Porodnice Motol. Byl problém s píchnutím epidurálky?

berruna
6. únor 2007

zdravíčko všem,
ráda bych se pozeptala těch, kteří rodily v Motole, zda měli nějaký problém s píchnutím epidurálky..
nejednou už jsem slyšela, že se jim v Motole nechce moc dávat.. 😒
každopádně já jsem si to ověřovala jen telefonicky a bylo mi řečeno, že se epidurál píchá až na základě gyn.vyšetření a v případě, že bude 2 hodiny do porodu, tak už nemá cenu epi píchat..
má s tím některá zkušenost?
díky moooc 😉

mispule76
19. únor 2009

Díky za instruktáž k monitoru! 🙂 Matěcha je menší, úplně tmavý Čech 🙂. Na Slováka jsem v Motole narazila jenom jednou, na ultrazvuku, jmenoval se Matěj Komár, pamatuju si to proto, že jsem si říkala, jak proboha na Slovensku přišel k takovýmu jménu. Matěchu jsem zmínila hlavně proto, že jsem někdy ve starší diskusi četla, že někomu přišel hodně necitlivý. Já měla pocit, že se mě pomalu bojí dotknout, v podstatě jsem o tom vyšetření nevěděla, což bylo prima překvapení. A k epiduralu, já jsem si řekla, že stejně dopředu nevím, co tam budu vyvádět, a že možná nakonec ještě ráda po tý injekci šáhnu, takže dopředu radši nic neplánuju. Já si to vůbec zatím nějak moc nepřipouštím, ani ještě nemám sbalenou tašku 🙂.
Byly jste na tom instruktážním školení? My tam měli takovou dost razantní porodní asistentku, manžel z ní byl dost vedle (od začátku jí řikal domina), tak jestli třeba nemáte uklidňující zkušenost...😉

sicinka
19. únor 2009

Holky koukám, že jste všichni dál tak možná poradíte 🙂 Od včera od večera mám divný tlak v podbřišku, jako kdyby se mimco tlačilo níže (nevím jak to popsat). Díky tomu běhám mnohem častěji na záchod na malou , co cca hodina. Nemám žádné bolesti, výtok, nešpiním. Asi to k těhotentví patřím, a nechce se mi kvůli tomu jet do motola, kde mě mají již v péči. Pohyby občas cítím, ale v mém týdnu to není nic pravidelného 🙂 Stávalo se Vám to taky je možné že se mimčo někam posune a pak víc překáží? dekuji za info

mispule76
19. únor 2009

Ahoj Sicinko, já měla pohyby od 19. týdne, ve 22. už to bylo docela znát, pulsovalo mi vždycky na jedné straně břicho (jsem ale hodně hubená...). S tím běháním na záchod - já jsem v tomhle asi dost abnormální, protože jsem za celou dobu těhotenství nechodila na záchod ani v noci, ani víc přes den, dokonce ani teď ne, když už máme hlavičku docela sestouplou do pánve. Ale mimčo mě dost pravidelně "boxovalo" do močového měchýře, což teda nic příjemného není a vždycky mě to na záchod rychle vyhnalo. Ale to byla jednorázová akce, žádný souvislejší tlak. 22. týden mi přijde na sestouplé mimčo a tlačící dělohu dost brzo, to by mělo přijít až tak v třetím trimestru... Nemohla jsi třeba nastydnout? Klidně to může být nějaký slabší zánět močového měchýře nebo trubice, to je v těhotenství dost časté. Nemáš možnost si udělat test z moči papírkem?

nency
19. únor 2009

mispule
tak na instruktážním školení jsme byli také. Už nevím jméno té asistentky, ale byla tak kolem čtyřicítky,
tmavé vlasy, říkala že má dvě děti a také se mi zdála razantní, ale třeba manželovi se zdála v pohodě.
Já jsem u porodu měla asistentku výbornou, také byla starší, ale taková klidná a milá. 🙂
Myslím, že většina těch aistentek je v pohodě. Záleží ale dost na tom jak se chová
rodička. Tím mám na mysli, jestli dělá co jí říká a spolupracuje. Ve vedlejším boxu byla rodička, která
"neposlouchala" co jí říkali a na tu teda hlas zvýšili, ale mysleli to dobře. Na mě byli hodný. Doteď si
pamatuju, jak mi asistentka říká : " Tak a teď je to jenom na vás", ale řekla to tak klidně jako by se nic
nedělo.
Jinak o tom Matěchovi jsem to psala já. Mě se opravdu zdál dost nepříjemný, ale jenom na první prohlídce,
asi vyšetřoval důkladněji, na druhé prohlídce jsem mu mé pocity sdělila a už to bylo v pohodě.

sisinko
já jsem také běhala stále a záchod, ale jestli se ti nezdá ten tlak v podbřišku, tak tam raději zajeď na kontrolu,
budeš mít klid, že je vše ok. 🙂

kaca007
19. únor 2009

holky já si byla vyzvednout papíry v motole včera, až do porodu budu chodit ke svému mudrovi, má monitor v ordinaci a odpadne mi to čekání. jen si říkám, že během poraden v motole bychom se s mudrama poznali, takle je uvidím poprvé... tak nevím, jestli si to ještě nerozmyslím a pár poraden neabsolvuju. jak je pravděpodobný, že mudr. ke kterýmu chodíte do poradny bude mít zrovna službu až budete rodit, že...je to relativní

jinak mi tam bylo celkem příjemně, personál vstřícný, milý, tak snad bude i porod fajn 🙂

jo a taky už jsme zaplatili pro partnera vstupné k porodu, lístek do první řady za 700 kaček 😉

mispule76
19. únor 2009

nency: ta naše asistentka byla mladá a hodně dominantní, ta by se se mnou na sále jistě moc nepárala 🙂. Je to můj první porod, tak těžko říct, jak budu poslušná. Je prima, že jsi Matěcha tak pěkně zkrotila, třeba si od té doby dává větší pozor 😉.
kaca: To mě překvapuje, že to vůbec jde, měla jsem za to, že to dokonce "chce" ta porodnice, abys tam od 36. týdne chodila do poradny. Jak to potom uděláš s kartou, až pojedeš k porodu? V Motole nás instruovali, že se pro ni máme cestou na porodní sál stavit právě v poradně.

sicinka
19. únor 2009

Ahoj, dekuji za rady. Mě to jen překvapilo uvidím dneska v noci, ale začíná to být trochu lepší. Ono nastydlá jsem mám už 10 kašel a rýmu, ale teď co to začlo ustupovat, tak jsem začala běhat na záchod. Zánět v močáku to kliďo být mlůe já ho nikdy neměla, tak nevíim jak se projevuje🙂 Ve 12 týdnu my něco vykultivovali a dali antibiotika, ale to jsem nepoznala nic. Děkuji za rady možná zítra do motola zavolám a zeptám se zda je to na návštěvu a jeslti nemusím čekat na doc. Bindera. Stejně bych radši chodila ke "své" doktorce achhh jo.

kaca007
20. únor 2009

tak holky, hlásím, že jsem si dneska sbalila tašku do MOtola, chjo, jde mi z toho hlava kolem, koukněte mi na to prosím jestli mi něco nechybí
tady je obsah:
vložky do podprdy
bepanthen
kalhotky po porodu sítované 5ks + nějaké normální bavlněné co jsem doma našla, cca 3ks (zbytek kdyžtak doveze přítel)
osuška, ručník
boty do sprchy, pantofle na pokoj
vlasntí noční košile
1x podprda - normální, kojící zatím nemám, až koupím dobalím do tašky
toaletní papír
vlhčené ubrousky lactacyd pro mě
1x jednorázová přebalovací podložka, kdybych měla potřebu dát si jí pod sebe
kosmetika (šampon, sprcháč atd.)
4 sáčky kojícího čaje - uvaří mi ho tam někdo????
papírové kapesníčky
přibalím ještě nafuk. kruh, mobil, dobíječku a samozřejmě dokumenty k porodu a to je asi vše, ne? nezapomněla jsem na něco životně důležitého?

pro mimi - 2x overálek - kdyžtak pak martin přiveze další, vlhčené ubrousky, dudlík (ten musím ještě vyvařit - ale do čeho ho mám pak uložit, aby zůstal sterilní??? )

poporodní vložky a pleny pro mimi jsou tam teda k dispozici, takže ty brát nemusím?

díky za rady 😉
a jako holky, když přijdu do porodky, tam se svleču a oni se mi postarají o civilní oblečení? šli jste z porodnice v tom, v čem jste tam přišly nebo si mám ještě jako sbalit oblečení aby mi ho martin pak přivezl? a co třeba kabelka, ve které budu mít peníze, občanku atd.? kam s tím?
díky za vaše rady, já snad nikdy nebyla v nemocnici tak fakt nevím co s sebou....

mobina
20. únor 2009

Sicinko myslím, že můžeš mít namožené břicho z toho kašle. Pokud cítíš pohyby a jinak si v pohodě, tak bych to neřešila. Možná taky miminko poporůstá a roztahuje se děloha. To jsem docela cítila taky pár dnů.
Kaco myslím, že klidně můžeš chodit ke svýmu doktorovi. Do poradny stejně většinou chodíš k tomu samému doktorovi. Mě pak rodil úplně někdo jiný a tu svojí z poradny jsem tam jen párkrát zahlídla na 6nedělí.
Co se týče oděvů, tak záleží na tobě. To v čem jsem přijela do porodky odvezl manžel a zároveň jsem měla doma nachystanou tašku s jiným, které mi přivezl v den propuštění. Říkala jsem si, že co kdybych si to v kterým pojedu nějak zašpinila, praskal by mi voda cestou apod.

berynka
20. únor 2009

kaca007, jestli se něco nezměnilo, tak všechny věci (zavazadla) máš pořád s sebou 😉 . Od porodu až na šestinedělí. Tam jsou na pokoji skříňky, kam si to dáš 🙂 . Oblečení si můžeš nechat dát odvézt, stejně zabírá místo a pak ti manžel doveze nějaké podle počasí. Doporučuji si to doma trochu nachystat, já málem jela nahá, páč MM přivezl to, co on usoudil za vhodné 😀 , i když jsem mu přesně popsala, kde co najde 🙄 .

ivapetr
21. únor 2009

Ahoj už budu v motole rodit po druhé.Chodím do porodnice k dr.Škultéty.Je to mladej strašně příjemnej doktor.
Kaca007 http://www.porodnicemotol.cz/ Je tam i seznam co si vše vzít sebou. 😉

mispule76
21. únor 2009

Kaca007: Ja jsem teda v Motole jeste nerodila, ale seznam jsem dala dohromady asi ze tri zdroju: ze "skoleni" v Pomadu, z instruktaze v Motole a ze seznamu, ktery mi dali v Motole v poradne. V Pomadu říkali, ať si s sebou vezmeme i pár porodnických vložek, kdyby třeba došly a sestřičky je nestihly doplnit. Nikde jsem třeba nenašla ten toaletní papír, tak s ním zatím nepočítám. Ještě mám v seznamu chrániče na bradavky (ale ještě je nemám, protože nevím, jakou koupit velikost - nemáte některá zkušenost, prosím?), knížku nebo časopis (v seznamu z Pomadu je poznámka "spíše veselé" 🙂), 2-3x ponožky. V Motole říkali, ať si těch osušek vezmeme radši víc, že se třeba budeme sprchovat 10x denně, nebo ať nám případně manžel vozí denně čistou. Vezmu si ještě notýsek a tužku, abych si mohla psát, co uznám za historicky důležité 🙂. Můžeš si vzít ještě svoji kosmetiku na miminko třeba. Na dudlík jsem si koupila v Chiccu takový pouzdro, který se dá taky vyvařit, takže do něj pak dudlík dám. Možná přibal ještě minerálku. A ve všech seznamech je župan, ale v nějaké starší diskusi někdo psal, že ho nepotřeboval, protože tam bylo dost horko. V seznamu pro mimi (věci, které má přivézt manžel) píšou ještě jedny plenkové kalhotky, asi pro případ "havárie" cestou domů. Já ještě přibalím aloe sprej, pěli na něj v Pomadu ódy, že skvěle hojí jizvy a je dobrý i na popraskané bradavky a nevadí to ani miminku při kojení. Dá se ale sehnat jedině v Pomadu, bohužel. Jinak před tebou smekám, protože já se ve svém 37. týdnu ještě nedonutila sbalit ani ň...

marooshka
23. únor 2009

Ahoj, tak mám taky už porod i pobyt v Motole za sebou a byla jsem moc spokojená. Myslim že se neni čeho bát, co se týká porodu, tak super (třetí porod byl fakt rychlovka - hodinu po příjezdu do porodnice byl malej na světě 🙂 ) U porodu jsem měla dr. Matěchu, byl bezva. A co se týká šestinedělí, nepřipadalo mi to takový drama jak jsem se tu někde dočetla. Já jsem sice nepotřebovala radit s kojenim a tak vůbec jsem byla v klidu, tak to třeba nemůžu posoudit, ale holka co byla se mnou na pokoji, tak byla prvorodička, mladá holka a taky si myslim že nějak netrpěla. Když potřebovala poradit, zeptala se, sestřička jí poradila, uklidnila, nikdo jí nenervoval. Pravda je , že sestřičky některý byly takový drsnější, ale vždycky odpověděly, nenutilily žádný příkrmy atd. Jak tu psal někdo před časem tak jsem tam přesně identifikovala tu Rybanu 😀 dlouhovlasá černovlasá a fakt žena muž drsoňka 😀 Jinak ženský sestřičky byly všechny dobrý. Jo a i jídlo mi tam chutnalo, takže já Motol chválim a fakt se nebojte 🙂

a k tomu co je potřeba, mispule76: myslim že ty vložky nejsou potřeba. Vždycky jich tam bylo dost. Jediný co mě tam fakt drtilo bylo oblečení na miminko. Košilky takový ty co byly na nás když jsme byly malý, vzdu jen na dvoje zavázání za krkem a strašlivě velký, takže se to všude hrnulo, lezlo, mimi se z toho vysvlíkalo. Tak jsem si nechala z domova přivézt overálek a byl klid 🙂

mobina
23. únor 2009

K těm pomůckám ke kojení. Mají tam k zapůjčení jak odsávačku tak kloboučky. A dole ve vestibulu je lékárna, kam může popř. manžel zaběhnout. Neperlivá voda se mi šikla dost. Na chodbě jsou konvice s vařící vodou a sáčkový čaj ovocný. Já sebou měla kojící.

kaca007
24. únor 2009

mobi dobrá info ohledně vařící vody. jsem si říkala, jak to budu řešit... hrneček je taky k dispozici nebo radši svůj?

gtver
24. únor 2009

hrneček je k dispozici 😉 oni ti dají k dispozici celou konvici, do které si budeš dělat čaj + hrneček

marooshka
25. únor 2009

kaca007: teď je to tak, že ten čaj je tam už navařenej na chodbě, je tam pořád dost konvic a ty si tam můžeš brát jak chceš. Vařej ho od 7 od rána do 6 do večera, ale třeba v 7 tam ještě byl, takže na noc si tam vezmež ještě v pohodě. Ten čaj je ovocnej, dobrej. Já jsem vypila navíc jen jednu matonku co jsem měla z domova jinak jsem pila jen ten čaj. A jestli si budeš chtít udělat svůj kojící, tak myslim že ti daj konev jen s vařící vodou.
Jo a na pokoji máš hrneček a skleničku.

kaca007
25. únor 2009

díky moc holky 😵

kaca007
4. bře 2009

mispule ještě jsem ti neopdověděla ohledně té karty - kartu už jsem si tam byla vyřídit, založili mi jí s tím, že budu chodit ke svému mudr. a kartu si před porodem vyzvednu. vyzvedla jsem si taky všechny ty papíry, o jménu dítěte atd. taky už jsme zaplatili účast otce u porodu...

mispule76
5. bře 2009

Kaca007: Já jsem po úterní poradně taky honem běžela zaplatit tátu u porodu, protože mě doktor vyděsil, že už to vypadá... Tentokrát to vyšetření nebylo nic moc, tak jsem mu řekla, že je to nepřjemný, a on mi řekl, že čím nepříjemnější to je, tím víc to podráždí a tím dřív porodíme. Tak jsem mu řekla, ať toho okamžitě nechá, že ještě rodit nechci, protože čekám na jaro 🙂. Hrozně se divil, že jsem ten týden první, která ještě nechce rodit. No aspoň mě to donutilo zaplatit vstupenku k porodu a zabalit si doma tašku. A vyplnit všechny ty papíry o jméně, narkóze, kouření atd. Příští týden je úplněk, doufám, že to vydržím aspoň do něj, láká mě pátek 13. 🙂).

janika7
11. bře 2009

Ahoj holky, mam za sebou cerstvou zkusenost z Motola 😀 Na sale me rodila doktorka, byl to jeji 2 porod! Vse bylo bez problemu, poordila jsem za 1:30 od prijeti. Doktorka byla mlada a nezkusena, ale radila s PA. Mela jsem domluvenou Dr. Uhrovou, ale stihla uz jen siti. Ta mlada mi nastrihla v blbou chvili, tak jsem rvala jako tur, ale jinak si nestezuju. Co se tyka sestricek, lezela jsem na sestinedeli 1. Sesetinedelni setry byly uzasny, vzdycky moc mily a napomocny. Nejvic si pamatuju Marusku, je to i laktacni poradkyne, poradila mi hodne s kojenim. Pak tam byla jeste Zdenka, tak byla taky uzasna, treba mi rano musela vzit krev a jeste se omlouvala, ze me budi. Pristup detskych sester byl horsi, byly nervni a nic moc mi neukazaly, jen vzdycky chtely podepsat, ze me poucily. Treba koupani mi ukazala za 4 minuty, z toho nejdyl ji trvalo napustit vanu. Pak jsme chtela poradit jak s odrihavanim a to mi rekla, proste ho dejte do svisly polohy a bylo. Mela jsem za sebou docela dost kurzu, takze jsem od nich nic nepotrebovala a tim padem jsem byla i spokojena. Jsou to profici i kdyz na muj vkus jsou v nekterych vecech moc rychly. Motol bycj ale jedine doporucila.

galice
12. bře 2009

Ahoj, rodila jsem v Motole dvakrát a to jen kvůli mojí skvělé paní doktorce. Před téměř deseti lety mi zachránila dítě tím, že v noci přijela k mému nepostupujícímu porodu a nařídila okamžitého císaře. Páni doktoři stále čekali a čekali, potom přišli s variantou kleště....Nakonec holčičce začalo vypínat srdce a já jsem byla po 16ti hodinách mimo sebe...takže rychlý císař. Podruhé jsem rodila před necelým rokem. Po zkušenostech z minulého porodu a při vědomí, že děti prostě přirozenou cestou nerodím, se podařilo oddindikovat císaře. 3 týdny před termínem mě "zavřeli" na riziko kvůli preeklampsii a domluvili jsme přesný termín porodu. RIZIKOVÉ odd. je opravdu téměř hotel. A naprosto fantastické sestry. Doktoři se občas objevili,ale popravdě sestry si věděly rady i bez nich.
Nebudu popisovat hrůzy spojené s porodem, který nakonec opět skončil akutním císařem (plánovaného v době hospitalizace na riziku zase stačili zrušit), nebudu se rozepisovat a o nezájmu lékařů na mé upozorňování, že krvácím a že mi týden odchází tekutina (jak se později ukázalo, byla to plodová voda), nebudu pstá o paní dokrotce Mrštinové,která byla totálně mimio a nutila mne do přirozeného porodu, nebudu psát o dr. Hr., který mého plánovaného císaře prohlásil za porod na přání a s přístupem poloboha dozhodl,že si prostě musím počkat do rána a bude se rodit přirozenou cestou. Klídek...tak prostě normálně rodíte....už dva dny???....tak si ještě chvíli počkejte.... Život chlapečka mi zachránila opět moje paní doktorka, která po mém zoufalém telefonátu, kdy mi bylo už opravdu hrozně,v noci přijela a nařídila na vlastní triko okamžitého císaře. Syna rovnou převezli na novorozenekou JIPku,kde ho oživovali...několik dnů byl v umělém spánku, na kyslíku,draslíku, čistili mu plíce zanesené zkaženou plodovou vodou,které měl chudáček poslední dny jen maličko....Bojoval o život statečně a svůj boj vyhrál. Ale díky naprosto nepochopitelnému přístupu doktorů si chudáček ty první dny opravdu užil. Jak jsem si později zjistila, kdybych dala na pány doktory a čekala do rána, vracela bych se domů bez miminka.
První týden po porodu, kdy byl syn na JIPu, jsem ležela opět na rizikovém. Jelikož všichni věděli,jaký průšvih se stal, chodili okolo mě po špičkách a mohli se ochotou přetrhnout. Moc mi pomohl již několikrát zmiňovaný mladý pan doktor Matej Komár. Je opravdu senzační a nebýt jeho,tak bych se v tom svém zoufalém strachu o chlapečka snad zbláznila. Po týdnu jsem jako zázrakem šla s miminkem na šestinedělí a tam začal problém s kojením. Ale jelikož jsem si za těch několik dnů užila svoje a utvrdila se v tom, že to, co cítí matka je správné, nenechala jsem mimi trápit sestrama a doktorkama z "laktační ligy" a natvrdo jsem řekla, že mi příkrmy probém rozhodně nedělají...žádné krmení stříkačkou a buzení dítěte přes noc. Vynutila jsem si lahvičku a do kolonky nočního kojení jsem zapisovala smyšlené dávky. Mimi bylo vyčerpané a po tom všem potřebovalo hlavně pohodu.Odstříkava jsem sice jak to jen šlo,ale když jsem paní doktorce,která zarputila prosazovala kojení, řekla, že jsme na sunaru vyrostli všichni a jsme daleko méně alergičtí,než dnešní malé děti...a že si s dovolením o výživě mého dítěte rozhodnu sama a už od nikoho nic nechci...okamžitě otočila a za dva dny jsme šli domů. Syn se narodil v termínu s porodní váhou 2700 a měřil 46cm, teď je mu 11měsíců, má 10 kilo a baští senzačně. Žádné buzení a dávkování mléka....Chce to prostě pohodu.
Závěrem: kdybych šla ještě někdy rodit do Motola, tak jen kvůli své paní doktorce Uhrové a kvůli novorezenecké JIRP,ale jinak je to (na základě mých zkušeností) porodnice téměř riziková.

leryl
12. bře 2009

galice:to je neskutečné,co jste si museli prožít,já bych tam už nevkročila,svého doktora si můžeš vyjednat i v jiné porodnici.

lusinda77
12. bře 2009

ahoj holky já právě porodila v motole , dokonce tu ještě ležím, už nikdy bych nikam jinam rodit nešla, porodní sál i šestinedělí prostě fantastický, všichni milý, se vším poradili, pěkný pokoje, oblečení pro miminka erární, fakt paráda. Jedině motol.

mispule76
13. bře 2009

Lusinda77: Díky za pozitivní ohlas na Motol, myslím, že každá porodnice má "na triku" nějaký tragický případ, už jsem slyšela nějaký snad na každou pražskou porodnici. Jak jsi v Motole připojená na web? Je na pokojích k dispozici internet? Wifi asi nee, viď, nevím, jestli by to nedělalo paseku v těch všech přístrojích. Uvažuju, že bych si tam taky nechala přivézt ntb, ale připojená můžu být jenom přes kabel nebo přes wifi. Díky za odpověď!

casiopeia
13. bře 2009

No já no Motol nemůžu říct ani píp. Měli jsme obrovské problémy už v těhotenství a porod v Motole byl doslova nařízen. Malá tam strávila své první tři měsíce života. 😔 Je po dvou operacích . . . Rodila jsem přirozenou cestou přijeli jsme v šest ráno a malá se narodila 9minut před půlnocí. Ale můžu říct, že porod byl skvělej. Doktoři senzační. I když jsem blbě dýchala a tlačila, tak mě stejně chválili 😅 . Jinde bych rodit nechtěla 😝

talls
15. bře 2009

Moje zkušenosti s Motolem jsou relativně čerstvé, rodila jsem 16.12.08....
Ve zkratce...normálka...ani dobrý, ani špatný, prostě porodnice...
Byla jsem asi 15 hodin na čekateláku, protože mi praska voda a pak se dlouho nic nedělo....občas chodily sestry s ptát, dělaly monitor, daly penicilin do infuze...pak porod - bylo to rychlý, takže ani moc nevím,měla jsem furt zavřený oči a byla v transu...jen mne překvapilo, že jsem si musela donést sama tašku do přípravny, nikdo mi s ní nepomohl...sotva jsem lezla, kontrakce už byly skoro furt....PA ale docela milá...na sále asi fajn, ale trans už byl mega, takže ani nevím, koho všeho jsem tam měla...radili s dýcháním, stříhnutí nebolelo, epidurál se nestihl, ale prý mi dali něco proti bolesti, při šití to bolel jak čert, tak mi píchli injekci...
Šestinedělí...no, některé sestry super, některé nijaké, i protivky by se našly...nešlo mi kojení, prudila jsem je, ať mi teda řeknou, co mám dělat...některé sestry mi málem utrhly prsa, jak teda snažily odstříknout, ale nešlo to ani jim...a nikdo mi nedokázal poradit, jak probudit mé spící dítě s mega žloutenkou...on prostě spal jak dřevo a nešlo ho vzbudit, tak taky hodně zhubnul, me se laktace nerozjela a skončili jsme na příkrmu...vizita - přišlo mi, že většina to dost flákala, třeba si vůbec nevšimli, že mi prdly stehy u šití (vypadly mi dva už v porodce)...
Jestli budu mít druhé dítě, možná zkusím jinou porodnici (asi Podolí), ale klidně bych rodila znova v Motole...prostě podle situace.
Takže jak jsem řekla...neutrál. 😉

kaca007
20. bře 2009

holky a kolik lidí je u porodu, jako doktor i PA nebo tam doktor není a jen je tam PA? nebo jak?a měly jste v motole u sebe rozdělenou tašku s věcma - jako co na sál a co na šestinedělí, nebo jste měli jednu tašku a vše pořád u sebe?

ještě jsem se chtěla zeptat, přezůvky pro partnera jste asi taky brali, že? a jídlo a pití pro parntera?

berynka
20. bře 2009

kaca007, já tam měla do poslední chvíle jen PA a doktorka dorazila až úplně na závěr k samotnému porodu, kdy malá měla hlavičku skoro venku 😅 . Věci jsem měla všechny v jedné tašce a pořád u sebe a zabalené tak, aby to podstatné bylo navrchu. Doklady a jak píšeš právě i pantofle (pro oba) a jídlo s pitím 😉 .

ivapetr
21. bře 2009

Ahoj nedávno jsem rodila už podruhé v motole.Měla jsem porod vyvolávaný protože se malému nechtělo ven. Odrodila jsem za 5 hodin. 2,5 hodiny se nic nedělo tak mi nasadili oxitocin a za dvě hodiny byl malej venku rodila mě PA.Žádný dr nebyl při ruce zrovna tam bylo plno.I PA to zvládla na jedničku.Šila mě dr.Kostelanská.
Chodili se na mě koukat dr.Škultéty,Matěcha a Horák moc milí všichni.Škultéty se mi přišel omluvit že mě nestihl odrodit. 😒 Chodila jsem k němu do poradny tak mi to bylo i líto že to nestihl. 😅

Šestinedělí taky fajn nenarazila jsem tam na nikoho protivného všichni byli fajn.

Nějaké pantofle pro tatínky tam jsou.Jsou to ty doktorské.Manžel byl po celou dobu semnou,ale záleží taky na stavu.Když jsem rodila já tak do 14.30 už měli za sebou kolem 14 rodiek do večera jich bylo asi více.Košile,vložky,dětské oblečení jsou k dispozici.Čaj je na chodbě.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru