Porodnice Příbram, Benešov nebo Hořovice?

tyrusto4ka
7. dub 2021

Dobrý den. Možná někdo nedávno porodil v Příbramě, Benešově nebo Hořovicích? Mám první porod. Slyšela jsem od kamarádky o těchto třech nemocnicích, ale chtěla bych čerstvé informace. Budu velmi vděčná na jakoukoliv informaci.
Děkuji

aniea
7. dub 2021

Já rodila 2x v Benešově a za mě dobrý, jako nemám žádnou stížnost, všichni byli hodní. Kdybyste chtěla se zeptat na něco konkrétního tak se klidně ptejte.

gracinka7
7. dub 2021

@tyrusto4ka v Benešově dost záleží na tom, kdo má směnu. Poprvé mě rodila doktorka, co na mě celou dobu pokřikovala, ať nevyvádím, že to přece nebolí. Pak ze sestry vylezlo, že ještě nemá děti 🤷
U druhého porodu jsem naopak měla empatickou sestru, co mě držela za ruku a povzbuzovala, protože manžel to nestihnul.
A šestinedělí tak nějak průměr. Jedná sestra úžasná, milá, empatická, druhá protivná, co ti uprostřed noci rozsvítí zářivku do obličeje a ječí na tebe, že jsi zapomněla napsat po posledním kojení váhu do tabulky 🤦 Ale to by asi mohlo být kdekoli. Jinak jsem i měla problém s tím, že syn měl i nějaké zdravotní problémy, brali si ho často na dětské na sesternu a pořádně nic mi nechtěli říct, i když jsem tam každou zvonila.

tyrusto4ka
autor
7. dub 2021

@aniea děkuji za odpověď.
A jaký je přístup lékařů? Snaží se sledovat přirozenemu procesu nebo urychlují samotný proces porodu? Ještě jsem se nerozhodla, zda si dulu vezmu, takže se obávám, abych nenutili zrychlovat a zbytečně nedavali hodně prášku. A co šestinedělí? Je lepší vzít si soukromý pokoj nebo neřešit to? Můj manžel by chtěl být se mnou po porodu až dokud nepustí domu. A dávají novorozence na tělo?

tyrusto4ka
autor
7. dub 2021

@gracinka7, děkuji. A brala soukromý pokoj nebo byly jste s někim?

gracinka7
7. dub 2021

@tyrusto4ka byla jsem s někým. Nadstandard byl plný.
Jinak první porod byl rychlý, šla jsem hned na sál, druhý se táhnul a urychlovali mi ho. Byla jsem tam sama, unavená a tak jsem na to kývla. Syn nedorotoval, zaseknul se a zlomila se mu klíční kost, na což dětská doktorka přišla až třetí den po jeho narození 🤦
Kdybych tuhle porodnici neměla nejblíž, šla bych jinam.

aniea
7. dub 2021

@tyrusto4ka první porod jsem měla vyvolávány kvůli malý, ale ani do jedneho nezasahovali. Jinak jsem prášek nedostala žádný ani u jednoho porodu ale zas je pravda že ten druhý jsem měla rychly, porodila jsem hodinu a půl po příjezdu do porodnice takže jsme jen sepsali formuláře, šla si lehnout na box a za chvíli jsem porodila, chytla jsem tam ještě mého gynekologa který měl akorát službu takže mě rodil on. Jinak hned co se malá narodila tak mi ji dali na tělo a až po nějaké době ji zvazili apod.. A obojí jsem byla na nadstandartu takže jsem byla sama a vyhovovalo mi to i když tam nesměli návštěvy. Jinak na sestřičky si stěžovat nemůžu,ja jsem byla takový nenáročný pacient 😀

tyrusto4ka
autor
7. dub 2021

@gracinka7 děkuji. Ještě mám trochu času na rozmyšlení kteří porodnice vybrat. Mnozí mně varují abych nerodila v Praze.

tyrusto4ka
autor
7. dub 2021

@aniea dej Bůh abych také jenom podepsala všechno a rychlo rodilá. Já mám své lékaře v Praze. Ale většinou známých říkají že lepší hlídat nějakou porodnice mimo Prahy.

zahradnicka
7. dub 2021

Já rodila třikrát v Příbrami,naposledy v únoru,pokaždé spokojená🙂

aniea
7. dub 2021

@tyrusto4ka já jsem si ji vybrala že je nejblíž a všichni kolem mě tam rodili a nestěžovali si.. Takže za mě jasná volba..

tyrusto4ka
autor
7. dub 2021

@zahradnicka, taky více připadá mi Příbram. Ale radši ještě poslouchám jiný abych správně vybrat. Jak to je poprvé tak se trochu bojím.

gracinka7
7. dub 2021

@tyrusto4ka jinak kamarádka z Prahy rodila v Hořovicích a nemůže si to vynachválit.

jednaholkaa
7. dub 2021

@tyrusto4ka Rodila jsem v Pribrami pred dvema lety a spokojenost (az na to jidlo). Nenutili me do niceho, akorat teda nenechali dotepat pupecnik.. Ja skemrala o cisar, ale nechali me v tom vymachat takze jsem nakonec porodila prirozene, byla jsem za to rada👍🏻

littlebee124
7. dub 2021

@tyrusto4ka Sama v nemocnici delam a porodnice je nejlepší oddeleni 🙏🏻 Chodí k nám rodit i celebrity a ženy z různých měst 🙏🏻

eeevelyn
7. dub 2021

Hořovice a naprostá spokojenost!

tyrusto4ka
autor
7. dub 2021

Holky, moc děkuji Vám za rady. Řada jsem že tady se zeptala.

cila9
8. dub 2021

Já jsem rodila v Příbrami v létě a vřele doporučuji. Kdybych rodila v Praze, určitě bych skončila na císaři. Lékařka i PA byly moc hodné, příjemné prostředí, teplo, přítmí a hezké sály. Každý zákrok mi vysvětlili co, jak a proč. Lékařům důvěřuji,takže jsem je nechala dělat jejich práci. Porod se komplikoval nedorotovaním dítěte a druhá doba porodní se protáhla skoro na dvě hodiny. Ale byli velmi trpěliví a nakonec mě odrodil pan primář Chudáček. Na šestinedělí jsem byla sama na pokoji aniž bych si koupila nadstandardní pokoj. Když není plno, dávají matky zvlášť. Sestry ženské, dětské i sanitární byly báječné. Hodné, usměvavé a ochotné. Při odchodu zdůraznily, že když bych potřebovala cokoliv, mám zavolat (i pro radu). Porod vedly pomalu,s respektem a vděčím jim za přirozený porod a krásné zdravé miminko.

keerka
8. dub 2021

Před dvěma lety jsem rodila v Příbrami a nemám co vytknout. Podruhé půjdu taky tam. I všechny kamarádky okolo tam byly spokojené. A je to tam moc hezký.

tyrusto4ka
autor
9. dub 2021

cila9 a keerka, děkuji za váš názor. Už více padá můj pohled na Příbram. Jen nevím jestli je potřeba brát z sebou dulu nebo zvládnu to sama. Nevím jak mám udělat ten porodní plán a jestli vůbec je potřeba v tom. A za kolik času se mám zaregistrovat v nich?
Manžel chce jít se mnou. Jestli oni pustí ho aspoň do té místnosti před porodem. Na sám sál bych ho nechtěla brát.

littlebee124
9. dub 2021

@tyrusto4ka Do pribrami se registrovat nemusis, jen od 35TT te budou zvát na kontroly 🙂

vendes
9. dub 2021

Rozhoduji se Příbram/Hořovice. A Hořovice pomalu zavrhuji, i když jsou blíž. Stačí si přečíst jejich informovaný souhlas s lékařský vedeným porodem... Dost se zhoršili, dřív možná byli alternativnější, ale dnes to neplatí. Už jenom to, že dítě dokrmí z láhve bez vašeho vědomí.

cila9
9. dub 2021

@tyrusto4ka na příjem možná jít může ale bude tam zbytečnější než na sále. Dulu vzít můžete, určitě bych se ale informovala předem, hlavně jak je to s doprovodem a testováním. Jinak registrace nutná není. Prostě zavoláte, že jste na cestě a oni vám jen potvrdí, že můžete přijet a nachystají se na váš příjezd. Já jsem za doprovod byla ráda, aspoň mi mohl držet kyslíkovou masku a dávat vodu. Držím Vám palce ať to zvládnete a ať jde zdraví. 🙂

cila9
9. dub 2021

@tyrusto4ka jo a porodní plán. Když ho máte, přečtou si ho a pokud by bylo nutné nějaký bod porušit kvůli zdraví Vás nebo dítěte, tak Vás informují, vy se rozhodnete a případně podepíšete negativní reverz, že jste to a ono odmítla. Já jsem plán neměla. Přišel mi zbytečný. O všem mě průběžně informovali. Přece jen to jsou zkušení, vyškolení odborníci a mluvit jim do toho bych si nedovolila stejně, jako bych neřekla servisákovi, jak mi má opravit auto. Takže mě přišel v praxi zbytečný. Na jejich webu mají popsané zásady vedení porodu u nich. Vlastně bych jen opisovala jejich web 😁

tyrusto4ka
autor
10. dub 2021

@cila9 moc děkuji za informaci. Já asi i ne budu ten plán připravovat, radše poslouchám jak mi zelné lékař. Na Příbram určitě není potřeba zaregistrovat se? V tomto případě i nemůžu vyřešit jestli budu v soukromém pokoje nebo s někim.

keerka
10. dub 2021

@tyrusto4ka Porodní plán mi přijde fajn, plně ho respektovali a když se něco dělo (jakože dělo), tak se mnou všechno horem dolem probrali. Nadstandart stejně nenaplánuješ předem, je to podle toho, jak mají volno. Registrace potřeba není, říkali každopádně, že před porodem by rodičku alespoň jednou rádi viděli.

tyrusto4ka
autor
10. dub 2021

@keerka díky. Já jsem pervorodička a vůbec nevím jak a z kým mám sestavit ten porodní plán. A ohledně registrace dopadá docela fajn. Po těch všech nastanovach od lékařky ohledně registrace bála jsem se propustit ten fixní termín po jakém mně odmítnout.

cila9
10. dub 2021

@tyrusto4ka určitě se neregistrujete jako v Praze. Ale jak už psala jiná paní, je dobré tam být aspoň jednou na prohlídce. Hodně Vám to usnadní vyplňování informací na příjmu, kdy už máte stahy. A na nadstandard se mě ptali až po porodu než mě vezli na šestinedělí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru