Porodnice Motol. Byl problém s píchnutím epidurálky?

berruna
6. únor 2007

zdravíčko všem,
ráda bych se pozeptala těch, kteří rodily v Motole, zda měli nějaký problém s píchnutím epidurálky..
nejednou už jsem slyšela, že se jim v Motole nechce moc dávat.. 😒
každopádně já jsem si to ověřovala jen telefonicky a bylo mi řečeno, že se epidurál píchá až na základě gyn.vyšetření a v případě, že bude 2 hodiny do porodu, tak už nemá cenu epi píchat..
má s tím některá zkušenost?
díky moooc 😉

mobina
6. led 2011

@valentinuska taková vyšší, statná, tmavé vlasy na mikádo, modré oči tuším, nekomunikativní, nepříjemná, tak vypadala před třemi lety
To je jasný, že se to může stát všude. Taky jsem to psala výš, že ty poporodní poranění bych ještě zkousla, ale ta péče o malého mě teda zklamala ☹ Motol je špička, ale spíš bych řekla v té dětské JIp, kardio. Co se porodnice týče, je to továrna. Prostě jak na běžícím pásu. Žádná babyfriendly, což samozřejmě někomu může vyhovovat. Já Motol volila právě pro to, kdyby se něco přihodilo, aby mi dítě nepřeváželi a bylo v dobrých rukou.Bohužel na neschopný doktory narazíš všude 😒

valentinuska
6. led 2011

@mobina no to s tebou přesně souhlasím, proto jsem i já šla do Motola :-/
já jsem potkala jednu nepříjemnou doktorku na příjmu, ale nebyla tmavovlasá, takže to určitě nebyla ona 🙂

eustoma
6. led 2011

holky nestraste, uz tak sa bojim porodu, snad natrafim na dobrych dr.

mishka
6. led 2011

ahoj holky,
nebyla se náhodou některá z vás v poslední době registrovat? Poradíte jak to probíhalo, kolik bylo lidí, v kolik jste dorazily atd.? Děkuju moc 🙂

eustoma
6. led 2011

ja som tam bola vcera, uz nie registrovat sa ale na ultrazvuku. ale cakala som tam a boli sa akurat nejake holky registrovat a sestricka hovorila, ze uz na cerven nemaju terminy. takze cevenecj je ok. inak tam bolo asi 6 holcin. len prisli, dostali razitko, informacny papierik a sli domov.

zlatouch
6. led 2011

@mishka když jsem byla já, dorazila jsem chvilku před tou jejich otvírací dobou, nečekala jsem vůbec, ale měli plno 😠 Takže hodně štěstí 😉 Ale zas se moc neděs, mám termín těsně po jejich malování, tak to mohlo být tím 😉

mobina
7. led 2011

@eustoma rozhodně jsem nechtěla nikoho strašit, spíš upozornit na další věci, který si ohlídat, protože v Motole bohužel nemusí být samozřejmostí 🙄 tzn. pokud dítě přesáhne porodní váhu 4 kg, žádat o test na cukrovku a to i v případě, že se dítě narodí před termínem a v termínu by tuto váhu měl a utz mozku po kleštích nebo zvonu.

valentinuska
7. led 2011

jj, já souhlasím, nechce si to všechno prostě nechat líbit a trochu se na to připravit 🙂

eustoma
24. led 2011

holky co ste rodili v motole, je treba pre mimco nejake oblecenie? ako na strankach pisu, ze si doniest oblecenie, ale skor je to asi myslena na odchod z porodnice, ze? co nejake zavinovacky, alebo tak? je to potreba? alebo je tam erar?

zlababa07
24. led 2011

@eustoma pro mimčo nepotřebuješ vůbec nic, vše dostaneš, pokud tedy nechceš používat své oblečky a pleny (mají tam plínky happy newborn, zavazovací košilky a takové obyč dupačky a mimčo ti dají do zavinovačky), možná jen něco na mazání prdelky (nám v listopadu dali jen takový pidi bepanthen, co vydrží tak na 2-3 dny). Pro sebe snad jen župan a gumové botky do sprchy, poporodní vložky mají také erární.

eustoma
10. únor 2011

holky, este ma napada ako to je s ocom pri porode. ked sa male narodi, ak to je mozne predpokladma ze ho nechaju prisat a potom ho odvezu na vysetrenia. na tie vysetrenia s drobcom moze aj tatko? alebo ten zostava so mnou po porode?

marooshka
11. únor 2011

@eustoma - tatínek jde s miminkem na vážení, měření a až ho zkontrolujou, tak ho on přinese za tebou na porodní box 🙂

misullka20
11. únor 2011

holky chci se zeptat, zda máte dobré zkušenosti s personálem ? a když nejsou komplikace je dítě normálně u matky na pokoji ?

kopa
11. únor 2011

@misullka20 Já mám výborné zkušenosti jak s lékaři tak se sestrami dětskými i ženskými 😉 Nikdy jsem nenarazila na někoho nepříjemného.Každý byl laskavý a ochotný pomoc 😵 😵 Dítě normálně na pokoji je s matkou,ale musí být volný šestinedělí 😨 🙄 Já rodila ve středu a s mimčem jsme byli až v pátek odpolko.

valentinuska
11. únor 2011

@misullka20 myslím, že personál jako všude jinde - natrefíš na velmi příjemné a ochotné sestry i doktory a pak se tam najdou výjimky, které by zasloužili facku 🙂 jak jsem psala, já jsem měla velmi nepříjemnou porodní asistentku a neskutečně milou doktorku ... na šestinedělí všichni fajn, kromě jediné sestry, která chvilkama byla trochu drsnější, ale dalo se s ní vyjít 🙂

petule12
11. únor 2011

@misullka20 - já jsem byla spokojená, na porodních sálech maximálně. Skvělé asistentky i doktorka. 🙂 Na šestineděli jsem narazila na 2 protivné sestry, ale ostatní v pohodě. 🙂
Když je volno, budeš s mimčem hned. Já byla až druhý den (ale jsem se alespoň vyspala). Jinak za mimčem kdybys náhodou ten den byla bez něho můžeš normálně chodit jak chceš.
Akorát počítej s tím, že je ze začátku posílají na různá vyšetření (teda u nás to ak bylo) 🙂
Šla bych do Motola klidně znovu 🙂

valkil
16. únor 2011

Tak už se mě doktor zbavil a za týden v úterý jdu poprvé do poradny. Prý si mám říct v kartotéce, že jdu rovnou na monitor. Jsem objednaná na 11, tak doufám, že odpoledne už budu doma 🙂

eustoma
16. únor 2011

@valkil v poradni su strasne mile sestricky. ja tam chodim od zaciatku tehu a su fakt zlatucke.

petule12
16. únor 2011

@valkil - v poradně jsou moc fajn, akorát se připrav, že někdy je to tam na dlouho 🙂

zuzana_22
22. únor 2011

Můžu se zeptat mamin, co v poslední době (půl roku) rodily v Motole, jak je to s "výbavou" pokojů? tím myslím noční košile, vložky, věci na mimčo apod? já tam rodila před deseti lety, všude bylo napsáno, jak je tam vše k dispozici, ale byla nějaká krize s prádelnou či co, takže košile pomalu na příděl, dětský oblečky a papírový pleny taky tak, jedině vložek bylo dost. Tak jestli si mám něco z těhle věcí brát pro jistotu sebou.

linda02
22. únor 2011

@zuzana_22 rodila jsem sice před 9měsíci, ale od posledně co jsem rodila první dítko 3,5roku bylo vše stejné, dostatek neprodyšných košil pro maminky dodporučuji vzít si s sebou nějaké lehčí i když já jsem dost horkokrevná a já rodila pokaždé když bylo dost teplo 😵 dupačky, košilky pro miminka taky dostatek plus pro miminka jednorázové plínky. Vložky na toaletě velké množství 😵 😵

zuzana_22
22. únor 2011

@linda02 super, moc díky za odpověď. To je jasný, těch pár měsíců nehraje roli, asi jsem tam ten půlrok neměla psát 🙂
Mně ty jejich košile vyhovovaly, protože jsem si ji vždycky nějak umazala ☹ tak aby manžel netahal domů špinavý prádlo, ale že tam bylo dost vedro a prádlo nic moc, to si pamatuju. Ale právě zaplať pánbůh za to, že to člověk nemusel tahat sebou a pak špinavý domů.

linda02
22. únor 2011

@zuzana_22 jo to určitě já jsem je taky používala vždycky vyhrnla pořádně rukávy 😝 zaplať panbuh za ně jak píšeš takhle bych své musela dávat manželovi domu na vyprání a ani jich tolik doma nemám 😅 přeju ať vše dopadne dobře 🙂 😉

eustoma
22. únor 2011

@zuzana_22 ja som bla pred 2 mesiacmi v Motole, teda nie priamo na porodnckom, ale na konzervativnom odd. a kosiel, vloziek a tolaetaku tam mali dost. sem tam sa stalo, ze nam zabudli dat toaletak, ale sa povedalo sestrickam, pripadne zensky co tam upratuju a hned dali dalsi. myslim ze to bude podobne aj an porodnickom, ktore bolo hned vedla.

zuzana_22
22. únor 2011

@linda02 děkuju moc, no už to mám "za pár" 🙂

zuzana_22
22. únor 2011

@eustoma Taky díky za info. My právě kdysi kvůli tomu prádlu chodily za sestřičkama a smůla, prádelna nedovezla nebo dovezla málo. Ale toaleťák si beru i svůj, ty košile a oblečení pro mimi mě strašily víc.

leia1
23. únor 2011

ahoj holky, tak jsem sem jukla, abych se dověděla něco o Motole. Všichni koho znám, tak mají samé špatné zkušenosti, tak by mně zajímalo, jak to je 🙂 Já jsem v motole registrovaná, termín mám na přelomu června a července. Nebude mít nějaká z vás taky tak termín? 😉

eustoma
23. únor 2011

@leia1 mam termin o mesiac skor 😉, zatial 24.5. a zase vsetci koho poznam ja maju dobru skusenost 😉. potom napisem moju.

leia1
23. únor 2011

@eustoma jeee, to bys byla hodná, já jsem z malýho města a představa týhle mega porodnice mi nahání hrůzu 😲 tak hlavně, aby nám to dobře dopadlo 😉

eustoma
23. únor 2011

@leia1 ako nemocnica, co sa tyka vybavenia je na tom dobre. no a bude zavisiet na personaly. verim, ze sa sestricky dobre vyspinkaju 😉.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru