Porodnice Litoměřice. Máte zkušenost?

vanocni.stromecek
6. únor 2008

ahojík, rozhoduji se, kde bych měla rodit, a nemůžu se rozhodnout. O litoměřicíchh celkově jako o nemocnici i porodnici jsem toho moc dobrého neslyšela, ale před 14 dny tam kamarádka rodila a nemohla si to vynachválit... Další moje kamarádka tam rodila pře 15 lety a hrůza, měla jsem husí kůži z toho co vyprávěla a teď když pře 3 měsíci rodila 2. dítě a měnažela neměla doma (rodila předčasně) jí sanitka automaticky odvezla do LTM a prý byla taky přijemně překvapená, proto bych se chtěla zeptat na vaši zkušenost, jestli tu je někdo, kdo v LTM rodil. Děkuju moooooooooooooooc předem🙂

vanocni.stromecek
autor
6. únor 2008

nikdo?☹

ijetka
6. únor 2008

Oki tak já 🙂
byla jsem moc spokojená, na porodnici to bylo lepší, páč na šestinedělakách říkala každá sestra něco jiného 😒
Ale porodnice bezva, asi záleží kdo se tam jak chová..... 😔

ulicnice
7. únor 2008

stromečku, rodila tam moje švagrová - a měla kliku, byl volný nadstandard (který je tam jen jeden), tak šla na něj. byla spokojená se vším.

vanocni.stromecek
autor
7. únor 2008

ajajaj☹ jen jeden nadstandard? ty jo, to jsem nevěděla, no snad bych mohla mít štěstí a byl by volný

ulicnice
8. únor 2008

stromečku, v Ústí jich máme 10! Jak jsem tak pátrala, nenašla jsem žádnou, kde by jich měli víc. Co to zkusit tedy u nás? Je o ně sice hodně zájem, ale určitě pořád větší šance než v Ltm.

angienka
25. únor 2008

ahojky, aj ja sa chystám rodiť v Litomeřicích. Chcem sa spýtať na ten nadštandard-našla som že príplatok je 600kč-myslí sa to na 1deň, alebo je to na tých 5dní čo tam budeš? Vraj tam podávajú suché rohlíky a tí v nadstandarde majú niečo lepšie...

alenka83
28. únor 2008

ahoj všem, také jsem slyšela zatím na porodnici v LTM jen samá pozitiva, ale myslím, že je to nejvíc na lidech a jejich přístupu a případně jak si hned od začátku sednou. Také přemýšlím nad porodnicí v UL, ale možná se tam bude zrovna v náš termín malovat, takže také řeším, jaké okolní jsou nejlepší. Ale s tím nadstandardem je to pak hrůza 🤐

lucinka7988
27. zář 2008

Ahoj všem, měla bych dotázek na oblečení pro miminko - budu sice rodit v Litoměřicích ale myslím, že je to u ostatních porodnic dost podobné....Tašku do porodky mám samozřejmě sbalenou ale nevím, jestli vzít zvlášť ještě malou tašku pro mimíska (oblečení, látkové pleny pod hlavičku, osušku apod.) na stránkách porodnice píšou, že kosmetika pro mimčo je k dispozici ale nic o oblečení nepíšou, tak nevím ☹ 😒 Díky

myskyva
9. čer 2009

ahoj,
máte někdo aktuální zkušenost s touto porodnicí?zajímalo by mě co třeba a v jakym množství dávaj k dispozici abych toho neměla zbytečně moc,jaký je přístup personálu atd..... Díky

honzulka
25. srp 2010

Ahojky..ráda bych obnovila toto téma...Nejspíš se do porodu budeme stěhovat do LT a nevím,kam jít rodit... ☹ Je stále v LT jen jeden nadstandart?V UL se cena za něj vyšplhala celkem pěkně nahoru,tak nevím,nevím,co vybrat... 😠 Děkuji za odpovědi... 😉

myskyva
25. srp 2010

Ahoj,já když byla v ltm porodnici tak vedle mě na normálnim pokoji ležela holka co měla zaplacenej samostatnej pokoj,takže podle mě i když je nadstandatr obsazený tak pokud neni porodnice plná tak to jde domluvit i takto

honzulka
26. srp 2010

@myskyva A myslíš,že tam mají opravdu pořád jen jeden? ☹ Já bych zvládla i dvojlůžák,ale nechci skončit třeba na pětilůžáku... 😢

myskyva
26. srp 2010

@honzulka já mám pocit že jsou všechno dvoulůžáky,navíc když jsem rodila tak byla porodnice poloprázdná a snažily se dávat nás po jedný aby jsme se navzájem s nerušily takže jsem byla na pokoji taky sama 😉 podívej se na internetový stránky,tam to maj dokonce snad i napsaný

honzulka
26. srp 2010

@myskyva Jeee kéž by za mně byli taky prázdný... 😀 Kouknu na to..A byla jsi spokojená s péčí? ☹

honzulka
26. srp 2010

Tak jsem na to teď koukala a jsem trošku nemile překvapená... ☹Nadstandart opravdu asi jeden a ještě společná sprcha,WC a koupání miminek pro čtyři?To se mi moc nelíbí.. 😢 Asi jsem rozmazlená z Ústí,ale byli jsme dvě na tyto služby,což mi přijde tak akorát... 😢 No tak teď tedy vážně nevím,nevím... 😕

myskyva
26. srp 2010

@honzulka já tam byla naprosto spokojená,jak na porodnici tak i na šestinedělí. Konkrétně to koupání dětí by mi nevadilo,je to jen jednou denně po 4dny 😉 Asi hodně záleží s kym na těch pokojích jsi,já měla štěstí,ženská vedle na pokoji byla skvělá,ani jsme o sobě nevěděli,když byla ve sprše a já chtěla jít tak jsem holt 10minut počkala.Záleží jaký máš nároky...maximálně do Ústí to neni tak daleko a můžeš rodit tam 😉

honzulka
26. srp 2010

@myskyva Já si nemyslím,že bych měla veliký nároky,jen se právě bojím,na koho budu mít štěstí... 😨 Rodila jsem dvakrát tady a tak je to tu takový domácnější,než do novýho prostředí..Navíc jsem oba porody neměla zrovna pohodový,takže mám strach a dost možná mě čeká CS.Takže tohle je takový jediný,čeho se můžu chytit... ☹

luciemeli
7. únor 2012

ahojky no já chci taktéž rodit v Ltm ale ještě budu uvažovat... 😅

miluse
15. únor 2012

@luciemeli
tedky už je to tam jiný, mají i víc těch půlnadstanardů, navyšovali kapacitu.

Já sice rodila v Ústí, neb jsem rodila předčasně a mě se tam zase vůbec nelíbilo, společné sprchy na chodbě pro cca 6 pokojů, což mi přišlo oproti Ltm děsný a i přístup lékařů a sestres mi přišel jiný, ale ono i možná proto, že jsem si tady v Ltm proležela půlku těhu, tak se ke mě chovali pak i jinak... a taky vždy záleží na koho narazíš. Já si na litoměřickou porodnici stěžovat nemůžu a pokud někdy budu ještě rodit a nebudou komplikace a tím hrozící předčasný porod, rodila jsem předtím ve 30 tt, tak určo půjdu sem 😉

luciemeli
16. únor 2012

@miluse Ahoj no ja ani nějak ten nadstandart neřeším...protože na něho nemám... ☹ a předěláváme barák takže...budu asi na normalním lůžku...snad to bude v pohodě...teď už se musíme nahlašovat, kde chceme rodit. A kdy bych měla se jít nahlásit, že chci rodit v LTM?... 😀

miluse
16. únor 2012

@luciemeli
oni i ty normální pokoje jsou jiný, a vždy jsou po 2 s tím že 2 pokoje mají dohromady sociálky.

tý jo tak to nevím, že by se mělo nějak dopředu tady v nemocnici hlásit, že tuchceš rodit, vím, že to platilo pro Prahu, že ses tam musela registrovat do 12 tt, ale tady myslím, že stačí, až když půjdeš sepsat porodopis. Tohle jsem k tomu našla na stránkách nemocnice :
Sepisování porodopisu
Je možno od 32. týdne těhotenství ve 2. NP budovy E (vpravo) ve středu a ve čtvrtek od 8:00 do 12:00 hodin a od 12.30 do 14.00 hodin. K sepsání porodopisu potřebujete těhotenskou legitimaci, vyplněný dotazník a u neoddaných rodičů potvrzení z matriky o příjmení dítěte.

a více info najdeš pak zde http://www.nemocnice-lt.cz/index.php?idm=293

🙂

luciemeli
8. kvě 2012

@miluse jéé jsem asi přehlídla tvůj komentář...Tak jsem se rozhodla budu rodit v LTM...a budu na normálním pokoji!..Na standart není 🙂...Museli jsme dokoupit a udělat dětský pokoj... Jinak četla jsem na nemocnici v LTM stránkách, že už kolem toho 32. týdne se tam musí dát dotazník o jménu dítěte a sepsat se chorobopis a ohlásit, že osoba blízká (Manžel bude u porodu)....Zajímavé...Tak už to máme objehané 😀 🙂 Ale děkuji za odpověď...a já se omlouvám, že odepisuji tak pozdě 😀

sarkar
30. črc 2012

Holky a co bonding? Na stránkách píšou, že ho praktikujou, je to tak? Taky tam píšou, že ty nadstandarty mají 3?

myskyva
30. črc 2012

@sarkar ano,hned po porodu jsemm dostala šimona na sebe,pak ho teda jen odnesli na zvážení a obléknutí a od té doby jsem ho měla pořád. Ty nadstandarty tam jsou 3 co já vím

sarkar
31. črc 2012

@myskyva Super!! Díky za aktuální info. Asi se přihlásím na ten předporodní kurz, ne, že bych po něm tak toužila, ale píšou, že jinak se na prohlídku porodnice nechodí a na tu bych fakt chtěla...Nadstandard si asi taky připlatím...

miluse
7. srp 2012

@sarkar
a maj i plno těch půl nadstandardů, což je vlastně skoro stejný jako plný jen sociálky máš společný s maminkou co je vedle na pokoji 😎

sarkar
8. srp 2012

@miluse Hm...a jaký máš názor na ty půl nadstandardy? Já bych asi chtěla i svojí sociálku, ale nevím, nikdy jsem nerodila, tak třeba je to fuk...

miluse
8. srp 2012

@sarkar
já tady nerodila, neb kluci byly narozený předčasně, takže nemůžu zas až tak soudit a když jsem tu ležela, tak gynda byla před rekonstrukcí.

Ale kamarádka, co rodila v prosinci, tak si je chválila. A hlavně i díky tomu, že byla sama na pokoji a mohly za ní návštěvy defakto kdykoliv a ty společný sociálky jí tak nevadily. Jste na to jen 2 místo 4. 😉

jennyska
27. led 2014

Ahoj @honzulka @miluse @sarkar @myskyva @luciemeli a ostatní maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti, pocity a dojmy s porodnicí v Litoměřicích do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/porodnice-litomerice/ pomůžete ostatním těhulkám, které si právě porodnici vybírají a hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.
Jak jste byly v porodnici spokojené? Co se Vám líbilo/nelíbilo? Jaký byl personál? Jak proběhl porod? atd.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru