Porodnice Rychnov nad Kněžnou, máte čerstvou zkušenost?

dape82
20. srp 2013

ahoj holky, porodnice Rychnov nad Kněžnou - máte čerstvou zkušenost? Doporučily byste nebo ne? Díky

dasty79
20. srp 2013

Já doporučuji Náchod 🙂

nesetrilek
31. srp 2013

@dape82 Ahoj, ano, doporučuju. Opravdu maximální spokojenost. Teda až na to jídlo, ale to bych nebyla spokojená si nikde 🙂 .Samozřejmě záleží, co od porodu očekáváš. Já jsem měla představu celkem jasnou - aby mi do toho nikdo pokud možno nemluvil, chtěla jsem co nejpřirozenější porod, bonding atd.... Vyšlo mi všchno snad do puntíku. Personál je opravdu vstřícný a se špatnými zkušenostmi z minulého porodu, kdy jsem rodila jinde je Rychnov neporovnatelný.

sweetest
3. lis 2013

@dape82 Tak jsem si říkala, zda se některá zeptá na Rychnov 😀 Zeptala jsi se, ale moc odpovědí tu tedy není...přeci to není tak zapadlá porodnice, aby v ní žádná nerodila 😉 Doufám, že se tu objeví více příspěvků. Také bych potřebovala vědět co mě tam čeká apod. Jsem tady na východě nově nastěhovaná...předchozí porody jsem absolvovala u sebe ( Hořovice u Berouna a Praha Podolí) ...v obou spokojenost 🙂 Tak bych chtěla vědět zda tedy jet do Rychnova, nebo za kámoškou do Vrchlabí 😅 Rychnov mě láka, že je blíž a pak , že nabízí matkám při porodu plyn Entonox ( což pomáhá matce od bolestí a neubližuje dítěti) 😉

Tak holky, matky, pišteeeee!!! 😵 😵

dape82
autor
4. lis 2013

taky se divím, že tu není moc příspěvků :( asi nakonec zvolím Hradec Králové

sweetest
4. lis 2013

@dape82 Hradec prý nic moc, že prý to tam berou jak na běžícím pásu 😀 Já beru ten Rychnov 😉 Dnes mi poslal vrchní sestra porod.odd leták co vše nabízí 🙂 Kdyžt ak do IP písni mail,pošlu Ti ho 🙂
No a budeme doufat, že se tu ještě některá matka ozve 😉

dape82
autor
4. lis 2013

ale HK je zase daleko líp vybavený, kdyby byla nějaká komplikace... takže já mám asi jasno 🙂

sweetest
4. lis 2013

@dape82 Na komplikace nemysli 😉 Mám za sebou dva porody a raději půjdu do menší porodnice, kde budu mít lepší zázemí, nebude se tam rodit jak na běžícím pásu apod.. Podruhé jsem rodila v Podolí a PA mi řekla, že mám kliku a tu noc rodím jen já, že je klid...jinak prý bych koukala jaký je tam frkot a ani ona by nemohla být se mnou kdy jsem potřebovala. Takže za mě zase takhle. Nejdu do velkého komplexu. A operační sály mají všude 😝 A kdyby byly zase táák obr problémy, nejlepší neonatologická centra jsou v Praze.

tehulka12
4. lis 2013

Tak s temy neonatologickymy centry se moc pletes.Je jich po republuce 12 stejne kvalitnich a Hradec patri mezi ne.Kdyz se s miminkem neco deje,tak cele Vychodni Cechy patri do HK.
Nejen v Praze pracuji odbornici,to se pletes.

sweetest
6. lis 2013

@tehulka12 Já neříkám, že jinde nejsou 🙂 To byla jen má úvaha 😉

sweetest
4. led 2014

@dape82 Ahojky. Tak pořád platí u Tebe HK na porod? Já stále beru ten Rychnov 😉

jennyska
27. led 2014

Ahoj @nesetrilek @sweetest @tehulka12 @dape82 a ostatní maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti, pocity a dojmy s porodnicí v Rychnově nad Kněžnou do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂 (pokud máte před porodem, tak třeba až po něm)

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/porodnice-rychnov-nad... pomůžete ostatním těhulkám, které si právě porodnici vybírají a hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.
Jak jste byly v porodnici spokojené? Co se Vám líbilo/nelíbilo? Jaký byl personál? Jak proběhl porod? atd.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

sweetest
27. led 2014

@jennyska Ahoj, doufám že tam někdo něco napíše, abych si to mohla přečíst 😉 😀

jennyska
27. led 2014

@sweetest Ahoj, také doufám, že se budou zkušenosti jen a jen kupit, protože na ně čeká nejedna těhulka 😉 Jestli tedy narazíš na někoho, kdo už tam rodil, klidně mu řekni o Wiki Modrého koníka... svou zkušeností pomůže spoustě dalším ženám.

Děkuji Ti, držím palce a přeji fajn den 🙂
J.

zuzanaslechtova
3. bře 2014

Já za sebe doporučuji rozhodně RK.. byla jsem tam naprosto spokojená.. i paní co se mnou byla s druhým porodem na pokoji a rodila první v HK tak si nemohla RK vynachválit.. Kamarádka teď rodila v HK, protože se miminko rozhodlo přijít už v 34týdnu a RK vás vezme od 36týdne.. Je pravda že HK je lépe vybavené na komplikace.. Ale své první dvě děti rodila v RK a říkala, že HK naprostej děs a hrůza 😠 .. Neochota řešit, nestarali se oni, když řekla, že rodí (a u 3dítětě to snad poznáte) tak jí řekli, že to není možný... ale když se na ní sestra na pokoji podívala a už byla vidět hlavička tak tedy doktor přišel hned.. No a největší perla, hned druhý den ráno po porodu (odrodila v sedm večer upozorňuji) jí z nemocnice vykopli.. Chlapeček tam samozřejmě musel zůstat, ale jí se slovy, že nemají místo propustili a to bez kontroly!!!!!!!!!! A to byl porod před několika dny.. No tak že já bych měla asi z HK trauma... Zlatě, že první porod byl ok a nemusím se bát dalšího 🙂 Tudíž RK je pro mě jasná volba... 😉

sweetest
3. bře 2014

@zuzanaslechtova Moc děkuji za názor...jsem pro RK rozhodnutá...tak se snad květáček nerozhodne jít ven před 36.tt 😀 To bych ale raději než do HK jela do Náchoda...nechci do fakultky!!

kureeli
3. bře 2014

@zuzanaslechtova Já rodila v Hradci loni v červnu a naprostá spokojenost. Jen jediné - sestra co mi přišla píchnout vodu byla asi trochu ve stresu, do oněch partií jsem ji sice neposlala, ale hubatá jsem na ni byla - a byl pokoj. Jinak doktror super, asistentka taky, sestřičky z novorozeneckého taky, péče - bych řekla chvílema až přehnaná. Já tam byla spokojená. První jsem rodila v Trutnově a TAM TO BYL DĚS - TAM UŽ V ŽIVOTĚ NIKDY.

zuzanaslechtova
3. bře 2014

Asi taky záleží na každém člověku.. (doktoru, sestře), ale i na budoucí mamince, každá to prožívá jinak, jinak ty hormony cloumají 😀 Taky jak se kdo vyspí, nikdo nemá každý den stejný a i když by měli být profesionálové.. tak já když jsem měla třeba doma problémy, taky jsem v práci nebyla vždy jak med :D
A proto hlavně pohoda a rodit trochu s nadhledem, ono to pokaždé nejde, ale od toho jsou drahé polovičky, aby nás tam podrželi.. 😉

tehulka12
4. bře 2014

sweetest ale kdyz budes rodit pred 36t,tak te i z Nachoda odvezou do HK.
Jinak ja rodila taky v HK a naprosta spokojenost.Vsichni mili a prijemni a kojit me naucili perfektne.
Jinak v nemocnici musis lezet hlavne kvuli miminku,ty jsi schopna odejit po porodu v podstate za par hodin.Tak nevim,proc by s tim mel byt problem.Proc by mela mit kamaradka za 24h kontrolu.Kdyz je pro kamaradku porod nekomplikovany,tak nevim,co kontrolovat(to mluvim o zene ne o miminku).
Vzdyt dnes zeny bojuji za ambulantni porody.

sweetest
6. bře 2014

@tehulka12 To už jsem také zjistila, že i Náchod bere od ukončeného 36.tt......my to ale dáme !! 😉 a porodíme v RK 🙂 Budu ležet normálně, nejsem přiznivcem ambulantních porodů. Budu jak bude třeba... Mám prostě pro HK své důvody proč tam nechci, ale nikomu jeho byť kladné zkušenosti neberu 🙂

monika12353
28. dub 2014

Rodila jsem v rychnove a spokojenost- take davam prednost mensim porodnicim- kvuli osobnimu prostupu, nez velkym fabrikam na deti...Ted se tam v kvetnu chystam znova.

kamilka90
15. kvě 2017

Zdravím holky, nějaké čerstvé zkušenosti z porodnice v RK? Provozují bonding, nechají Vám líh na pupík nebo ho koupit? Vzít s sebou oblečení pro miminko a jiné? Děkuji 🙂

normalnimatka
15. kvě 2017

@kamilka90 bonding je standard... jen kdyby byly komplikace, tak ho neudělaj....po akutním císaři můžou dát mimčo na břicho tátovi, ale je potřeba si o to asi říct.
líh koupit
oblečení nemusíš nosit, nevim jak to je příp. s praním... nechala bych to na nemocničním
instrukce, co si vzít, jsou určitě někde na netu a nebo je dostaneš na papíře na "předporodním kurzu" - doporučuju se tam jít podívat i tak, ať víš, do čeho deš, vidíš aspoň pár lidí z perzonálu atd

kamilka90
15. kvě 2017

@normalnimatka Díky, ajó na předporodní kurz se chystám, tak tam nám asi dají všechny informace 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru