Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

80marge
23. čer 2017

@simi1510 Ahoj, já dostala doporučení na Pavlu Ptackovou tak jsme si domluvili prohlídku porodnice a seznámily se. Sympatie byly a musím říct, že mi byla po celou dobu těhotenství a při porodu velikánskou oporou ( před 2 lety) no a letos se spolu chystáme na další porod. Byla to krásná zkušenost a nechci jinak 😍

simi1510
23. čer 2017

@80marge koukám, že máme stejný týden těhu 😀

Když si domluvíš tu prohlídku, tak se tam seznámíš se všemi a nějakou si vybereš nebo už předem si říct, koho chceš? Já právě čekám první, tak vůbec nevím 😀

80marge
23. čer 2017

@simi1510 já tam šla na prohlídku už rovnou s domluvenou Pa tak nevím jak to funguje když žádnou nemáte. S Pavlou rodila kamarádka tak jsem šla na jisto. Můžu říci, že jsem byla moc ráda, že ji mám a vše proběhlo krásně bez nastrihu, bez různých chemických " doplňků " mimco mi nikdo nikam neodnesl a já se o ní mohla starat hned od první chvíle.

Moc gratuluji to se budeme možná přetahovat o sál 😂

simi1510
23. čer 2017

@80marge zatím termín 11.1. 😀 tak uvidím jak to dovymyslím, přemýšlím právě nad Neratovicemi nebo pak Mělníkem, jen Mělník mám cca 45 km :-/

luciusj
23. čer 2017

Ja si žádnou PA navybirala ... přišla jsem do porodnice, a uz se mi věnovala ta která měla zrovna službu - a musim říct že byla vážně skvělá. I když tam jsou skvělý úplně všechny 🙂

80marge
23. čer 2017

@simi1510 no tak to máme úplně na den stejný termín 👏 45 km bych nikam nejela... Ještě v lednu.

simi1510
23. čer 2017

@80marge Neratovice mam na půlhodiny ani ne snad... pražské nechci, minimalne urco ne vinohrady, Podoli a bulovku po predchozich zkušenostech, i kdyz toto bude prvni tehu snad s porodem...

80marge
23. čer 2017

@simi1510 držím palce naprosto chápu. Taky bych do města nešla ani za nic. To raději doma...

kristynatita
23. čer 2017

@simi1510 Ja mam na vibohradech sveho gynekologa, se kterym jsem si porod domluvila, a bylo to moc fajn...v neratovicich pry nejakou dobu pracoval, a pry tam neuneji zastavit ani vetsi krvaceni. nevím, o kom konkretne mluvil. Do Vinohrad presel temer cely tym z Motola, vc.meho gynekologa, ke kteremu jsem presla na doporuceni naseho spolecneho znameho. Ja osobne tedy mohu Vinohrady jedine doporucit..

simi1510
23. čer 2017

@kristynatita já právě po svých zkušenostech z loňska ani za mák. Ženská co mi řekne, vy vůbec nejste těhotná, ale tady máte utrogestan.... Pak když jsem viděla, jak tam zacházeli s těhotnou, co přivezla sanitka... těm saniťákům vynadala sestra s doktorkou, oni, že jim to řekli na dispečinku... pak ona bolesti, ony kecy, že už toho maj pokrk, že další rodička a ony chtěj konečně domů... takže prostě neeeeeeee... Ale samosebou každý má svůj názor na to...

To jestli si mám vybrat v Praze něco, tak to snad raději Krč... Zeptám se v pátek pak doktora svýho, co by mi doporučoval, nebo zda neví co je nejlepší... On sám byl dříve v Podolí, kde začínal,... ale to po té zkušenosti taky z loňska neeeeeee

kituska20
10. črc 2017

Ahoj mám za sebou porod v dubnu🙂
Měla jsem svojí PA Věrku Novákovou, která v Nera pracuje.
Super bylo, když jsem pak milsto ke svému gynekologovi chodila s Věrkou do VIP ambulance. Super servis.
Měla jsem porodní přání. Bez medikace a zásahů a s bondingem.
V den porodu se mi věnovala jen Věrka nechala mě odpočívat, byla mi oporou. Napustila mi vanu.
Porod se ke konci zkomplikoval měl strašně rychlý nástup a moje tělo na to nebylo připravené. Měla jsem tachykardii a i prcek ve mě. Musel ven takže jsem povolila prasknutí vody a bylo to hned. Mohla jsem si zvolit polohu. Věrka mi nahřívala při tlačení hráz. Prcek měl 3x šnůru kolem krku a ještě 2x kolem těla.
Naprosto zdravý hned dýchal. 9-10-10 já beze stehu a poranění. Asi 2-3 hodiny byl jen u mě s manželem nechali nás odpočívat pak ho zvážili prohlídli a nahého nevykoupaného jsme si ho donesli na pokoj🙂.
Takže super. Jediné nedodržení plánu že pak doktor při propouštění uřízl pupečník i když jsem ho chtěla nechat odpadnout. Ale to už nezměním. A taky že museli prcka nechat svítit proti žloutence a měli mi ho vozit po 2 hodinách na kojení. No několikrát se na to vykalali a naučili mi ho na dudlík :/ anebo nechali řvát. Hned jak jsem to zjistila nechala jsem se na vlastní riziko propustit domů.
Takže porod úžasný novorozenecké pro mě horor. Jídlo mi museli příbuzní nosit. Bezlepková a bezlaktózová dieta znamená že umřete hlady :/

simi1510
10. črc 2017

@kituska20 přítel má také bezlaktozovou stravu a k tomu nesmí nic v čem je sója, glutaman a určitá éčka, která mohou být ze soji.... a je to horor pěkný ☹

renond
10. črc 2017

@kituska20 a nahlasila jsi jim to do vstupní zprávy?... že musíš bezlepkové jídlo? Kamarádka tam taky rodila a taky musí bezlepkové jídlo, nahlasila a problém neměla.
To, že ti ho naučili na dudlík není žádná tragédie, hlavně když ti nebude pkakat... On je uklidňuje 😉
Já jsem byla za něj u prcka ráda, když mi ho tam půjčili 🙂
Jinak koukám, že byl asi pěkný tanečník v bříšku 😂 ještě, že jsi měla tak dlouhotanskou šňůru😂

kituska20
11. črc 2017

@renond ani měla jsem bezlepkovou a bezlaktozovou dietu🙂 dostavala jsem jen treba rýžové suchary které bezlepkáči nesmí.
No já jsem jiného názoru. Dva dny po narození když ještě není pořádné rozjeté kojení mu cpát dudlík. On byl hodný neplakal ale pak mi ho tam nechali v noci třeba 4 hodiny a já se vzbudila thrnutím a slyším řev! Sestra nikde tak jsem tam letěla sestry tam seděly u řvoucích mimin. Strašný...přitom stačilo tak málo.

kituska20
11. črc 2017

@simi1510 právě tak tady by se nenajedl :/ a když už tak mi dali teba hrášek...nadýmavé jídlo při kojení. No čert to vem rodina mi tam bohudík každý den jídlo nosila.

renond
11. črc 2017

@kituska20 to mě mrzí, že máš takovou zkušenost 😒
Hlavně, že už jste v pořádku a spolu doma v klidu a užíváte si jeden druhého 😉

wosk
11. črc 2017

@simi1510 ja rodila s Miladou Baresovou. Vyber padl na ni po minulem super porodu. Nejvic se mi libilo, ze se s ni da domluvit, byli jsme co nejdele doma a jeli az nakonec. Tak funguje Milada a i Verka, zastupuji se vzajemne. Takze jsem byla na sale pri 2. porodu 15 min a pri tretim adi pul hodiny nez se miminko narodilo. V obou pripadech jsem rodila ambulantne a vice mene bez problemu. Milada me pak jezdila jeste kontrolovat domu. Domluvenou jsem ji mela brzo, asi od 10tt.

netopejr
11. črc 2017

@kituska20 Proc by bezlepkari nemohli rýžové suchary?

kituska20
11. črc 2017

@netopejr ja treba nevim jak vy ale me nedelaji dobre jak jsou pospojované stejna reakce jako kdyz si dam obyc rohlik. A kazdy den k snidani i svacine suchary to fakt nevymyslis. Nikdy kus ovoce nebo zeleniny

verunkaaa
11. črc 2017

@netopejr mohou, ale třeba ty, co dávali v Neratkách, tak měly stopy lepku (alespoň, když jsem tam byla já) a já třeba reaguji už na stopy, takže mi manžel také jídlo vozil.

123ble
20. črc 2017

Můžu se zeptat kolik stojí, když si tam vyberete svou PA? Vše totiž, co tady píšete o PA mi přijde dost nadstandart 🙂 To určitě nebude zadarmo 🙂
Děkuju

kituska20
20. črc 2017

@123ble kontaltovala jsem ji uz v 10tt cca jinak jsou dost zadane. Stalo me to 10 tisic

kacorina
21. črc 2017

@123ble radim Ti kontaktovat co nejdrive.Ja si vzpomnela hodne pozde.Ty co jsem chtela uz byly plne.

bbn
21. črc 2017

@kacorina a muzu se zeptat, jak to probíhá? Na webu mají jedno telefonní číslo a jen uvedena jména. Já vůbec nevím, jak která ta asistentka vypadá, jaká je. Lze je nějak poznat všechny a pak si vybrat tu, která mi sedne nejvíc? A když zaplatím ten poplatek jakou mám záruku, ze budu opravdu rodit v Neratovicích a s tou konkrétní PA? Diky

zorkazornicka
24. črc 2017

Ahojte zienky. Rada by som sa na Vas obratila s otazkou. Budem rodit i ja v Neratovicich. Zaujima ma, ci je mozne rodit pouze s PA. Bez pritomnosti lekara. A ci sa za to plati. Na ich stranke sa k tomu neviem dopatrat. dakujem

verunkaaa
24. črc 2017

@zorkazornicka pokud chceš určitou PA, tak ano, pokud Ti bude stačit ta, co zrovna bude mít službu, tak neplatíš nic. Neměla jsem žádnou zaplacenou a rodila jen s ní, lékař přišel až po porodu mě zkontrolovat.

zorkazornicka
24. črc 2017

@verunkaaa dakujem ti za odpoved.

bayt
19. srp 2017

Holky, jak velká je šance na nadstandard, třeba i po zaplacení nějakého příspěvku? Které období je největší nátřask? Rodit mám v půlce ledna.

bbn
19. srp 2017

@bayt teď jsem se nedávno ptala, pokud tam mas zaplacenou tu ambulanci máma care+ a tu jejich PA, tak tam rodis na 99%, nadstandart nevím, asi podle momentální kapacity.

cery26
19. srp 2017

Zadny prispevek ti to bohuzel nezaruci. Bud bude volny nebo ne. Rodila jsem ted na konci cervna a nadstandard jsem mela bez problemu. A natresk se neda odhadnout. Jak mi se smichem rikaly PA - deti se rodi ve vlnach. 🙂 a taky ze jo, v den kdy jsem rodila, rodilo jeste asi sest dalsich. Pak dva dny ani tuk a pak znova dalsich sest. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru