dobrý já tam byla půlku noci sama a PA mi chodila jenom natáčet monitor.

hanka99
19. lis 2011

@beisis - FAKT ? 😕 tý jo tak to já musela chodit nemohla jsem ležet ,to bych tam sebou šlehla být tam sama 😒 a co kdyby se ti mezi tím néco stalo nebo jsi začala rodit 😕 ale tam je néjakej pípák ne ?

beisis
19. lis 2011

@hanka99 No tak podle porodní asistentky bylo stále času dost. Otvírala jsem se strašně pomalu. Taky jsem tam cupitala a ještě mezitím zvracela. Ona byla celkem neochotná byla jsem jediná, kdo rodil, tak jsem jí zkazila klidnou noc

hofka1
19. lis 2011

Chudáčková, to jméno mi něco říká. Že by mě rodila?🙂 Si totiž nepamatuju jméno doktorky. Vypadala tak 30-35?

hanka99
20. lis 2011

@beisis Od ćeho tam je aby si pila kafé to může i doma !!!!!!!! tak to jsi statećná,že jsi to zvládla 😉 kdyby mě tam nechaly samotnou tak bych jim porodila ani by to védéli, taky jsem se otevírala pomalu,když jsem tam přišla dokonce ŕikali,tak to dŕív porodí ty dvé maminy co jsou tady a hup byla jsem první 😀

@hofka1 - jojo to bude ona, drobná černovláska, hrozné hodná a ochotná 😵

beisis
20. lis 2011

@hanka99 No moc jsem to nezvládla. Jednu chvilku jsem si to tam obrečela. Ale pak přijel muž a bylo to pak už dobrý.

lucik...
24. lis 2011

@hanka99 V první řadě ti moc gratuluji k maličeké a k docela fajn porodu... Jinak já to měla taky tak že jsem tam byla sama.. Ležela jsem předtím kvůli vysokému tlaku na gyndě a o půlnoci mi praskla voda.. Dle PA a Dr. budu rodit druhý den odpo. tedy ať muže nevolám... Píchli mi injekci a ať jdu spát... Měla jsem bolesti po 5min.,na monitoru nic.. Při představě že tohle je "nic" jsem se málem složila a říkala jsem že asi umřu, až tam bude "něco"... Furt jsem chodila otravovat sestru že je mi fakt zle, ať mě laskavě vezme na monitor... Asi po hodině a půl mě tam vzala, tam pořád "nic" ale otevřená na 4, takže se jde na přípravu a pak můžu zavolat manžela... PA mi dala klystýr někde jinde a že až pak budu hotová a osprchuju se, že si mám přejít na sál a zavoalt muži... Tak jsem si přešla sama na sál, v ukrutnejch bolestech a mdlobách volala manželovi.. Chtělo se mi strašně tlačit, tak jsem šla na WC, s tím že to je asi ještě následek klystýru, ale šla ze mě jen krev.. Tak jsem musela na chodbu a řvát na PA, že je mi zle, že omdlim.. Ona teda přišla, že mě vyšetří a hle, byla jsem na 10 a šlo se rodit... Malá se narodila ve 3.40 ráno- voda mi praskla o půlnoci...
Tohle jediné mi fakt vadilo a dodnes mě mrzí že to manžel nestihl.. Příště vím, že tam prostě pojede a bude čekat třeba 3 dny v autě 😀 ale bude tam... Pro mě bylo hrozně nepříjemný že mi fakt bylo na omdlení a nikdo tam se mnou nebyl a ve finále člověk rodí a ještě si musí dojí pro PA

lucik...
24. lis 2011

Nakonec manžel dojel a za 10 minut ho poslali domu že mají plno, že od 10 jsou návštěvy.. Mě odvezli na pokoj a malou na novorozenecký, takže ty slibované 2 hodiny nikde.. ☹ Ale chápu že měli plno, byly jsme tu noc asi 4 kterým praskla voda a ani u jedné nevěděli kdy to přijde,takže potřebovali volné sály, ale stejně 😢

beisis
24. lis 2011

@lucik... Jo stěma bolestma jsem to měla stejné taky mi tvrdily, že je nemám a dali mi inijekci abych spala. Ovšem já po dvou hodinách pravidelných bolestí po pěti minutách jsem trvala u sestřičky na tom, že rodim, tak mě vzali tedy za porodní asistentkou. Jaké překvapení, že jsem byla otevřená a na monitoru žádné kontrakce. By mě zajímalo jaký tam maj monitor, protože v podolí to zaznamenalo i ty křížové kontrakce.

lucik...
24. lis 2011

@beisis Asi z roku raz dva 😀 Protože kamarádku poslali domů (40km) s tím, že nerodí že na monitoru nic není.. Za 2 hodiny se tam vrátila a šla rodit protože byla na 8..

lucik...
24. lis 2011

@beisis Jsem si všimla jaká nádherná jména tvoje děti mají 🙂 Jestli bude druhé kluk tak bude taky Šimon 😀

ferinka
24. lis 2011

Tak u nás oba porody v poho,teda při tom druhém jsem taky řvala na manžela,ať rychle někoho najde,že se mimi cpe ven a rodíme,ale dr odešla cca 3 min předtím,po tom co mi píchla injekci s tím, že se to rozjede a ono taky jo,ale ještě rychleji než čekaly 😀 😀 😀 😀 😀

cabalkova
24. lis 2011

@chlebenka ROdila jsem taky v Horo a pokud vim, tak se streptokokem te do vany nepusti... ja si taky vanu predstavovala a pak jsem po ni ani nevzdechla... furt jsem litala na zachod a musela chodit, jinak se to nedalo vydrzet, tak bych si stejne nejaky lezeni ve vane neumela predstavit. 🙂

beisis
24. lis 2011

@lucik... Děkuji my se u kluka hrozně hádali, protože jsme chtěli jméno, co nikdo nemá a co teď koukám, tak Šimonů začíná bejt taky dost 😀 . A Viki ta byla jasná už u prvního. Tu jsme chtěli oba. Já jsem totiž strašně chtěla holčičku 🙂

lucik...
24. lis 2011

My máme taky Viktorku, ale manžel moc nechtěl, musela jsem přemlouvat 😀 😀 😀 Ale se Šimonem souhlasil hned 😉

beisis
24. lis 2011

@lucik... Tak u mě to jenom zkoušel jestli to nezměním. Ale já jsem řekla že to bude buď Justýna a nebo Viktorie. Tak radši Viki prej než Justýna 😀

lucik...
24. lis 2011

@beisis Aha, tak že by manžel souhlasil se Šimonem kvůli tomu ať si vybere Šimon / Kryštof 😀 😀 😀 ?

beisis
24. lis 2011

@lucik... No já jsem chtěla Vojtěcha 😀 Ale toho muž taky nechtěl, ale Šimon byl taková varianta pro oba 😀

lucik...
24. lis 2011

My měli u prvního napsáno Matyáš a jsem ráda že to není kluk, protože v dnešní době je Matyášu až nezdravě moc bych řekla 😀 Šimona neznám ani jednoho a Viktorku taky ne kromě té naší 😀

beisis
24. lis 2011

@lucik... Matyáše jsme měli u druhého 🙂 . Takže to musela být Viki já druhého kluka nechtěla a fakt bych měla děti tak dlouho dokud bych tu princeznu neměla 😀

chlebenka
24. lis 2011

@cabalkova Už jsem tam volala a máš pravdu, se streptokokem do vany nepustí ☹ . Chtěla jsem to zkusit, vím, že jsou holky co jim to nedělá dobře, ale jsou i holky, co tam jsou celou dobu, dělá jim to dobře a i se líp otevírají. Z toho důvodu jsem to chtěla zkusit, tak snad pomůže alespoň sprcha 😉

ferinka
24. lis 2011

Já nevyužila ani tu sprchu,byla jsem ráda, že sotva žiju 😀 😀 😀 Až pak po porodu na umytí 😀

hofka1
25. lis 2011

Tak ve sprše jsem párkrát byla. Ale stejně největší úleva při bolestech bylo sedět na záchodě🙂 Jsem si nejdřív říkala, co mi to doporučujou za taktiku, ale pomohlo nejvíc. Samozřejmě ne od celých bolestí, jenom trošičku, ale stačilo🙂

hanka99
25. lis 2011

@lucik... - 😲 😲 😲 tý jo 😠 jsi statečná, já bych to sama fakt nedala,mudr sice ŕikal nevolejte je čas,ale já jsem ,,tragéd,, a uź jsem vidéla jak tam rodím sama a volala 😀 a jak tak čtu dobře jsem udélala skoromanźa tam se mnou chodil sice skoro 4h ale co 😉

@chlebenka - já nemohla být ani ve sprše,byla mi chvilu zima chvilku vedro,nejlíp mi bylo když jsem chodila a kdych přišla kontrakce tak jsem mačkala skoromanžu 😅 a ten řikal,hernajs holka ty máš sílu 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru