Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

rydal
24. říj 2011

@konsa
@rebelie
@petra.vavra
Diky moc za info i nazor. Toho Dr. jsem myslela kvuli tomu, ze preci jen tam ma posledni slovo ohledne jak dal ( zaplaceny Dr. se asi vic bude snazit vyhovet prani, neurychlovat porod aj.), ordinuje leky a pri pripadnem zkomplikovani jako vakuumextrakce atd. se vyplati mit nekoho zkuseneho. Nejlepsi je mit domluvene oba - dr. i PA, co 🙂 Ale pokud se doktor moc nestara, jak pisete, tak je rozhodne PA lepsi investice...

0snezenka0
24. říj 2011

Ahoj, já v Neratovicích rodila posledního března 2008 (malý byl KP, ale navíc hodně vysoko a byla to špatná poloha - neúplný KP), takže nakonec to bylo plánovaným císařem.. ale i tak jsem tam byla celkově moc spokojená 🙂 Je to tam příjemné, malé a takové rodinné (což je výhoda oproti těm obrovským pražským porodnicím, kde to běží jako na běžícím pásu :o)). Tady chodily sestřičky často, s úsměvem se ptaly, jak je, co potřebujeme.. pochovaly si miminko, znaly člověka (i mimčo) jménem.
Teď mám 22.12. termín s malou a ráda bych zase do Neratovic.. nevím ale, jak to tam vypadá teď (změnil se tam dost personál i vedení) a tak by mě zajímaly nějaké aktuální informace od někoho, kdo tam teď v posledních měsících rodil 😉
Taky jsem moc zvědavá, jak to všechno nakonec dopadne.. malý byl císařem, teď to až do minulého týdne vypadalo, že malá si ten KP taky už nerozmyslí, ale v pátek jsme na ultrazvuku zjistili, že je hlavičkou dolů 🙂, tak doufám, že už tak zůstane a budeme moct zkusit normální přirozený porod.. jen mám trochu strach, po tom císaři, aby nenastaly nějaké komplikace (např. s jizvou atp.) 😒
Je tu někdo, kdo rodil první císařem a pak přirozeně?? Jak to probíhalo, bylo všechno v pořádku??
Zajímalo by mě (konkrétně právě u Neratovic) - jak to dopředu probíhá.. jestli sledují a odhadují nejdřív váhu a velikost miminka, jestli nějak předem kontrolují jizvu na děloze atp.

Moc děkuju za všechny odpovědi 🙂

konsa
25. říj 2011

@rebelie prý rodí KP tady v Praze snad u Apolináře a možná Bulovka. Ovšem bez registrace mě tam nevezmou ☹ Takže jedině mi zbývá dostat se tam nějak přes známé, ale zatím jsem neúspěšná. ☹ Ty seš maslím registrovaná na Bulovce, že? Tak se zkus optat tam, třeba by tě tam KP porodili....
@petra.vavra Pavlu Ptáčkovou 🙂
@anicka164 mě říkala PA, že celkem cena je 6 tis, z čeho je 3 tis předporodní příprava a 3 tis porod a poporod, takže teoreticky se na tomto dohodnout jde. Ale ono můžeš chodit až do konce ke své GynDr. pokud nechceš docházet do porodnice. Třeba v Nera stačí, když tam jednou zajdeš v 36tt, aby tě měli v systému a pak můžeš přijet klidně až na porod.

anicka164
25. říj 2011

@konsa Díky za odpověď. Moje doktorka nemá monitor, takže mě vyšoupne, ať chodím do porodnice. Škoda, jinak je fakt úžasná, vůbec se nečeká... Ještě si to nechám projít hlavou a možná bych do toho šla, máme termín na Silvestra, tak bych dost nerada okolo svátků mizela na dlouho pryč.

konsa
25. říj 2011

@anicka164 doporučuji se ale s někým domluvit co nejdřív. Co vím, tak @rebelie psala někdy v létě, že se už domlouvala s Věrkou a že už měla celkem plno. A já se s Pavlou domlouvala taky někdy v 5-tém měsíci. Ale nechci tě strašit - třeba zrovna ten náš vánoční termín nebude obsazený 😉

anicka164
25. říj 2011

@konsa A není to jenom na doprovod k porodu? Doufám, že ty předporodní prohlídky tak plný nebudou... Díky za všechno info.

konsa
25. říj 2011

@anicka164 jo to snad ne. Tak držím palce at ti vyhoví 🙂

rebelie
25. říj 2011

@konsa Já mám z dnešní poradny potvrzeno, že se mimčo otočilo, tak doufám, že to tak zůstane a Tobě to taky přeji. Jsem nakonec registrovaná v Podolí...
@anicka164 Myslím, že někoho na předporodní prohlídky snad ještě ukecáš...

petra.vavra
25. říj 2011

@konsa tak tomu se říká vyber za všechny prachy, nemohla sis vybrat lip. Já už bych s nikým jiným nerodila!!!!! Pavla je uuuuuuuuzasnaaaaaaa!!!!!

konsa
25. říj 2011

@rebelie tak to je super! Tiše závidim 😉 Tak ted už nic nebrání pohodovému porodu.....
A kdy se otočilo? Cvičila jsi, nebo samo dostalo rozum?

rebelie
25. říj 2011

@konsa Hele, jen jsem domlouvala, ke cvičení jsem plánovala přistoupit případně až po dnešní kontrole, kdyby bylo stále KP. Otočilo se někdy mezi 32 a 34tt, sama nevím kdy... Koukám, že jsi 31tt, tak to nevzdávej, třeba se ještě mimčo otočí...

kamilakop
25. říj 2011

Jsou Neratovice placené?

rebelie
25. říj 2011

@kamilakop Neratovice jsou soukromá nemocnice, ale výkony hrazené pojišťovnou tam jsou zdarma a co je nadstandard, tak si hradíš, ale to je všude jinde stejné... a stejná je i základní taxa za pobyt v nemocnici - teď nějakých těch 100Kč na den...

sylvka
25. říj 2011

ahoj ,chci se zeptat,jsem v 15tt a chtěla bych rodit v nera.je pravda,že se tam neregistruje???

rebelie
25. říj 2011

@sylvka Neregistruje se tam, stačí někdy kolem 33tt zavolat a objednat se na prohlídku v 36tt, tím si Tě jakoby zaregistrují... ale pokud jsi z Prahy, zvaž, jestli se preventivně nezaregistrovat i někde v Praze... teď jsem koukala, že jsi z Odolene vody, tak to máš i Neratovice po ruce, takže můžeš v klidu posečkat až do III. trimestru a nic neřešit (max. zvaž, zda se nezajet kouknout do Mělníka, je nově zrekonstruovaný a podle referencí tam mají i dobrý přístup k rodičce).

konsa
25. říj 2011

@rebelie takžes necítila, že se mimi otočilo? No hlavně, že si nechalo domluvit 🙂 Musím mu taky začít domlouvat - nějak na něj chuděru nemám vůbec čas (v prvním těhu jsem s Terezkou pořád promlouvala a vše řešila a ted kolikrát všema starostma ani nevím, že jsem těhu 😠 )

Jinak nevím, jestli víš, že před vánoci plánují 3 dny mít zavřeno (rekonstrukce), ale ještě přesně neví kdy. Tak musíme domluvit mimčům, aby si to naplánovali mimo tuhle dobu.....

rebelie
25. říj 2011

@konsa Nestraš mě s nějakou zavíračkou... ale co, kdyžtak dojedeme až na Mělník (slyšela jsem na něj teď velmi dobré reference). že se mimi otočilo jsem necítila, včera večer jsem byla přesvědčená, že to co cítím pod žebry, musí být kopance, ale samotné přetočení jsem necítila (nebo nerozpoznala).

sylvka
26. říj 2011

@rebelie fakt?no tak to na ten mělník juknu 😉 ale na ten mělník registrace je,ne?není v 15 tt pozdě?a díky za info.

rebelie
26. říj 2011

@sylvka Na Mělník taky registarce není, vlastně nikde kromě Prahy registarce není...

Jinak se chci zeptat, zda nemáte někdo zkušenosti s Dr. Muškou - prý je s ním složitější komunikace... tak by mě zajímaly nějaké osobní zkušenosti (na ambulanci bývá v úterý).

rainfairy
30. říj 2011

@konsa Můžu se zeptat odkud víš, že budou mít zavřeno? Nikde jsme nic nenašla :/

janovkov
30. říj 2011

@rebelie ahoj, já jsem rodila v Neratovicích a u porodu byl v konečné fázi i dr. Muška. Byl fajn - dělal ještě vtipy (manžel nechápal, že mu můžu ještě odpovídat, když to bylo asi 0,5 hodiny před narozením syna). Jinak jsem rodila celou dobu s Věrou a moc mi pomohla. Takže Neratovice, Věru i dr. Mušku mohu jen doporučit. Pro druhého mimíska bych chtěla taky do Nera, ale nevím, jestli tam stihneme z Prahy dojet.

rebelie
30. říj 2011

@janovkov Jé, díky moc. Pozitivní informace teď potřebuju jak sůl... Dr. Muška je prý největší oříšek, tak pokud s ním máš tak dobrou zkušenost, znamená to, že s ostatními to bude jen lepší... A co se týče toho dojezdu - máš nějaký důvod pochybovat, že to stihnete? My se jen trochu bojíme námrazy, ale jinak myslím, že těch 30km, nebo kolik to je, není zas taková dálka...

janovkov
30. říj 2011

@rebelie U prvního miminka jsem pochybnosti o dojezdu neměla - nakonec jsem měla porod hodně dlouhý a domů mne naštěstí neposlali. Ale čekáme druhé, a u druhých dětí je prý porod kratší. Koukám, že čekáš prvního potomka, tak to nemusíš mít obavy.

rebelie
30. říj 2011

@janovkov Tak já předpokládám, že pokud člověk nemá překotný porod, že i u toho druhého to chvíli trvá... ale je pravda, že to asi může být rychlejší... Já se dojezdu nebojí, ale nějak jsem si nebyla jistá, zda budou respektovat moje přání - asi už fakt nervím, neb všechny moje kamarádky tam byly moc spokojené (rodily v rozmezí posledních dvou let, takže zkušenosti celkem čerstvé)...

janovkov
30. říj 2011

@rebelie I moje kamarádka tam cca 2 měsíce přede mnou rodila a má jen ty nejlepší zkušenosti (rodila taky s Věrou a Věra její porod dává jako příklad 🙂 ) Opravdu jsou Nerátky dobré hlavně v tom, že jsou malé a doktoři tam k porodu chodí až úplně na konec (pokud není problém), jinak to nechávají na interakci PA s rodičkou. A svou roli jistě hraje i to, že je to soukromá porodnice, tak mají jiný přístup. Mně se hodně líbilo, že jsem vždy věděla s kým mluvím - podali mi ruku a představili se (teda až po porodu - předtím jsem na to neměla myšlenky.). Jediná nevýhoda je to, že tam nemají JIP. Náš Vojta měl 18 hod po narození dýchací potíže (infekce - při dlouhém porodu se nejspíš nadýchl plodové vody), a tak mi ho pak odvezli do Krče. Já jsem měla velkou ztrátu krve, tak jsem za ním mohla až za 2 dny. Ten pocit, když mi ho odváželi, nikdy nezapomenu. Na druhou stranu se snaží potenciálně rizikové případy odfiltrovat tím, že prostě když máš rizikáč, tak tam rodit nemůžeš. Ale stát se může všechno, jako třeba u mne. To byla ale jediná Vojtova komplikace a do týdne jsme z Krče šli domů. Takže závěr: velká spokojenost s Nerátkami. A ještě poslední: takhle dlouho přirozeně rodit by mne určitě nikde v Praze ve velké nemocnici nenechali, to už bych měla císaře. Za to, jak mi Věra pomohla s polohami při porodu, jsem jí moc vděčná. Nemám trauma z porodu a nebojím se toho dalšího.

0snezenka0
30. říj 2011

@janovkov ahoj, já jsem taky ráda, že tu čtu samé další pozitivní zprávy :o)
V Neratovicích jsem rodila 03/2008 (sice nakonec plánovaným císařem), ale i tak jsem tam byla moc spokojená, hlavně s tou poporodní péčí.. teď jsem se trochu bála názorů, že už Nerátky nejsou, co bývaly, protože se tam "vyměnil" personál a udělali nějaká další opatření (např., že nemůže být tatínek miminka u císaře).. Tak ráda čtu, že jste spokojené :o)
Já se tam teď podruhé chystám taky, jsem ve 33.týdnu a termín máme před Vánocema :o) Doufám tedy, že si to malá rozmyslí a bude to o něco dřív, abysme na Štědrý den byli už u stromečku doma :o)
Jen se právě trochu bojím porodu po císaři - navíc právě netuším, jak k tomuto přistupují právě v Neratovicích (jestli dají prostor.. jestli dostatečně kontrolují jizvu na děloze, velikost miminka atd.).. v některých porodnicích totiž automaticky po prvním císaři dělají druhý..
Nemáte některá i takovou zkušenost (první porod sekcí, další přirozený - v Neratovicích) ???

Moc děkuju 🙂

0snezenka0
30. říj 2011

.. jo a taky mě tedy zarazilo, že v Nerátkách plánují před Vánoci na tři dny zavřít 😒 Zatím jsem o tom nic neslyšela, asi tam tedy zítra zavolám, jestli je to opravdu tak...

rebelie
30. říj 2011

@janovkov Teda, fakt díky. Tuhle chválu a pozitivní zkušenosti teď potřebuju nasát... Jsem domluvená a Věrkou a Miládkou, že jedna z nich bude u mého porodu, pak se za námi ještě zastaví doma, tak doufám, že vše bude OK. S tou JIPkou je to blbý, ale já doufám, že bude vše v pořádku... Docela by mě zajímalo, zda by v takovém případě v Krči hospitalizovali s mimčem manžela - teoreticky by měli, že? Jinak jsi mě potěšila i s tím, že se představují a tak (kamarádka měla jinou zkušenost) - je to sice asi podružné, ale když mám někomu ukazovat rozkrok, ráda bych měla pocit, že to není jen kolemjdoucí... 😀
@0snezenka0 Na ten přirozený porod po předchozím CŘ se zeptej v ambulanci, až tam půjdeš ve 36tt na kontrolu.

janovkov
31. říj 2011

@rebelie K dotazu na JIPku v Krči: V místnosti, kde jsou miminka v inkubátorech sledovaná (třeba i pod kyslíkem), nejsou postele pro rodiče. Jen potom v navazujících pokojích, kde se maminky s miminky sžívají (takže manžela tam pustí, ale nenechají ho tam být s miminkem pořád). Tam jsem se dostala až 5.den po porodu ☹ dřív nebylo místo. Na tu místnost, kde jsou miminka společně pod dohledem lékaře a sester, ale rodiče můžou za svými dětmi úplně kdykoli.

janovkov
31. říj 2011

@0snezenka0 Před 2 lety, kdy jsem tam rodila, mám dojem bylo možné, aby byl tatínek u císaře, pokud se rodilo na velkém porodním pokoji. Na malém to možné nebylo. Ale jak to je přesně teď, to nevím.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru