Porodnice Milosrdných bratří v Brně, máte zkušenost?

mitchella
12. kvě 2016

Ahoj všichni, za měsíc rodím a chtěla bych u Milosrdných, chci se zeptat, zda jste tam rodila některá teď nebo se tam taky chystáte? Jaké jsou Vaše dojmy a zkušenosti? Doporučili byste? A co s sebou, nebo kde to najdu? Děkuji za rady. 🙂

beruska_zuzanka
13. únor 2017

@buggyy byla jsem na neplánovaném. Přijela jsem 2 dny před termínem s tím, že jsem špinila. Pomalu se rozjížděl porod, ale dle utz jsem měla placentu moc dole a hrozilo, že budeme s malou v ohrožení. Takže se udělal císař.
Nevím co by Tě zajímalo. Na sále jsem měla komplikace, měla jsem větší krevní ztrátu a malá se nechtěla hned probrat, měla moc vody na plicích, takže ji intubovali a pak byla den v inkubátoru. Ale dr všechno zvládli. Byla jsem spokojena s jejich přístupem i profesionalitou. Byl to můj druhý porod, oba u Miloušů. První byl normální, nebyl císařem. Když tak se ptej, co Tě zajímá.

jajyna
19. bře 2017

Holky,dělaji šití u Milosrdných s umrtvením?

radmala
19. bře 2017

rodila jsem tam pred 2 roky, nemohu rict jedno krive slovo..

jajyna
14. srp 2017

Holky,někdo rodil u Miloušů v poslední době?Mám termín na podzim a zatím jsem pro rodit tam

blahova_andrea
14. srp 2017

@jajyna šití se opíchá lokálně. ale mě to teda moc nezabralo 😅

jajyna
14. srp 2017

@blahova_andrea A sakra🙂))A jinak vše bylo v pohodě?A co na šestinedělí?Sestry atd

blahova_andrea
14. srp 2017

@jajyna já se považuji za spíše nenáročnou, takže jsem problém neměla, ale všeobecně co vím z doslechu, tak se sice nemocnice chvástají ochotou k alternativám, ale je to poza nařízená vedením a personál s tím vnitřně nesouhlasí. proto to je občas znát. jako všude i zde platí, že záleží na koho člověk natrefí. jako prvorodička jsem neznala mk a neměla jsem načteno, takže jsem to tam přečkala v pohodě. až zpětně vím, že mít "více rozumu", chtěla bych některé věci jinak. u druhého dítěte už jsem si jela podle sebe a byla si jistá tím, co dělám a chci. ale to je asi normální. já u toho prvního měla problém s jídlem. buď jsem časem skromnější nebo jsem měla štěstí na lepší týden v jídelníčku, kdo ví. další dítě neplánuji, ale mít ho, tak jdu rodit opět tam. nikdo tam na mě vyloženě zlej nebyl a co se úplně nepovedlo ke zpětné spokojenosti, to je i moje chyba. neznalost neomlouvá. když se neozveš, tak se jede pásový standard 😀

mika251
14. srp 2017

@jajyna
rodila som tam vlani v červenci a super, ale! mala som sebou vlastnú dulu, bola som pripavená a informovaná. Chcela som porodiť prirodzene bez zásahov, takže k tomu smerovala i moja príprava.
Z troch brnenských porodníc je najviac naklonená prirodzeným /alebo teda "alternatívnym"/ porodom, ale i tam sa dá natrafiť na personál, ktorý bude preferovať svoju zajetú rutinu. Je potreba mať informácie, vedieť čo chcem a prečo to chcem a ideálne mať sebou dobrý doprovod, ktorý bude tiež vedieť, čo je treba si pohlídat.

Na šestinedelí tiež - ja som mala svoje informácie, takže som sa nič nepýtala, kojenie mi ukázala dula, takže som si tam tri dni poležala a hajde domov, nemala som s nikým problém. Ale kamošky si sťažovali, že každá sestra radí niečo iné, s kojením moc nepomožu. Inak dieťa je celú dobu s matkou, na vizity nechodia detskí doktori na pokoj, ale matky s detičkami chodia do ordinácie, takže nie je nutné čakať dve hodiny na pokoji s vyzlečeným dieťaťom, než sa uráči prísť vizita - príde sestra a povie, nech si prídeme na vizitu, takže možete v klude dokojiť a dojdete si za nimi. Za mňa super postup. Váženie pred a po kojení nijak nehrotili, vážiť som mala začať až 48 hodín po porode a stačilo pár krát za deň. Sestry boli vesmes milé, niektoré viac, niektoré menej. Ale je to tam vopruz, furt niekto chodil do pokoje, uklízečky, sestry, sanitárky, prakticky sa netrhli dvere, dokonca aj v noci. A neklopal nikto 🙂 Inak pokojíky pekné, po rekonstrukci, na pokoji vlastná sociálka, luxus. Jedlo slabota - ale to je tak všade.

Ja som bola fakt spokojná, druhé dieťa tiež určite tam, ale už ambulantne 🙂

mika251
14. srp 2017

Inak teda, sú zvyknutí na "alternatívne matky" - prítomnosť matky na vyšetrení je samozrejmosť, detičky nikam neodvážajú, všade idete s nimi. Prakticky nie je s ničím problém, len je treba sa nebáť otvoriť pusu a asertívne si za tým stáť.

Pri porode je fakt potreba si to ohlídat, u niektorej smeny viac, u niektorej menej - ale nemal by byť problém s ničím - dotepanie pupočníku, bonding, výber polohy na porod, nástrih nerobia automaticky. Ja som porodila na stoličke a šitá som nebola 🙂 Netreba sa toho báť 🙂

cikiliki81
19. zář 2017

Ma niekto skusenosti s porodom KP v tejto porodnici? Ako sa k tomu stavaju? Dakujem 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru