Porodnice Plzeň Lochotín. Byly jste spokojené nebo ne?

mirin
16. zář 2007

Byly jste spokojené v této "nejmodernější v Čechách" porodnici? Nebo vás zklamala?

petulka33
17. kvě 2011

@koubovka1 já si pamatuju, že jak na šestinedělí, tak dětské sestřičky byly super a hodné, se vším ti pomůžou, obzvlášť při dvojčátkách. neboj 😉
@chriska trošku se usímívám, když čtu, že po císaři propouští kolem osmého dne. když budu počítat i to ráno, kdy mi řekli, že můžu dom, tak jsem tam byla 4,5 dne 😀 ale ani mě ani malýmu nic nebylo, tak nebyl důvod zůstávat déle 🙂
Můžu se tě, prosím, zeptat jak je to s vložkami po porodu? Před těmi třemi roky jich bylo neomezeně, svoje jsm vůbec nepotřebovala, až na cestu domů. Jak je to nyní? Mám je shánět nebo je eráru stále dostatek?? 😕 Díky za odpověď 🙂

koubovka1
17. kvě 2011

@petulka33 já doufám, že budou hodný, jsem sice tvdák, ale když na me bude nekdo drsnej, tak to asi nedám. Já si myslím, že je to taky trochu individuální, kdy te pustí domů, můžou nastat komplikace, žloutenka a hned se to posouvá. To si i po porodu císařem potřebovala vložky?

petulka33
17. kvě 2011

@koubovka1 to je jasný, že když jsou nějaké komplikace, tak se vše prodlužuje. jak jsem psala, nám nic nebylo, tak jsme jeli domů brzy. malý měl sice po porodu žloutenku taky, ale jen slaboučkou, ani nebyl pod lampou...
jj, jasně, že i po císaři je třeba vložky. vždyť je děloha rozřezaná, placenta se odloučí, prostě je to taky porod a děloha se čistí. já je teda potřebovala celkem dlouho. čistila jsem se dýl něž jen šestineděli 😠

skafandrik
17. kvě 2011

@koubovka1 já teda nadstandard nedoporučuju, a to za mě z toho důvodu, že malej měl žloutenku, třikrát musel pod lampu a byla jsem ráda, že tam na pokoji někoho mam a můžu si popovídat, navíc jsem měla trochu problémy s kojením, byla jsem ráda, když za paní vedle přišla laktační, viděla to a okamžitě se začala věnovat i mně, možná by přišla i na ten nadstandard, nicméně třeba až později, ddál v případě dvojčat si myslím, že je mnohem lepší být tam s někým, poslední den v porodnici jsem tam byla s maminkou dvojčat a potřebovala s nima občas pomoct, pohoupat, dokrmit příkrmem, něco podat, pro něco dojít ...

koubovka1
17. kvě 2011

@skafandrik ono to má svoje pro i proti, je otázka, co komu víc vyhovuje, mít svůj klid a mít tam třeba celý den někoho nebo ostatní maminky okolo sebe, já bych se tomu ani tak nebránila, jen si myslím, že kolem dvojčat je takovej mazec, ze bych radši nikoho okolo nerušila. Třeba budou nadstandardy plný a bude vyřešeno. Necháme to otevřené a uvidí se podle situace, ale děkuji moc za názor

koubovka1
17. kvě 2011

@petulka33 no vidíš, to mi nedošlo, že je to tak, tak to je jasný, vložky pořídit

skafandrik
17. kvě 2011

@koubovka1 tak samozřejmě 🙂 já původně zvažovala nadstandard, pak jsem to nějak pustila z hlavy a bylo to pro mě opravdu dobře. Jednu noc a odpoledne jsem byla na tom pokoji sama, další maminu propustili a já tam byla sama, protože malýho mi odvezli na svícení, no byla jsem na budku z toho, to mi věř. Ale jak řikam, všechno má pro a proti. Jinak se neboj toho, že někoho budeš rušit 🙂 To si tak neber, brečí každý miminko aje jedno, zda je z dvojčat. Navíc ty sestřičky maminkám s dvojčatama dost vychází vstříc a např. té mamině, o kterej jsem tady psala pomáhaly v tom, že jí je k sobě brali na noc, resp. vzali si je tak v deset večer a přivezli jí je ve čtyři, v mezidobí jen odstříkala a odnesla jim mlíčko a měla prostor se prospat, takže pokud někdo v místnosti brečel, dvojčátka to nebyla 😉 Na tohle se případně zeptej a využij 🙂 Dál si nech zavolat laktační poradkyni a ona ti ukáže, jak kojit dvojčátka najednou, je tam jedna taková milá poradkyně, tuším, že se jmenuje Kristlová, mě obrovsky pomohla, tak se případně na ní zeptej, té paní s dvojčátkama to tam ukazovala, jak se kojí v tandemu 🙂

hpaja
18. kvě 2011

@koubovka1 Ahojky, tak já pro změnu nadstandard doporučuju... po prvním porodu jsem byla na normoš pokoji a syn byl dost uplakanej (měl hladík), já unavená, nevyspalá a ještě do toho trochu nervy, aby nerušil ostatní maminky... 😒 jo jasně, že s tím se musí počítat, že mimi pláčou, ale já jsem taky nebyla moc odvázaná, když mi malej konečně usnul a jiný miminko začalo brečet a buď mi ho vzbudilo nebo já kvůli tomu nemohla spát... ☹
Takže podruhé jsem šla rodit s tím, že chci nadstandard a naštěstí jsem ho hned další den dostala 🙂
A na nadstandardu jsou návštěvy od 9h ráno (nebo od 10? teď přesně nevím), takže tam můžeš mít na pomoc klidně někoho z rodiny 😉 A myslím, že když máš dvojčátka, že na tebe laktační určitě nezapomene a i sestřičky na tebe budou hodné 🙂

@petulka33 vložek je tam dostatek pořád 😉

petulka33
18. kvě 2011

@hpaja díky, už mi to psala do IP chriska. 🙂
já že mě trošku v jiné diskuzi poplašily děvčata co rodí v Praze a jinde... prý jich tam tolik nedostávají 😲

@koubovka1 já osobně jsem byla ráda taky za nadstandard. byl volný sice až po dvou dnech, ale jeden den jsem strávila na JIP po tom císaři a pak jeden na třílůžáku. Tam nám mimi stejně jen vozili na chvíli, ptz jsme tam byly všchny tři maminy po císaři a byly jsme rády, že se dáváme samy postupně trochu dohromady. na nadstandard mi ho už daly na pořád a i tak mi nabízely sestřičky, že si ho na noc vezmou, pokud si budu chtít odpočinout a vyspat se. s dvojčátky si myslím, že kolem tebe budou pořád a budou pomáhat a pomoc nabízet 😉
pokud by byli dětičky narozený dříve a museli by být v inkubátoru na chvilku nebo by bylo něco jiného, tak si o nadstandard neřekneš, prostě dle situace, ale jinak bych se ho nebála. 🙂

koubovka1
18. kvě 2011

Holky moc vám všem děkuji za názory, myslím, že každý kdo mel dobrou zkušenost bud s tou či onou variantou je spokojený, takže to zatím necháme a uvidíme, ale stejně děkuji 🙂 🙂

pajmou
18. kvě 2011

Já taky nadstandart kvůli manžovi byl tam s náma od 10-21 každý den a pomáhal mi s malým , byla jsem po sekci 😉

michamicha
18. kvě 2011

já po druhym porodu budu chtít určitě nadstandard, protože teď na tom třílůžáku to bylo aspoň pro mě děsný, za prvý když tam chodily všem postupně návštěvy, tak tam není žádné soukromí a za druhý měla jsem problém s kojením a malej nepřibíral a děsně mě deptalo, když jsem viděla jak to těm ostatním jde samo... takže příště radši v klídku na jednolůžáku 😉

jajulik
25. čer 2011

Závidím vám těch 24 hod. na JIP... mě převezli na normální pokoj už po 3 hodinách, měli moc plno ... byl to docela mazec ... je fakt že na normálním pokoji si člověk moc klidu neužije, ale sama na nadstandardu bych se asi zbláznila.

koubovka1
26. čer 2011

@jajulik my jsme ten nadstandard řešili hlavne se dvojčátkama. Nekomu to vyhovuje tak, jinému jinak, to je dost subjektivní.

jajulik
26. čer 2011

@koubovka1 no já byla ráda že mi na malou dohlídli ostatní když jsem šla třeba do sprchy ale pokud je tam s tebou někdo celej den - třeba manžel tak je asi nadstandard lepší.

hpaja
28. čer 2011

@jajulik já jsem teda zastánce nadstandardu a když jsem potřebovala do koupelny, přivezla jsem si postýlku s malou ke koupelně, nechala jsem si otevřený dveře a celkem v klidu se i osprchovala 🙂

koubovka1
28. čer 2011

@hpaja jasný to je super, na normoš pokoji se zase domluvíš a ženský by ti ji taky pohlídali, ale je fakt, že má človek svoje soukromí.

renys
28. čer 2011

Já jsem byla za nadstandard taky moc ráda, návštěvičky neomezeně, i večer za námi chodil manžel, takže pohodička, já si dala spršku, najedla se v klídku..pak jsem teda soukromí taky přivítala, když se mi z hodiny na hodinu nalily prsa, hořely jak žehličky a ztvrdliny jako blázen, tak jsem byla skoro pořád "kozy ven" 😀 a masírovala a chladila a masírovala....

kitina
5. črc 2011

Nevíte náhodou někdo, jak v této porodnici přistupují k poloze miminka koncem pánevním?

annamarieveronika
6. črc 2011

Ahoj holky ... mám na vás dotaz.
Jsem prvorodička a termín porodu mám 23.12. letošního roku 😉 a chtěla jsem se zeptat zda se do porodnice na Lochotín musím nějak zaregistrovat a také jestli si nějak můžu před-zamluvit nadstandard. Pokud by ten termín porodu vyšel tak bych asi chtěla být na nadstandardu i s manželem a prožít si takové mini Vánoce v porodnici. Hledala jsem tyto informace na internetu a bohužel nenašla...

Děkuji moc za info
A. 🙂

kitina
6. črc 2011

@annamarieveronika Registrovat se nemusíš. Co se týče nadstandartu, zavolej tam a zkus si ho objednat, ale většinou je to dost obsazený a hlavně protekční. Já jsem byla na nadstandartu 2dny a řekla bych, že byl ten společný pokoj, kde jste tři je lepší - když jsem šla do sprchy nebo tak, tak u mimi jakoby pořád někdo byl(druhé dvě maminky), takže teď už na nadstandard nechci 😉 , ale s těmi Vánocemi to chápu 🙂

michamicha
6. črc 2011

@annamarieveronika nadstandard dopředu zamluvit nejde (nikdy nevíš kdy přesně porodíš 😅 ) já ho taky chtěla, ale bylo plno, domlouváš se co a jak až pak nahoře na porodním pokoji, ale tam mi stejně PA řekla, že si o něj mám říct až mě převezou dolů na šestinedělí 😉

annamarieveronika
6. črc 2011

@michamicha
@kitina
Děkuji Vám za info 🙂 tak hold budu doufat, že tam nebude zrovna moc maminek a nebo, že porodím dřív a nebo až po Vánocích ...
Přeji hezký den
A. 😵

spaagetka
6. črc 2011

@annamarieveronika Zamluvit opravdu nejde, já to hlásila hned při příchodu na porodnici(šla jsem z rizikovýho oddělení) a sestřička hned u dveří říkala, že mi tam zavolá, že už tam mají na sálech 5 rodiček, ale že jsem první, co si o něj řekla, takže mi ho "zarezervuje". A opravdu, když mě zřízenec odvážel, vůbec na nic se mě neptal a rovnou mě šoupnul na nadstandart, kde už jsem měla přestěhovaný věci z rizikovýho 😉 Příště ho budu chtít zas, úplně mi ta samota vyhovovala. Když jdeš do sprchy, klidně můžeš dát mimčo sestřičkám nebo si ho zavézt do koupelny, postýlky jsou prťavý asi jako nákupní vozík 😉
@kitina Těžko říct, jak k tomu přistupujou, asi záleží na doktorovi a velikosti mimča a maminy 😅 Kamarádka rodila přirozeně, ale měla štěstí, že tam byl Korečko a řekl jí, že si udělá ultrazvuk a když se vejde do 3,5 kil, tak to zkusí. Ptal se jí, jestli do toho chce jít, že na ní musí vidět, že se toho nebojí, kdo by se nebál, zvlášť u kluka, že? 😀 Zkusil to, malej je OK a nakonec měl 3700 gramů 😅

kitina
6. črc 2011

@spaagetka No, tak to jsem na to zvědavá, byla bych radši kdyby se zas malá otočila zpátky, jinak nepočítám, že by byla nějakej drobek, malej měl 3,826kg a to ty druhý děti bejvaj větší 😅 Snad to tedy nějak zvládnem a děkuju za info!

hpaja
7. črc 2011

@annamarieveronika taky jsem měla při synovi TP 23.12. 🙂 chtěla jsem porodit buď do 20.12. nebo pak až po svátcích a vyšlo mi to, narodil se 28.12. 🙂 nakonec mi to přišlo lepší, že jsem přenášela, protože jsme si užili poslední Vánoce ve dvou. Bylo to pěkně v klidu a plné očekávání, ráda na ně vzpomínám 🙂
Při dceři jsem hlásila hned při příjmu dole v ambulanci, že bych chtěla nadstandard, paní si to tam poznamenala, ale stejně mi řekla, že si o něj mám požádat pak nahoře na porodním... po porodu než PA s dr. odešly, jsem si o něj znovu řekla a PA ochotně zavolala na 6nedělí, kde si to poznamenali... rovnou jí sestřička řekla, že jsem třetí v pořadí... noc jsem strávila na normoš pokoji a druhý den po obědě přišla sestřička za "spolubydlící", že se uvolnil nadstandard. Řekla jsem jí, že mám taky požádáno a jestli není místo i pro mě. Za chvíli přišla, že propouští i další mamku a přestěhovali nás 🙂 Nemyslím si, že by to bylo něco protekčního, spíš jde o štěstí, kolik mamin si o něj zrovna požádá 😉

annamarieveronika
7. črc 2011

@hpaja No tak nějak bych si to představovala abych porodila třeba jako ty... tak uvidíme 😉
A určitě se také budu hned hlásit 🙂
Děkuji za vaše zkušenosti 🙂

levander
8. črc 2011

My na nadstandart čekali dva dny a to jsem se ptala snad 3x denně protože mé spolubydlící - 2 byly trošku zvláštní. A chtěli jsme tam o víkend mít manžu. Je tam více klidu a i sestřičky se asi více věnují tím, že když jsou na pokoji tak je neruší nikdo jiný dotazy. Já bych na normálním nevydržela, už jen to čekání na přebalovák, wc a všechno....

levander
8. črc 2011

@michamicha přesně to že já kojím a jsou tam další dva tatínkové a babičky a já nevím kdo ještě. Pro mě vše nové, já vyklepaná z toho jestli to dělám dobře a každý tě očumuje...a vrchol pro mě byl když dítě té jedné spolubydlící obcházelo ty vozíčky s miminkama a koukalo do nich....a to ta rodina byla dost zvláštní...maminka nevěděla že je těhotná...tak si to umíte přestavit 😕

kitina
8. črc 2011

Měl jste někdo s sebou pro mimi svoje oblečky? Jak se na to tvářili? Na malýho jsme tam měli docela nouzi, musela jsem ho oblíkat i do těch děsnejch košilek a pak mi říkali jak mám hezkou holčičku. Tak teď plánuju si aspoň pár bodyček vzít vlastních, tak abych tam pak od někoho nedostala po čuni 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru