Porodnice Praha 4 - Krč, Thomayerova nemocnice

8 zkušeností

Porodnice v Praze 4 - Krči sídlí v areálu Thomayerovy nemocnice. Gynekologicko-porodnické oddělení léčí nemoci ženského pohlavního ústrojí. Svým pacientkám nabízí množství operativních zákroků. Výjimkou je léčba IVF5, která se v Thomayerově nemocnici neprovádí, ale lékaři jsou v úzkém spojení s Centrem asistované reprodukce Pronatal1.

Porodnice Praha 4 - Krč, Thomayerova nemocnice

Co porodnice Praha 4 - Krč, Thomayerova nemocnice nabízí těhotným ženám:

Poradna pro rizikové těhotenství:

Poradnu pro rizikové těhotenství vede Dr. Tomáš Sever.

tel.261 082 258

Ordinační hodiny:

středa7:30 - 10:00

Poradna pro fyziologické těhotenství:

tel.261 082 258

Ultrazvuky:

Objednání na telefonnním čísle: 261 082 355, cena je 800,- Kč.

Ordinační hodiny:

středa9:00-13:00
 • Podrobný ultrazvuk

Provádí se ve 20. týdnu těhotenství18 ke zjištění případných vývojových vad - Downův syndrom, Patauův syndrom a Edwardsův syndrom.

Ordinační hodiny:

středa9:00-13:00
 • 3D ultrazvuk2 - objednávky na tel. čísle: 261 083 563 denně od 8:00 do 11:00 hod.

Ceník:

do 20 minut sledování bez záznamu na DVD+fotografie 2D250,- Kč
nad 20 minut sledování bez záznamu na DVD + fotografie 3D1.100,- Kč
Fotografie 3D + 1 ks DVD1.200,- Kč
Fotografie 2D250,- Kč

Registrace k porodu

Registraci k porodu lze v Thomayerově nemocnici provést osobně, telefonicky nebo elektronicky.

Osobní nebo telefonická registrace je možná každý všední den dopoledne v přijímací kanceláři nebo na tel. čísle 261 082 390.

V případě elektronické registrace se musí rodička v nejbližší době dostavit osobně do porodnice pro razítko do těhotenské průkazky se záznamem, že je v této porodnici zaregistrována k porodu28.

V 32. - 33. týdnu těhotenství se rodička dostaví po telefonickém objednání do porodnice k sepsání předporodní dokumentace.

Co prodnice Praha 4 - Krč, Thomayerova nemocnice nabízí rodičkám:

Porodní boxy

Co s sebou do porodnice

 • Doklady
  • vyplněný dotazník o jméně dítěte
  • oddací list pro vdané rodičky, pro svobodné rodný list svůj a popř. otce dítěte (určení otcovství z matriky) a rozvedené matky rodné listy rodičů a rozsudek o rozvodu
  • těhotenskou průkazku3
  • občanský průkaz
  • kartičku pojištěnce
  • léky, které rodička dlouhodobě užívá
  • kontakt na budoucího pediatra
 • Pro maminku
  • omyvatelné přezůvky
  • toaletní potřeby, dva ručníky, sprchový gel, tělové mléko, pomádu na rty, toaletní papír apod.
  • ponožky
  • neperlivý nápoj v malé lahvi
  • minimálně 2 noční košile s delším výstřihem na kojení70
  • župan
  • oblíbené CD
  • 2 kojící podprsenky
  • vložky do podprsenky, event. mast na bradavky
  • dostatek spodních kalhotek, popř. síťované kalhotky nebo kalhotky na jedno použití
  • jedno balení jednorázových podložek 60 x 60 cm
  • intimní hygienu s dubovou kůrou nebo dubovou kůru
 • pro tatínka k porodu
  • pohodlné oblečení
  • přezůvky
  • svačinku a pití
  • fotoaparát, kameru, telefon
 • pro miminko
  • balení plen
  • oblečení na cestu domů - donést až v den propouštění z porodnice
  • vlhčené obrousky, čepičku, rukavičky a ponožky

Personál a kontakt

telefon do příjmové kanceláře: 261 082 390

 • Primář: MUDr. Petr Kolek
e-mailpetr.kolek@ftn.cz
tel.261 083 255
 • Vrchní sestra: Lenka Cejpková
e-maillenka.cejpkova@ftn.cz
tel.261 083 149

Související články

Více o porodnici Praha 4 - Krč, Thomayerova nemonice na modrykonik.cz

Použité zdroje

 1. Oficiální stránky porodnice Praha 4 - Krč, Thomayerova nemocnice
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Zkušenosti s porodnicí Praha 4 - Krč, Thomayerova nemocnice

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s porodnicí Praha 4 - Krč, Thomayerova nemocnice?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
cheerion
7. čer 2018

Péče při porodu skvělá, odd.šestinedělí peklo

Za pár dní to budou 3 měsíce, co jsem rodila v Krči.

Určitě doporučuji chodit na předporodní kurz a využít možnosti seznámit se s prostředím a poznat porodní asistentky. Mně hodně pomohlo, že jsem věděla, kam jdu a měla jsem štěstí na moc milou PA, ke které jsem chodila na těhotenské cvičení. Chodila jsem na delší předporodní kurz i jinam a též to pro mě bylo velmi přínosné (naučit se prodýchávat, jak tlačit, o péči o miminko a v šestinedělí atp).

Prenatální poradna jakž takž, péče u mého gynekologa byla lepší, ale tady na to není moc čas.

Po příjezdu do porodnice a před a během porodu ještě vše dobré, staraly se sestry a chodila doktorka, tady si nemůžu stěžovat. Porodní sály a příprava - takové okachličkovamné místnosti, ale to je naprosto nepodstatné, navíc během porodu to bylo to poslední, co by mě zajímalo. :-) Porodní asistentky, které jsem poznala, byly sympatické, a navíc jsem "vyfasovala" mou oblíbenou. Doktor, který byl u konce porodu a zašíval mne, byl také milý. Na sále jsme s přítelem a miminkem byli dost dlouho, abychom si to užili. Tady bohužel to pěkné skončilo, a to jsem si myslela, že mám za sebou to nejhorší.

Pobyt na šestinedělí - rodila jsem v noci a po porodu jsem se ani nestihla vyspat a poté, co mne sestra šla poprvé doprovodit na wc, jsem šla za miminkem (myslím, že jsem ho měla jít nakojit) a bylo mi nabídnuto, jesli už si ho chci vzít k sobě. Když mi sestra řekla, že tam brečí, tak jsem ho tam "nemohla" nechat. Myslela jsem si, že mi sestra ukáže, jak mám kojit, ale místo toho mi dala podepsat papír, že si miminko beru, pak mi řekla ještě nějaké informace, které jsem sotva čerstvě po porodu vnímala. Na pokoji mi dala miminko k prsu a nazdar. Jo a brožuru jak kojit, to mi bylo s prominutím k h*vnu. Čučela jsem do ní pořád, ale žádná brožura vás kojit nenaučí. Věřím, že někomu to může jít hned a samo, ale pro mě nastalo následující dny peklo. Miminko jsem měla u prsou téměř nonstop, bradavky "pokousané" a malej navíc vůbec nespal. V postýlce asi jen jednou, jinak pouze v mém náručí, takže jsem celý pobyt nespala. Gynekologické sestry byly v pořádku, staraly se a tak. Ale ty dětské, to bylo za trest, obzvlášť jedna starší. Zajímalo je jen miminko, jestli se kojí každé tři hodiny a počet počůraných a pokakaných plen. Ještě jsem dostala vynadáno, že u novorozence nepoznám, jestli je plenka počůraná nebo ne a jaktože nemám ty plenky s pruhem, co se zbarví, když se miminko vyčůrá. V životě jsem o tom neslyšela a kamarádka, která má šestileté dítě, na mě nechápavě koukala, že to taky nezná. :-) No, teď už vím, o co jde, a raději si je kupte do porodnice také. Celkově přístup dětských sester byl jako ke kusu hadru. Jsem celkem poslušný pacient, ale přeci jen po porodu je to náročné a trochu empatického zacházení by neuškodilo.

Malý hodně brečel a už jsem byla zoufalá, nespala jsem několik dní a do toho bolelo to kojení. Když jsem šla za sestrou s pláčem, tak mi doporučila psychologa!!! Přitom by stačilo jen poradit s kojením a nějaký fígl na miminko. Ale hlavně s tím kojením. Stále jsem na mobilu hledala rady ohledně kojení, což aspoň trochu pomohlo, ale nebylo to ono.

Naštěstí jsem s sebou měla alespoň skvělý krém, který mi doporučila kamarádka, a to mě zachránilo. Do konce pobytu už jsem to nějak vydržela a domů si pozvala laktační poradkyni. Sestra u pediatra mi také leccos ukázala a pak jsem se konečně dopracovala k tomu, jak správně kojit. Nevzdala jsem to, protože jsem to považovala za to nejlepší pro mé dítě. Porodnice se pyšní kdejakými certifikáty a podporou kojení, ale z mé zkušenosti je to fraška a veškerá podpora se odehrála jen na papíře a v brožurách. Zájem o maminku vůbec žádný a strašně mě mrzí, že ten krásný zážitek, kdy je miminko na světě a jste tam spolu i s partnerem (nebo s někým jiným, nebo sama), mi zkazily dny strávené na šestinedělí.

Kamarádky, které rodily v Praze Podolí a v Přerově, navštěvovaly v porodnici laktační poradkyně, proč to tak nefunguje i zde, nechápu. Když sestra viděla, v jakém stavu mám prsa, proč mi neporadila se správnou technikou kojení? Dnes již vím, co a jak a ušetřili bychom si trápení, já i miminko. Jediné, co zde sestry nabízely jako pomoc, byly odsávačky, se kterými neustále běhaly po chodbách.

Mé subjektivni shrnutí - péče kolem porodu super, následný pobyt na šestinedělí špatný a opakovat už ho nechci. Jídlo ( a úklid, abych neopomenula i tento personál) hodnotím velmi pozitivně.
0 poděkování
danask88
19. črc 2017

Trauma na celý život

V Krči jsme byla v roce 1997 jako sestra žákyně na 14ti denní praxi právě na porodnici. V té době jsem tam odrodila jeden porod i skoro sama se spolužačkou a porodní asistentkou (bez lékaře), a to velmi přirozeným způsobem. Na rodičku jsme nespěchaly, masírovaly ji a neměla téměř žádné bolesti. Takže když jsem pak byla sama těhotná, ničeho jsme se nebála a šla do Krče do známého prostředí s naprostou důvěrou.

Byl to rok 2005. Jenže se mnou od začátku jednali jako s naprosto nesvéprávnou, nikdo se mi nepředstavil, nikdo se mnou nemluvil, všichni jen řvali.

Co vše bylo špatně:
Mého muže vyhodili s tím, že ten den určitě neporodím a že tam nemá co dělat. Chatěl, aby ho pak k porodu zavolali, ale to už neudělali (ač to slíbili). Bylo 10 večer.

Ve 12 jsem šla na sál, kde jsem byla do 4 do rána. Doktor byl naštvaný, že musí kvůli mě být vzhůru a dal mi to patřičně sežrat - seřval mě, že špatně dýchám, že špatně tlačím, že mi to trvá a myslím, že i kvůli tomu stresu šel porod dost pomalu.

Dítě mi nechtěli dát (dokud se nevysprchuju, nenajím, neodpočinu) letěla jsme do sprchy, narvala si rohlík do pusy a otravovala celé dopoledně až mi ho konečně přivezli (na tohle jsme měla smůlu, protože tohle ani tam není obvyklé, ale v době, kdy jsme rodila já, tak měli přeplněné pokoje na poporodním a šoupli mě na gynekologický pokoj kam miminka nedávají). Takže jsem byla prvního půl dne bez něj dost ve stresu a vyděšená, že se mi nespustí laktace atd., musela jsme čekat až se uvolní postel.

Malý nesál, celý první den se pak nenapil, naštěstí druhý den se mi to podařilo, načež přišla sestra, že je vizita a že musím okamžitě přestat kojit, lehnout si a roztáhnout nohy. Tak jsem ji poprosila, aby chvíli počkala, načež dala malému něco jako facku, aby se pustil a řekla:"Vidíte, už nekojíte tak se laskavě připravte na vizitu". To byla poslední kapka!!

Dnes jsem podruhé těhotná a strašně se bojím rodit v porodnici a zvažuji porod doma. Přijde mi to pro mě i pro dítě mnohem bezpečnější.

PS: Sestra tam rodila v roce 2012 jen s asistentkou a byla velmi spokojená.
0 poděkování
helcisek
4. únor 2015

Spokojenost

Rodila jsem v Krči v červnu 2014 a za mě tedy spokojenost.

Nejsem náročná na vybavení, takže to, že je to starší klasické nemocniční vybavení mě nevadilo. Šlo mi o péči, rady atd. Byla jsem na nadstandardu, měla jsem štěstí, že byl volný ten, kde je wc jen pro jeden pokoj, což mi naprosto vyhovovalo. Pokud si někdo myslí, že nadstandard znamená nadstandardní péči, tak to tak není, ale dle mého to tak je ve spoustě porodnicích ve větších městech. Nadstandard se chápe tak, že máte pokoj, na kterém jste sama a můžete mít návštěvy celý den, aniž byste rušily jinou maminku. Všem doporučuji si ho vzít. Už jen kvůli tomu, abyste se dobře vyspaly a měly svůj klid.

Předporodní péči nemůžu hodnotit, neboť jsem přijela na ambulanci a po kontrolním monitoru a prohlídce doktorkou jsem do půl hodiny porodila. Takže já na porodním sále nic nevyužila, jen pak papíry kvůli Matrice. :-) Ale každopádně doktorka byla moc milá a maximálně mě podpořila. Byly u mého porodu i 2 PA. Jedna byla v pohodě, druhá byla rýpavá, ale mě byla ukradená. Pro mě byla mladá a blbá a chtěla bych vidět u porodu ji. :-) Měla jen blbou poznámku, že musím vědět, že porod bolí, když nerodím poprvé, ale trochu se sekla, byla jsem prvorodička a doktorka ji mile setřela. :-)

Na oddělení šestinedělí to bylo absolutně v pohodě. Když se měnily směny, vždycky se přišly sestry představit a neustále se ptaly, jak se cítím a zda mě něco nezajímá, co by mi mohly zodpovědět nebo jsem mohla kdykoliv přijít za nimi. Když mě přijaly na oddělení, tak mi vysvětlily kojení v leže, péči o miminko, když jsem chtěla vidět před propuštěním koupání miminka, tak sestra byla moc ochotná a ukázala mi koupání a vysvětlila, jak pečovat o genitálie. Gynekologická sestra mi také vysvětlila vše ohledně mého těla pár hodin po porodu a první hodiny mě hlídali, aby měla jistotu, že opravdu můžu jít i na záchod sama.

2.den přišla fyzioterapeutka, která mi vysvětlila co dělat, aby se rychleji zavinula děloha a jak posilovat břišní svaly, kdy začít atd. Takže za mě fakt super. A až budeme plánovat druhé dítko, tak opět klidně v Krči.

Takže budoucí maminky, pokud čekáte čtyř hvězdičkový hotel a poslíčky kolem sebe, tak to tam samozřejmě nenajdete, ale co se týče péče, tak si nemůžu stěžovat.
0 poděkování
eneziv
2. pro 2014

Co dodat

Já jsem rodila v Krči 11/2012. Co se týče oddělení šestinedělí, byla jsem spokojena. Bohužel jsem měla smůlu, že když mi praskla voda a balila jsem se na porodní sál, tak mě jedna PA napíchla a bohužel se měnily. Druhá PA, už jen na pohled bylo vidět, jak je hrozně šťastná, že musí něco dělat, nepříjemná no děs. Díky PA opravdu nemám moc hezké vzpomínky na porod. I když jsem nechtěla, aby mi tlačili břicho dolů, PA to neřešila, po břichu mi skákala, aby už měla klid. PA se mnou jako prvorodičkou jednala, jako když jsem totálně neschopná a že nespolupracuji. To už bylo dost i na přítele, který jí k tomu řekl své.

Co se týče novorozeneckého oddělení, jedním slovem HOROR, sestry tam snad byly za trest. Arogantní chování. Rozdílně se chovaly k prvo a druho rodičkám. Na prvorodičky se řvalo a druhorodičkám v klidu vše krásně vysvětlily. Laktační liga - no výsměch. Nekojila jsem a ještě jsem si do od sester pěkně vybrala, jak jsem neschopná a že moje dítě bude akorát nemocné. Malá měla v plence po porodu v moči krev, čistily se jí ledviny, což jsem bohužel nevěděla. Když jsem se šla sestry zeptat, co to znamená, tak jsem pomalu dostala vynadáno, co jí tím vůbec obtěžuji, když jsem se pak zeptala další sestry, jak to bude dlouho trvat, bylo mi řečeno, že už jsem se laskavě ptala.
0 poděkování
jajinka27
3. lis 2014

Porodnice Krč

V této porodnici jsem rodila 2x. Oba dva porody vyvolávané. První týden, druhý jen 3 dny a oba skončily císařem.

Na personál jsem měla štěstí, jak na oddělení šestinedělí, tak i na dětské. Na klasickém i na nadstandartu perfektní přístup. Hlavně sestřičky :) Prostředí je standartní, žádný luxus, ale taky žádná špína, všude čisto :)

Na klasickém šestinedělí jsou návštěvy na chodbě, je to docela výhoda, protože se nestane, že naleze na pokoj celá rodina, když třeba druhá maminka kojí apod :) Na nadstandartu jsou návštěvy na pokojích celý den :)
0 poděkování
mirunka4
8. čer 2014

Spokojenost

Rodila jsem tam před 3 měsíci a spokojenost :) Případné druhé jdu rodit taky tam :-)
2 poděkování
pavlinka21
27. únor 2014

Strašné

Rodila jsem v únoru 2013 a už nikdy. Byla jsem na nadstandardu a hrůza. Sestry nepříjemné, arogantní, neochotné. Kojící sestry taky! Místo toho, aby mě podpořily, že mi nejde kojit a nemám mléko po císaři, říkaly, že za to můžu já atd.

Takže za mě ne. Je mi líto.
0 poděkování
ceitryn
6. lis 2013

Porodnice Krč

V Krči jsem rodila v prosinci 2012. V poradně jim to jde rychle, nikdy jsem nečeka moc dlouho (ale chodila jsem tam na 7.hod.). Mě se moc nelíbí ten jejich systém dvou kabinek, ve které čekáte svlečená od půl těla s přilepeným uchem na dveřích až Vás doktor zavolá. (Mě to bylo nepříjemné).

Předporodní kurz můžete klidně vynechat, víceméně se na něm dozvíte to, co si můžete přečíst kdekoliv na inernetu. Jediné plus kurzu je prohlídka sálů a oddělení s individálním režimem. Na klasické oddělení šstinedělí Vás nepustí (ani návštevy).

S porodem jsem byla spokojená. Milá a vstřícná PA, vše mi vysvětlila. Jediná nevýhoda pro ty z nás, které máme doprovod je, že mají jen jednu místnost se třemi sprchami a jedním záchodem. Což je blbé v případě více rodících maminek, nemůžete tam mít partnera. My jsme měli štěstí, v danou dobu jsem byla jediná rodička.

Oddělení šestinedělí je celkem zastaralé. Na celé oddělení jsou tři záchody a tři sprchy. Na jídlo se chodí do společné jídelny na chodbě. Na oddělení nesmí návštěvy, za návštěvou se chodí na venkovní chodbu k výtahu, což bylo docela blbé celkem tam táhne a když se Vás tam potká víc není kam si sednout.
Kvůli návštěvám jsem měla zažádáno o nadstandart. Chtěla jsem aby za mnou mohl manžel na pokoj. Druhý den po porodu se jeden nadstandartní pokoj uvolnil, tak jsem se stěhovala. Ale za ty peníze to byla hrůza.

Jediná výhoda nadstandardu jsou návštevy od 7-21. Jinak levnější varianta za ty peníze nestojí, sprcha a toaleta je společná pro dva pokoje. Na pokoji je nadstandartní, kromě návštěv, rychlovarná konvice a TV. Přespání jiné osoby na pokoji stojí 200Kč za noc. Na nadstandartní péči moc nespoléhejte. Další nevýhoda je, když se Vám na nadstandart podaří dostat, tak Vás z něj jen tak nepustí.

Všem maminkám, které se sem chystají doporučuji obrnit se trpělivostí. Vzhledem k tomu, že v budově sídlí laktační liga, tak jsou dětské doktorky na kojení ujeté. Pokud nekojíte dle jejích představ, se zlou se potážete. Byla jsem několikrát seřvána, že neumím odstříkat mléko a že mám malé bradavky a že dítě vůbec nesaje.

Takže trpělivost, trpělivost a samozřejmě se hodně ptejte. Opravdu tam bohužel platí, že Vám nikdo nic sám od sebe neřekne, když se nezeptáte.
0 poděkování