Porodnice Motol. Byl problém s píchnutím epidurálky?

berruna
6. únor 2007

zdravíčko všem,
ráda bych se pozeptala těch, kteří rodily v Motole, zda měli nějaký problém s píchnutím epidurálky..
nejednou už jsem slyšela, že se jim v Motole nechce moc dávat.. 😒
každopádně já jsem si to ověřovala jen telefonicky a bylo mi řečeno, že se epidurál píchá až na základě gyn.vyšetření a v případě, že bude 2 hodiny do porodu, tak už nemá cenu epi píchat..
má s tím některá zkušenost?
díky moooc 😉

adellka
7. led 2008

Maart: také gratuluju, vypadá to na pěkně adrenalinový zážitek, zvládli jste to pěkně a co je fajn, nemohla jsi mít určitě žádný problém s vytlačením miminka 😉 Což já zpětně považuju za nenáročnější část porodu 🙂

maart
7. led 2008

Diky holky jeste jednou.....no Adelka, ja jsem tedy rodila po 3., ale pro mne byly vzdycky opravdu nejhorsi kontrakce, hlavne u 2. a ted u toho posledniho porodu, fakt sileny....tlaceni uz bylo v pohodicce, vlastne spis az dost rychle 😉 , no nic, hlavne, ze je to za nama a moje kocenka se ma cile k svetu, je to nase zlato! Mas ale pravdu, treba u prvniho kluka jsem proste tlacila jako blazen a nic....nakonec mu museli na svet pomoct vakuuovou pumpou...no taky zazitek.... 😖

mobina
8. led 2008

Tak jsem včera byla naposledy u své mudry a 24. jdu prvně do Motola. Holky poraďte, nejdřív prý mám jít do kartotéky a pak teprve do poradny. Kde to na tom 5. patře najdu. Díky 😉

iza
8. led 2008

mobi nejprve do kartotéky..ta je hnednaproti dveřím do poradny..vystoupíš z výtahu a půjdeš rovně...nemůžeš to nenajít...budou tam mraky těhulí.
Tak držím palce 😉
maar mě říkali(doktoři i kamarádky),že pokud vyvolávají porod , tak jsou kontrakce silnější a porod pak celkem i rychlý....nevím, jestli to je pravda,nemůžu to srovnávat, protože já rodila jen jednou a to mi je vyvolávali a nakonec jsem stejně šla rychle z boxu na sál 😅

mobina
8. led 2008

Iz díky 😉
Jinak u mé doktorky na dveřích byl připíchnutý papír o registraci v Motole jako příklad a psalo se tam, že kapacita je 90 těhulí na 14 dnů. Teď už jen doufat, aby se v nás tam v den porodu nesešlo třeba 30 😀

jjaanca
15. led 2008

Čau holky, tak jsem byla poprvé v Motole na UZ. Netušíte někdo jaký tam mají systém? Byli jsme objednaní a přes to si volali někoho dřív i když přišel později než my. My jsme čekali jen hoďku a půl, ale někteří měli poznámky že už tam jsou 3 hodiny 😖
Jinak byli sestřičky i doktorky moc příjemný.
S parkováním je to bída. Parkovali jsme docela daleko, tak nevím až pojedu k porodu jak pak půjdu ještě tu štreku. 😒

mobina
15. led 2008

Janco já sice v Motole na žádném vyšetření ani v poradně ještě nebyla, ale objednávala jsem se tam 3 týdny před termínem na velký utz v 21.tt a už jsem volala pozdě. Měli plno. Sestra mi řekla ať tedy když tak přijdu bez objednání a že si holt počkáme, takže bych to viděla tak, že berou objednané a mezi to se snaží vtlačit ty neobjednané. Já nakonec šla nějak jinam. Představa 3-4 hodin v čekárně mě nějak nerajcovala 😀
Parkoviště no commnet 😒

maart
15. led 2008

....presne tak, parkoviste fakt na draka....nejhorsi pro mne bylo, kdyz jsem z nemocnice odchazela....4. den po porodu, ten kus do auta mne prislo jako neco sileneho! 😝

dituu
15. led 2008

ahoj holčiny, zasevás po čase zdraví.
Maart, móóć gratuluji k malé Adélce! 😅 Pečlivě jsem si přečetla Tvé zážitky a budu sem muset chodit více, abych pak v květnu neumírala strachy z porodu 😉 . Chtěla jsem se optat, zdaje bude pak (až pojedu k porodu) lepší parkovat v areálu Motola nebo v těch nadzemkách? Z těch nadzemek mi to přijde dost daleko 😒

fran
15. led 2008

Ahoj holky,
rada bych se zeptala, jak je to s I. dobou porodni v Motole. Kde ji tam rodicka travi, je tam sama, nebo vic rodicek a jestli tam muzu mit manzela.
Muj manzel na sal nechce, ale I. dobu porodni chce byt se mnou. Je to tam takhle mozne? Dik za odpoved.

iza
15. led 2008

fran to je děsně individu. tak třeba se mnou byl manžel i na přípravně neb tam nebyla žádná maminka,záleží na tom kolik se vás tam sejde...pokud je vás na "hekárně" víc, tak tam tatínci nemohou

fran
15. led 2008

Aha, takze cele info o tom, jak je manzel dulezity a jak muze povzbuzovat a masirovat po celou tu dobu v Motole jaksi neplati....? ☹

lukajda
15. led 2008

Ahojky, já měla stejné štěstí jako Iza - na přípravně se mnou žádná jiná maminka nebyla, takže tam manžel mohl.
Fran - ona ta přípravna je docela hodně malý prostor, takže si ani moc nedovedu představit, že by se tam pohybovalo víc tatínků. Myslím, že by to nastávajícím maminkám nebylo moc příjemný kdyby tam byl ještě někdo jiný.

fran
15. led 2008

Ahoj Lukajda,
což to já plně chápu. Spíš jsem si myslela, že budou mít tu hekárnu rozdělenou třeba nějakými zástěnami, aby tam tatínci mohli a mohli psychicky pomáhat. I pro něj to není moc dobré, když musí jet domu anebo sedět na chodbě...

lukajda
15. led 2008

To fakt ne, je to celkem malá místonost s žebřinama, lůžkem, gym. míčem - ten jsem teda zkusila při kontrakci jednou a hned letěl do kouta 😀 a toaletou. Pokud je tam člověk sám nebo s partnerem, tak celkem v pohodě ale dvě maminky najednou si tam nedovedu moc představit. Ale ono, když ten porod fakt přijde, tak člověk spoustu věcí neřeší...já třeba dodneška nechápu, jak jsem došla z parkoviště na příjem...a došla 😀

maart
15. led 2008

Ne ne Dituu, moje kocicka neni Adelka.... 😉 ...jmenuje se Zoë. Mam ale pocit, ze tady byla jedna mamina, ktera mela mit Adelku. Jo a k tomu parkovani, nam na kurzu rikali, ze kdyz jedete rodit, ze muzete zaparkovat na tom stanovisti pro sanitky, manzel Te odvede do porodnice a pak muze jit preparkovat.

Jinak Fran, taky jsem na pripravne/hekarne byla sama, takze se mnou celou dobu manzel byt mohl, bylo to velke stesti, vubec si to bez nej nedovedu predstavit. Opravdu jsem byla rada, ze tam zrovna nebylo narvano. No kdyby bylo, tak by asi ta druha mamina dost koukala, protoze ja jsem si na te hekarne i odrodila (viz muj popis porodu o par stranek dozadu)...hi hi 😀 ....no jsem stastna, ze jsem tam byla sama.....

iza
15. led 2008

holky ta hekárna je ještě jiná místnost než přípravna..myslím, že tamjsou 4postele..já tamani nebyla..já šla hned z přípravny na box....ale kamarádka tam byla celou noc a ještě i s jinejma maminkama(bez tatínků)..prostě je to o štěstí....jinak tjak psaly holky-přípravna je fakt malá a hlavně jde to tam rychle...oholí tě(nebo zkontrolujou jak jsi sama oholená z domova, vypníšnějaké dotazníkuy(pokud je užnemáš vyplněné z domova ) a dají klistýr..pak máš chvilku vydržet(já držela 8minut a bylo to teda horší než kontrakce 😀 )..no a pak eh ..no k tomu asistenci manžela nepotřebuješ...ale pak pokud tam jsi sama, tak ti ho tam pošlou

fran
15. led 2008

Ahoj, dik moc za odpovedi. Moc jste me ale nepotisili. Ja to brala tak nejak automaticky, ze budeme spolu tu prvni dobu...Ale sedet tam jeste s jinou mamcou a spolecne hekat, to se trosku lisi od mych predstav.

maart
16. led 2008

..hmmm...tak to jsem take na zadne hekarne nebyla, proste tedy v pripravne....sprcha, WC, 2 lehatka, skakaci mic, zebriny...Moc Ti, Fran, preju, aby jsi mela takove stesti a porod Ti postupoval rychle a hlavne, aby jsi na pripravne mohla mit manzela, mne to tedy pomohlo moc.

mobina
16. led 2008

Fran takže přetlumočím, co vím z kurzu z Motola. Pokud ti praskne voda, tak do porodky musíš do 2 hodin, to je jasný, ale pokud to zatím na porod nevypadá, jdeš na hekárnu a manžela pošlou domu. Toho pak zavolají, když se ti porod rozjede a přesunou tě na porodní box.
Pokud pojedeš už s pravidlenými kontrakcemi, tak tě prohlídne doktor (tam fakt nevím, jestli může být muž s tebou) a rozhodne, jestli to je k porodu nebo ne. Pokud ano, jdeš na přípravu, t.j. holení, klistýr. Tam může manžel s tebou v případě, že tam není ještě jiná maminka na přípravu. V tom případě si tatínek tak hodinku počká na chodbě, což se dá ne? Po přípravě se i s manželem pak přesunete na porodní box, kde si odhekáš kontrakce a i odrodíš. Tam s tebou může být manžel celou dobu 😉

jezevec
16. led 2008

ahoj mobi, jak pisez "z kurzu" to je ten dvou hodinovy bezplatny? me sestricka rikala, ze to ma byt nejake video o porodnici Motol a o porodu..tak jsem zvedava, byla si jeste na nejakem jinem kurzu nekde jinde, je to potreba? diky K.

mobina
17. led 2008

Jezevec jj to je ten informační zadarmo. Pak tam dělají ještě ten dýchací, tam jsem nebyla. Dle mého je zbytečný, protože ti tohle poradí při porodu PA. Na ten informační bych být tebou určitě zašla. Mě dost uklidnilo, že vím, kam jít, co sebou, jak to bude zhruba probíhat atd. Na videu ti ukáží porodnické odd, aby jsi měla představu, jak to tam vypadá. PA se pak můžeš zeptat na cokoliv 😉

jezevec
17. led 2008

mobi diky moc, urcite se chystame, kdyz me to uklidni tim lip 😀 😀 😀 tak preju at ti hlavne vse dobre dopadne!!!!!!urcite jo!!!!!

eliz
18. led 2008

Ahojte holky, sice sem vůbec nepatřím,ale jakožto "Motolařky" 😀 vás moc prosím o radu... Poliklinika motolské nemocnice je někde přímo v areálu? Máme tam jet na konci února s naší beruškou do tamního očkovacího centra-je to 2. patro polikliniky...Na webu nemocnice jsem z toho jejich plánku nebyla moc moudrá,tak se obracím na vás 😅 Předem moc díky za odpověď! A držím palečky,těm co čeká porod 😉

tanuki
19. led 2008

Ahoj Eliz, já sem taky nepatřím, ale v motole se docela vyznám 🙂 Dospělá nemocnice je velká modrá a přímo na ní je napojená starší, ošklivá šedivá, kterou právě rekonstruují (takže bude brzo hezká nová šedivá 😉 ) a tam je dětská poliklinika i nemocnice!

eliz
20. led 2008

tanuki-moc díky!jsi poklad 😉

mobina
24. led 2008

Holky čeká mě v poradně ještě utz?
Jinak jsem tam byla dneska poprvé a čekala jsem skoro 2,5 hodiny 🙄 No naštěstí jsem byla vybavená časopisem a knihou, tak to šlo. Nejhorší jsou ty židle 😝 Jinak doktorky čupr 😉

maart
25. led 2008

Jojo Mobino, ty priserny zidle si jeste zive pamatuju..au au.. 😉 . Jinak v poradne uz standardne zadny utz nedelaji, ja jsem mela 1 hned na prvni prohlidce, ale to bylo proto, ze mala lezela pricne, takze kvuli te poloze. Takze to vidim tak, ze kdyz neni zadny problem ani otazka, tak utz uz ne. Mas krasny termin porodu 🙂 .

iza
26. led 2008

mobi no pokud nebudou žádné komplikace, tak myslím, že už ne..už tě čeká jen čekání na monitor 😅

mobina
26. led 2008

Holky díky. Takže váhu robátka už se asi nedozvím, ale ono asi raději nevědět 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru