Porodnice Příbram. Máte zkušenost?

palenda
5. črc 2008

Holky, které máte zkušenosti s touto porodnici, prosím o nějaké informace. Budeme se zřejmě stěhovat na Příbramsko, tak to vypadá, že bych rodila tam. Díky za jakékoli rady a informace. Míša 😉

heliik
4. čer 2009

liona : Moc děkuju. Tak to jsem byla slepá🙂), koukala jsem tam a né jednou a nenašla.. ☹ Tak jo budu čekat.. Díky

liona
4. čer 2009

cvičení mám až večer, tak snad pak nezapomenu napsat 🙂, taky záleží, jestli mě manžel pustí k PC, poslední dobou furt do noci pracuje a tak se toho zmocním jen, když si jde udělat pití nebo si dává sprchu 🙂

heliik
4. čer 2009

Nevadí já si počkám.. 😉 Ale i tak děkuju 🙂

palenda
autor
21. čer 2009

Ahoj holky, tak jsem z nostalgie nakoukla a vidím, že jste tu další, které budu rodit v PB - já taky můžu porodnici doporučit. Vše už krásně popsala rezinka, myslím, že není co dodat. Mě rodil Dr.Inkov a jako PA jsem měla Martinu (ale ne Haasovou, ale takovou starší ... každopádně byla super!)
Znovu bych klidně rodila v PB, ale budeme se stěhovat do jiného okresu, takže další dítě, které plánujeme se narodí zřejmě na Kladně.

lion - cvíčo s Martinou je super, co? Já chodila taky a moc ráda na to vzpomínám. Tak ji pozdravuj, jestli si vzpomeneš - od Míši (rodila jsem v lednu, bude si mě určitě pamatovat 😉 )

Jinak tatínek u porodu platil cca těch 500 (možná 450, nevím přesně, šel to zaplatit až druhý den, protože na to v den mého porodu zapomněl). V ceně byl i ten obleček.

heliik - tipuju, že jsi už někde v porodnici i s malou Kristýnkou - tak pak napiš, jak jsi byla spokojená

heliik
21. čer 2009

Palenda : Bohužel ještě jsme pořád 2v1. 😒 . Ale to už asi dlouho trvat nebude. 🙂 Přenáším 10.den, a od dnešního rána mám kontrakce po 12ti minutách.. A asi mi odchází hlenová zátka, tak kyž se mi zmenší kontrakce na míň minut, tak jedu do porodky, jinak si myslím, že je to zbytené..
jinak až porodím, tak samozřejmě napíši, jak jsem byla spokojená, ale už teď co tam chodím jen na monitory a do poradny, tak musím říct, že tam je opravdu milý personál.. 😀 Jak doktoři, tak sestry...

heliik
26. čer 2009

Ahoj holky, tak už jsme doma z porodnice s Kristýnkou. 😀
Narodila se mi v neděli 21.6. ve 23:55. 3690g a 5Ocm. 😅

Musím říct, že Příbramská porodnice je vážně super. 😀 Za tatínka u porodu se platí 450Kč.
Rodil mě Dr. Rapse a fakt příjemnej doktůrek a teď je mi líto, že nevím jméno porodní sestřičky.. Každopádně jim za vše moc děkuju 🙂).
Jinak sestry na poporodnim a novorozeneckém oddělení jsou vážně super🙂). Poradí, pomůžou, vysvětlí, no prostě vše tak jak má být..

S Příbramskou nemocnící jsem byla vážně nadmíru spokojená, až mě to i samotnou překvapilo.. Slyšela jsem různé báje, ale fakt jim nevěřte.. 🙂

rezinkab
3. črc 2009

heliik - moc gratuluju, Kristýnka je nádherná, koukla jsem na foto z Příbramskýho deníku. To je super, že se ti tam líbilo. Nebyla ta porodní asistentka náhodou mladá, hubená tmavovláska? Myslím, že 21. měla službu moje kamarádka.

heliik
7. črc 2009

Rezinkab : Děkuju moc.. 😀 No vidíš, a já jsem ho nesehnala, takže jsem tu fotku ani neviděla.. ☹
Jojo byla mladá, hubená, a černovlasá, moc příjemná, a říkala, že není z Příbrami. Přítel řokal, že snad je z Nových Dvorů, ale to nevím jistě, mě to nějak ušlo...

rezinkab
8. črc 2009

heliik: Můžeš se mrknout na netu na stránkách deníku, je to pod odkazem životný styl.

heliik
9. črc 2009

rezinkab : Dík moc.. Už jsem se mrkla.. No pání, já tam vypadám.. Ale malý to tam sluší.. Chudinka, dělám jí ostudu.. 😀

luccii
9. črc 2009

heliik, moc gratuluju k holcicce!!! 🙂

holky, ted jsem sem jukla, to je sranda, ja sem naposled prispela ve 3:05 4.6. a uz v 7:45 tehoz dne jsem porodila Vojtiska 😉 jeste v ty 3 h jsem si nebyla jista, zda rodim a hledala tu info 😵

heliik
9. črc 2009

lucci: Děkuji za gratulaci.
A gratuluji k Vojtíškovi 😀 , i když asi opožděně... ☹

nevestinka2010
25. říj 2009

ahojte, zatim to nehrozi, ale taky asi jednou budem v PB a mozna tam i rodit, tak sem rada, ze tu nebyl zadny moc negativni nazor
luccii> rychly porod, parada, gratulace (i kdyz velmi opozdena)
a nenechaliti ho 2 hodiny na brisku? 😒 a jak dlouho jen?

miky
3. pro 2009

Ahoj holky, také se řadím k těm, kdo budou rodit v Příbrami. Jsme sice teprve na začátku, ale věřím to, že bude všechno v pořádku a my se dočkáme zdravého miminka. Včera jsem koukala na internetu na cvičení pro těhotné v Příbrami a narazila jsem na fyzioterapeutku Mirku Procházkovou, která cvičení pro těhule pořádá. Nemáte s ní některá zkušenosti?

urugu
8. bře 2010

Ahoj holky, v porodnici Příbram jsem rodila v polovině února a nemohu si to tam vynachválit. Měla jsem připravený porodní plán, se kterým, až na drobné vyjímky, nebyl problém. K porodu jsem přijela až na druhou dobu porodní, takže jsem si na sále pobyla všehovšudy 4 hodiny a i to bylo dlouhé (malý měl pupečník kolem krku a nechtělo se mu dolů). Rodil mne takový mladý fešný doktor, MUDr. Richard Szabó, kterého mohu jen a jen doporučit, doufám, že na něj budete mít štěstí. Byl velmi empatický, vše mi vysvětloval, když už byl porod protrahovaný, tak mne k ničemu nenutil, ale vysvětloval, proč potřebuji být už na monitoru, proč potřebuji oxytocin atd. Je to profi a taky jsem si spravila oko, je to mladý a moc pěkný chlap - hned se rodí líp 😀 Měla jsem taky svou vlastní PA, paní Janu Menčlovou z Prahy, která se mnou strávila nejvíc času a udělala nejvíc práce. A že to bylo těžký, měla jsem stále jen kontrakce po 10 minutách, vůbec se to nezkracovalo a když jsem začínala být vypsychlá, tak mne povzbuzovala, polohovala, zkoušely jsme různé typy pomůcek, pomohla s dýcháním, sedla si za mne na porodnickou stoličku a masírovala záda, mačkala akupunkturní body, prostě provedla mne tím porodem na jedničku, že bych rodila zas, protože to byl prostě skvělej zážitek, i když to bolelo. Holky, jestli Vám mohu něco doporučit, vemte si s sebou tuhle nebo jinou PA - je to ohromná podpora a pomůže Vám ještě daleko víc než manžel nebo maminka, který tam s Vámi na sále sice jsou, ale neumí odborně poradit. Jinak jsem měla štěstí na nadstandard, kde jsme byli celou dobu pobytu sami. Sestřičky z novorozeneckého super, pomohly s kojením, ačkoli se zas do toho tolik nehrnuly, ale když jsem cokoli potřebovala, tak mne vždy ochotně pomohly. Zdravotní sestřičky, které se staraly o maminky, taky perfektní. Měla jsem hned po porodu bronchitidu a velmi dobře se o mne postaraly. Snad jen jeden negativní zážitek jsem měla a to byla těhu poradna, kde jsem natrefila na takové mladé arogantní kuře, jmenuje se Dr. Jan Rapsa a ten je teda dost nepříjemnej, zvlášť na matky, co mají svůj názor na porod a svůj plán porodu. Toho bych k porodu fakt nechtěla. Kdybyste se chtěly zeptat víc, tak můj email je olga.machkova@seznam.cz a klidně mi i napište, ráda pomohu a poreferuji. Všem, které chcete rodit v Příbrami, přeji štěstí a určitě to zvládnete, protože s takovým personálem, jaký tam je, se to nedá jinak. 😉

ajjik
8. bře 2010

Ahojky, mě také čeká za pár dní porod v Příbrami a jako všechny ostatní i já jsem ráda, že jsou tu jen samé pozitivní hodnocení a všechny jste byly spokojený. Hned mám lepší pocit a menší strach. Jako prvorodička jsem ze všeho vystrašená a jsem ráda, za jakoukoli zkušenost, radu či připomínku.

Urugu, dostala jsi na porod jejich erární košily (andělíčka) a nebo jsi si musela přinést svojí?

urugu
10. bře 2010

ajjik - na porod jsem měla svou košili, která nebyla ani noční, spíš taková letní, abych si nepřipadala jak pacient. 😀 Jináč určitě andělíčky mají. Držím ti palce, určitě to zvládneš!

heliik
14. bře 2010

Ahojik holky 🙂 , jen tak jsem se mrkla zda je něco nového.
URUGU: Také mám zkušenost s touto porodnicí, ale co mě u tvého příspěvku zarazilo, že si ztěžuješ na Dr. Jana Rapsa, já musím říct, že já na něj měla štěstí, už když jsem tam chodila do poradny, a pak mě i rodil. A musím říct, že já s ním neměla žádné problémy. Vždycky, když jsem něco nevěděla, tak jsem se ptala, a to skoro na všechno 🙂 , a pokaždý mi mile odpověděl. Ani u porodu nebyl žádný problém. Já teda porodní plán neměla, chtěla jsem si ho napsat ale pořád jsem nevěděla co a jak, tak jsem to přestala řešit. A nechala jsem to prostě, že až o přijde, tak to přijde.. Samozřejmě každý má svůj názor, tak píši ten můj. Nic zlého. 😀

AJIIK : Já také rodila ve své košili. A pokud ti můži poradit kup si zdravotnickou duši, já ji neměla a fakt jsem trpěla. Pro příští porod si jí určitě koupím..
jinak ti přeji tak krásný a rychlý porod jako měla já.. Rodila jsem 4.hodinky, samozřejmě nějaké bolesti byly i před tím, ale ty já osobně neberu, protože to ještě nic nebylo, a normálně jsem fungovala 🙂 .

urugu
14. bře 2010

heliik - jasně, každý má svůj názor. Mně osobně nesednul už když jsem ho slyšela komunikovat s jinou maminkou přes pootevřené dveře. Byla to jakási maminka, která přišla na vyvolávaný porod a když se snažila vyjádřit, že se bojí, odpovědí pana Rapsy bylo pouhé hmmmm..Přišel mi nervózní a bez zájmu. Třeba neměl svůj den, potkala jsem ho jednou jedinkrát osobně, takže jsem možná ve svém soudu trochu ustřelila. Každopádně když jsem pak týden po porodu telefonovala do nemocnice pro radu, vzal to tento doktor a bohužel pocit jsem z něj měla úplně stejný. Odpoví rozhodně na vše, ale je cítit chlad a nezájem. Pro mne je důležité vidět a cítit, že doktor je taky člověk a to mi u něj prostě chybělo. Nic proti jeho profesionalitě, kterou nemohu posoudit jako laik. Každopádně když jsem vyjádřila své přání o tom, že bych si v průběhu porodu ráda vybrala svou polohu, měla jsem dojem, že je pro něj neskutečně obtížné akceptovat jinou polohu než na lehátku. Prostě ohnout záda pod porodnickou stoličku se nechce každému, klečet je namáhavé. A jelikož jsem měla i více "alternativnějších" přání, celá poradna se táhla v duchu toho, že mi je vlastně vymlouval a přitom bylo cítit, jak je vytočený. Fakt jsme si nesedli, ale třeba jsem jen nějaký zvláštní případ maminky jedné ze sta, která si o svém porodu chce sama rozhodovat a na to možná ještě někdo není zvyklý...

Každopádně ti přeji super zážitek z porodu s panem doktorem Rapsou a věřím, že jsi byla spokojená.

zany
14. bře 2010

Ahoj holky,

já jsem na toho dr. také natrefila a problém jsem s ním neměla... 😉 Přišel mi celkem v pohodě, ale vídala jsem ho jen při ranních vizitách 😉

Ajíku - košili musíš mít svojí 😉
Přeji rychlý a pohodový porod 🙂
Porodnickou duši jsem neměla a ani bych jí nepotřebovala. Byla jsem nastřižená minimálně, tak jsem druhý den seděla v pohodě 🙂

ajjik
14. bře 2010

Ahojky,
zkoušela jsem se na tu košilku zeptat i sestřiček a odpověděly mi stejně jako vy. Tak se jí teď marně někde snažím sehnat ☹. Netušila jsem, že je to takový problém. Doma mám jen noční košile bez knoflíčků a v krámech mají jen krásny a hlavně drahý košilky. Už ani ty "ťongové" nemají žádné maxi trika.
V tašce už mám připravený nafukovací kruh, ale doufám, že ho nebudu potřebovat.
Do porodnice teď jezdím každý týden a zatím jsem se tam setkala se samýma příjemnýma sestřičkama i doktorama. Tak doufám, že to tak bude i nadále a hlavně pak i při porodu.

jirinkaa
15. bře 2010

ahojky,
tak i my se přidáme k zástupu maminek vznikajících v Pb porodnici 🙂
ajjik teda ty uz to mas za par,ze?

ajjik
15. bře 2010

Ahoj Jirinko, ani mi nemluv🙂. Už bych to chtěla mít za sebou. To čekaní kdy to vypukne je o nervy!
To ty si teď užíváš to nejlepší období,co.?

heliik
15. bře 2010

Ahojík holky 😅 .
Urugu : Tý jo to bych do něj neřekla, ale jak píšeš, asi neměl svůj den, nebo bůh ví co🙂. Já jsem jen ráda, že mě odrodil v klidu a v pohodě 😀

Zany: Ohledně té zdravotnické duše, byly jsi šťastná to žena 😀 , já si pořádně sedla asi po týdnu, co jsembyla doma z porodnice. Přpadalo mi, že jsem snad jediná koho šití bolí.

Ajjik: Neboj až to budeš nejmíň čekat ono se to ozve 🙂 , já měla už naplánovanou vyvolávačku, 2dny mi do toho zbývaly, a já už ani nedoufala, že by malá vylezla sama, a fakt když jsem to nejmíň čekala,tak malá se ozvala a ještě ten den se narodila🙂

ajjik
16. bře 2010

Heliik, a jak o sobě dala malá vědět? Měla jsi před tím nějaké poslíčky? Dá se tvrdnutí břicha a občasné menstruační bolesti brát za poslíčky?

heliik
16. bře 2010

Ajjik : Mě to začalo malými bolestmy,od rána jsem to měla jako kdyby mě bolelo bříško při menstruaci, akorád, že nejdřív to bylo po 12ti minutách, a pak se to zkracovalo, co mě ale fakt bolelo, tak záda, ty bolesti břicha jsem skoro ani nacítila. Ale ty zády byly šílené...
Jen jsem si prostě hlídala čásek, po kolika minutách to mám, a když to slezlo už na 5.minut, tak jsme jeli do porodky. Ale rozhodně jsme nikam nepospíchali. Já od začátku těhu si z porodu nědělala žádnou hlavu, ač to byl 1.porod. 🙂
S poslíčkama já žádnou zkušennost neměla. Já je neměla, takže s tím ti neporadím, to musí někdo zkušenější 😉 . Ale neboj, až to přijde tak to poznáš, já se ze zečátku taky trochu bála, ale pak jsem to poznala, že je to asi porod. 😀 No a rodila jsem 4.hodinky 😀 , takže krása🙂
Přeju ti abys to měla tak supr jako já 😀 😀

urugu
17. bře 2010

Ahoj holkí,

tak porodnickou duši používám doteď, měsíc po porodu sedím s obtížema. Ach jo. Mám dost porodních poranění a nebýt nástřihu, nemohu se ani vy....porod jsem měla super, ale dlouhý, joj....

ajjik- držím palce, já myslím, že jsme se potkaly na porodním kurzu na začátku roku. Seděla vedle tebe taková blondýnka v zeleném triku, co? Promiň za tu mystifikaci s andělíčkem, to by mne fakt nenapadlo, že je to takový problém. Jinak já jsem měla poslíčky už tři týdny před a přesně jak říkáš, pobolívalo mne bříško jako při menstruaci a občas jsem měla silnější kontrakci.

Jiřince taky držím palečky.

janetka84
20. bře 2010

tak se také přidávám k těm kdo bude rodit v Příbramské porodnici tak jsem ráda že nejsem sama kdo slyšel fajn reference 😉 🙂
Ajjik: Tobě přeji brzský a pohodový porod a zdravé miminko 🙂

ajjik
20. bře 2010

Heliik, děkuji za tvou zkušenost. O tak rychlém porodu si při mém štěstí můžu jen nechat zdát ☹ . Ale naděje umírá poslední 🙂 .

Urugu, seděli jsme s manželem zádama ke zdi hned vedle PA a po mojí praví ruce je fakt, že nějaká blondýnka seděla 🙂. A kde jsi seděla ty? Mě už od rána nepravidělně tvrdne bruch, občas mě menzesově pobolí a teď odpoledne se přidala i bolest zad, tak budu doufat,že už to brzy vypukne 😵 . Ve středu jsem si na tebe vzpoměla. Při středeční poradně jsem také natrefila na Dr. Rapsa a i přes to, že byl v pohodě, co jsem chtěla mi svým způsobem vysvětlil mi nějak nesedl a nerada bych s ním rodila.

Janetko moc děkuji. Jak už jsem psala, tajně doufám, že už to bude brzy a rychlý 😵 . Už se hrozně moc na tu naší berušku těšíme. Tobě přeju ať těhotenství zvládáš v pohodě a pořádně si teď toho nejkrásnějšího období užívej!

urugu
21. bře 2010

Ajjik, no, tak to už vím, která ty jsi. 🙂 Jestli teda ještě nosíš brýle a jednou jsi měla růžové tričko. Já jsem ta, co se tam hned na první hodině četl ten můj porodní plán. Ale nevím, možná že si tě pletu ještě s někým. Pak na druhé hodině jsme probíraly, jestli nevadí miminkům v bříšku ty otřesy, co musíme bohužel v zimě absolvovat v autobuse. S těma tvýma bolestma to začíná vypadat, že se to jemně rozjíždí. Nebo to mohou být poslíčci, přála bych ti moc fajnový porod (mně hodně pomohlo na otevření domácí prostředí, klídek, sprcha, horká vana, Bachovi květinové esence a homeopatikum Pulsatilla - takhle jsem se otevřela za jednu noc na deset a ráno jsem už jela mimčo jen vyprdnout...Hm, s tím Rapsou to je mi líto, nerada bych všechny přesvědčila o tom, co si o něm myslím já, třeba je lepší porodník než komunikátor, dejme mu šanci (mám totiž trochu výčitky, jak jsem ho zdrbala.... 🤐 )

Janetko, vítej do diskuse a přeji fajn porůdek.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru