Porodnice Motol - máte nejčerstvější zkušenosti?

arabela_
9. bře 2012

Ahoj, chtěla bych se zeptat na porodnici v Motole - na nejčerstvější vaše zkušenosti. Vím, že diskuze o Motolu tu již je (ale má název Motol-byl problém s píchnutím epudurálu), ale samotné téma porodnice Motol jsem nenašla. Zajímá mě hlavně to, jestli vám tam bylo umožněno být s manželem i během I. doby porodní ne jen na samotný porod.

zuzimme
24. kvě 2012

@mufinka26 Díky moc, takže je to kartotéka speciálně pro těhotný, že? No hned jsem klidnější. Pro mě je totiž Motol šílený bludiště 😉 . Koukám, že máme v podstatě stejné datum, tak třeba se tam potkáme. I když u mě se v úterý asi rozhodne, zda bude císař nebo ne.

mufinka26
24. kvě 2012

@zuzimme jojo je to speciální kartotéka pro těhulky 😉 třeba se tam potkáme, mě zase všichni straší, že budu rodit dřív 😉

zuzimme
24. kvě 2012

@mufinka26 To by byla dobrá náhoda 😀 . A odkud si, jestli se můžu zeptat? My to máme do Motola tak 6 minut autem.

mufinka26
24. kvě 2012

@zuzimme já sem ze Zábělic-Spořilova, je to takový rozhraní 😀 ale jinak sem bydlela ve Stodůlkách, máme tam babičky, manžel rodiče 😀 a v Motole sem rodila svojí první holčinu 🙂

ellionor
24. kvě 2012

@eustoma ahojky, tak ja mám termín len jeden a to 11.11. ( podľa ms) ale dr. je toho názoru, že je mimčo tak o 3-4 dni mladšie 🙂 no možno sa tam vo finále stretneme🙂 pozerám, že tiež slovenka-možem sa opýtať odkiaľ?

ellionor
24. kvě 2012

@marcipanka.k tak tam asi moc fofr nemajú v porovnaní s registráciou v podolí 🙂

eustoma
24. kvě 2012

holky vkladam info o rekonstrukcii "prý se ty boxy předělají na komplet oddělené a samostatné a každý bude mít svou sprchu i wc, takže od podzimu fakt luxus" 😉

jitkasoukupova
25. kvě 2012

@arabela_ ahoj muzu se zeptat jak se mam zaregistrovat do motola...vsude jinde maji plno a nikde me nechteji zaregistrovat. Jsem uz 24 tyden. dekuju za radu🙂

petule12
25. kvě 2012

@jitkasoukupova http://www.fnmotol.cz/kliniky-a-oddeleni/cast-p...

zkus to ještě, třeba nebudou mít plno
kažodpádně když někam dorazíš s rozběhlím porodem, tak by tě měli vzít všude
nebo pak zavolat záchranku a ta zjistí kde mají místo

petule12
25. kvě 2012

@eustoma - tak to je dobrá zpráva 🙂

marcipanka.k
26. kvě 2012

@eustoma tak to je super!

svatule
29. kvě 2012

Ačkoli jsem z Ostravy, rodila jsem kvůli srdeční vadě malého v Motole, byla jsem velmi spokojená, ležela jsem před porodem na oddělení rizikového těhotenství, bylo to tam super, skvělá péče. Porod byl nakonec plánovanou sekcí, rodil mě pan doktor Horák, velice příjemný a uklidňující pan doktor, měla jsem srůsty a dělohu hodně ztenčenou, provedl precizní práci. No a to, že malému na dětském kardiu zachránili život a je z něj zdravé miminko, to je něco jako zázrak 😵
Pokud jste z Prahy či okolí opravdu vřele doporučuji!

janakla
12. čer 2012

Od kolikátého tt jste chodily do poradny v Motole? Nemyslím rirzikové těhotenství... A máte nějaké info, kde budou porodní sály v červenci a jestli bude nějak omezen provoz?

zuzimme
13. čer 2012

@janakla Já chodím do Motola od 37. tt a porodní sály budou od 21.6. v uzlu D mám pocit. Visí to v poradně na dveřích, kde je popsáno co a jak. Jinak provoz by snad omezen být neměl, jen toho 21.6. mají zavřeno od půlnoci do sedmi do večera a pak snad budou prý přijímat normálně, jen se bude rodit v jiné části budovi než doteď.

eustoma
16. čer 2012

nasla som na strankach motola:

Z důvodu plánované rekonstrukce porodního sálu v období od 25.6. 2012 po dobu přibližně 3 měsíců budou platit tato omezení:

- Od 21.6.2012 od 19.00 hod. bude porodní sál otevřen na 5.patře uzel C / oranžová barva/.
- Rodičky k porodu přijedou přímo na 5.patro, uzel C.
- Porodní boxy jsou zde 1 lůžkové a vždy 2 boxy mají společné sociální zázemí.
- Při porodu císařským řezem nebude umožněno doprovodu rodičky pobývat na operačním sále. Doprovod bude čekat na chodbě před operačním sálem.
- Návštěvy u rodiček rodících císařským řezem a umístěných na JIP 2 nejsou z hygienických důvodů povoleny.
- Relaxační pomůcky při porodu budou pouze balon a sprcha.
(vid: http://www.fnmotol.cz/kliniky-a-oddeleni/cast-p... )

janakla
26. čer 2012

Není tu už některá mamča co muže popsat osobní zkušenost z porodních boxů v době rekonstrukce? 😉

monahr
26. čer 2012

Take budu rodit v Motole.jsem prvorodicka a tak se trochu bojim 😒 .nu snad to bude vse ok.A preji vsem hodne stesti 🙂 🙂

zuzimme
26. čer 2012

@janakla Mě propustili z Motola včera a byla jsem první, kdo na těch provizorních sálech rodil, protože měli ještě zavřeno, když jsem tam přijela. Nebyla jsem na těch starých sálech, takže to nedokážu porovnat, ale tohle bylo super. Porodní box byl samostatná místnost s normálníma dveřma a na sále byla sprcha a záchod. Ty nejspíš byly společné pro dva pokoje, ale tím, že jsem tam byla sama, tak si nejsem úplně jistá. Jinak to byl asi klasicky vybavený pokoj s porodním lůžkem. Jen jsem tam neměla balon, ale to mi nijak nevadilo. Chvíli jsem byla i na čekateláku a na něm měli připravená tři lůžka a zas tam byla sprcha a záchod. Kdyby tě ještě něco zajímalo, tak se ptej.

teer
26. čer 2012

Ahojky také mě čeká porod v Motole v pondělí mám první termín, jsem nervózní aby vše proběhlo jak má a vůbec i z té rekonstrukce,ale jak píše zuzimme tak to vypadá že to není žádná katastrofa a naopak jsou porodní pokoje pro sebe.Budete taky někdo ted rodit?

jitulka
28. čer 2012

@teer Ahoj, taky budu rodit v Motole, možná se tam uvidíme. Já už od minulého čtvrtka přenáším a zítra se v poradně rozhodne co a jak dál....

teer
28. čer 2012

@jitulka Ahoj, já jsem sama zvědavá zda se malému bude chtít nebo ne v termínu, je to moje první miminko a nevím do čeho jdu a mám srach.Budu držet palce aby to vše dopadlo a mimiskovi už se chtělo a měla jsi to za sebou:o)

ptifrancaise
2. črc 2012

Ahoj budoucí (nebo již stávající!) maminky! Moc bych vám již zkušeným s porodem z Motola (hlavně v době rekonstrukce) byla vděčná za postřehy a reference. Děkuji!

jika10
13. črc 2012

Ahoj holky, jelikoz jsem zacala 10tt a jsem z Prahy, tak mam nejvyssi cas se rozhodnout pro porodnici. No a zatim to u me vypada na Motol a tak se chci zeptat, jak to v te porodnici vlastne vubec chodi. Ted kdyz se to tam predela, tak myslite ze se mnou bude moct byt manzel od zacatku az do konce??? Trochu me prekvapuje, ze na nejakem cekatelskem pokoji jsem bez manzela a zase mi mame s manzelem nazor, ze je to i jeho dite a chce byt u toho a chce me podporovat.

teer
25. črc 2012

Já jsem rodila 6.7 v Motole takže při rekonstrukci.Mám pocit že to bylo i lepší protože porodní sál byl na pokoji a byla jsem tam sama s manželem.Je pravda že když přijedeš do porodnice brzo tak s tebou na čekateláku být nemůže až pak když se jde rodit.Ale tak je to i mimo rekonsrukci.Jinak jsem byla moc spokojená personál úžasnej a moc milej.Porod jsme měla vyvolávný a setkala jsem se jen s milými lékaři a to jsem tam byla týden.Jediný co bych vytkla je šestinedělí tam byli snad 2 sestřičky který byli úžasný a já se těšila na jejich službu abych se mohla na vše zeptat jinak to byl děs běs.Jednou jsme si zazvonila hned po porodu o kapky na bolest protože jsem po epidurálu špatně cítila nohy a motala se mi hlava a bylo mi řečeno že se tam zvoní jen když jde o život.A tak podobně..myslím,že na šestinedělí kdy je člověk plačtivej, rozhozenej,najednou se má sám starat o miminko tak by se mohli chovat lépe.Mě nikdo nic neukázal všechno jsem musela zkoušet sama.Snad jednou koupání letem světem.Takže porod a vše kolem něj paráda, šestinedělí kromě dvou sester příšernost.Člověk musí být silný a ozvat se ,ale ono to po tom vypětí moc nejde,navíc vše je pro člověka nové.Takže tak..

eustoma
25. črc 2012

@teer na akom sestinedeli si bola?

ptifrancaise
1. srp 2012

@teer Děkuji moc za informace! A gratuluji! Ráda slyším, že porod proběh v pořádku. Co se péče poté týče,tak jsem předpokládala, že pokulhávají.....škoda zhatit dobrý dojem porodu špatným přístupem sester, tak doufám, že v sobě najdu dostatek síly si říct o pomoc a vytrvat. Hodně štěstí!

marttule
2. srp 2012

Ahoj, já rodila v motole loni v červenci a tedy nemám žádnou negativní zkušenost ani z porodu ani z odd. šestinedělí. Všichni doktoři repsektive v mém případě doktorky a PA byly svělé, pomáhaly. Já tedy měla za 3 hodiny po příjezdu do porodnice odrozeno, na porodních boxech jsem byla v tu chvíli jediná. Další maminky rodily až po nějaké době strávené na boxu, moc příjemné mi to nebylo slyšet ostatní, ale zas k nepřežití to nebylo. A pokud teď budou boxy uzavřené, tak jedině dobře. Byla jsem na odd. šestinedělí č. 1, a na sestry si tedy nemůžu stěžovat - ani na dětské ani na ženské sestry. Ačkoliv měly dětské sestry opravdu frmol, tak žádná nebyla nepříjemná a vždy rády porodily s kojením. Dceru jsem bohužel neměla u sebe z důvodu přeplněnosti oddělení, ale zas na druhou stranu jsem si mohla trochu odpočinout. Podruhé budu určitě rodit opět v Motole 🙂

tinka_21
2. říj 2012

Ahojte, aj ja budem rodiť v Motole, v decembri, dostaneme darček pod stromček 🙂 Som rada že tu čítam veľa pozitívnych skúseností, keďže som prvorodička, a netuším čo všetko ma čaká alebo čo mám čakat ja. Síce mám na to ešte čas, ale chcela som sa spýtať, kedy sa začína s prípravou pred porodom priamo v Motole. A chcela som sa spýtať, čo potrebujem do porodnice pre malú... niekde som počula/čítala, že tam všetko dostaneme (oblečenie na prvé dni, zavinovačku, plienky...) a vo vlastnom až odchádzame z porodnice domov. Na Slovensku to tak totiž vobec nefunguje a mamičky si musia doniest všetko, vrátane plienok. ..

petule12
7. říj 2012

@tinka_21 - ahoj, jestli si dobře pamatuji, tak tě tvůj gynekolog cca 3 týdny před porodem pošle už do motola, kam budeš chodit do poradny.
V motele vše dávali, nic jsem nepotřebovala, ale ideálně si to ještě pak zjisti na jejich stránkách než tam půjdeš, změnit se může vše. Svoje věci a věci pro mimčo jsem potřebovala až na cestu domů.
Jediné co jsem si tam nechala přivézt byly vlhčené ubrousky na utírání mimíse při přebalování. Jo a kup si takové ty síťované poporadní kalhotky, je to lepší než si ničit svoje 😉

tinka_21
8. říj 2012

@petule12 Ďakujem za info ;)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru