Porodnice Motol. Byl problém s píchnutím epidurálky?

berruna
6. únor 2007

zdravíčko všem,
ráda bych se pozeptala těch, kteří rodily v Motole, zda měli nějaký problém s píchnutím epidurálky..
nejednou už jsem slyšela, že se jim v Motole nechce moc dávat.. 😒
každopádně já jsem si to ověřovala jen telefonicky a bylo mi řečeno, že se epidurál píchá až na základě gyn.vyšetření a v případě, že bude 2 hodiny do porodu, tak už nemá cenu epi píchat..
má s tím některá zkušenost?
díky moooc 😉

iza
12. bře 2008

jjaanca:co ty tady ještě děláš? 😕 🙂
mobi ještě jednou a opožděně s Jáchymkem gratulujem 🙂

mobina
12. bře 2008

Iz díky. Dneska jsem byli na KO a už má ten náš prďolka bez pěti deka 3,5 kila 😵

jjaanca
23. bře 2008

Ahoj holky, tak jsem do "jaký byl porod" přidala svůj čerstvý zážitek z Motola.

mobina
28. bře 2008

JJaanco gratuluju 😉 Taky sis pěkně užila co? 😒

tanuki
28. bře 2008

ahoj maminky, už se musím začít rozkoukávat po porodnicích, Motol mám za bukem, ale nějak si tím nejsem úplně jistá... četla jsem na té předešlé stránce o tom, že tatínek může až na porodní box, to mě teda dost mrzí - já jsem taková hysterka, potřebovala bych, aby mě někdo blízký utěšoval od začátku až do konce ☹

aleda
28. bře 2008

Ahoj
Já jsem rodila v Motole (prosinec 2006) a manžel se mnou byl celou dobu. Jak na hekárně (byla jsem tam sama, jedna maminka už odrodila a ležela 2h na por.boxu a druhou přivezly až když jsem odrodila já) tak i ve sprše (jukal na mě přes plentu 😅 ). Jen při klystíru jsem ho nechtěla, co kdyby byla nějaká nehoda? 😝 😀

tanuki
29. bře 2008

Jojo, při klystýru a anamnéze bych to asi bez něj zvládla 😀 ale zrovna třeba v té sprše se musí hodit 😉
A když se tam leží po porodu ty 2hoďky, tam může být???

maart
29. bře 2008

Tanuki, ja jsem taky mela stesti, ze kdyz jsem rodila, tak jsem tam zrovna byla sama...takze manze se mnou byl PORAD...ja jsem teda v hekarne nebyla, ale absolvoval se mnou vsechno, monitor, pripravnu (skakani na mici), dalsi monitor a pak sprchu (presne jak pise Aleda, kdyz se konalo holeni a klysyr, tak byl na chodbe)...bohuzel na porodni box jsme to nestihli, jak uz jsem sem jednou psala, porod byl silene rychly, takze jsem proste odrodila na pripravne (to je tam, kde je sprcha), na takovem nechutnem lehatku pokrytem modrym igelitem ( 😝 ). Potom mne prevezli na porodni box, kde jsem rodila placentu - v tu dobu byl manza s malou - vazeni, mereni a tak....pak jsme teda mohli byt spolu a uzivat si prvnich okamziku s miminkem, ale bohuzel jsem musela pod narkozu, protoze ve mne zustal kousek placenty, takze manzu poslali domu...pak jsme se videli az na novorozeneckem, kde ho nechali mnohem dyl nez co jsou navstevni hodiny, byla jsem na pokoji sama, takze to nikoho nerusilo. Bylo to idealni (teda az na tu rychlost porodu), neumim si predstavit, ze bych v te sprse, kdyz jsem mela nejvetsi bolesti, byla sama!!! Snad Ti to vyjde taky tak 🙂 .

jjaanca
29. bře 2008

tanuki, jestli si nejseš jistá, tak si zajdi na tu bezplatnou informační schůzku. Tam ti všechno řeknou a pokoje a sál ukážou na videu a odpoví na všechny dotazy (za to nic nedáš).
Jinak manžel byl se mnou i ty dvě hodiny na sále po porodu. Když mě převáželi na šestinedělí, tak ho sestra poslala ať se jen převlíkne do civilu a šupajdí hned za mnou na pokoj. Takže pokud na hekárně neni další rodička, tak může být s tebou úplně pořád až na šestinedělí.

tanuki
29. bře 2008

Jé holky, no kdyby mi to vyšlo tak, jak píšete, bylo by to ideální 🙂 v rodině máme překotné porody, takže moje mamča se dost cuká, abych si nevybrala porodnici daleko... miminko je 11+4, ale podle průkazky 12+4, takže už bych pomalu měla... 😉

mobina
31. bře 2008

Tanuki se mnou byl manžel taky celou dobu, když nepočítám přijímací monitor a prohlídku. I ta příprava nám vyšla, že jsem tam byla sama. A kdyby jsi náhodou rodila císařem, tak je s tebou skoro i tam. Je za prosklenou zdí tak 2 metry od tebe a můžete na sebe koukat. Pak ti osobně přinese ukázat miminko na sál. I když já ho poznala jen podle toho, jak nemotorně malýho držel, jinak jsem si myslela, že je to doktor 😀

lili03
31. bře 2008

Holky, stalo se vám někomu, že jste přijeli do porodnice, kde jste byly zaregistrované a tam vám řekli, že to ještě nemáte akutní, tam máte jet do jiné, protože oni zrovna nemají místo? Zaregistrovala jsem se v Motole, ale úplně v klidu stejně nejsem, protože právě tohle se stalo kamarádce. Sice ne tam, ale v Krči a poslali ji do Motola, kde musela vyplňovat znova všechny papíry a porod už byl docela pokročilej, protože se snažila jet co nejpozději, ale stejně to asi nebylo dost pozdě. Asi je třeba čekat až do poslední chvíle radši doma 😒

petule.h
31. bře 2008

no jasně, to oni i říkají a pokud není postel, tak smůla.Já rodila 2006 své 1 dítě v krči, čekala jsem 2 dny na porod a dorazila holka, co chodila od úplného počátku k apolináři a pro nedostatek lůžek, musela jet do Krče...já budu rodit v červenci a pokud nebudu mít plánovaného císaře a budu rodit tentokrát sama, nemusím tam vůbec rodit, mají už teď nadstavy do září...

beruskablanka
1. dub 2008

Ahoj holky,
jen chci upozornit, že jestli se v nejbližší době chystáte rodit v Motole, tak od 4.4 - 11.4 uklízí porodní sály a rodičky budou posílat jinam. Budou se příjmat jen akutní případy. 😨

iza
27. dub 2008

lili co já vím, tak v Motole se snaží tě tam vždycky vzít(když jsi u nich registrovaná...a i před tím než byly registrace takpokud si docházela k nim do poradny)
tanuki já mělataky manžela všude s sebou
jo holky od 11.11 budou v Motole zavřené porodní sály!!!nějaká rekonstrukce či co 😒

dituu
27. dub 2008

iza, od kdy že budou zavřené ty porodní sály? Až od 11.11.? Tak to ju 😉

janakropackova
28. dub 2008

Ahojky, já měla rodit v Příbrami, ale díky tomu jak na tom je mimi s ledvinama budu muset v Motole. jenže jsem od všech slyšela jen špatné zprávy tak snad se to nepotvrdí. Mám termín 8.8., ale možná i dřív, záleží na té deformaci. Netušíte jak to vypadá pokud chtělí vyvolat porod? Snaží se to udržet co nejdýl a nebo v první možný okamžik ženou na porod? Mám trochu strach. Chtěla bych malého donosit co nejdál. A co následná péče o mimi. Myslím o ty nedonošené, jaká je?

sylvar
28. dub 2008

jani, si měla jít k Apolináři, tam jsou pro předčasně narozené mimi suproví a i s nějakýma vadama si poradí 😉
Já byla v Motole na rizikovým a rodit bych tam teda nešla ani omylem

iza
28. dub 2008

janakropackova : jak to myslíš s tím vyvoláním?Pokud budou problémy s tváým zdravím, nebo pokud to bude vyžadovat stav miminka tak ti budou porod patrně vyvolávat,ale jako žádnou velkou hrůzu bych vyvolání neviděla...sama jsem to zažila.Co se týče následné pediatrické péče,patří Motol mezi špičky.Avco si slyšela za zprávy? Neboj určitě to bude ok.Držím palce ať je vše v pořádku.Jo jinak ještě myslím, že pokud se v Motole zeptáš, určitě ti na všechny tvé otázky ohledně vyvolání porodu a péče o nedonošené mimi rádi zodpoví

lukajda
28. dub 2008

janakropackova: Já si myslím, že když budeš rodit v Motole, tak budeš v těch nejpovolanějších rukách, protože perinatologické centrum porodnice v Motole se specializuje přímo na miminka s vrozenými vývojovými vadami. Z toho důvodu jsem tam taky rodila a musím říct, že přístup lékařů, ať jsem se zeptala na cokoliv, bylo naprosto perfektní.

holly1
29. dub 2008

Ahoj, tak přesná informace o Motole je tato: od 11.11. 2008 do 21.11. 2008 se budou dělat podlahy na porodních sálech, takže ty, co tam jsou registrovány a budou rodit v tomhle termínu, budou poslány jinam. Samozřejmě já mám termín 11.11. 2008 😀 😀

rendex1
2. kvě 2008

Holly:o) gratuluju k termínu 11.11. :o) sama jsem se tak narodila, štír, jinak já budu taky rodit v motote, tak holky šup šup s názory se už bojim

malenka
29. kvě 2008

janakropackova: ležela jsem v Motole s malou na rizikovém, než se narodila, rodili jsme v Motole a fakt si nemůžu stěžovat. O miminko je péče špičková (lepší v Čechách nenajdeš) a o maminku asi jako všude jinde. Nás teda udržovali co to šlo, určitě mě nikdo k porodu nehnal dřív, než to bylo nezbytný 🙂 Ale je to klasická zdravotní péče, alternativu moc nečekej, a jestli budeš chtít něco jinak, tak si o to ŘEKNI a mluv o všem, udělala jsem to tak a vyšli mi maximálně vstříc.

romcatko
3. čer 2008

Nějak tohle téma zapadlo. Je tu někdo, kdo teď v poslední době rodil nebo bude v nejbližší době rodit v Motole?

dabab
9. čer 2008

Ahoj, ja se chystám rodit v Motole.

rendex1
21. čer 2008

Ahoj dabab ... třeba se tam potkáme.. napiš jestli porodíš dřív

dabab
24. čer 2008

Ahoj tak uz mam porod za sebou, byla jsem naprosto spokojena.

janakropackova
15. črc 2008

Ahojky, tak Motol máme jistou a jak je zřejmé tak zase tak moc na nás nespěchají a nakonec ns chtějí udržet co nejdýl to ledviny zvládnou (ledviny malého).
Chtěla jsem se zeptat holek co tam rodili. Jak vypadají pokoje, po kolika jsou a jaký je rozdíl mezi standartem a nadstandartem. Popřípadě jaká je cena za nadstandart. Nikde jsem to nevyčetla a v době kdy byla prohlídka sálu a pokojů jsme zrovna byli se starším synem v nemocnici. Díky moc

mobina
15. črc 2008

Ahojky, takže na standardu jste po dvou. Máte tam přebalovák a vaničku. Koupelna a záchod je společná pro dva pokoje, tedy 4 maminy, ale je to v pohodě. Já osobně jsem tam nikoho moc nepotkávala. S nadstandardem neporadím. Cenu už si nepamatuju, ale myslím, že se to pohybovalo do tisícovky za den.

oriorin
15. črc 2008

Ahoj holky, Jani tady je nejakej odkaz na ceny, ale nevim jestli to jeste plati.
http://www.aperio.cz/porodnictvi/pruvodce-porod...

Ja tam mam taky namireno, ale slysela jsem, ze maj proste srpen a zari desne narvanej a ze je velka pravdepodobnost, ze budou posilat jinam, z toho mam fakt krizi, protoze mam Motol za rohem a chci tam a ne nekde na Kladne nebo v Beroune.

Co ma malej s ledvinama?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru