Porodnice Hradec Králové nebo Rychnov nad Kněžnou?

ende
27. dub 2018

Zajímalo by mě jaký máte názor a zkušenosti,do porodu mám ještě dost času ,ale nevím která porodnice bude vhodnější pro prvorodičku 🙂

puresin
30. dub 2018

@eviicka Ja to asi blbe napsala: o tech 11 porodech nam rikala sestra uz u obeda, taze do vecera to pak bylo asi podstatne vic, a vzhledem k tomu, jak vsechen personal cely den kmital to urcite nebyl bezny stav. A rikala nam to sestra z sestinedeli, ubytovavali pak maminky treba i o patro niz, pridavali postele.. Proste si poradili. 🙂

mku
30. dub 2018

@innocence taky si myslim, ze jsou zde v sirokem okoli nejlepsi. Ja jsem rodila vyvolavane na 37+0 pro hypotrofii maleho, nakonec akutnim cisarem. Ma detskem byli perfektni, na oddeleni sestinedeli mam jedine minus, a to ze sestry se venovali jen maminkam s miminky. A nam co jsme byly bohuzel hned od narozeni oddelene od miminek nevenovaly ani minutu... me se diky tomu rozkojit nepodarilo

eviicka
30. dub 2018

@puresin nooo tak to jo, 11 do oběda, to fofr být musel 😉

melis7
10. kvě 2018

@ende v propade komplikaci se rozhodne lepe postaraji v HK.Ani v HK ti miminko hned neodnesou, na brisko prilozi a manzel je samozrejmost, nastrih delaji,fakt kdyz je to nutne,jinak se snazi bez.Doporucuju nadstandartni porodni sal c.1.ktery ma i osetreni miminka v ramci salu a neodnesou ho cele dve hodiny,co jste tam.Vsechno je samozrejme za predpokladu,ze se nedeji zadne komplikace.Stoji myslim 500kc.
Navic maji nyni v Rychnove nejakou personalni krizi na porodnici- tu snad budou mit brzy vyresenou,ale zacinaji jim chybet pediatri.
Ja bych za tehle situace sla fakt do HK.Jen pozor maluji zacatke cervence a to se snazi vsechno odklonit jinam.

normalnimatka
10. kvě 2018

@melis7 není pravda, že dítě neodnášej....je nutný si o to říct. a vyhověj někdy jen napůl (nenechaj 2 hodiny, nebo dítě přiložej, ale za chvíli odnesou a pak třeba zas vrátěj..proč jako?)
v RK chybí doktoři celkově, i porodníci...ale dokud je porodnice otevřená, poraděj si a prostě doktor tam vždycky je.

melis7
10. kvě 2018

Jo,to je zalezi jaky.
Na sale coslo 1. (Jjak jsem psala)Je i osetreni novorozence.Na ostatnich bohuzel ne.Z toho salu to mimco,pokud nejsou komplikace,neodnesou cele ty dve hodinyAni na to prvni osetreni.

normalnimatka
10. kvě 2018

@melis7 tak jestliže neuměj držet aspoň základní věci, jako je bonding, tak bych si nebyla tak jistá s tvrzením, že v HK jsou určitě lepší doktoři. kamarádka rodila před dvěma rokama, chtěla počkat s přestřihnutím pupečníku, dokud nedotepe (to v RK dělaj automaticky už roky), a dr. jí se vší vážností tvrdil, že to nemůže udělat, protože co když dítě vykrvácí.... :DDDD no nic no. ty doporučení WHO neviděli ani z rychlíku. i když po jejím legendárním porodu se asi chytli za nos a trochu to oměkčili.

brezen2016
1. čer 2018

@sarkoc Ahoj, tve zkusenosti se mi libi ☺ A jak hodne si musela byt asertivni co se tyka polohy, samoprisati, atd? Mohla si rodit uplne mimo luzko? A jmeno PA a doktora, prosim? ☺ Diky!

sarkoc
2. čer 2018

@brezen2016 Ahoj, v říjnu už to budou tri roky, takže jména nevím...já rodila na lůžku na 4 v takovém polokleku, mimo lůžko jsem ani nechtěla, takže nevim ...a na posledni fázi jsem si dobrovolně lehla, už jsem to nedávala, ale nechali by mě...s prisatim řekli, ze pokud bude miminko na první pohled ok, dají mi ji hned na prsa a omyji atd až později...přišlo mi, ze se dalo na všem domluvit ☺

brezen2016
2. čer 2018

@sarkoc diky moc!

puhelin
21. únor 2019

Mam zkusenost s Rychnovem z r. 2017. Porodni plan dodrzeli, co bylo potreba zmenit (mela jsem akutni problem, dcerku vyvolavali kvuli me infekci), na tom se se mnou predem domluvili a vysvetlili mi to. Nastrih jsem si neprala a dr. si to z planu pamatoval, takze na to upozornil i PA, ktera aktivne podavala nastroj 🙂 Posledni fazi jsem stravila v podrepu, pak jsem vysilenim omdlevala, tak mi pomohli na lehatko, ale to uz dcerka vykukovala ven. Bondovali jsme vic nez dve hodiny, pak s dcerkou odesel manzel. S kojenim mi velmi pomahali, zadne dokrmovani predem nedelaji, dudlik nepodporuji. Sice byly novorozenecke sestry ponekud protivnejsi, vynahrazoval mi to pristup sestricek na sestinedeli, to bylo uzasne. Ted se tam v lete chystam znova rodit, snad v te dobe zrovna nebudou dovolenkovat, protoze to vubec nevim, kam bychom jeli. Blizko mame jen Hradec a tam bych jela jen v pripade ohrozeni miminka, jinak ne. Nebo pak Nachod/Ústi nad Orlici...

cerren
7. čer 2020

Ahoj, nemáte někdo čerstvou zkušenost s porodem v Rychnově? První dítko jsem rodila v HK, ale teď ve mně hlodá cervik, zda nezkusit Rychnov. Je možné, aby byl muz se mnou po celou dobu 1. doby porodní?

puhelin
7. čer 2020

@cerren Mam temer rok starou zkusenost z druheho porodu. Nicmene pred 3 roky mi porod akutne vyvolavali a manzel tam se mnou byl od zacatku kdy mi pichli oxytocin. Do HK bych jela jen pokud bych musela (pred ukoncenym 36. tydnem). Rychnov chvalim kazdemu, to male mnozstvi porodu dava moznost prirozene porodit. Prvni porod jsem prirozeny mit nemohla, ale krome vyvolani oxytocinu a pichnuti vody uz to cele nechali jen na me a miminku, vic do toho nezasahovali. Nedelaji preventivni nastrih. Druhy porod byl muj vysneny. Nechali me vse si prozit v klidu a soukromi, zadny monitor, zbytecna vysetreni, preventivni kanyla, ... Bonding v naprostem soukromi vic nez 2 hodiny, pritmi, novorozenecka sestra pouze prisla s nabidkou pomoc s prisatim. Az po bondingu miminko prohledl lekar, byl u toho manzel, ja sla do sprchy. Pote mi miminko prinesl manzel a sli jsme spolu na pokoj. Na sestinedeli me nikdo jako druhorodicku neotravoval s vazenim miminka... Takhle si myslim, ze by dnes mely fungovat vsechny porodnice.
Urcite nevahejte a jedte do Rychnova.

cerren
8. čer 2020

@puhelin Děkuji za krasnou recenzi. Já právě u prvního porodu měla preeklmapsii a musela být celou dobu na monitoru a nesměla se téměř pohnout. Dcerka měla zkazenou plodovku, tak ji potřebovali sledovat. Ale stejně si myslím, že to nebylo nutné celou dobu.. Proto se porod tahnul a stal za prd. Ale byla jsem na nadstandardu a mimčo mi též neodnaseli, bonding proběhl, muž byl u mne po celou dobu porodu, i do sprchy mě doprovodil. To bylo fajn. Ale ty recenze na Rychnov jsem právě už slyšela kladné, tak nad tím začínám více uvažovat. Plánuji, že se tam jeste zajedu podívat na prohlídku porodního sálu, jak mají ve čtvrtky.

vercy88
8. čer 2020

Mam zkusenost z rijna 2019, druhy porod, vyvolavany, zavedeni tabletky, pichnuti vody a pote oxytocin. Celou dobu sem byla bud ve sprse a po presunu na sal ve vane. Nikdo me neotravoval castymi monitory, zajimal je muj nazor, jak se citim nejlepe, nenutili mi zadne neprijemne polohy, vse vysvetlovali. Porodni asiatentka mila. Bonding 2 hod, prisla pouze sestra kvuli prisati. Na 6-nedeli

vercy88
8. čer 2020

Na 6-nedeli pohoda vsichni vstricni, mili. Nemuzu si stezovat. Poradili. Nikdo neprudil. Byla jsem tam podruhe a dalsi v planu neni, ale kdyby tak zase Rychnov.

sarkoc
8. čer 2020

@cerren nevím, kdy jsi rodila poprvé, ale já mám srovnání 2015 a 2019 v HK...už 2015, jak jsem psala výše, jsem byla spokojená, ale 2019 kdy jsem stihla připravit i porodní plán, který mi 100procentne splnili,to bylo naprosto luxusní, co se přístupu týče...moc požadavků jsem neměla, ale vyšli by vstříc asi s čímkoli...samo o sobě i bez plánu se to v HK dost posunulo, např ošetřování mimca probiha přímo na sále, nikam ho neodnaseji

sarkoc
8. čer 2020

@dizi já měla takový bonding 2015 v HK a to byla dcerka 37+0 takže donošení jen tak tak...rozhodně jsem jim ke konci porodu oznámila, že neví, jestli to dělají, ale že to chci a oni že pokud bude vypadat ok,není problém

puhelin
8. čer 2020

@cerren V Rychnove k tomu ani nadstandard nepotrebujete. Tim, ze se rodi okolo dvou deti denne, mate na vse klid a dost casu.
Vloni meli stale ten stary dvojsal a pak pekny porodni box s vanou, kuchynkou, micem. Oba porody jsem byla na boxu, ten dvojsal je zalozni a planuje se jeho prestavba na dva samostatne boxy. Na tom boxu jsem byla pri vyvolani od zacatku. Pri druhem porodu jsem si mohla chodit po celem oddeleni az do doby, kdy uz jsem potrebovala tlacit. To jsem s PA sla na box a manzel nas dobihal. Mela jsem pred tim zakrok, kvuli kteremu jsem do porodnice radeji jela driv, manzel se vratil domu k dcerce a prijel az kdyz uz jsem byla na ceste na box. Chtela jsem tam zustat, doma jsem se s malou nedokazala uvolnit.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru