Registrace do porodnice, s jakým předstihem a jak?

monikavlckova
21. bře 2015

Slyšeli jste některá o registraci do porodnice? S jakým předstihem si vybrat tu správnou nemocnici a jak se tam zaregostrovat k porodu. Budu rodit poprvé a nemám s tím zkušenost. Poradíte?

betelgeuzz
21. bře 2015

Registrace probíhají v pražských porodnicích. Jinde v republice se neregistruje.

anetadr
21. bře 2015

Vždy záleží na konkrétní porodnici - je dobré se kouknout na internetové stránky konkrétní vybrané porodnice. V Praze platí registrace myslím u všech přesně v den 14+0tt. Ve většině menších naopak žádná registrace není, stačí se jen nahlásit kolem 36.tt

deathy
21. bře 2015

Nevím teda jak mimopražské, ale přesně tak. Pražské porodnice registrují. Samozřejmě každá to má jinak, ale cca ten 12-14 týden těhotenství se registruje.
Tzn. mít těhotenskou průkazku a buď online, telefonicky nebo osobně v dané porodnici.
Dají do průkazky razítko a čau. Pak se dochází normálně na kontroly ke svému dr., do porodnice až snad poslední měsíc.

vercik83
22. bře 2015

Mimoprazske cca ve 20tt se informovat. Ale rekli mi jen at proste prijdu ve 35.tt.

aneztuzka
11. dub 2015

Já se registrovala v 11tt v Thomayerce a v pohodě, nevadilo jim to. V Praze jsem slyšela, že je tedy velký boj s těmi registracemi, ale mě to šlo úplně hladce, tak nevím. V Podolí je to od toho 14tt a jinde jsem se nedívala..

lucinne1987
11. dub 2015

Ano, u pražských porodnic je třeba se registrovat již brzy nějak po 12. tt, u mimopražských většinou není potřeba, stačí tam těsně před porodem docházet na kontrolu, aby měli případně přehled o zdravotním stavu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru