Porodnice Uherské Hradiště. Jaké máte zkušenosti?

laola
16. lis 2008

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s touto porodnicí - ať už starou nebo novou. A co přístup doktorů? Z toho mám asi největší obavy.
Díky za názory 🙂

magdalenka1
21. črc 2010

@marky468 já jsem rodila 36+6, malý měl lehce přes tři kila a byl úplně v pohodě 😉

magdalenka1
21. črc 2010

@dashav ale ono je to fakt super čtení, pořiď si to, když to nedočteš v porodnici, tak to dolouskáš u kojení 🙂

Holky, já vám to vaše těhu na jednu stranu závidím, je to krásné a taky bych se pomuckala s mimiskem, na druhou stranu si říkám, že už aby ten menší měl aspoň pět let a já mu nemusela stát pořád za zadkem a byla zase trochu normální bytostí s vlastními zájmy a vlastním časem. Ale to třetí by musela být holka, protože to by mě teda kleplo, třetí kluk, ten kravál, co je u nás teď, je fak na palici.

marky468
22. črc 2010

@magdalenka1 - tobě praskla u prvního klučiny voda z ničeho nic? Nebo při nějaké činnosti??? Já nevím, co mám dělat, abych to urychlila. Včera jsem skákala na balóně a řekla bych, že v noci mně bylo úplně fajn. Teplá vana nebo sex se doporučuje, až už je porod rozjetý nebo to můžou taky vyvolat?

magdalenka1
22. črc 2010

@marky468 já jsem ležela u prvního dva týdny v porodnici kvůli předčasným kontrakcím, v ukončeném 36 tt jsem šla domů, doma jsem byla pět dní....každý večer jsem si cvičila velmi opatrně pár cviků z jogy na záda, protože z pobytu v nemocnici mě strašně bolely, pak jsem si po jednom cvičení vlezla do sprchy a do postele a jak jsem si lehla, tak jsem uslyšela lupnutí a mému vedle povídám...slyšel jsi to?...a on ....co?... a to už jsem ucítila mokro mezi nohama 🙂 nic ti mimi nevyvolá, pokud nechce ono, to je blbost, na to nemůžeš spoléhat....co se týká teplé vody, tak je indikátor na poslíčky....ayb se člověk ujistil, že to nejsou jen poslíčci, ale stahy, tak se doporučuje buď teplá vana nebo sprcha...pokud ti bolesti zmizí, byli to poslíčci, pokud zrychlí a dostanou na intenzitě, tak jsou to kontrakce...mě třeba vana bolesti v porodnici spíš zmenšila a porod zpomalila...jen jsem vylezla z vody, tak se to rozjelo a šla jsem na kozu 🙂

magdalenka1
22. črc 2010

dashav - ty snad rodíš, ne?

marky468
23. črc 2010

@magdalenka1 - asi máš pravdu, když si mrňous postaví hlavu, tak nikdo nic nenadělá. Včera večer mně bylo pěkně blbě a trvalo to až do rána. Bolelo mně břicho, ale ne jako při měsíčkách, nějak jinak. Vůbec nevím, co to mohlo způsobit. Teď taky ještě trochu pobolívá, ale je to lepší. Už jsem byla celkem připravená, že vyrazíme a ono nic. Dnes jdu ke kadeřnici, aby na mě byl pro mimi hezký pohled, až se narodí. 🙂

dashav
23. črc 2010

@magdalenka1 - čauuuuu nestraš!!!ještě neee ale mela jsem včera nějakou praci a ve stredu slzavy udoli ☹ 😒 ☹ steh mi budou vytahovat az ve 38tt 😒 takze tu musim zustat do konce tehu,nez porodim,vedela jsem to,ale proste jsem to obrecela 😖

hej,v noci se nedá vubec spát,maly rádi a to horko k tomu,dneka jsem si v noci i nohy sprchovala,jak mi bylo hrozne 😢

co je noveho vas holky?

marky468
23. črc 2010

@dashav - tak to tě lituju, to jsou ještě cca 4 týdny, jestli dobře počítám, že? Je to strašné doma, ne tak ve špitále. My máme zítra oslavu, tak třeba když si trošku skočím, třeba něco popoženu 😅 , kéž by. Dnes v noci jsem toho taky moc nenaspala, jak bylo nechutně horko, snad dens... 🙂 Drž se, držím palečky 🙂

magdalenka1
24. črc 2010

dámy, tak dnes si na počasí stěžovat nebudete..ne? 😀 a ono se ty porody při takových teplotních výkyvech krásně rozjíždí....a porodnice pak praskají ve švech....ale ještě máte čas dashav i marky, nechte prcky dozrát, vždyť se bobanů dočkáte. Jo a prosím o radu...jak se dělají holčičky? Můj tvrdít, že jsem si prostě blbě lehla, ale návod, jak si lehnout mi teda ještě nepodal 😀

luciolka1987
24. črc 2010

na seznamu do porodnice je Prohlaseni o narozeni ditete 🙂 To dostanu na matrice jak tam ponesu papir o jmenech nebo kde to sezenu?To je des ja vubec nic nevim 😀

dashav
24. črc 2010

@magdalenka1 - jako ahojík,kde jsi celý den když je tam tak škaredě????no já celý den ležím a jelikož měla službu super sestra tak mě po 100 dnech vzala ven na lavičku,heč,tak jsem se nadychala čerstvého vzduchu...teď už jen ležím,byla tu mamča adonesla nějaké zásoby jídla...

zítra máme poradnu,to je vážení,měření tlaku a čurání na papírek - bilkovina,cukr,ale jelikož mi zase vyšla klepsiela - ta mám čípek jako antibiotika,ach jo,takže dalších 19 dní zavádět do toho mám něco na těch tříslích,tak mi dala krém a doufám,že to zabere,jinak v pondělí kožní..ach jo ....

Brouku,dala bych ti návod na dělání holek, ale vždy jsem měla kluka...takže to taky neumíme ,ale jak se to naučíš,bud tak hodná a dej mi vědět 😀

magdalenka1
24. črc 2010

@luciolka1987 to je v případě, že nejsi vdaná....pak půjdeš s otcem dítěte na matriku a on tam před matrikářkou prohlásí, že to prtě v bříšku je jeho a domluvíte se na příjmení prcka...pro vdané je zapotřebí rodný list 🙂

magdalenka1
24. črc 2010

@dashav ahoj, byli jsme dopo v Buchlovicích na stavnostech česneku...nic moc...ale věřím, že tobě by to přišlo jako událost roku 🙂 já taky měla to štěstí, že kdykoliv nás na něco testovali, tak jsem to měla a musela se přeléčit...milovala jsem, když jsem si pod peřinou na pokoji, kde leželo pět holek zaváděla něco do pipky 😀 no já se o další hned tak pokoušet nebudu....a už vůbec nebudu nikomu dělat pokusného králíka, co se týká dělání holčiček, poprvé jsem si kluka přála a byla jsem od počátku přesvědčená, že ho nosím....u druhého jsem chtěla víc holčičku, ale bylo mi to ještě celkem jedno, ale potřetí už to riskovat nechci 😀

luciolka1987
24. črc 2010

no to ja vdana nejsem do toho se zatim nejak nehrnu 😀 aha takze to je proste prohlaseni o otcovstvi, fakt nevim proc to ma tolik nazvu 😒 kdo sa v tom ma pak vyznat??? 😠

magdalenka1
24. črc 2010

@luciolka1987 přesně tak, ale nemeškej s tím, ono pokud to nemáš, tak můžeš mít docela problémy....nezapíšou ti příjmení otce k miminku a tatínkova kolonka bude prázdná...je to otázka 10 min...já taky nebyla u prvního vdaná

marky468
26. črc 2010

Holky, takže já jsem po víkendové oslavě stále doma. Zapařili jsme pořádně, večer mně snad i trošku špatně bylo, ale to bylo vše. Už jsem se viděla v porodce a houby. Zítra mám jít na KTG, tak pojedu hned ráno, ať to mám co nejrychleji z krku a když se malá nenarodí, tak v pátek na kontrolu. Konečně je super počasí, doma chladno, to je pro mě ideální stav. Přeju hezký den 🙂

dashav
26. črc 2010

@marky468 - ahojík takže nic?pořád nic??kurnik málo jsi asi skákala... 😀 takže zítra jdes na ktg?kam?

dashav
26. črc 2010

@magdalenka1 - čau kočko,no zádnyho králika pokusnyho mi nedělej 😀 ja to zkusím potom za nějaký čas sama jo?a pak Ti řeknu 😀

Jinak pohoda,víkend docela utekl,včera jsem si povídala s naší mudr. Pektorovou a je skvělá,fakt ji můžu hodně pochválit a to těch mudr mám za sebou hodně,věř mi.

Dneska byla vizita a jsem tu přesně 100 dní a jsem dneska 35tt tak ještě tri týdny,a pak se vynda steh huraaaaaa....

Co máš dneska v plánu?jinak teta - zdravotní sestra na děckém mi obstarala veškerou zdravotnickou vybavu pro malého tak mám radost...

marky468
26. črc 2010

@dashav - do Hradiště, ale chci jet co nejdřív 😲. Uvidíme, co mě natočí za obrázky. Ty půjdeš taky zítra?

dashav
26. črc 2010

@marky468 - ne nen...ja lezím dolu ja nahoru nechodím me to točí dolu když se mi neco nezda...ale zatím jen jednou a to z moji zvedavosti chtela jsem videt jak to vypada atd...abych si mohla zalozit do knizecky vis?

marky468
26. črc 2010

@dashav - pro mě je to spíš utrpení, moc mi ten pás na břichu nedrží, tak ho musím celou dobu silně držet rukou - a za půl hodiny mám vždycky úplně křeče... 😢 . Ale co už, když to musí být, tak nic nenadělám. Ale zdá se mi, že už mně břicho trošku sestupuje, možná už se to blíží...ale třeba se mi to jen zdá... ☹

dashav
26. črc 2010

@marky468 - no jako ja u toho lezim tak nevim..nemusela jsem si nic drzet ale dela mi spatne kdyz lezim rovno na zadech zacnou mi trnout ruce takze se snazim tak nelezet vis?ale jinak dobry...ja jak jsem lezele s tema nohama nahoru tech 14 tydnu tak jsem mela brisko nahore ted kdyz uz mam nohy dolu tak mi brisko taky seskocilo dolu...

marky468
26. črc 2010

@dashav - mně taky dělá špatně, když ležím na rovném, když spím, musím mít pořádně podložený polštář, jinak bych se nevyspala (teda ne, že bych spávala, ale teď v tom chladnu celkem zaberu - aspoň tak na 4 hoďky). Já u monitoru ležela jenom při porodu první dcery, ale to se nedalo skoro vydržet při těch kontrakcích...ale pak už to asi ani jinak nejde. Jdu něco dělat, dokud se mně chce, odpo to bude horší... 🙂

magdalenka1
26. črc 2010

@dashav ahoj, ráno jsem byla s mladším synem ve městě....nechala jsem ho ostříhat, řval u toho jak tarzan...pak jsme se šli podívat na vlakáč na vláčky, když to měl slíbené za to stříhání a jinak jsem byla jen v pekařství a v masně....odpo půjdu k myší díře na zeleninu a ovoce, jinak nic. Zítra hraje od 18 hod na hlavní křížovatce Svatý Pluk, tak půjdeme s děckama, to se jim určo bude líbit. A ve čtvtek odjíždíme do Prahy a vracíme se v sobotu, starší syn bude mít 5 let, tak to dostane jako dárek k narozkám....budeme celou dobu naložení v akvaparku....já to teda nemusím, ael co by člověk pro děti neudělal, že 😀

marky468
26. črc 2010

@magdalenka1 - tak aquapark bych si taky dala líbit, pak písni, jaké to tam bylo. My byli letos v Praze v ZOO, malá to taky měla jako jediný letošní velký výlet, protože já už bych teď v létě nikam nevyjela. Bylo to tam tayk supr, ale strašně chození a všechno moc nadaleko. Zlín je tak akorát. Ale pro změnu určitě doporučuji.

9ka
28. črc 2010

Ahoj holky,
pročetla jsem celou diskuzi, jsem ze Zlína a chystám se rodit v UH. Nebude to sice moje premiéra, ale poprvé jsem rodila ještě ve starých prostorách. Sice jsem se trochu bála, že na mě spadne strop (bylo to tak divně podložené nějakou lešenářskou trubkou 😕 ), ale co se týče PA - maximální spokojenost. Můj první porod trval celkem cca 36 hod, takže jsem tam stihla i víc směn... 😀 . První noc po porodu jsem strávila na gyn. odd. a pak se naštěstí uvolnil nadstandard, takže zbytek pobytu už byl lepší. Tak teď jsem zvědavá jak to tam přestavěli...

marky468
28. črc 2010

@9ka - ahojky, tak to se tam možná potkáme. Mám termín 14. srpna. Sice dělám vše proto, abych porodila dřív, ale bohužel se nedaří. Jestli se smím zeptat, tak proč nebudeš rodit ve Zlíně??? Hodně maminek od UH jezdí naopak do Zlína, tak se celkem divím 🙂 . Já jsem taky poprvé ještě rodila ve staré porodnici, ale žádné trubky tam nebyly. Začalo to chátrat asi až později 😨 . Co jsem byla v té nové 2x na KTG, tak to tam na mě působí celkem útulně, ale sály jsem neviděla 🙂 . Necháme se překvapit 😅

9ka
28. črc 2010

@marky468
V tý porodnici se taky divili, že chci ze Zlína tam 😅 . Byla jsem si před prvním porodem prohlédnout por. ve Zlíně i v UH a ta hradišťská na mě působila takovým klidnějším dojmem, ve Zlíně mi to přišlo takové neosobní - jako šup, šup jeden porod, další, jedeme, nezdržujeme... 😒
Já mám termín 16.8. podle UZ, podle MS mám až 22.8. 😝 , první dcera se narodila ve 39.tt, tak doufám, že ta druhá se tam taky nebude moc zabydlovat.... 😀

marky468
28. črc 2010

@9ka - naše malá se taky narodila 39+2, ale u téhle druhé bych to klidně brala hned. Necháme se překvapit. Jdeme na procházku, třeba tomu pomůžeme... 🙂

9ka
28. črc 2010

To já jsem ráda, když se vyvalim na zahradu.... 😝 Jakmile vyvinu nějakou větší aktivitu, začne mi tvrdnout břicho...
Btw: vůbec by mi nevadilo, kdybysme se tam sešly - co tak tenhle víkend - hodí se Ti to? 😀 Pokecaly bysme mezi kontrakcema.... 😀 Já už bych to i brala - zítra už si radši zabalím tašku - minule jsem s prasklou vodou házela do tašky co mě napadlo... 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru