Porodnice Praha Krč. Jaké máte zkušenosti?

snehulacek1
18. říj 2019

Hezky den 🙂 prosim o zkusenosti s porodnici v Krci, hlavne me zajima, jak je to s pritomnosti tatinka u porodu, co znamena pojem predporodni pokoj na jejich webu a kde se tedy travi tech x hodin pred porodem? Jaky je tam personal? Cekaci doba pri kontrolach pred porodem? Nechavaji miminko stale u sebe? Sestinedeli vypada hezke a ciste, co personal na sestinedeli? Dekuji❤️

snehulacek1
autor
21. říj 2019

Holky diky 🙂 no ja se prave behem tydne musim rozhodnout kam...prvni jsem rodila v motole, az na par drobnosti jsem tam byla spokojena, takze bych tam klidne sla znovu ale v tom terminu maji na tyden uzavrene porodni sal a malujou, takze budou posilat do jinych nemocnic a ja prave premyslim, jestli se tedy radeji neregistrovat jinam rovnou 🤔

sarkachmelova
24. říj 2019

@snehulacek1 Ahoj, čtu prvně tuhle diskuzi.. Pro mě dost důležitou.. A docela ach jo.. Moc mě to nepotěšilo.. Jak jsi se nakonec rozhodla?? Já mám termín 1.3. a registrovala jsem se právě do Krce... 🙄

snehulacek1
autor
24. říj 2019

@sarkachmelova jeste jsem se nerozhodla🙈mam na to tri dny...jako pokud ti zasadne nevadi to, ze na sale v krci neni zachod a sprcha, tak si myslim, ze budes spokojena 🙂 ja po zkusenostech z prvniho porodu, kdy jsem ze sprchy temer nevylezla a s prominutim srala jak alik, tak se toho dost bojim :(

sarkachmelova
24. říj 2019

@snehulacek1 vadí.. A dost.. Mám za sebou 7h strávených na hekarne.. 4 lůžka, všechny obsazeny.. Bylo to šílený.. U Apolinare.. Chtěla bych tak moc zažít alespoň jednou něco jiného, normálního.. Lidského.. Přemýšlím ještě nad tou prohlídkou.. A začnu asi ukecavat chlapa na Hořovice 🙄

snehulacek1
autor
25. říj 2019

@sarkachmelova ja si ty horovice taky nechavam jako zeleznou rezervu 🙂 ja prvni rodila v Motole a az na par drobnosti jsem byla spokojena, problem je, ze motol v mem terminu maluje...ale i tak premySlim ze se registruju tam, protoze proste nemuzu vybrat kam jinam a pri nejhorsim to vyresim operativne no...nechapu ze v Praze nemuze byt porodnice jako Horovice, kde by vetsina rodicek nasla to, co hleda+nejlepsi pristroje a vybaveni....

sarkachmelova
25. říj 2019

@snehulacek1 přesně.. Je tu prostě moc lidí asi.. Takže hezky rodit na boxech, oddělených igelitem.. 🤦‍♀️

fatal_error
25. říj 2019

@sarkachmelova tak zrovna Krci zadny boxy nejsou, to jsou zdmi oddeleny mistnosti.

snehulacek1
autor
25. říj 2019

Musime to zvladnout at to bude kdekoli💪

hanve
25. říj 2019

Já jsem v Krci rodila před 4mesicema a za mě dobrý. Já byla na porodním dále,kde byla sprcha,záchod teda ne,ten byl přes chodbu. Přivezla mě rychlá,rovnou z příjmů jsem šla na sál,byla tam asi 4 hodiny a manžel celou dobu se mnou. Po porodu nás nechali s malou 2hodiny a pak nás společně odvezli na sestinedeli. Mám porovnání s Bulovkou a co jsem vypozoroval,tak rozdíl je mezi prvorodickou a vicerodickou diametrálně odlišný. Prvo musí vážit,aspoň na Bulovce fakt prudili priserne a přinesla jsem si odtamtud parádní poporodní depku. Po druhé na Bulovce jsem ani nevěděla,co je to váha,všichni mě nechali být a nikdo po mě nic nechtěl. To samé po třetí v Krci,kromě pár nepříjemnosti ohledně otevřeného/zavřeného okna mi dali všichni pokoj. Druhou noc mi na pokoj přibyla prvorodička a přístup byl taky dost laxní,ukázali ji,jak přiložit,jen jednou a jelikož paní byla dost vykulena,tak se pořádně ani neozvala,tak se tam v tom trochu placala. Pokaždé,když jsem se na něco zeptala,bylo mi pomoženo,takže já si nemám na co stěžovat. Stejně je to většinou o lidech,buď je štěstí a sestry a doktoři se dobře vyspali a jsou milí a ochotní nebo naopak,něco jim přelítlo přes nos a dají to sežrat i s navijákem. Takže za mě v Krci spokojenost. Co jsem slyšela,tak na podzim měli začít předělávat porodnici a měli dělat porodní pokoje jako mají teď na Bulovce.

fatal_error
25. říj 2019

@hanve co to znamena "jako maji ted na Bulovce", v cem ma byt ta zmena, nevis?

daasqua
25. říj 2019

Já rodila v Krči před 16 měsíci (viz moje podrobná zkušenost na https://www.modrykonik.cz/rodim/porodnice-praha-4-krc-thomayerova-nemocnice/ Mám veskrze dobrou zkušenost a klidně tam budu rodit znovu. Líbilo se mi šestinedělí, jedno/dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím. Já měla teda bohužel dvojlůžák a i když maminky byly fajn, přece jen mě to rušilo, zvlášť prdíky jejich miminek, takže jsem za 4 dny naspala dohromady 2 hodiny (před porodem jsem nespala taky).
Já teda kupodivu naštěstí na záchod vůbec nepotřebovala, kvůli návalu na šestnedělí jsem s manželem byla od 3 hod ráno v takovém předpokoji před por.sály, pak musel odejít, protože tam přivezli další maminku. Já si to stejně chtěla "protrpět" víc sama, on s tím nemohl nic dělat 😀 Sprchy byly fajn, pak už mě nepomáhalo nic a tak jsem hekala v jednom křesle v tom pokoji, až mi v 8 ráno praskla voda (chudák to křeslo). Jelikož rodilo hodně maminek, neměli na mě moc čas, takže mě zkontrolovali až po prasknutí té vody a byla jsem na 10 cm. Klystýr už se nestihl a asi bych ho ani nechtěla, ani do budoucna. U porodu byli všichni moc příjemní a empatiční, povzbuzovali a tak. Mimčo mi hned přiložili, aby začalo sát.
Na šestinedělí také příjemní, jedna sestra taková víc ráznější, ale to mi nevadilo (až na ten pach cigaret). Ukázaly dvě polohy kojení, mytí. No každopádně dceru nepřinutila žádná těch 3-4, které se u mě postupně vystřídaly, aby se napila 😀 Mlíka jsem měla plno, hodně jsem odstříkávala, až se divily tomu množství, ale dcera prostě jen spala nebo dudala, nic nevypila (jedině pak ze stříkačky, to sála jak divá). Takže u mně to kojení a přibírání dost kontrolovaly, což byla otrava, ale brala jsem to, chtěla jsem hlavně, aby byla dcera v pořádku. Když jsem něco potřebovala, tak jsem si jednoduše řekla.

sarkachmelova
25. říj 2019

@fatal_error tak to je fajn.. Podle fotky co mají na internetu se mi to ale moc nelíbí 🙄

hanve
27. říj 2019

@fatal_error Jestli jsem to dobře pochopila jde o to,že porod pokud bude bez komplikací bude probíhat pouze pod dozorem porodní asistentky a na tom pokoji by se měla strávit 1.i 2.doba s tím,že tam bude WC i sprcha. Ale jak to chodí v reálu netuším a jak to bude fungovat v Krci,to je ve hvězdách.

lenula02
7. lis 2019

Já jsem rodila v červnu a byla jsem naprosto spokojená. Rodili tam i moje 3 kamarádky a další 2 budou rodit teď a všechny moc spokojene. Pokoje jsou moc hezké, nové. Já měla jednolůžkový pokoj takže super soukromí. Nikdo nebyl nepříjemny, vše bylo přirozene. Když jsi milá ty, tak i oni. Prostě jak se do lesa volá... Každopádně se snaží pomoc s kojením, každý den chodí laktační a ta pomáhá i dětské sestry pomáhají. Já měla opravdu bezproblémové ubytování se skvělym personálem. Postele skvělé. Polohovací, pohodlne. Koupelna nová bezbariérová. Myslím, že obavy jsou zbytečné. Každopádně 100lidi 100nazoru. Já bych rodila znova tam👍👍

lennus
7. lis 2019

@sarkachmelova
@snehulacek1 Holky, lepší než Hořovice je určitě Rakovník

sarkachmelova
8. lis 2019

@lennus díky. Já zůstanu nakonec u té Krce.. 🙄 Ale jen proto, aby to za námi měla rodina blízko..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru