Porodnice Ivančice. Máte zkušenost?

bila.pani
2. lis 2008

Chystáte se některá rodit v ivančické nemocnici? Nebo máte některá s touto porodnicí zkušenosti? 😒

broucina
10. čer 2009

lafayette, neporodila. 🙂 A asi to ještě dlouho potrvá, než k tomu vůbec dojde, protože se vůbec nic neděje. Zatím jen poctivě dojíždím na kontroly. 🙂

lafayette
12. čer 2009

ivuu:: koukám, abychom se v Ivančicích nepotkaly 😉

ivuu
12. čer 2009

lafayette,no asi ne..teda doufám..měm těhu cukrovku tak mě asi nenechaj čekat do termínu..udajně max do konce 38tt...

ale uvidíme...se dozvím tak za 2 týdny.

lafayette
16. čer 2009

aha, to jsem nevěděla, že kvůli těhu cukrovce se musí rodit dřív... tak držím pěsti, hlavně ať všechno dobře dopadne 😉 pak dej vědět, jak jsi dopadla, co ti řekli a tak... držím pěsti.

lafayette
1. črc 2009

dneska jsem byla poprvé na monitorech a musím říct, že špica! Jsem ráda, že jsem si vybrala tuto porodnici. 🙂

lucianas
3. črc 2009

Ahoj,

Broučina, tak koukám, že už to máš za sebou. Moc a moc gratuluji k malýmu Mikuláškovi, přeji hodně zdravíčka a štěstíčka, ať svým rodičům přináší jen samou radost. 🙂 A jaké jsou poznatky z porodnice?

Lafay, Tak super, zase další pro na ivančickou porodnici. A čekala jsi tam na ty monitory?

Zaslechla jsem, že z Ivančic posílají do Bohunic i v případě, že má mimi omotanou pupeční šňůru. Nevíte, co je na tom pravdy? Toto mi přijde, že by měli umět snad v každé porodnici.

lafayette
4. črc 2009

broucina:: napises nam reference na Ivancice? 😉

lucianas:: na monitory jsem necekala, naopak - sestra me potkala na chodbe a hned se ptala, jestli naaahodou nejdu na monitory - ja ze ano, tak me vzala o 5 min. driv. Byla mila, i s manzelem jsme se vsichni behem monitorovani a sepisovani papiru nasmali... proste pohoda. Jako bych tam byla uz 10x 🙂

ivuu
4. črc 2009

ahojky tak já bylana monitoru v uterý ale čekali jsme 45 minut ale jak jsem pak pochopila kvuli naké dlouhé vizitě...myslím že to bylo vyjmečně..při prvním těhu jsem tam byla cca 6x na monitoru a nikdy jsem nečekala....

tak kvuli cukrovce prý mě vyvolaj ve 40tt nenchaj mě přenášet..službu měl zrovna primář který mi rodil před 2 lety Matýska..pamatoval si nás... 😀 😀 😀 to bylo hodně milý...odhadl že čekám holku a že 4 kg jako mates mít určo nebude podle břicha... 😀 😀 😀

moc bych chtěla aby mě zase rodil...na jednoho dr tam mám averzi..a nerada bych se dostalal do jeho peče 😖 😖 😖

jinak si nemyslím že by kvili omotané šnuře posilai do bohunic..jako podle utz?????

broucina
5. črc 2009

Ahoj holky, jsem moc ráda, že jsme nakonec vybrali Ivančice....porod proběhl úplně suprově, možná proto, že jsem se cítila úplně v pohodě, ještě při kontrakcích na 8cm jsem se smála, měla jsem štěstí na super sestřičku, která mi dělala i monitory....vzali v potaz i náš porodní plán, snažili se jím řídit, všechno konzultovali. Pro mě nejhorší fáze bylo šití, protože trvalo skoro hodinu, ale paní doktorka mě celou dobu hodně utěšovala a povzbuzovala, protože někdy to nešlo umrtvit...
Šestinedělí taky super, měla jsem vcelku ztráty krve, takže jsem první noc byla dost nepoužitelná, takže na každou cestu na wc nebo do sprchy jsem musela volat sestřičky a pořád byly usměvavé....no, novorozenecké...tam jak která sestra...docela mi vadilo, že jedna řekla, že to mám dělat tak a druhá že úplně jinak...nejlepší byly takové ty úplně postarší sestřičky...ty byly moc fajn....
Hlavně to tam bylo všechno v takovém poklidu, žádný shon...takže příště zase do Ivančic...Jenom teda...i když to bude problém kterékoli jiné porodnice...pozor na stravu...rozhodně není vhodná pro kojící..první dny jsem to nerešila, protože jsem nevěděla, ale po probdělé noci, kdy prcek měl bolení, mi na novorozeneckém řekli, že si musím dávat pozor na jídlo, které nám tam dávají...takže jsem musela hodně vybírat a pak mi manžel i jídlo vozil...

ivuu
5. črc 2009

broucina..jak píšeš sestry na novorezeneckým řikaj každá něco jiného...ale mě nejvíc sedla ta vrchnií starší s brejlema....byla sice rázná ale bylo vidět že ví o čem mluví....

ale ted si to stejně budu dělat po svém....
a jak se jmenovala dr co tě rodila?????

minonka24
9. črc 2009

Zdravím vás, ženy,
občas nakouknu na tohle téma, jestli přibyl nějaký příspěvek, protože se do Ivančic taky chystám, pokud osud nerozhodne jinak. V Ivančicích jsem se narodila já i sestra a sestra tam rodila před skoro rokem a byla taky spokojená, takže volba je jasná. Je sice pravda, že nemocnice není nijak moc hezká (ty vykachlíkovaný pokoje se mi moc nezamlouvaly), ale rozhodně je tam větší klid, takže předpokládám, že se tam můžou víc věnovat vystrašeným prvorodičkám, jako jsem (nebo asi spíš budu) já 🙂
Zaujaly mě reference Broučiny, hlavně to, že v Ivančicích respektovali porodní plán. Uvažovala jsem, jestli si pár bodů mám taky sepsat, protože jsem hodněkrát četla, že pokud něco člověk při porodu nevyžaduje, dělají se různé postupy rutinně a vyžadovat něco v porodních bolestech je asi nemožné a manžel nemusí být zrovna u mě, aby to prosadil. Bála jsem se ale, jak v Ivančicích k porodnímu plánu přistupují. Broučina, mohla bys aspoń ve stručnosti napsat, co jsi v porodním plánu měla? Nechci samozřejmě po doktorech vyžadovat něco, co by mohlo ohrožovat moje zdraví nebo dítě, ale ráda bych se vyhnula věcem, co nebudou nutné.
A jak je to v Ivančicích s vizitama? Četla jsem tady na koníkovi hrůzostrašné historky o velkých vizitách, při kterých kontroluje x doktorů rodičkám rozkrok rovnou na pokoji...tak doufám, že tohle se v Ivančicích taky neděje...to bych asi začala uvažovat o jiných porodnicích 😎
Díky za odpovědi 🙂

broucina
9. črc 2009

Jsem tu jen na skok, než se prďola probudí...takže
ivuu, ta dr se jmenovala myslím Hermanová, řekla bych, že je tam jediná doktorka...že jsou tam jinak jen doktoři...jinak mi značně nevyhovoval přístup dr. Křižana..Je to takový mladý doktor, kterému chybí lidský přístup...ti ostatní byli naprosto super...

minonka24: V plánu jsem měla takové věci, jakože si nepřeji jakékoli urychlování porodu oxytocinem nebo protržením vaku blan (na tom jsme se nakonec domluvili, že ano, protože by asi sám nerupnul a já už byla na 8cm), nechtěla jsem holení, chtěla jsem si vybrat polohu na tlačení, což mi umožnili úplně v pohodě (chtěla jsem na stoličce, ale už jsem na ni nestačila slézt, takže mi křeslo nastavili tak, že jsem v podstatě úplně seděla), při případném nástřihu jsem chtěla umrtvení a počkat, až to zabere, což taky splnili. Taky jsem chtěla, aby mi hnedka mimčo dali na břicho a nechali dotepat pupečník a aby počkali s měřením a vážením...i s jakýmkoli balením...takže jsem měla prďolu docela dlouho na holém těle jen přikrytého plínkama..nebo aby když by prcka odnášeli pryč, aby u toho mohl být manžel, což se nestalo, protože všechno dělali kousek od nás...nakonec nám i umožnili to, že nám ho vykoupali až docela pozdě večer, protože jsem prostě prcka chtěla mít u sebe. Stejně tak respektovali, že jsme nechtěli koupat mýdlem, ale jen omýt vodou.

A vizity jsou naprosto ok. Taky jsem z toho měla strach, ale nikdo mezi nohy nekouká. Teda, vizit tam chodí hafo, nikdy jsem nevěděla, která je která, ale vždycky se jen zeptali, jak se nám daří a to bylo všechno. Prohlíželi nás až nějaký den před odchodem z porodnice a to normálně v soukromí v ordinaci...takže se není čeho bát...

lafayette
9. črc 2009

broucina:: diky moc za informace, taky se chystam napsat nejaky porodni plan, a mam radost, ze to nebudu smolit zbytecne 🙂

minonka24
10. črc 2009

Broučina, díky za odpovědi, docela jsi uklidnila a přesvědčila o tom, že Ivančice nejsou špatná volba. Jsem ráda, že to tam probíhá podle představ rodičky, pokud to jde a pokud ne, že konzultují postupy (přece jenom jsem měla strach z malého města a o tamní nemocnici - ne teda porodnici - jsem neslyšela nic dobrýho).
Chtěla jsem se ještě zeptat (i vás ostatních) navštěvovali jste nějaké porodní kursy? Myslíte, že to má cenu, že vám tam všechno vysvětlí a naučí postupům, který porod usnadní (dýchání a pod.) nebo se dá spolehnout na to, že porodní asistentka poradí, pomůže, ukáže?
Jinak Broučině a synkovi přeju hodně zdraví a ostatním, co ještě drží nohy křížem, snadný porod ať už v Ivančicích nebo někde jinde 🙂

broucina
10. črc 2009

minonka24, taky jsem původně chtěla do Bohunic...ale okolí mě přesvědčovalo, ať jdu do Ivančic...tak jsme se tam šli mrknout na informační schůzku a dost na nás zapůsobil pan primář, který o všem moc pěkně mluvil a hlavně nám bylo sympatické, že hodně fandí přirozeným porodům bez zbytečných zásahů, což bylo právě to, co jsme chtěli. Takže jsme se nakonec rozhodli pro ně a opravdu nelituju. Bylo to tam hrozně klidné a takové neuspěchané...nedokážu si to moc představit v těch Bohunicích...tady nás nikdo nikam nehonil a fakt jsme tam měli klid a nikdo nás zbytečně nerušil. Měla jsem i štěstí na tu sestřičku. Myslím, že se jmenovala Štětinová..taková strašně usměvavá pohodová paní...

A porodní kurz jsme s manželem absolvovali...jenom takový zkrácený, byl určený hodně pro tatínky, ale dost nám pomohl. Manžel aspoň věděl, co asi tak prožívám, uměl mi namasírovat záda a myslím, že i s tím dýcháním to bylo ok. Hlavně jsem si na tom kurzu vyzkoušela různé úlevové a porodní polohy, tak jsem tak nějak tušila, co potom chtít u porodu. Takže jsem pak sestřičku až tak moc nepotřebovala, ale určitě když nebudeš vědět, tak poradí.

ivuu
10. črc 2009

broucina:dr Křížan mě ted v uterý dělal utz-prutoky a měření a vyšetřoval mě...no mě se nelibilo že dostatečně nekomunikoval a tak jsme se ptala...ale dr Kuczman je 100x horší....nejenže je dost surovej při vyšetřovaní ale je takovej arogantní ...

primář je super a doufám že mě zase odrodí..jinak porodní asistentky super...není si na co stěžovat...

ja jsme porodní plan měla takovej všelijakej poprvé a stejně nás o všem informovali..ptali se ...takže nemámstrach a žadnej ted smolit nebudu...jen chc pokud topujde mimi na břicho a aby manža přestřihl šnuru a oholená budu z domu doufam 😀 klistýr chci a nastřih taky pojud nebud zbytí a na vodě se snad domluvíme... 🙂 🙂 🙂

lafayette
10. črc 2009

minonka24:: my jsme s manzelem absolvovali kurz - tedy jen do poloviny - v Mamicentru v Brne. Je dost drahy a nesplnil nase ocekavani. Jak jsem uz napsala - kurz jsme absolvovali jen do poloviny, tzn. z celkovych 8 dvouhodinovych lekci jen 4 a meli jsme toho plne kecky. Dohromady jsme se nedozvedeli nic "noveho" (tim nechci Mamicentrum nejak shazovat, jen nam ten kurz proste nevyhovoval). Na informacni schuzce v Ivancicich jsme se behem pul hodiny dozvedeli vsechno, co jsme potrebovali bez nejakych prutahu....

staninka77
10. črc 2009

Ahojky děvčata jen se chci zeptat budu rodit v Brně v Bohunicích.
Já vím že vás tím asi budu štvát ale nevím kam to jinam zatím napsát moc na brnéčko holky nechodí tak koukám že vás je tu docela hodně na plkání.

Jen by mně zajímalo která rodila ted v Ivančičcích zda se platí i za miminko ten poplatek z maminky asi určitě ano ale za ty miminečka nevím jen pro zajímavost děkuji za odpověd.
Diobrou noc vám přeji Staňa. 😉

ivuu
12. črc 2009

staninko ..tady se moc neplká jak vidíš 😀 😀 😀

a ty poplatky taky nevím... 😖

broucina
13. črc 2009

Za mimčo se neplatí a za maminku se nemusí, stačí podepsat darovací smlouvu, nebo samozřejmě zaplatit můžete, to je na vašem rozhodnutí.

lafayette
14. črc 2009

nevim kde vsude jsem na dr. Kuczmana narazila (myslim diskuze apod.), ale zacinam z neho mit pekne "bobky" ☹ snad na neho nenarazim a nebude me rodit....

staninka77
14. črc 2009

Jen vám děkuji za odpověd.
😉 🙂

minonka24
15. črc 2009

Ahoj,
Laffayette, (koukám na tvoje tt a říkám si, jestli už nesbíráš zkušenosti v porodnici 🙂 pokud jo, tak potom podej raport ) to je právě to, co řeším...že si zaplatíme nějaký kurs a nakonec zhodnotíme, že nám byl ku h...u. 🙂 Předpokládám, že v porodnici malý školený personál, který nepřistupuje ke každé tak, že všechno o porodu ví. Něco jsem si přečetla a říkám si, že někdy možná i přílišná informovanost škodí 🙂
Na informační schůzku se určitě vypravím(e), ale ještě mám čas, termín mám 1.11., takže někdy v srpnu, září tam zajdu.

lafayette
15. črc 2009

minonka24:: zatim bohuzel sbiram zkusenosti jen na monitorech ☹ ale uz bych rodila, az bych brecela 😀
Co se tyce tech kurzu, dnes bych k tomu pristupovala jinak - zjistila bych si reference, kde jen by to slo. Ale stejne - Mamicentrum funguje od letosniho ledna, takze jsem se spolehala na klasiku "Co je drahe, je dobre a kvalitni"...ale bohuzel. Ta informacni schuzka v Ivancicich byla taky skvela v tom, ze jak tam bylo hodne maminek s tatinky, hodne se vsichni ptali na veci, co me by treba nenapadly. Nacez v kurzu se maminky trochu ostychaly na neco zeptat a byla tam vubec takova ospala atmosfera.

minonka24
15. črc 2009

Laf: už se to břicho pronese, co? 🙂 Ale te´d ty bouřky, třeba Ti to pomůže...
Co se týče té info schůzky tak taky doufám, že se tam sejde víc nastávajících rodiček, aby se tam probralo co nejvíce věcí, pže se bojím, že na místě mě žádnej dotaz nenapadne.
(ještě jsem se chtěla zeptat na tvůj nick - to je inspirace z Hair??? 🙂 )
Mám ještě jeden dotaz : používáte (nebo používaly jste) některá EPI - NO???

ivuu
15. črc 2009

holky ja byla včera na monitoru,sice jsem přišla pozdě..ale tak nepřijemnou porodní asistentku jsem tam nezažila..byla jak kus ledu..dr jsem ani neviděla,vyšetření prý nepotřebuju..na co...

doufám že tam příště bude jiná.. 😠 😠 😠

Kuczman mě chystal na porod-indukce ale nakonec mě rodil primář..naštěstí...ale dr je tam dost tak snad taky na něj nenatrefím u porodu..není oco stát..a aji s jednou porodí asistentku jsme s ebavily že honikdonemusí na vyštřeních že je sadista... 😒

jak tam pujdu příště tak by mě mít službu dr Křižan..sice taky nic moc ale zase smi řekl že nejpozději mě vyvolaj ve 40tt takže snad to budu mít brzo za sebou..chatám křeče do noh a to břico je už brutální... 😢

lafayette
15. črc 2009

ivuu:: a jak se jmenovala ta PA? Ja mam stesti na pi Jahodovou, ta je bezva. Jinak s tim Kuczmanem - stejne ti doktori pak jenom sijou, kdyz je treba, ne? Tak to nejak preziju...

min:: ja mam bricho docela akorat, zadny velky megabalon, takze se to da i v tech vedrech. Ale uz bych to chtela mit za sebou. Snad budu rodit v sobotu, to ma byt lepsi pocasi 🙂
O EPI jsem uvazovala, ale odradily me ty penize ☹ takze praktikujeme jenom masaz hraze, doufam, ze to k necemu taky bude 😀

lafayette
15. črc 2009

min:: jeste k memu nicku - inspirace zadna nebyla. Pouzivam nick uz pres 10 let, spis kdyz jsem ho tenkrat vymyslela, tak me to jen tak napadlo...na netu jsem pak vygooglila nekolik variant, co to znamena a nejvic se mi libilo, ze je to nejaka kometa. Tak to vsude rikam, ze jsem jakoze ta kometa 😉 ale manzel rika, ze jsem general Lafayette 😀

ivuu
15. črc 2009

lafayette:jo jahoda je super 😀 tujsem měla minule...ted nevím jak se ta mura jmenovala...

no doufám že když pujdu na idukci že mě nebude vyšeřovat ten kuczman a vkladat tablety..je to surovec... 😠 😠

lafayette
16. črc 2009

dneska jsem byla na monitoru a ptala jsem se na ty poplatky. Takze - plati se 60,--Kc za den za maminku, za miminko se neplati nic. Lze to hradit darovaci smlouvou - udajne to hradi kraj, nebo to zaplatime klasicky v hotovosti - je to na kazdem, jak se kdo rozhodne. Takze bud zadarmo nebo za "par kacek" :o).

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru