Porodnice Plzeň Lochotín. Byly jste spokojené nebo ne?

mirin
16. zář 2007

Byly jste spokojené v této "nejmodernější v Čechách" porodnici? Nebo vás zklamala?

tygrous
11. led 2013

@michamicha No ja ho u Honzika ani nechtela, jsem si rikala, ze se aspon seznamim s jinyma maminama, nacerpam zkusenosti, ale chytla jsem desne holciny. No a ted jsem si rikala, ze jsem uz zkusena matka😀 a ze chci klid...a ten pulden na normalnim pokoji mi bohate stacil😀

pajmou
7. kvě 2013

Jeste se plati otec u porodu?

an3tka
21. kvě 2013

Ahoj holky, máte zkušenosti s porodním plánem na Locháči? Na internetu ho mají, ale jde mi o to, jestli ho potom ve skutečnosti opravdu dodržují, případně jak se obecně staví spíš k přirozenějším porodům? Děkuju za odpovědi 🙂

shak29
21. kvě 2013

@pajmou v roce 2010 a 2012 manžel neplatil 🙂

shak29
21. kvě 2013

@an3tka ahoj, já bych doporučila porodní plán vyplnit, ptž co sem rodila 2012 , PA si ho přepisovala na porodnim sále do počítače a na něco, co jsem neměla vyplněno se mě ještě dotazovala mezi kontracema ... on teda odpovídal manžel, ale s výdechama sem ho opravovala 😀 a přirozený porody super, syna (2010) mě nechali rodit 14hodin 😀 a druhá, ta byla venku za 4 hodiny od první kontrakce.. Třetího prcka chci rodit zase tam 😎

pajmou
21. kvě 2013

@shak29 takl zrovna mezi 2011 jsme platili, tak jsem zvědava jak ted
@an3tka mě řekl porodnik, že nevyplňovat, že pokud chci něco jinak neni problem si říct, tak jako to bylo, tak uvidiš

an3tka
21. kvě 2013

@shak29 A vyjdou vstříc ohledně toho porodního plánu? Například pokud nechci vůbec žádnou medikaci, nechci rodit v klasický porodní poloze, po porodu chci bonding a nedávat mimčo na vyhřívaný lůžko a podobně?
@pajmou Mě přijde vždycky lepší ho mít vyplněný a aby byl založený v kartě, kdyby něco. Spíš mi jde o to, jestli ho dodržují..

shak29
21. kvě 2013

@an3tka jj, vyjdou ti max vstříc, pokud je to možný (žádný komplikace), já si taky zaškrtla, že chci bonding a sotva jí vytáhla, už mi jí pokládala na prsa 😅 akorát teda sem chtěla, aby si manža přestřihl pupeční šňůru a na to se asi zapomnělo, což mě mrzelo 😠

an3tka
21. kvě 2013

@shak29 tak to jsi mě potěšila, děkuju 🙂

shak29
21. kvě 2013

@an3tka neni zač 😉

svanhild
22. kvě 2013

@an3tka porodní plán jsem měla, domluva byla dobrá, malýho mně po porodu hned dali na břicho a nechtěla jsem nástřih, protože jsem cvičila s EPINEM a v pohodě🙂

anetazahry
22. kvě 2013

Ahojky, chtela bych se zeptat jak je o s nadstandartnim pokojem?... jestli si to musim nejak predem zamluvuit?. dekuji za odpoved 🙂

tygrous
22. kvě 2013

@anetazahry o nadstandart zadej uz na porodnim sale, pokud bude volny, tak te tam daji hned po porodu (teda dve hodky po porodu), jinak se pak na sestinedeli pripominej😉

anetazahry
24. kvě 2013

@tygrous =) dobra tak dekuji

pajmou
6. čer 2013

Za pár dní si to po 2 a čtvrt roce zopáknu, posledně jsem byla moc spokojená, tak v to doufám i nyní.
Potkám se s někým?🙂

knedluska
23. črc 2013

Ahoj 🙂
Holky, máte nějaké čerstvé postřehy z Lochotína? Co sebou určitě mít do porodky? Vložky, kalhotky, plenky pro prcka?

pajmou
27. črc 2013

@knedluska akorat kalhotky jinak vseho dost mela jsem par plenek sebou

knedluska
28. črc 2013

@pajmou Takže je tam jinak všechno jo? Bezva. 🙂 A prosím tě, jak je to tam s monitorama, slyšela jsem, že se tam dost dlouho čeká.
A jak je to, když tam přijedete na příjem s kontrakcema? Dají vás na nějaký ten porodní box, kde se mnou může být manžel a tam se rovnou i rodí?

adrianka1712
28. črc 2013

Ahojte. mna by zaujimalo...pampersky mi tam treba, alebo nie? a prepichuju dievcatkam uska? ak ano, nausnicky musia byt len zlate?

michamicha
28. črc 2013

Já mam taky dotaz, už si to nepamatuju, ale klimatizace je asi jen na chodbách, že?

pajmou
28. črc 2013

@knedluska no pokud jdes na kontrolu je to tam na dyl kdyz tam jsou akutni pripady...az budes rodit budete na porodnim pokoji i s manzelem 🙂 a az po porodu te prevezou
@adrianka1712 pleny tam jsou,usi nepropichuji
@michamicha no po pravde si ji nevybavim zda byla a kde...myslim ze nikde

knedluska
29. črc 2013

@pajmou Díky 🙂 Já právě slyšela, že na ten pokoj, kde může být i chlap, přendavají, až když jsi otevřená na nevím kolik cm. 😒

@michamicha Držím palce, ať to tam v těch horkách nějak zvládneš. 😉

michamicha
29. črc 2013

@knedluska já byla na porodním pokoji hned od příjmu a to jsem měla několik hodin nepostupující porod, spíš záleží kolik mají porodů a volných míst 🙂

knedluska
29. črc 2013

@michamicha Díky, to jsem ráda, že to tak fakt je. 🙂

pajmou
29. črc 2013

@knedluska hned od přijmu jsem tam byla a neotevrena

adrianka1712
31. črc 2013

Chcem sa opytat, ako vyvolavaju porod? Vraj je viac sposobov, pri prvom dietati mi na Slovensku vyvolavali porod praskem, tak chcem vediet, na co sa mam prichystat na Lochotine 🙂 Dakujem.

spaagetka
31. črc 2013

@adrianka1712 Oba moje porody byly vyvolávané kvůli těhotenské cukrovce. První v 38+0 a probíhalo to takhle - na příjmu úplně zavřená, vlastně na špičku prstu, takže žádný Hamilton se nemohl konat. Druhý den ráno oxytocinový zátěžový test, po něm jsem se otevřela na prst, takže druhý den ráno na sál a zavedení první, po 2 hodinách druhé tablety(Prostinu). Kdybych se na ten prst neotevřela, tak by mi na noc zavedli gel, aby to povolilo 😉 První kolo tablet bylo neúspěšně, takže po obědě první Hamilton - bez úspěchu, takže večer druhý Hamilton, taktéž bez úspěchu. Třetí den ráno v poledne a večer Hamilton, opět se nic nedělo. Čtvrtý den zas na sál na druhé kolo tablet, jedinej úspěch byl, že jsem se otevřela na 2 😅 Takže zpět na pokoj, v pátek ráno konzultace s doktorem, že prý mi dají den volna, v sobotu zkusí pustit vodu, pokud se nerozjede porod, tak sekce. Nicméně mi provedl dalšího Hamiltona(tentokrát jsem myslela, že už mu ukopnu hlavu, páč mě bolelo jen pomyšlení, že se ve mě bude zas někdo hrabat 😝 ), byl teda důkladnej, páč jsem opravdu cítila, jak ty obaly odlupuje 😅 Konečně to zabralo a já začala pociťovat kontrakce 🙂 Vydržela jsem mlžit až do 9 večer(fakt jsem už nechtěla, aby cokoli urychlovali), kdy mě zavolali na monitor a bylo jasný, že už to neutajím 😅 Měla jsem nadstandart, takže manžel tam byl se mnou. Po monitoru kontrola asistentkou, otevřená na 5, takže odchod na sál 🙂
U druhého vyvolávali 36+0, páč byl větší 😅 Už od 34.tt jsem praktikovala všechny možné rady, abych nemusela absolvovat zas celý vyvolávací týden a po pupalce hrdlo opravdu povolilo a já byla na příjmu otevřená na 2 a kousek, takže byl hned na příjmu proveden Hamilton(v 1 odpoledne), 5 už jsem cítila pravidelné kontrakce, v 8 večer monitor a prohlídka, otevřená na 5, takže na sál a v 10 večer byl na světě. 😉
Držím palce, ať jde vše hladce a rozjede se to samo 😉

knedluska
1. srp 2013

Holky, nemáte některá zkušenost, jak na Lochotíně přistupují k druhému porodu, když první byl císař???

cmacuba
4. srp 2013

@spaagetka Ahoj, v tvém příspěvku si uváděla, že jsi brala pupalku. Mohla bys mi prosím napsat, jaké množství si brala? Já beru od 35+0tt 2 tobolky denně - 500mg pupalky. Děkuji moc 🙂

spaagetka
5. srp 2013

@cmacuba Já začínala dřív, páč jsem věděla, že budou nejpozději v 38+0 vyvolávat, takže od 34.tt 2xdenně od 35+0 3krát denně 😉 Myslím, že u tebe bych s těma třema ještě počkala, konec konců donošenej bude až od 38+0, takže není kam spěchat a třikrát denně bych užívala až po tom 38.týdnu 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru