Porodnice Klatovy. Máte zkušenost?

kaculinek1
24. bře 2011

Ahoj všem, ráda bych se Vás zeptala na Váš názor a na zkušenosti s touto porodnicí. Nějak nevím, která porodnice by pro mě byla nejlepší. Klatovy jsou nejblíž, ale stále váhám.

kaculinek1
autor
30. bře 2011

To tu vážně nikdo v Klatovech nerodil??? Prosím, uklieněte mě🙂

marcelkad
8. dub 2011

Já v KT rodila a nemůžu si stěžovat. Co se týče gynekologického odd., fakt jsem byla spokojená. Hlavní výhodu jsem vnímala tu, že na Tebe prostě mají čas. Nejde porod za porodem jako třeba v Plzni, ten den rodila holčina v 10 dopoledne a já pak v 18hod. Takže od těch 10hod jsem měla veškerý personál pro sebe.

Kdyžtak napiš, co konkrétně Tě zajímá.

martankas
10. dub 2011

@kaculinek1 ahoj,také se chystám do Klatov a to jen proto,jak ty píšeš,že je to od nás nejblíž 😉 byli jsme se tam podívat, upřímně na první pohled nic moc-porodnice už toho hooodně pamatuje,ale myslím,že až na tebe porod přijde,bude ti jedno,kde to bude,hlavně že o tebe bude dobře postaráno 😉 pokud bude volno, chtěla bych si připlatit za nadstandart. přece jen je asi lepší mít na pokoji vlastní soc.zařízení než chodit na společné na chodbu 😒

kaculinek1
autor
11. dub 2011

@marcelkad Děkuji za odpověď. Kdy jsi tam rodila? Já ležela dva dny na gyndě a spokojná jsem moc nebyla... Sestry nepříjemné, doktoři mi každý říkal něco jiného, jeden jezte jiný ne, druhý pijte, další v žádném případě... na oběd mi zapomněli, takže jsem dva dny jedla suchary - těhotná. Nakonec ani nevěděli, co mi bylo a bylo to pryč samo... Takže největší strach mám z těch dní potom. Malému bráškovi pořád hlídali žloutenku, že se to spraví samo a po 5-ti dnech ho nakonec přeložili na dětské na svícení - a to to mohli udělat hned a byl by doma za pár dní ne za 14!!! Jenže si říkám, že jinde to může být lautr to samé - jde jen o to kdo má službu... Po kolika dnech pouštějí?

kaculinek1
autor
11. dub 2011

@martankas Ahoj, kdy máš termín? Máš pravdu s tím soc. zařízením, navíc ono je sice hezké mít na pokoji společnost, ale na druhou stranu, nmám chuť poslouchat rozhovory cizí návštěvy a aby mi tam kýchal někdo cizí na moje miminko...Takže také chci nadstandart, snad bude volno, musím nějak tajně vysondovat, kolik maminek se v toto období chystá porodit, abych si nedělala zbytečné naděje🙂 Škoda, že stavitelé nejsou trochu rychlejší, mohly jsme jet do nového🙂

martankas
11. dub 2011

@kaculinek1 Termin mam 18.5.,a ty?netusim kolik je ted tehotnych a jaky bude naval 😀 jako taky bych mela rada spolecnost,jenze jde o to jakou...muj doktor mi rikal,ze gynekologie tam je dobra,spis si maminky stezuji na detske odd.,podle me se vsude neco najde...

kaculinek1
autor
11. dub 2011

Já mám termín až v srpnu, 20.8. Ono je gynekologie a porodnice, je to sice stejná budouva, ale všichni říkají, že je to úplně jiné. Jak jsem psala výše na gynekologi jsem byla a nic moc. No doufám, že vše bude ok a budem moct jít domů po těch 72 hodinách...
@martankas

marcelkad
11. dub 2011

@kaculinek1 Rodila jsem v listopadu 2008. Nadstandard jsem tenkrát neměla, ale teď bych si ho dala. Jako na spolubydlící člověk stejně nemá čas a problém byl, že když spal můj malej, její holčička brečela a naopak. Takže jsem se tam vůbec nevyspala. A když už třeba zabereš přes den, zas přijde k Té druhé návštěva, prostě soukromí je lepší a doporučuji. Společný záchod ani Wc mi nevadilo, ale jak říkám to spaní a odpočinek po porur bylo nic moc. jo a rodila jsem v pondělí večer a v pátek ráno jsem šla domů.
A Taky radím, nenechat si nic líbit, něco s emi nezdá - ok - sestro zavolejte doktora. Prostě se s nima už teď nehodlám páral, to myslím dětské odd. Tak jsou sestry(ty starší) na facky. Ty mladší jsou úplně v pohodě.
Přeji krásný a pohodový porod.

kaculinek1
autor
12. dub 2011

Ahoj,
díky za tip, doufám jen, že bude na nadstandartu volno. A neboj já si nic líbit nenechám🙂 jsem ta, která umí vrátit i jídlo v restauraci 😀 (ale to už musí být fakt síla) Když se mi něco nelíbí, povím to. A když není po mém, tak nakonec je 🙂, zvlášť, co se týče lídí, které mám ráda.
@marcelkad

martankas
12. dub 2011

@kaculinek1 ahoj,tak jsem včera potkala kamarádku,která chce také rodit v Klatovech. Byla se tam teď podívat, chce také nadstandart,sestřičky jí prý řekli, ať s ním raději moc nepočítá,protože je pořád obsazený a dopředu si ho samozřejmě rezervovat nemůžeš 😒 tak doufám,že budu mít štěstí a zrovna volno bude....

kaculinek1
autor
12. dub 2011

Ahoj, no s tím se dá počítat... Jsou tan jen 2.. Každopádně sem pak musíš dát vědět, jak to tam všechno probíhalo🙂 Ať vím do čeho jdu a obrním si nervy🙂
@martankas

miana
22. črc 2011

Taky se chystám rodit v Klatovech a taky chci nadstandard 🙂. Mám termín až v říjnu.

marta0022
5. lis 2011

Rodila jsem v Klatovech v říjnu 2011 císařským řezem a nemůžu si stěžovat. Bylo to tam lepší než ve FN Plzeň, miminko ošetřovali přede mnou, po zákroku jsem mohla mít u sebe mobil , mohl mě navštívit přítel a hlavně miminko mi na požádání hned přinesli. Všichni lékaři i sestry byli moc fajn. Jo a se žloutenkou je to už jinak mají přímo na oddělení takové přenosné svítící lehátko, které se dá miminku do postýlky , kde na něm leží a máte ho na pokoji.

boomer
13. pro 2012

ráda bych tento dotaz aktualizovala 😎 rodila jste některá v Klatovech v té nové porodnici?? 🙂

janickav.
13. pro 2012

Ja jsem teda rodila tento rok v květnu v klatovech ještě v té staré a byla jsem spokojená ze vším 🙂

anderik
15. pro 2012

Taky se připojuji, máte aktuální info k nové porodnici? Nechali Vám mimčo ihned u sebe, položili Vám ho na bříško a na jak dlouho, nebo ho odnesli k vyšetření a přinesli už oblečené? Moc díky, porod už se blíží.... 🙂

adrianka1712
25. únor 2013

Ahojte. Dnes som bola prvy krat u doktorky v Klatovech, a vraj uz som v 4.mesiaci. To je sila, skoro som tam zinfarktovala, pretoze pred 2 mesiacmi mi v Plzni povedali, ze tehotna niesom. No ale k veci 🙂 Zaujimalo by ma, ako je to na ultrazvuju? Urobi mi doktor aj fotku z UZ? Pripadne, kolko sa za to plati? Maju aj 3D? A este ma zaujimaju tie znamky co sa kupuju na vratnici...30 kc...To sa plati pri kazdej prehliadke u mojho gynekologa? Na Slovensku nic take nemame, tak ma prosim informujte 🙂 Dakujeeem 🙂

vosinka
26. únor 2013

@adrianka1712 Fotku z UTZ mi dr. dala na požádání a platila jsem asi 50,-, jinak za plánované prohlídky v těhotenství se nic neplatí.

zanet93
10. říj 2013

Ahoj, rozmýšlím se zda rodit v Klatovech nebo Strakonicích. Jsme z Horažďovic a nevím kde je to lepší 🙂

vosinka
13. říj 2013

@zanet93 Ahoj, Strakonice neznám, ale Klatovy můžu jenom doporučit, chystám se tam i podruhé. Ale pro tebe nevím, jak je to s dobou dojezdu....

zanet93
13. říj 2013

@vosinka bojím se abych to stihla 🙂

maicky
18. říj 2013

@zanet93 Ahojky 🙂 Já jsem z Klatov a jezdila jsem rodit do Strakonic 🙂 Mám tam gynekoložku a byla jsem s ní domluvená, že mě odrodí a vždycky to klaplo. Na personál si ve Strakonicích nemůžu stěžovat, sestřičky jsou příjemný a ochotný, samozřejmě jako všude i zde natrefíš na sestřičky, které se netváří kdovíjak perfektně, ale v srdíčku to mají v pořádku a dá se říct, že jen klamou obličejem 🙂 Teď čekáme třetího drobečka a jelikož jsem druhýho drobečka měla už za jednu hodinu a tričtvrtě venku, tak to nechci riskovat a budu rodit v KT, prý se to tu hodně zvedlo a teď na ně slyším chválu. Ale každopádně já bych se Strakonic nebála, byla jsem tam spokojená 🙂

zanet93
19. říj 2013

@maicky Díky za odpověď, Strakonice mám nejblíž a každý říká něco jinýho. Ale vypadá to, že pojedu do Strakonic. 🙂

kaculinek1
autor
31. říj 2013

Já rodila v Klatovech před dvěma lety a za tři měsíce budu zas a už se moc těším na novou nemocnici. Jinak porod byl vyvolávaný, ale bez komplikací a personál byl (nejen velice atraktivní, ano i u porodu jsem si toho stačila všimnout 🙂 ) ale i velice empatický a měla jsem opravdu dojem, že jsem ve zkušených rukou. Ale ve finále si myslím, že je jedno jakou nemocnici si vyberete, záleží hlavně na tom, kdo má zrovna službu a jak se vyspal... Co se týče popordní péče v Klatovech - taky si nemůžu stěžovat, sice se nepřetrhli, ale zase zbytečně neotravovali, co jsem potřebovala jsem měla. Když jsem potřebovala pomoci nebo poradit, nebyl problém.

jennyska
21. led 2014

Ahoj @kaculinek1 @zanet93 @maicky @vosinka @adrianka1712 @anderik @janickav. @boomer @marta0022 @miana @marcelkad @martankas a ostatní maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti, pocity a dojmy s porodnicí v Klatovech do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/porodnice-klatovy/ pomůžete ostatním těhulkám, které si právě porodnici vybírají a hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.
Jak jste byly v porodnici spokojené? Co se Vám líbilo/nelíbilo? Jaký byl personál? Jak proběhl porod? atd.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

vosinka
21. led 2014

@jennyska Ráda přispěji v létě až po druhém porodu. První jsem prožila v roce 2011 ještě ve staré porodnici a za minulého pana primáře, takže by nemělo cenu teď něco psát. 😉

janickav.
21. led 2014

Ja jsem byla velmi spokojena rodila jsem jeste ve stary v kvetnu 2012 a urcite tam pojedu rodit znova.sestricky byly ochotny jen jedna na nocni byla takova neprijemna ale to byla spis kvuli ty nocni vim jake je to makat v noci tak jsem to chapala🙂 jinak byly vsichni ochotny a to jsem docela dost otravovala rodila jsem totiz poprve a byla jsem ze vseho vyjukana🙂 ja muzu porodnici jen doprucit protoze si myslim ze kolektiv sestricek a doktoru zustal asi stejny🙂preji hodne zdravicka🙂

jennyska
21. led 2014

@vosinka Skvěle, těšíme se 🙂

kaculinek1
autor
21. led 2014

@jennyska příspěvek čeká na schálení😉

kaculinek1
autor
22. led 2014

@jennyska Nejde mi tam poslet ještě jeden příspěvek.
Pokud si chcete poronici prohlídnout i s porodním sálem, pak každou první středu v měsíci od půl druhé vrchní sestra paní Burešová Vás tam provede i s výkladem, případně zodpoví Vaše otázky. Je možné ji i kontaktovat emailem buresova@nemkt.cz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru