Porodnice Hořovice u Berouna

andik
8. led 2007

Holky jaké máte zkušenosti s touhle porodnicí?Chci jen upozornit,že před 3 týdny tady zaměnili miminka a kdyby jedné mamince neudělaly náhodné vyšetření pupeční šnůry,odvezla by si domů cizí mimnko. ☹

lauranosi
29. srp 2015

@michaela_2: i ostatní... teď mě trochu vystrašila známá, že v Hořovicích po případném císaři nenosí 24h na JIP miminko ani na kojení, je to pravda? To by se mi tedy hrubě nelíbilo :(

bebe_84
29. srp 2015

@michaela_2 tak to je jasný, že ohled na ostatní je samozřejmostí. 🙂 já bych se spokojila i s návštěvou na chodbě, je mi jasný, že není příjemný, když se na dvoulůžák nacpou Hujerovi. 😀 😀 Já jen, že přemýšlím ještě nad Motolem a tam děti vůbec nesmí, což by mě asi hodně mrzelo.

cobaltino
29. srp 2015

@lauranosi K tvému dřívějšímu dotazu ohledně porodu mimo to lůžko :
Druhý porod mám za sebou a rodila jsem na zemi, na žíněnce vedle postele 😉 Měli tam na ní igelit a prostěradlo, takže s tím normálně počítají. Nikdo nic neříkal, jen doktorka z novorozeneckého teda moc zakleknout nespěchala 😀 nakonec samozřejmě zaklekla a syna mi na břiše ošetřila 🙂
Ohledně Jip netuším.
Ale personál porodnice super super! Na šestinedělí taky (až na jednu sestřičku) ALE! Velmi doporučuji si nastudovat jak kojit, protože tam s tím opravdu nepomůžou. Já neměla ani jednou problém (a taky jsem přečetla kdeco a i na pořádném kurzu jsem byla) ale maminky co nevěděly jak na to nebo jim děti nechtěly pít, se šíleně trápily - prostě jim tam s kojením nepomohli.

bebe_84
29. srp 2015

@cobaltino S tím kojením to nebylo valné ani v Podolí. Max se přišly kouknout, řekly, že jim to přijde OK a odešly. Že malá nic nevytáhla nebo že jsem měla bradavky plný puchýřů a krvavých "podlitin", to nikdo neřešil. ☹

lauranosi
29. srp 2015

Díky. Prima vědět, že někomu se tam povedlo porodit i jinde než na posteli. KOjení snad nebude problém, dva odkojence už jsem zvládla 🙂.
@bebe_84 i když z různých stran slyším, že v Hořovicích leccos umí naslibovat, ale v praxi to může být pak nakonec problematické se toho domoci, tak při výběru Hořovice x Motol bych neváhala ani minutu, samozřejmě za předpokladu, že člověk aspoň trochu stojí o to mít porod ve svých rukou.... ;)

lauranosi
29. srp 2015

@bebe_84 Každopádně se klidně registruj do Motola, rozhodnout se pro Hořovice můžeš klidně kdykoli, i v průběhu porodu ;)

michaela_2
29. srp 2015

@lauranosi Mě dceru nosili na JIP pravidelně po 3 h 🙂 druhý den, kdy jsem šla na normální pokoj, jsme se už potom rovnou rozkojily. Sestřičky tam byly skvělé a přinesly mi jí, kdykoliv jsem si o ní řekla.
Mlíčko jsem pro ní měla dokonce dříve, než pro syna, který se narodil přirozeně a zůstal u mě 🙂.

lauranosi
29. srp 2015

@michaela_2: tak to mi odlehlo 🙂 alespoň že tak.

lennus
29. srp 2015

@cobaltino To ráda slyším, že jsou vstřícní i k jiným polohám. Já měla první porod sice předčasný, ale přirozený, rychlý a docela fajn. Poslední fáze tlačení byla rychlá, do 20 min. a na asi 4. zatlačení vylezl, ale ta poloha na zádech mi fakt nevyhovovala. Třeba u druhého bude, ale chci mít možnost si ji vybrat. Na zemi v jaké poloze jsi rodila, prosím? Díky.

Já bych chtěla pokud možno odjet z porodnice co nejdříve a kdyby byl problém s kojením, tak si zavolat svoji laktační poradkyni. Už jsem se na to i v Hořovicích ptala a je to možné, doporučují setrvat min. 6hod.
Tady info od nich z mailu: Propuštění po ambulantním porodu je podmíněno stavem rodičky po porodu a adaptační schopností novorozence. Vždy se jedná o předčasné propuštění, které musí být stvrzeno podpisem negativního reversu. Z pohledu neonatologů je preferován minimálně 6-tihodinový pobyt po porodu a je nutné potvrzení, kterým se Váš vybraný pediatr zavazuje, že přebírá novorozence do své péče. Na bližší informace ohledně novorozence bych Vás odkázala na primářku neonatologického oddělení MUDr. Dokoupilovou.

Je taky fajn, že je možné mít u porodu dva lidi, takže krom manžela třeba dulu, v Krči povolují jen jednu osobu.

cobaltino
29. srp 2015

@lennus Chtěla jsem vkleče, opřená o postel (na kontrakce mi to vyhovovalo) ale na tu poslední fázi jsem se v tom necítila. Takže nakonec na boku, v takovém polosedu, držela jsem si jednu nohu. Pod zády jsem měla hromadu polštářů - takové hnízdo jsem si tam vytvořila 🙂 Bok mi navrhla asistentka a musím říct, že jsem na něm nejlépe cítila své tělo. Bylo to intenzivní a asi to není poloha pro každého, ale dost účinná. Vůbec por. asistentka Kulková je žena na svém místě - vše co navrhla bylo jednoduše super.

dzejn101
19. led 2016

Ahoj, ráda bych přidala svoji zkušenost s porodem v Hořovicích. Rodila jsem zde 6.1.2016 své první dítě. Jelikož jsem přenášela, ve 41+0 mi porod vyvolávali - zavedli mi však pouze čtvrtku tabletky, protože hlavička už podle slov MUDr. Pavlů byla "skoro venku", chyběly "jen" kontrakce. V 8.00 byla tabletka zavedena, od 8.30 jsem měla kontrakce po 2 minutách, v 11 mi píchli vodu, a ve 12.15 byla malá na světě. Na porodním sálku na mě dohlížela setrička Gruntová, kontrolovat fáze porodu chodila MUDr. Kulková a samotný porod vedla MUDr. Pavlů. Všechny tři byly velmi milé, neustále mě povzbuzvaly, chválily, jejich přístup byl prostě skvělý. Porod sice nebyl úplně přirozený (už samotná vyvolávací tabletka, infuze s prostředkem proti bolesti), ale není nic, co bych na něm měnila. Byl to pro mě nakonec pozitivní zážitek, čemuž bych předtím nevěřla 🙂 Na sále jsme poté zůstali sami s dcerou a partnerem 2 hodiny. Pak mě převezli na pokoj (velmi hezký) a za cca 2 hodiny mi okoupanou dcerku přivezli. Od té doby byla se mnou. Lékaři i sestřičky na šestinedělí i neonatologii byli vstřícní a ochotní zodpovědět jakékoliv dotazy, kterých jsem jako prvorodička měla dost. Přesně 3 dny po porodu nás pustili domů, protože jsme splnili všechny podmínky propuštění - především dobré hojení porodních poranění a úspěšné kojení. Takže za mě všechno proběhlo na jedničku a porodnici v Hořovicích můžu jen doporučit!

droxy13
31. led 2016

Tak pokud jsem dobře četla, není nutné se tam registrovat? Není možné, že tam v den “D” nebudou mít místo?

cobaltino
31. led 2016

@droxy13 Možné to je. Ale podle mých posledních informací berou všechny a pak se může stát, že nebudeš umístěna na šestinedělí, ale na gynekologii (a tím pádem bez roomingu)
Dá se to řešit ambulantním porodem...

dzejn101
31. led 2016

@droxy13 Registrace není nutná, jen jedno vyšetření tuším v 36. tt. Neslyšela jsem o tom, že by někoho odmitli, protože není místo na sále, spíš nemívají volna mista na šestinedělí - maminky pak davaji na pokoje na gynekologii.

droxy13
4. bře 2016

Ahoj,,ráda bych se zeptala, předčasně jsem v 35tt porodila v úterý 1.3. V Hořovicích. Holčičku mám na imp a tam pro mě místo nemají. Maličká z počátku prospivala dobře, ale včera nechtěla jist a dostala žloutenkou. Je krmena z láhve a i tak s velkou obtíží. Mě se prozatím mléko netvoří. Chci se zeptat, zda nevíte jestli se sem dá dojíždět, aspoň do doby než by se uvolnilo místo na imp.

babickamary
23. bře 2016

Ahoj, tušíte někdo, jak je to s tou dětskou JIP v Hořovicích? Známé mě straší, že by miminko museli vézt do Prahy kdyby, JIP potřebovalo, ale já jsem našla na stránkách nemocnice Hořovice, že tam dětskou jip mají, v novorozeneckém oddělení http://www.nemocnice-horovice.cz/oddeleni/novor...

cobaltino
23. bře 2016

@babickamary Dětskou jip mají. A do Prahy jezdí jen s velmi vážnými případy (když ty výhody převáží i riziko transferu) případně když už jim nestačí kapacity.
Určitě bych se tím nestresovala předem 😉

zuzik24
12. led 2018

Ahoj holky, nevím, jestli sem ještě někdo chodí, ale potřebuji poradit. Nevíte, zda se do Hořovic registruje? Já tam rodila před osmi a pěti lety, to se neregistrovalo, jen se chodilo do poradny, aby o rodičkách něco věděli, ale nevím, jak je to teď. Děkuji za odpovědi 🙂

pajdousekk
28. led 2018

@zuzik24 stále se neregistruje

zmrzlink
25. čer 2020

Zdravím holky, chtěla jsme se zeptat jestli má někdo nějakou čerstvou zkušenost? Chystám se do této porodnice 🙂

zavodnice
25. čer 2020

Rodila jsem tam loni.

pajdousekk
25. čer 2020

@zmrzlink jo ja,, vyhnete se ji obloukem!!!!!!! Jedte do Rakovnika.

lennus
26. čer 2020

Rakovník je teď prý super a ještě chválí Příbram

zmrzlink
26. čer 2020

@pajdousekk a co pak se přihodilo ?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru