Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Porodnice Praha 4 - Krč, Thomayerova nemocnice

10 zkušeností

Porodnice poskytuje komplexní péči ženám jak v rámci přirozených porodů, tak i rizikových těhotenství a operačních porodů. Nese titul Baby friendly hospital a velmi úzce spolupracuje s Národním laktačním centrem. K porodu v Thomayerově nemocnici je nutné se registrovat.

Porodnice Praha 4 - Krč, Thomayerova nemocnice

Před porodem

Prohlídka porodnice
Předporodní kurzy
Vlastní porodní plán
Baby friendly nemocnice
Oddělení rizikového a patologického těhotenství
Konzultace a informace pro rodičky a tatínky

Vybavení a možnosti porodnice

Standardní porodní sály/boxy
Nadstandardní porodní sály/boxy
Standardní pokoje pro šestinedělí
Nadstandardní pokoje pro šestinedělí
Doprovod k porodu
Možnost ubytování doprovázející osoby
Zamluvení konkrétního porodníka/operatéra/asistenta

První, druhá a třetí doba porodní

Volba polohy při porodu
Volný pohyb po oddělení při porodu
Epidurální anestezie
Jiné prostředky proti bolesti
Císařský řez
Dotepání pupečníku

Novorozenec

Perinatologické centrum
Bonding při porodu
Rooming-in systém
Laktační poradna při šestinedělí
Dokrmování umělým mlékem v případě potřeby

Prohlídka porodnice

Prohlídka porodnice se koná jednou za čtrnáct dní. Vždy ve čtvrtek ve 13. hodin. Prohlídka je zpoplatněná a je nutné se objednat na telefonním čísle +420 261 082 390 každý všední den od 7:30 do 14. hodin. Platba je možné pouze v hotovosti.

Konzultace a informace pro rodičky a tatínky

Telefonní číslo na recepci porodnice je +420 261 082 390. Na tomto telefonním čísle vás následně přepojí, kam budete potřebovat.

Předporodní kurzy

V rámci předporodních kurzů6 se vám a vašemu doprovodu budou věnovat přímo porodní asistentky. Předporodní kurz se skládá z cyklu pěti dvouhodinových přednášek. Kurz je zpoplatněný a je nutné se objednat na telefonním čísle +420 261 082 390 každý všední den od 7:30 do 14 hodin.

Tématy přednášek jsou:
# Příprava do porodnice5, porod, prohlídka porodního sálu, ukázka úlevových poloh.
# Kojení.
# Šestinedělí10, cvičení v šestinedělí3.
# Manipulace s dítětem a péče o něj.
# První pomoc u dětí a nejčastější dětská onemocnění.

Nemocnice nabízí také cvičení pro těhotné9, které se zdravým těhotným ženám velmi doporučuje. Cvičí se vždy ve velmi malých skupinkách čtyř žen. Na cvičení se objednávejte na telefonním čísle +420 261 082 390 každý všední den od 7:30 do 14. hodin.

Porodní sály

Porodní sál je členěn na 4 samostatné porodní boxy, aby bylo zajištěno co největší soukromí rodičce. Na porodním sále se nachází také operační sál pro výkony císařských řezů. Toalety a sprchy jsou pro všechny porodní boxy společné.

Porodní sály

Standardní pokoje

Oddělení šestinedělí v přízemí disponuje pokoji s vlastním sociálním zařízením v každém pokoji, případně společném pro dva pokoje. Jsou také vybavené televizí. Oddělení ve druhém patře nabízí jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje se sociálním zařízením na každém pokoji. Všechny pokoje umožňují rooming-in3. Návštěvy jsou povoleny vždy od 14. do 19. hodin přímo na pokojích.

Standardní pokoje

Doprovod k porodu

Doprovodit k porodu vás může v Thomayerově nemocnici jedna osoba. V případě, že chcete mít u porodu dulu1, musí doložit, že je členkou Asociace dul. Doprovod soukromé porodní asistentky je možný. Je nutné počítat s tím, že nesmí zasahovat do rozhodnutí lékaře nebo porodních asistentek, je psychická podpora rodičky.

Epidurální anestezie

Využití epidurální anestezie 22 se řídí rozhodnutím porodníka nebo rodičky. Za tuto službu se nic neplatí.

Bonding po porodu

Bonding33 po porodu je možný v okamžiku, kdy ho dovoluje zdravotní situace maminky a miminka. Pokud maminka není bondingu schopna (například po provedení císařského řezu), může jej provádět doprovázející osoba. Samozřejmě za předpokladu, že ho umožňuje stav miminka.

Porodnice Praha 4 - Krč, Thomayerova nemocnice

Co si přinést do porodnice

Doklady:

 • těhotenskou průkazku3,
 • občanský průkaz a kartičku pojištěnce,
 • vyplněný dotazník o jméně dítěte,
 • vdané maminky oddací list,
 • neprovdané maminky svůj rodný list a rodný list otce dítěte, potvrzení o otcovství z matriky,
 • rozvedené maminky rozsudek o rozvodu, potvrzení o otcovství z matriky,
 • psací potřeby s sebou.

Hygienické potřeby:

 • toaletní potřeby,
 • dva ručníky,
 • ústní vodu,
 • tělové mléko, krém, na rty ochrannou tyčinku,
 • žínku, toaletní papír,
 • jednorázové podložky 60x60 cm,
 • jednorázové kalhotky (síťované).

Oblečení:

 • župan
 • 2 vlastní košile (kojící)
 • kompresivní punčocháče (podle případného doporučení lékaře),
 • ponožky,
 • omyvatelné přezůvky,
 • 2 kojící podprsenky16

Může se hodit:

 • CD s vlastní hudbou k porodu,
 • malá PET lahev s neperlivou vodou,
 • čaj pro kojící maminky.

Pro miminko:

 • plenky cca 30 ks,
 • rukavičky, ponožky, čepička,
 • dětské vlhčené ubrousky.

Poplatky spojené s porodem

SlužbaPoplatek (CZK)
Předporodní kurzy350 Kč / 1 přednáška
Cvičení pro těhotné120 Kč/1 hodina
Prohlídka porodního sálu 180 Kč/osoba
Výběr lékaře/porodníka
Výběr operatéra
Nadstandardní porodní box
Epidurální anestezie
Nadstandardní pokoj na oddělení šestinedělí (dvoupokojový)
Nadstandardní pokoj na oddělení šestinedělí (jednopokojový)
Poplatek za doprovod k porodu

Adresa porodnice

Vídeňská 800
140 59 Praha 4 – Krč

Kontakty

Primář: MUDr. Petr Kolek, +420 261 083 255,

Vedoucí sestra: Bc. Lenka Cejpková,

Ostatní kontakty

Kde co najít v porodnici

Gynekologicko-porodnické odděleníumístěno v pavilonu U
Příjem3. - patro
Ambulancepřízemí
Porodní sály3. patro
Operační sály3. patro
Oddělení šestinedělípřízemí/2. patro

Použité zdroje

 1. http://www.ftn.cz/gynekologicko-porodnicke-oddeleni-43/
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Kam dál?

Zkušenosti s porodnicí Praha 4 - Krč, Thomayerova nemocnice

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s porodnicí Praha 4 - Krč, Thomayerova nemocnice?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
jk93
29. bře 2020

Nejlepší porodnice! 🙂

Po 14 dnech doma píšu recenzi na tuto úžasnou porodnici 🙂. Jako prvorodička jsem absolutně nevěděla, co bude, už od příjmu všichni hrozně milí a starostliví. Rodila jsem celkem 22 hodin, půlku toho jsem strávila na pokoji šestinedělí, často za mnou sestřičky chodily, jestli nechci něco na bolest nebo jestli něco nepotřebuji. Dalši problém byl u mě s epiduralem, jelikož mám problémy s páteří díky práci, anestezioložky opět úžasné a trpělivé, nevzdaly to a napotřetí se podařilo napíchnout. Díky tomu jsem si mohla aspoň pár hodin před tlačením odpočinout. A druhá fáze taky skvělá, i když dost bolestivá, PA v tlačení dost podporovaly, vše vysvětlovaly a popisovaly, malá byla venku podle mě tím pádem rychleji. 2hodinový bonding i s přisátím samozřejmě proběhl a malou mi hned přivezli na pokoj, takže jsme bez sebe nebyly ani chvilku.
Následný pobyt na šestinedělí také skvělý, pokoj moderní s vlastní koupelnou, byla za mnou za tu dobu laktační poradkyně, která mi vysvětlila vše ohledně kojení, rehabilitační, která mi popsala cviky, co bych měla po porodu zkoušet, dětské sestřičky chodily pravidelně a se vším na požádání pomáhaly, poradily mi spoustu triků, jak mimčo utišit, pomohly samozřejmě s prvním koupáním. I o mě se ukázkově sestřičky a doktorky staraly, pravidelně kontrolovaly stehy, díky tomu, že jsem hypertenzní, tak měřily třikrát denně tlak, vše s dobrou náladou, nenarazila jsem za celé 4 dny na někoho nepříjemného. Takže na to, že Thomayerka obecně nemá moc dobrou pověst, o porodnici to rozhodně neplatí a pokud budu rodit znovu, tak určitě tam :-).
 • Skvělý personál.
 • Krásné prostředí.
 • Na nemocnici božský čaj :-D.
 • Žádné 🙂.
0 poděkování
daasqua
18. říj 2019

Dobrá zkušenost :-)

Za mě Krč v pohodě, on taky můj porod byl bezproblémový a celkem rychlý. Když jsem rodila (od 2 h v noci), byl zrovna nával, takže jsem šla (i s manželem) hekat na jeden předpokoj u porodních sálů (s 2 lůžky). Po několika hodinách přivezli jednu maminku, která nerodila, ale krvácela, takže manžel musel ven. Nabízely mu jet domů, ale radši tam počkal (ještě, že to). Udělaly mi během noci 2 monitory, nabídly injekci proti bolesti (nefungovala), mohla jsem do sprch. Nad ránem už tolik nestíhaly, protože slíbily kontrolu v 7 ráno a nepřišly, tak jsem si zazvonila (že už dceru cítím hodně dole), ale říkaly, že jim tam rodí hodně maminek, ať ještě vydržím. Asi si říkaly - prvorodička, ta tu bude do večera. V 8 ráno mi praskla voda, tak už jsem se teda dozvonila a šly mě zkontrolovat. Už jsem byla celá otevřená, takže šup šup, kde je manžel, a utíkejte na sál, ani se neohlížejte :-D
Sály jsou celkem prostorné, manžel měl dost místa zhruba u boku, žádná plachta mezi lůžky v obřím sále, kde vedle sebe rodí celý regiment, krásné soukromí, včetně sprchy a třeba míče (to už jsem nevyužila). Tam mi nabídly, že bude nejlepší na začátku být na boku, aby se holka hezky přetočila (byla zády k mým zádům). Zkusmo jsem si párkrát zatlačila, ony zkontrolovaly a povzbuzovaly. Ještě musely na pár minut odběhnout odrodit někoho dalšího, ale potom už u mě byly všechny (tipuji 1 doktorka a 2 PA, moc jsem nevnímala jména, snažila jsem se psychicky naladit). Nevím, jak moc naléhají na porod v křesle, ale mně to tolik nevadilo. Řekla jsem si, ať mi ho úplně zvednou, nohy jsem si držela sama, takže poloha mi celkem vyhovovala. Ona dcera byla obecně dost rychle venku, takže v kleku by to bylo asi megarychlý. Všichni mě stále povzbuzovaly, že to dělám skvěle, snažily se být empatické, chválily, takže v tom byly super (i když já osobně to zrovna nepotřebuji, porod nebyl vyčerpávající a náladu jsem měla celkem dobrou). Zkouší i masírovat hráz, ale já teda nástřih nakonec měla (a bůh ví, co ještě, dcera to vzala hopem, žádná zdržovačka s přetáčením ramen).
Po porodu mi ji daly okamžitě na hruď, přikryly a chvíli nechaly být. Placentu důkladně zkontrolovaly a nechaly dotepat pupečník. Nic jsem nemusela říkat (neměla jsem ani porodní plán). Po zhruba 10 minutách dceru zvážily, změřily, nechaly zabalenou pochovat tatínkovi, mně došily a potom mi ji daly k prsu, kde se přicucla (možná už jsem ji měla u prsu i před šitím, už nevím, každopádně v tomhle jsou vstřícní). Pak jsme měli zhruba dvě hodinky soukromí, kdy dcera zkoušela sosat, měli jsme všichni klid, jen občas na nás někdo koukl.
Jelikož nebyly návštěvní hodiny, musel pak manžel na chvíli domů, dceru odvezly vykoupat, mě odvezly do pokoje v 2 patře, (pokud si dobře pamatuju). Pokoje jsou 1-2 lůžkové s vlastními koupelnami a záchodem, takže žádná hrůza, kdy běžíte přes celou nemocnici do sprch/záchodů pro celou chodbu. Všude čisto, každý den uklízely. My měly i balkony (nevím, co má přízemí, možná taky). Jídla bylo dostatek, sice asi hodně věcí, co obvykle nejíme (často bílé pečivo, Rama...), ale najedla jsem se dost, i když bych brala 2 teplá jídla ze den každý den, ne jen občas. Uklízečky i kuchařky příjemné, jídlo rovnou na pokoj, akorát se musí stihnout sníst, jinak odnesou. Každý den kontrola od gyn.sester/doktorek.
Dětské sestry také celkem příjemné, jedině každá má na stejnou věc jiný názor, takže se může stát, že se zeptáte, jedna řekne to a další pak řekne pravý opak. Dost kontrolují, zda kojíte po max. 3 hodinách a zda dítě přibírá (i samy kontrolují). Kojení mi ukázaly (2 polohy), ale dcera u toho stejně spala a maximálně si dumlala, takže nevypila ani kapku. Zkoušely ji všelijak budit a cpát ji tam pořádně pusu, ale nikomu se nepodařilo, aby se napila (zkoušely to celkem 3 různé). Tak mi půjčily odsávačku, kde jsem odsávala už od začátku celkem dost mlíka, tak byla krmená stříkačkou a byly jsme všichni spokojení (odstříkávala jsem pak do 14měs., našla jsem dost výhod). Takže mně osobně kojení dost ukazovaly a věnovaly se tomu (marně :-D ). V noci bohužel taky kontrolují, zda dítě jedlo po 3 hodinách, a budí :-/ No, i kvůli dvoulůžkovému pokoji a řevu ostatních "prdíkových" dětí jsem za 4 dny naspala celkem 2 hodiny dohromady (dcera spala téměř furt). Jinak ukážou i koupání, oblékaní, omývání, tygříka a tak.
Odpoledne jsou návštěvy, jednolůžkové pokoje to mají úplně super, dvoulůžkové závisí na domluvě mezi maminkami, občas jdou jedni ven. Na chodbě lednička a dva kanystry s čajem, bohužel žádná rychlovarná konvice (musí se říci). Menší posezení se stolečkami a židlemi. Když jsem něco potřebovala, vždy tam byl někdo, kdo poradil.
Na konci pak člověk dostane dotazník a tam případně může napsat své poznatky. Já byla spokojená a případné další děti zkusím rodit také tam :-)
 • pokoje po 1-2 lidech, hezky vybavené
 • vlastní koupelna a záchod
 • automatické přiložení po porodu a dotepání pupečníku
 • nikam miminko neodnáší (jedině tak na 15 minut během převozu na pokoj)
 • příjemné porodní boxy (stavebně oddělené), se sprchami a dalším
 • příjemní lidé, snaží se, neměla jsem problém
 • ukáží kojení, mytí
 • doprovod u porodu a většinou i před ním
 • mufloni a kozy u porodnice :-)
 • šílené návaly u kontrol před porodem (jednou to trvalo od 7:30 do 14:00)
 • hodně kontrolování kojení po 3 hodinách (ale to nemusí být nevýhoda)
 • nejsou nadstandardy, pokud by někdo chtěl třeba s partnerem apod.
1 poděkování
cheerion
7. čer 2018

Péče při porodu skvělá, odd.šestinedělí peklo

Za pár dní to budou 3 měsíce, co jsem rodila v Krči.

Určitě doporučuji chodit na předporodní kurz a využít možnosti seznámit se s prostředím a poznat porodní asistentky. Mně hodně pomohlo, že jsem věděla, kam jdu a měla jsem štěstí na moc milou PA, ke které jsem chodila na těhotenské cvičení. Chodila jsem na delší předporodní kurz i jinam a též to pro mě bylo velmi přínosné (naučit se prodýchávat, jak tlačit, o péči o miminko a v šestinedělí atp).

Prenatální poradna jakž takž, péče u mého gynekologa byla lepší, ale tady na to není moc čas.

Po příjezdu do porodnice a před a během porodu ještě vše dobré, staraly se sestry a chodila doktorka, tady si nemůžu stěžovat. Porodní sály a příprava - takové okachličkovamné místnosti, ale to je naprosto nepodstatné, navíc během porodu to bylo to poslední, co by mě zajímalo. :-) Porodní asistentky, které jsem poznala, byly sympatické, a navíc jsem "vyfasovala" mou oblíbenou. Doktor, který byl u konce porodu a zašíval mne, byl také milý. Na sále jsme s přítelem a miminkem byli dost dlouho, abychom si to užili. Tady bohužel to pěkné skončilo, a to jsem si myslela, že mám za sebou to nejhorší.

Pobyt na šestinedělí - rodila jsem v noci a po porodu jsem se ani nestihla vyspat a poté, co mne sestra šla poprvé doprovodit na wc, jsem šla za miminkem (myslím, že jsem ho měla jít nakojit) a bylo mi nabídnuto, jesli už si ho chci vzít k sobě. Když mi sestra řekla, že tam brečí, tak jsem ho tam "nemohla" nechat. Myslela jsem si, že mi sestra ukáže, jak mám kojit, ale místo toho mi dala podepsat papír, že si miminko beru, pak mi řekla ještě nějaké informace, které jsem sotva čerstvě po porodu vnímala. Na pokoji mi dala miminko k prsu a nazdar. Jo a brožuru jak kojit, to mi bylo s prominutím k h*vnu. Čučela jsem do ní pořád, ale žádná brožura vás kojit nenaučí. Věřím, že někomu to může jít hned a samo, ale pro mě nastalo následující dny peklo. Miminko jsem měla u prsou téměř nonstop, bradavky "pokousané" a malej navíc vůbec nespal. V postýlce asi jen jednou, jinak pouze v mém náručí, takže jsem celý pobyt nespala. Gynekologické sestry byly v pořádku, staraly se a tak. Ale ty dětské, to bylo za trest, obzvlášť jedna starší. Zajímalo je jen miminko, jestli se kojí každé tři hodiny a počet počůraných a pokakaných plen. Ještě jsem dostala vynadáno, že u novorozence nepoznám, jestli je plenka počůraná nebo ne a jaktože nemám ty plenky s pruhem, co se zbarví, když se miminko vyčůrá. V životě jsem o tom neslyšela a kamarádka, která má šestileté dítě, na mě nechápavě koukala, že to taky nezná. :-) No, teď už vím, o co jde, a raději si je kupte do porodnice také. Celkově přístup dětských sester byl jako ke kusu hadru. Jsem celkem poslušný pacient, ale přeci jen po porodu je to náročné a trochu empatického zacházení by neuškodilo.

Malý hodně brečel a už jsem byla zoufalá, nespala jsem několik dní a do toho bolelo to kojení. Když jsem šla za sestrou s pláčem, tak mi doporučila psychologa!!! Přitom by stačilo jen poradit s kojením a nějaký fígl na miminko. Ale hlavně s tím kojením. Stále jsem na mobilu hledala rady ohledně kojení, což aspoň trochu pomohlo, ale nebylo to ono.

Naštěstí jsem s sebou měla alespoň skvělý krém, který mi doporučila kamarádka, a to mě zachránilo. Do konce pobytu už jsem to nějak vydržela a domů si pozvala laktační poradkyni. Sestra u pediatra mi také leccos ukázala a pak jsem se konečně dopracovala k tomu, jak správně kojit. Nevzdala jsem to, protože jsem to považovala za to nejlepší pro mé dítě. Porodnice se pyšní kdejakými certifikáty a podporou kojení, ale z mé zkušenosti je to fraška a veškerá podpora se odehrála jen na papíře a v brožurách. Zájem o maminku vůbec žádný a strašně mě mrzí, že ten krásný zážitek, kdy je miminko na světě a jste tam spolu i s partnerem (nebo s někým jiným, nebo sama), mi zkazily dny strávené na šestinedělí.

Kamarádky, které rodily v Praze Podolí a v Přerově, navštěvovaly v porodnici laktační poradkyně, proč to tak nefunguje i zde, nechápu. Když sestra viděla, v jakém stavu mám prsa, proč mi neporadila se správnou technikou kojení? Dnes již vím, co a jak a ušetřili bychom si trápení, já i miminko. Jediné, co zde sestry nabízely jako pomoc, byly odsávačky, se kterými neustále běhaly po chodbách.

Mé subjektivni shrnutí - péče kolem porodu super, následný pobyt na šestinedělí špatný a opakovat už ho nechci. Jídlo ( a úklid, abych neopomenula i tento personál) hodnotím velmi pozitivně.
0 poděkování
danask88
19. črc 2017

Trauma na celý život

V Krči jsme byla v roce 1997 jako sestra žákyně na 14ti denní praxi právě na porodnici. V té době jsem tam odrodila jeden porod i skoro sama se spolužačkou a porodní asistentkou (bez lékaře), a to velmi přirozeným způsobem. Na rodičku jsme nespěchaly, masírovaly ji a neměla téměř žádné bolesti. Takže když jsem pak byla sama těhotná, ničeho jsme se nebála a šla do Krče do známého prostředí s naprostou důvěrou.

Byl to rok 2005. Jenže se mnou od začátku jednali jako s naprosto nesvéprávnou, nikdo se mi nepředstavil, nikdo se mnou nemluvil, všichni jen řvali.

Co vše bylo špatně:
Mého muže vyhodili s tím, že ten den určitě neporodím a že tam nemá co dělat. Chatěl, aby ho pak k porodu zavolali, ale to už neudělali (ač to slíbili). Bylo 10 večer.

Ve 12 jsem šla na sál, kde jsem byla do 4 do rána. Doktor byl naštvaný, že musí kvůli mě být vzhůru a dal mi to patřičně sežrat - seřval mě, že špatně dýchám, že špatně tlačím, že mi to trvá a myslím, že i kvůli tomu stresu šel porod dost pomalu.

Dítě mi nechtěli dát (dokud se nevysprchuju, nenajím, neodpočinu) letěla jsme do sprchy, narvala si rohlík do pusy a otravovala celé dopoledně až mi ho konečně přivezli (na tohle jsme měla smůlu, protože tohle ani tam není obvyklé, ale v době, kdy jsme rodila já, tak měli přeplněné pokoje na poporodním a šoupli mě na gynekologický pokoj kam miminka nedávají). Takže jsem byla prvního půl dne bez něj dost ve stresu a vyděšená, že se mi nespustí laktace atd., musela jsme čekat až se uvolní postel.

Malý nesál, celý první den se pak nenapil, naštěstí druhý den se mi to podařilo, načež přišla sestra, že je vizita a že musím okamžitě přestat kojit, lehnout si a roztáhnout nohy. Tak jsem ji poprosila, aby chvíli počkala, načež dala malému něco jako facku, aby se pustil a řekla:"Vidíte, už nekojíte tak se laskavě připravte na vizitu". To byla poslední kapka!!

Dnes jsem podruhé těhotná a strašně se bojím rodit v porodnici a zvažuji porod doma. Přijde mi to pro mě i pro dítě mnohem bezpečnější.

PS: Sestra tam rodila v roce 2012 jen s asistentkou a byla velmi spokojená.
0 poděkování
helcisek
4. únor 2015

Spokojenost

Rodila jsem v Krči v červnu 2014 a za mě tedy spokojenost.

Nejsem náročná na vybavení, takže to, že je to starší klasické nemocniční vybavení mě nevadilo. Šlo mi o péči, rady atd. Byla jsem na nadstandardu, měla jsem štěstí, že byl volný ten, kde je wc jen pro jeden pokoj, což mi naprosto vyhovovalo. Pokud si někdo myslí, že nadstandard znamená nadstandardní péči, tak to tak není, ale dle mého to tak je ve spoustě porodnicích ve větších městech. Nadstandard se chápe tak, že máte pokoj, na kterém jste sama a můžete mít návštěvy celý den, aniž byste rušily jinou maminku. Všem doporučuji si ho vzít. Už jen kvůli tomu, abyste se dobře vyspaly a měly svůj klid.

Předporodní péči nemůžu hodnotit, neboť jsem přijela na ambulanci a po kontrolním monitoru a prohlídce doktorkou jsem do půl hodiny porodila. Takže já na porodním sále nic nevyužila, jen pak papíry kvůli Matrice. :-) Ale každopádně doktorka byla moc milá a maximálně mě podpořila. Byly u mého porodu i 2 PA. Jedna byla v pohodě, druhá byla rýpavá, ale mě byla ukradená. Pro mě byla mladá a blbá a chtěla bych vidět u porodu ji. :-) Měla jen blbou poznámku, že musím vědět, že porod bolí, když nerodím poprvé, ale trochu se sekla, byla jsem prvorodička a doktorka ji mile setřela. :-)

Na oddělení šestinedělí to bylo absolutně v pohodě. Když se měnily směny, vždycky se přišly sestry představit a neustále se ptaly, jak se cítím a zda mě něco nezajímá, co by mi mohly zodpovědět nebo jsem mohla kdykoliv přijít za nimi. Když mě přijaly na oddělení, tak mi vysvětlily kojení v leže, péči o miminko, když jsem chtěla vidět před propuštěním koupání miminka, tak sestra byla moc ochotná a ukázala mi koupání a vysvětlila, jak pečovat o genitálie. Gynekologická sestra mi také vysvětlila vše ohledně mého těla pár hodin po porodu a první hodiny mě hlídali, aby měla jistotu, že opravdu můžu jít i na záchod sama.

2.den přišla fyzioterapeutka, která mi vysvětlila co dělat, aby se rychleji zavinula děloha a jak posilovat břišní svaly, kdy začít atd. Takže za mě fakt super. A až budeme plánovat druhé dítko, tak opět klidně v Krči.

Takže budoucí maminky, pokud čekáte čtyř hvězdičkový hotel a poslíčky kolem sebe, tak to tam samozřejmě nenajdete, ale co se týče péče, tak si nemůžu stěžovat.
0 poděkování
eneziv
2. pro 2014

Co dodat

Já jsem rodila v Krči 11/2012. Co se týče oddělení šestinedělí, byla jsem spokojena. Bohužel jsem měla smůlu, že když mi praskla voda a balila jsem se na porodní sál, tak mě jedna PA napíchla a bohužel se měnily. Druhá PA, už jen na pohled bylo vidět, jak je hrozně šťastná, že musí něco dělat, nepříjemná no děs. Díky PA opravdu nemám moc hezké vzpomínky na porod. I když jsem nechtěla, aby mi tlačili břicho dolů, PA to neřešila, po břichu mi skákala, aby už měla klid. PA se mnou jako prvorodičkou jednala, jako když jsem totálně neschopná a že nespolupracuji. To už bylo dost i na přítele, který jí k tomu řekl své.

Co se týče novorozeneckého oddělení, jedním slovem HOROR, sestry tam snad byly za trest. Arogantní chování. Rozdílně se chovaly k prvo a druho rodičkám. Na prvorodičky se řvalo a druhorodičkám v klidu vše krásně vysvětlily. Laktační liga - no výsměch. Nekojila jsem a ještě jsem si do od sester pěkně vybrala, jak jsem neschopná a že moje dítě bude akorát nemocné. Malá měla v plence po porodu v moči krev, čistily se jí ledviny, což jsem bohužel nevěděla. Když jsem se šla sestry zeptat, co to znamená, tak jsem pomalu dostala vynadáno, co jí tím vůbec obtěžuji, když jsem se pak zeptala další sestry, jak to bude dlouho trvat, bylo mi řečeno, že už jsem se laskavě ptala.
0 poděkování
jajinka27
3. lis 2014

Porodnice Krč

V této porodnici jsem rodila 2x. Oba dva porody vyvolávané. První týden, druhý jen 3 dny a oba skončily císařem.

Na personál jsem měla štěstí, jak na oddělení šestinedělí, tak i na dětské. Na klasickém i na nadstandartu perfektní přístup. Hlavně sestřičky :) Prostředí je standartní, žádný luxus, ale taky žádná špína, všude čisto :)

Na klasickém šestinedělí jsou návštěvy na chodbě, je to docela výhoda, protože se nestane, že naleze na pokoj celá rodina, když třeba druhá maminka kojí apod :) Na nadstandartu jsou návštěvy na pokojích celý den :)
0 poděkování
mirunka4
8. čer 2014

Spokojenost

Rodila jsem tam před 3 měsíci a spokojenost :) Případné druhé jdu rodit taky tam :-)
2 poděkování
pavlinka21
27. únor 2014

Strašné

Rodila jsem v únoru 2013 a už nikdy. Byla jsem na nadstandardu a hrůza. Sestry nepříjemné, arogantní, neochotné. Kojící sestry taky! Místo toho, aby mě podpořily, že mi nejde kojit a nemám mléko po císaři, říkaly, že za to můžu já atd.

Takže za mě ne. Je mi líto.
0 poděkování
ceitryn
6. lis 2013

Porodnice Krč

V Krči jsem rodila v prosinci 2012. V poradně jim to jde rychle, nikdy jsem nečeka moc dlouho (ale chodila jsem tam na 7.hod.). Mě se moc nelíbí ten jejich systém dvou kabinek, ve které čekáte svlečená od půl těla s přilepeným uchem na dveřích až Vás doktor zavolá. (Mě to bylo nepříjemné).

Předporodní kurz můžete klidně vynechat, víceméně se na něm dozvíte to, co si můžete přečíst kdekoliv na inernetu. Jediné plus kurzu je prohlídka sálů a oddělení s individálním režimem. Na klasické oddělení šstinedělí Vás nepustí (ani návštevy).

S porodem jsem byla spokojená. Milá a vstřícná PA, vše mi vysvětlila. Jediná nevýhoda pro ty z nás, které máme doprovod je, že mají jen jednu místnost se třemi sprchami a jedním záchodem. Což je blbé v případě více rodících maminek, nemůžete tam mít partnera. My jsme měli štěstí, v danou dobu jsem byla jediná rodička.

Oddělení šestinedělí je celkem zastaralé. Na celé oddělení jsou tři záchody a tři sprchy. Na jídlo se chodí do společné jídelny na chodbě. Na oddělení nesmí návštěvy, za návštěvou se chodí na venkovní chodbu k výtahu, což bylo docela blbé celkem tam táhne a když se Vás tam potká víc není kam si sednout.
Kvůli návštěvám jsem měla zažádáno o nadstandart. Chtěla jsem aby za mnou mohl manžel na pokoj. Druhý den po porodu se jeden nadstandartní pokoj uvolnil, tak jsem se stěhovala. Ale za ty peníze to byla hrůza.

Jediná výhoda nadstandardu jsou návštevy od 7-21. Jinak levnější varianta za ty peníze nestojí, sprcha a toaleta je společná pro dva pokoje. Na pokoji je nadstandartní, kromě návštěv, rychlovarná konvice a TV. Přespání jiné osoby na pokoji stojí 200Kč za noc. Na nadstandartní péči moc nespoléhejte. Další nevýhoda je, když se Vám na nadstandart podaří dostat, tak Vás z něj jen tak nepustí.

Všem maminkám, které se sem chystají doporučuji obrnit se trpělivostí. Vzhledem k tomu, že v budově sídlí laktační liga, tak jsou dětské doktorky na kojení ujeté. Pokud nekojíte dle jejích představ, se zlou se potážete. Byla jsem několikrát seřvána, že neumím odstříkat mléko a že mám malé bradavky a že dítě vůbec nesaje.

Takže trpělivost, trpělivost a samozřejmě se hodně ptejte. Opravdu tam bohužel platí, že Vám nikdo nic sám od sebe neřekne, když se nezeptáte.
0 poděkování