Porodnice Třinec . Je tam možný porod KP?

17. kvě 2022

Zdravim, neviete ci v porodnici v Trinci sa da rodit ak je babatko otocene koncom panvovym ? Dakujem .

nikivm
17. kvě 2022

Ten je možný všude. Mě pořád dokola přemlouvali ohledně obratů, jak to nebude dlouhé a nebudu se trápit, jaká je pravděpodobnost císařského řezu, ... Nakonec malá vycouvala jako profík za 1,5h a asi 6 doktorů mělo prima kino. Záleží čistě na tobě

autor
17. kvě 2022

@nikivm neviem ako v CR ale na slovensku sa vacsinou robi cisarsky, a ked nie tak vraj na to treba doktora ktory ma s tym skusenosti, ze to nie je len tak aby hociaky lekar viedol takyto porod....preto sa pytam konkretne na Trinecku porodnicu 🙂 Pocula som ohladom porodu KP rozne zazitky takze chcem byt obozretna.

nikivm
17. kvě 2022

Konkrétně Třinec neporadím, ale osobní zkušenosti mám nedávno z Frýdku Místku. Běžný porod vede porodní asistentka, mě kvůli tomu rodila lékařka. Byla velmi milá a uklidnila mě, že to není nic neobvyklého, když viděla že se mnou nehne. Jen kontrolovali, jestli má miminko hlavičku ve správné poloze. Ale můj příběh je na dlouho, potkala jsem doktory kteří mi téměř vyhrožovali a naopak takové, kteří mě s úsměvem podpořili. Jsem ráda, že jsem nebyla zbabělec a věřila sobě i miminku.

cherie24
17. kvě 2022

@nikivm všude určitě nerodí. Třeba Pardubice fakt nerodí a i kdyby jste byla sebevíc přesvědčená, že KP porodíte, tak tam vám řeknou, že oni na to nemají doktory a nikdo si za vás nevezme zodpovědnost. Řešila to i moje švagrová. Miminko malé, druhý porod, předchozí rychlý, bez problémů a řekli jí, že císař a nejede přes to vlak. Ale zas 20 km vedle je FNHK a tam KP rodí. Je to úplně mimo dojezd tazatelky, ale všude to opravdu nejde, takže je dobře, že to zjišťuje předem. 🙂

nikivm
18. kvě 2022

@cherie24 tak to jsem docela překvapená. Čekala bych, že lékař, který studoval hromadu let, bude vědět jak v této situaci postupovat. Asi by mě to od této porodnice docela odradilo.

dashyyy
18. kvě 2022

@cherie24 ty jo já rodila KP v Chrudimi už skoro před dekádou a naopak mě všichni vč. primáře tlačili do spontánního porodu, tak koukám, že v PCE ne

ronyx
18. kvě 2022

Třinec nevím, ale jak už tu padlo, u nás ve Frýdku-Místku jsou na to dobří a není to daleko od Třince 😊

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru