Porodnice Motol. Byl problém s píchnutím epidurálky?

berruna
6. únor 2007

zdravíčko všem,
ráda bych se pozeptala těch, kteří rodily v Motole, zda měli nějaký problém s píchnutím epidurálky..
nejednou už jsem slyšela, že se jim v Motole nechce moc dávat.. 😒
každopádně já jsem si to ověřovala jen telefonicky a bylo mi řečeno, že se epidurál píchá až na základě gyn.vyšetření a v případě, že bude 2 hodiny do porodu, tak už nemá cenu epi píchat..
má s tím některá zkušenost?
díky moooc 😉

nikka.vo
26. zář 2010

Gratuluju k miminkům 🙂 😵

@nany123, ten pan doktor, není to ten starší? Strašně milý a laskavý pán? 🙂 Pokud ano, tak takového doktora jsem ještě neviděla, on dokázal tak uklidnit, byl neskutečně milej a lidskej.
Jinak mě mrzí, že to nevyšlo podle tvých představ, navíc si chytila zrovna ráznou doktorku, která si evdentně nebrala servítky ☹ Snad ti druhý porod vyjde podle představ 🙂 A ty uklázečky jsou fakt na pěst, to je fakt 😅

nany123
26. zář 2010

@nikka.vo: tenhle dr. byl celkem mladej, takovej vyssi, svetlovlasej a v pohode 😉 Ja mam obecne radsi doktory nez doktorky 😀 Ale na tu dr. si nemuzu taky stezovat, raznejsi byla, ale treba na MM pusobila dobre..
To vis, kdybych nemela bricho, ani nevim, ze jsem tehotna, tak aspon ten porod jsem si musela "vyzrat" 😔
Zajimalo by me, za jak dlouho po SC muzu otehotnet ?

nikka.vo
26. zář 2010

@nany123 myslim, že u nás doktoři říkají, že rok 😉 , pak je další otázkou, jestli by tě po tom roce nechali rodit normálně, jestli by se nebáli ruptury dělohy a rovnou tě zase nekuchli. Každopádně já jsem příklad toho, že lze po císaři rodit klasicky 😵

kopa
26. zář 2010

@nany123 Děkuji moc za odpověď 😉 a gratuluji k miminku 😵
Já jsem tam volala a jdu do poradny v pátek ve 12hod.,tak jsem zvědavá. Ani mi neřekli ke komu? 😕 😅 Tak oni se tam budou asi dost ty lékaři střídat né?

alena36
26. zář 2010

ahoj holky, mě tedá čeká porod až v prosinci, ale chci se optat, nakolik bazírují na věcech, co máš mít do porodnice. Konkrétně kojící podporsenky, zda musí být nutně 2, nebo stačí 1. Já obecně na podprsenky moc nejsem, nejlíp se cítím bez nich, ale asi to nepůjde. Tak se ptám.
Ještě jsem se chtěla optat, zda opravdu při těhu cukrovce (kterou jsem chytla) opravdu hospitalizují dřív a dřív se i vvvolává porod, nebo zda se to dělá podle velikosti mimi. Na stránkách to tak mají psané, ale realita může být jiná.

Díky

valentinuska
26. zář 2010

Ahoj, já sem občas nakouknu a koukám, kolik z Vás má dobré zkušenosti s Motolem 🙂 Já jsem tam rodila také a mám z toho docela rozporuplné pocity ... Nejhorší byla asi nejpříjemná porodní asistentka. Naštěstí to vyvážila velmi příjemná doktorka. Příště bych si ale od té porodní asistentky už nenechala líbit to, co tam předváděla ☹
Taky mě překvapilo, že mě poprvé poslali domů, že to jsou poslíčci a to jsem jim tvrdila, že jsem v teplé vaně ležela 3x a je to stále horší a horší a kontrakce jsem měla krásně po pěti minutách ... Doma jsem se v podstatě jenom otočila (stihla jsem si dát vanu a pak už jsem to fakt nemohla vydržet) a jela zpátky, kde mi opět tvrdili že jsou to poslíčci a poslali domu přítele. Nato zjistili že jsem otevřená na 4 prsty a že jdeme rodit - takže jsem přítele volala zpátky, když on byl už opět doma 🙂 Tím, že mě poslali poprvé domů mi nestihli dát včas antibiotika, které jsem měla mít alespoň 4 hodiny před porodem. Malá je naštěstí v pořádku, ale bála jsem se o ní hodně!
Jediné velké plus vidím v oddělení novorozenců. Tak příjemné doktorky a sestřičky jsem ještě nikde nezažila - byly neuvěřitelně ochotné, hodně a vysvětlily úúúplně cokoliv 🙂
Tak nějak nevím, jestli bych tam šla znovu, ale podle mě záleží nejvíc na lidech, na které tam rodička narazí ...

@alena36 já podprsenky měla dvě ale jak jsem byla mimo tak jsem den a půl nevzala na sebe ani jednu 🙂 tohle tam opravdu nikdo neřeší ... já jsem pak zjistila že jí potřebuju hlavně kvůli tomu, abych si mohla dát vložky do podprsenky a odchytávat mléko 🙂

nany123
26. zář 2010

@nikka.vo: jj, no ja jsem po trech tydnech od porodu trosku prehodnotila umysl mit dve deti rychle za sebou, takze do roka urcite neotehotnim.. 😀 Ale je fajn vedet, ze neni problem rodit po SC spontane.. 😉
@kopa: diky ! V poradne se ty dr. stridaji (aspon na te fyziol) - ja osobne zazila tri mlade, sympaticke dr. - potkala jsem se s nima i po porodu 🙂
@alena36: ja vylozene kojici podprdu s sebou nemela - vzala jsem jednu sportovni a jednu co jsem nosila v tehot. a kterou lze nosit i jako kojici..mne se spustila laktace az ctvrty den. Ja si kojici koupila az ted..prislo mi to lepsi - hl.kvuli velikosti.
S cukrovkou neporadim-nejspis si Te pozvou do rizik.poradny a tam se uvidi 😉
@valentinuska: hmm, to je pech s tou PA - ja mela skvelou, jak jsem psala. Ja bych tam sla rodit klidne znovu, ale je fakt, ze je to proste o lidech..jako vsude.
Ja zazila na odd. sestinedeli dokonce i mladeho pana pediatra a mladeho gynekologa, takze i panove jsou hrozne fajn 😝

berynka
27. zář 2010

@alena36 , podprsenku bych si vzala ve svém vlastním zájmu a i pár vložek do nich 😉 . Taky jsem si myslela, že to není nutné, sestrám je to jedno.. ale bradavky už jen tím přikládáním dost trpí, jsou hodně citlivé a noční košile to zbytečně zhoršuje. A to nemluvím o těch erárních. My je měly perfektně škrobené, tak to bylo něco 😅 .

ipca
27. zář 2010

Ahoj holky gratuluji Vám k miminkům.

nany123: dr Škultéty je fajn byla sním sranda.Mrštinová je taky fajn jen vypadá dost drsně. 😉

kopa
27. zář 2010

@alena36 Já teda nemám sebou ani jednu kojící podprsenku 😅 Mám už teď košíček F a čekám zda se mi prsa ještě zvětší po porodu.Mám sebou klasickou s kosticemi a jednu těhotenskou příjemnou od Anity.Koupila jsem si i vložky do podprdy a dají se myslím lepit přímo na prsa.
@nany123 tak snad budu mít taky štěstí na fajn dr.,no jsem na to zvědavá 😀

nikka.vo
27. zář 2010

Holky, tohle vám nikdo kontrolovat nebude. Kojící podprda je jen pro vaše pohodlí a když jí nemáte, je to vaše věc, V podstatě jediné co v porodnici potřebujete, jsou kalhotky a ručníky a samozřejmě hygienické potřeby.

lidiab
27. zář 2010

@alena36 Podprsenky tam nikdo neresi, pokud je nechces tak si je neber. Ja bych si ale radsi jednu pro kazdy pripad vzala...pokud ti bude napriklad tect mliko tak ti podprsenka bude drzet prsni vlozku. Lepit je na prsa neni moc pohodlne, alespon pro mne ne. A pak take nikdy nevis jak se ti ta prsa po porodu zachovaji. Sousedka treba rikala ze ji nalita prsa v podprde min boli.
No a s tou cukrovkou je to fakt od pripadu k pripadu ruzne. Budou te sledovat jak na tom jses a vyvolat porod mohou chtit jak kvuli velikosti mimca, tak kvuli tvemu zdravotnimu stavu. Ale nemusi se to nutne stat! Treba porodis i sama od sebe, to ti ted nikdo nerekne. Kdyz jsem lezela na rizikovem tak tam bylo nekolik maminek s cukrovkou. Nektere cekalo vyvolani v blizke dobe, nektere tam byli "jen tak" pro jistotu, pod dohledem doktoru. Fakt asi zalezi jak na tom budes. Nejspise ale zacnes driv chodit tam k nim do poradny, pokud uz nechodis.

@nany123 Gratulace k miminku 🙂

lidiab
27. zář 2010

@kopa Nikdy ti nereknou ke komu pujdes 🙂 Pujdes vzdy k tomu doktorovi, ktery ma zrovna sluzbu, tusim ze tam jsou vzdycky dva. Pokud na priste budes nutne chtit vedet ke komu pujdes, tak se mrkni na rozvrh sluzeb, visi na stolem u ktereho sedi sestricky v poradne. Jinak, doktory ktere uvidis v poradne nejspise take potkas na sestinedeli. Niceho se neboj, jsou vesmes moc prijemni 😉

kopa
27. zář 2010

@lidiab Děkuji za odpověď 🙂
Já mám právě blbé zkušenosti s jednou gyndařkou(je to cca už tři roky) a od té doby se fakt bojím těch doktorů 😅 taky mám trošku syndrom bílého pláště 😅 😀 No jsem zvědavá,beru prášky na tlak a doma několikrát měřím a tláček nádherný 🙂 Pak stačí jít někam k doktorovi a vyskočí mi ze strachu přes 140 😒 Tak snad když tam budu čekat tak to ze mně opadne.Už ted se bojím,že jim to s tím tlakem nevysvětlím a že si mě tam třeba budou chtít nechat 😅 Už to chci mít za sebou a od doktorů chvíli klídek 😝
Není důležitý ke komu půjdu teď a nebo příště,jen mě to zajímalo 😉

alena36
27. zář 2010

holky, díky moc za rady. Jednu si asi koupím. Jinak já byla v Motole na gynekologické operaci a taky si nemůžu v nejmenším stěžovat.

lcy
27. zář 2010

Ahoj holky, tak mě už Motol taky volááá 😉 Mam 2 dny po termínu a zatím nic.... Do Motola chodím normálně do poradny a zatím jsem s přístupem spokojená. Jen jsem se chtěla zeptat jestli nemáte některá zkušenost s tím, jak dlouho nechávaj v Motole rodičky přenášet??? Už bych to chtěla mít za sebou 😒 Ve středu jdu zase do poradny, tak jsem zvědavá co mi povědí, naposled to na porod ještě nevypadalo, hrdlo jsem měla ještě 1,5cm ☹

valentinuska
27. zář 2010

mě říkali, že nechávají přenášet max 14 dní - což mi teda přišlo dost, protože jsem věděla, že mimi bylo počaté dřív a termín tak nějak neodpovídal 🙂
v poradně jsem chodila stále k jednomu doktorovi (chodila jsem tam od 14 týdne) a byla jsem spokojená - objednával si mě vždycky jenom k sobě a jedenkrát výjimečně jsem šla k někomu jinému, protože musel k porodu ...

lcy
28. zář 2010

Já tam normálně chodím na gyndu k Dr. Douchovi a od 36tt. chodím do poradny nahoru k pani Dr. Čermákové, ta je pokaždé moc milá a hodná (i když poslední vyšetření bylo dost nepříjemné) ale za to nemůže ona, ale pokročilost těhotenství asi 😉 Už se nemůžu dočkat až to bude za náma!!! Teď je každý další den přenášení jak celý týden... A teda 14 dní se mi zdá taky dost ☹ To nevydržim ani náhodou.... Snad se malá už umoudří!!!

handm
29. zář 2010

@lcy ahoj, já přenášela v motole podle termínu ms o 10 dní a podle utz 14 😀
v pondělí jsem byla na ko, udělali mi hamiltona s tim, ze kdyz uz neporodim, tak ve stredu na vyvolani, nastesti se malej v utery rozmyslel a vykouk 🙂 ale ja mela porad super nalez... ´😝 tvrdili oni, jen kontrakce zadny.... viz album....
tak drzim palce!!!!

antiope
2. říj 2010

@alena36 ahoj, u těhotenské cukrovky obecně platí doporučení nepřenášet. To,kdy budou vyvolávat záleží na tom jak dobře bude cukrovka kompenzovaná. Tak třeba u mě to bylo tak, že v prvním těhotenství, kdy jsem měla těhotenskou cukrovku pouze na dietě, jsem měla nastoupit na rizikovku asi 3 dny před termínem, porod se mi ale rozběhl sám v noci před nástupem 😉 U druhého těhotenství jsem měla už inzulín a hodnoty mi lítaly, takže mi porod vyvolávali 38+0 a na rizikovce jsem byla dva dny, než se podařilo.

Jinak i já se musím přidat k těm, co Motol doporučují. Naprostá spokojenost hlavně s péčí doktorů a sester. Jen se nesmíte nechat rozhodit někdy delší čekací dobou - svačina a něco ke čtení to jistí 🙂

sashalien
3. říj 2010

@jindri balony jsem tam nevidela, ale ja jsem po nem nepatrala, takze je mozne, ze tam jsou. do sprchy se urcite dat daji.

jindri
4. říj 2010

@sashalien: díky, koukala jsem na stránky Motola a mají tam napsané, že pomůcky mají. Užitečná informace je, že se vejdou do sprchy 😀

nikka.vo
4. říj 2010

já balon na porodním boxu neviděla, na čekateláku byl, v přípravně myslim ne...

petule12
4. říj 2010

ahojky, na přípravě byl taky balon 🙂

petule12
4. říj 2010

dokonce sestřička nesla někomu balon i na porodní box

nikka.vo
4. říj 2010

@petule12 je možné, že to není na všech a prostě to přenáší, i ta přípravna není jen jedna

kopa
4. říj 2010

Ahoj,
tak jsem v pátek byla v poradně.Ani jsem dlouho nečekala.Hodku než jsem šla na sesternu a pak 45min,než jsem šla k doktorovi (čekalo se na dr.)
Jaké bylo mé překvapení,že spadám do rizikové poradny. Sice beru prášky na tlak,ale tlak mám korigovaný.Takže jsem byla u docenta Bindera.Byl v pohodě,akorát mi přijde takový nemluvný 😅 Tak jsem se nic moc nedověděla.Tak jdu zase v pátek tak se zkusím zeptat co a jak 😅
Jinak sestřičky byli moc příjemné. 🙂

mooncaa
4. říj 2010

Já byla minulý týden ve čtvrtek a vlezla jsem se s čekáním do 2 hodin. Dneska jsem měla jen monitor a taky tam nebylo moc plno. Do poradny jdu v pátek. Jen teda jsem se pořádně nic nedověděla. UZ mi nikdo nedělal, mám naposledy od svého Dr. v 31. tt, ale asi není proč. Naposledy mě ani nikdo nevyšetřoval, což jsem teda spíš uvítala.
Jo a v Motole malují od 22.10. Což jsem ráda, to tam snad stihnu porodit., už jsem se bála, že budu muset jinam, na internetu jsem našla termín 16.10.

lidiab
4. říj 2010

@kopa s Binderem jsem se take setkala, prisel za mnou se sestrou na pokoj na rizikovem. Zeptal se zda jsem se vsim spokojena a zda nemam nejaky problem. Rekla jsem ze jsem v poho, ze jsem tu teprv hodinu a poradne nevim co se mnou budou delat a proc tam vlastne jsem. Pokrcil rameny a rekl ze take nevi, at si pockam na doktorku a sel 😀 Takze nemluvny asi fakt bude.

@mooncaa Oni to UTZ plosne vsem ani nedelaji, jen pokud se jim neco nezda nebo pokud uvazuji o vyvolavani nebo CS. Pokud ho chces tak si o nej muzes pozadat. Rekla mi to sestra na prvni poradne.

casiopeia
4. říj 2010

@mooncaa Prosím tě nějak jsem nepochopila kolikátýho, že to malujou 22.10. nebo 16.10.? 😅 a na jak dlouho to malování je? Moc děkuji.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru