Porodnice Motol. Byl problém s píchnutím epidurálky?

berruna
6. únor 2007

zdravíčko všem,
ráda bych se pozeptala těch, kteří rodily v Motole, zda měli nějaký problém s píchnutím epidurálky..
nejednou už jsem slyšela, že se jim v Motole nechce moc dávat.. 😒
každopádně já jsem si to ověřovala jen telefonicky a bylo mi řečeno, že se epidurál píchá až na základě gyn.vyšetření a v případě, že bude 2 hodiny do porodu, tak už nemá cenu epi píchat..
má s tím některá zkušenost?
díky moooc 😉

irenka
15. únor 2012

MÁME HOLČIČKU ANIČKU, narodila se 11.2.2012 v 18:00hod. Míry 4170g a 52 cm.... 🙂
Porod spontánní, žádná vyvolávačka a zvládla jsem to za 9hodin a na 4 kontrakce jsem to malé obří miminko vytlačila ven. 😅 Konečně se hodily ty moje břišní svaly...
Ještě ted nevěřím, že máme tu holčičku. Stále nad ní bulím a koukám jak je krásná.

petardice
15. únor 2012

@irenka gratuluju!!! tak vidíš, nakonec dostala rozum 😀 zrovna dnes jsem si říkala, že napíšu, jestli už nejste doma, ale pak jsem se na to vykašlala, že se určitě ozveš, až budeš mít čas 😉 ale teda řeknu ti, takovýho obříka bych rodit nechtěla 😅 takže devět hodin od prvních kontrakcí? to je dobrý, ne? 😉 doufám, žes byla stejně spokojená, jako já

mufinka26
16. únor 2012

@irenka gratulace velikááá 😀 😀 tý jo jenom na čtyři zatlačení to si dobrá 😉 🙂

irenka
16. únor 2012

@petardice
@mufinka26
No 9 hodin od kontrakcí po dvou minutách, ty co jsem měla celou noc a večer předtím nepočítám.
To se dalo všechno rozdejchat. Ale dál to bylo hustý. Zvláště když po 8hodinách silných kontrakcí stále jen na 3 cm a stím mě přijímali.
Tak pak jsem to chtěla mít tak rychle za sebou, že jsem tlačila jak blázen.... Taky mi praskly dvě žíly... ☹

petardice
16. únor 2012

@irenka 8 hodin silných kontrakcí? Bože, to jsem neměla ani při prvním porodu!!! Máš můj obdiv. Takže si tě tam nakonec teda po těch zátěžových testech nenechali, jestli to dobře chápu. Hele, mě by žíly nepraskly, kdyby mi nenabídla PA infuzi proti bolesti a jakoukoliv žílu napíchla, tak praskla 🙂)) Mám víc jak 3 týdny od porodu a po jednom z těch vpichů mám žlutou modřinu ještě dnes 😀

irenka
16. únor 2012

@petardice
Já si stále říkala, bude hůř bude hůř, tak se na to holka připrav.... no a bylo.
Doma jsem ještě ráno vytírala abych na tu bolest zapomněla. Uvařila klukům dvě jídla a vyprala a pověsila prádlo.
Dobalila věci pro Matyho a pak volala ségře, že se sejdeme v Motole a tam jí předáme dítě. že si mě tam už asi nechaj. 🙂

ajerdna
24. únor 2012

Ahojte, chcela by som sa opytat, za kolko dni od porodu vam prisiel domov rodny list? V motole mi bolo povedane, ze ho matrika zasiela domov. diky

irenka
24. únor 2012

@ajerdna
mě dorazil do dvou dnů od příchodu domů z porodnice. Ve středu nás pustili domů a v pátek mi pošťačka donesla rodný list. Fakt jsem koukala jak blázen, že to bylo tak rychlý!

ajerdna
24. únor 2012

@irenka uf, tak si mala vazne rychle, tak to mne este nic ☹ porodila som 17., doma sme od 20. a stale nic nedorazilo. Ja som si dokonca az dneska vsimla, ze v tych papieroch, co mi davali v porodnici mi chyba oddaci list, tak predpokladam, ze ten asi tiez vzali na matriku a poslu naspat (alebo sa niekde stratil v nemocnici 😅 ).

petardice
25. únor 2012

@ajerdna tak mně přišel dýl, rodila jsem 23. ledna a přišel nám 31. ledna, takže bych řekla, že v pondělí, maximálně v úterý to budeš mít v poště. a oddací list ti přijde s rodným 😉

@irenka tak jak u vás? co Maty na Aničku? A jak spí? 😉 U nás stále nadstandardní pohoda, konečně si užívám kojení a nemůžu si to oproti tomu sedmiměsíčnímu opruzu (čti odstříkávání a krmení odstříkaným) vynachválit 😀 Navíc v noci s výjimkou cca 4 dnů (asi růstový spurt) spí 6 hodin, ale neměla problém ani s 8 hodinama v kuse, jediné, s čím zlobí je, že jakmile je vzhůru, vyžaduje si řevem něčí pozornost a přítomnost. K tomu si ještě prodloužila, potvora, večerku - zpočátku jsem krmila o půl sedmé, pak byla do devíti vzhůru, nakrmila jsem znovu a šly jsme spát, ale teď po tom večerním krmení odmítá spát a je schopná čumákovat do jedenácti, půl dvanáctý a nemůžu ji to odnaučit. Grrrrrrrrrrrr...

irenka
27. únor 2012

@petardice
Ahojky,
Maty si pomalu zvyká, ale nevím zda žárlí nebo má špatné období.
Bohužel s nimi nemůžu ani moc sama ven. Dneska byla scéna že nechce z hřiště domů. Tak jsemho musela vzít na koně, motorku na které nechtěl jet (vztekal se a řval) jsem dala na korbičku a v jedné ruce kočár a druhou jsem přidržovala dítě co se mi vztekalo za krkem. Fakt nic moc.
Doma se snažím vařit, prát, uklízet a do toho se věnovat Matymu aby neměl pocit že ho odstrkuju.
Když se Ani vzbudí na krmení, tak mě tahá pryč k jeho hračkám. Nezabírá ani puštění oblíbené pohádky ani hračky co má rád. Tak snad to přejde. Ted usnul. ANi se za chvíli vzbudí a bude papkat. Snad zase usne, jsem mrtvá a potřebovala bych si taky někdy odpočinout.
Mě zase Ani vstávala dneska v noci ve dvě a pak čumákovala do pěti a v půl 6 usnula a v půl 7 se mi vzbudil Maty.... taky labůžo... 😀
Ale jinak jsou to zlatíčka, že? 😀 😅

handm
21. bře 2012

ahoj holky! Byla jsem včera u své dr na kontrole a ta mě překvapila, že prý se v MOtole chystají rekonstrukce sálů porodních, někdy v létě, ale na stránkách jsem nic neobjevila, ani jinde na netu.. nevíte o tom někdo něco?! díky moc!

mufinka26
22. bře 2012

@handm tak o tom nic nevím, ani mi nic neříkaly když sem tam byla 😕

handm
22. bře 2012

@mufinka26 Ani mě právě 😲 Tak nevím, zda se dr nespletla nebo tak, ale právě říkala, že možná stihnu rodit už v novém, tak by mě to i zajímalo 😲 ale je mi to celkem jedno i tak, jednou jsem tam rodila a bylo to v pohodě, spíš aby nerekonstruovali při mém porodu 😲

mufinka26
23. bře 2012

@handm no to taky doufám, já mám termín v červnu a ty?
Já sem tam taky už jednou rodila, před deseti lety 🙂

handm
23. bře 2012

@mufinka26 Já mám termín v půlce srpna, ale jsem známý přenašeč, tak to tak brzy nečekám 😉 😀

mufinka26
23. bře 2012

@handm tak to přenášení ti na jednu stranu docela závidím, z první sem byla ráda, že my jí tam udržely aspon do 37tt 🙂 tak doufám, že ted se tam malýmu bude líbit víc než ségře 😀

handm
23. bře 2012

@mufinka26 😀😀😀 no náš mladej vypadal, že jde ven v 30TT a pak se nemohl odlepit 😝 Přenášela jsem neskutečných a nekonečných 14 dní... 😲 Tak držím palec, at to jde v termínu 😉

mufinka26
23. bře 2012

@handm tééda, ten se tam musel mít dobře, když ani ven pak nechtěl 🙂

handm
23. bře 2012

@mufinka26 😀😀 jeho jediné štěstí bylo, že jsem za celou dobu těhotenství fakt nepoznala, co jsou poslíčky, nějaké bolesti, problémy nic... vůbec nic mi nebylo 😀

tami2012
7. kvě 2012

Ahoj, pridavam info k te rekonstrukci v Motole. Rodila jsem ted v polovine dubna a ptala jsem se na totez, protoze prave meli v mem terminu malovat. Malovani se zrusilo a bude spolecne probihat prave s tou rekonstrukci, ktera bude myslim v cervnu. Porodni boxy nebudou funkcni, misto toho se bude rodit na pokojich, kde se lezi po porodu a kam se docasne prestehuje vsechno lekarske zarizeni. Ja jsem lezela na Sestinedeli II. a rekli mi, ze prave tam se bude rodit. Takze Motol asi bude fungovat, ale mozna kapacitne omezene. Kazdopadne tam staci zavolat, vsechen personal o tom vi, ja se o detaily uz nezajimala, kdyz mam po vsem🙂 Hodne stesti!!

handm
7. kvě 2012

@tami2012 Díky, super zpráva!! A moc gratuluju ke kloučkovi!🙂🙂

zuzimme
11. kvě 2012

Ahoj holky. Chci se zeptat. Měli jste sbalené sebou 2 tašky - jednu na porodní sál a jednu pak na šestinedělí nebo vše v jedné společné? A kolik jste sebou měli přezůvek? Jestli jedny do sprchy a jedny na normální chození nebo si vystačím jen s jedněma, co se dají vzít i do sprchy? Díky moc!

eustoma
11. kvě 2012

@zuzimme ja som mala jednu tasku, teda mala som maly kufor na koleckach. ked som sla do porodnice som sa on opierala 😉, kedze mal 8 koleciek 😉. ani nejako neviem ale vsetky veci co som mala som pouzila az na sestinedeli, na porodnom sale som nemala nic, okrem prezuviek. teda este papiere, ale tie som dala v prijimacej kancelarii.

manzelovi som strcila do ruky energeticky gel, ak by som uz pri porode nevladala (nepouzila som ho).

prezuvky som mala jedne, sprchovatelne a stacili mi.

zuzimme
11. kvě 2012

@eustoma Moc díky za odpověď 🙂

eustoma
11. kvě 2012

@zuzimme nemas zac, snad ti k niecomu bola 😉.

zuzimme
11. kvě 2012

@eustoma Určitě, aspoň mi to pomohlo v rozhodování co a jak. I když do balení se mi zatím nějak nechce, to už by to pak moc vypadalo, že se chystám rodit 😉 . Tak zatím to beru jen teoreticky 😀

eustoma
11. kvě 2012

@zuzimme 😉 u nas to i tak pred odjazdom do pordnice zdrzoval manzel, musel sa este oholit, ked uz sa ide do tej porodnice 😉

eustoma
11. kvě 2012

@zuzimme po porode urcite napis co je tam nove, chstam sa rodiv v oktorbi opet tam, tak som zvedava.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru