Porodnice Uherské Hradiště. Jaké máte zkušenosti?

laola
16. lis 2008

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s touto porodnicí - ať už starou nebo novou. A co přístup doktorů? Z toho mám asi největší obavy.
Díky za názory 🙂

9ka
8. srp 2010

to právě nevím kdo je tam "postrach". Já si z minula pamatuju jen obličeje... 🙂 😉 ☹ 😒 😠 😎 😖 😲 😢 😀 😝 😔 😅 😕 🙄 😨 🤐 😵 .
Celkem 3 doktory - jeden tak něco přes 50, světle hnědé vlasy, další byl velice mladý tmavovlasý, brýle. A nakonec u porodu doktorka - taky velice mladá tmavovlasá.
Hlavní roli tam ovšem sehrály PA - ty byly všechny úžasné, nejvíc se o mě starala taková korpulentní, blond mikádo. Ta mi moc pomohla.
Jinak tu hodně vychvalují primáře a tu PA Hladišovou....

marky468
8. srp 2010

@luciolka1987 - tak to mě mrzí, že jsem dr. Píšťka nestihla, svatba taky mimíska nepopohnala. Jinak o dr. Jermářové jsem slyšela taky samé zlé věci a o dr. Domincovi taky. Co se týče mě, mohla bys mně zjistit dr. Svítáka, Píšťka a dr. Píšťkovou 🙂 jinak nikoho osobně neznám. Ach jo, kdyby to tak šlo trefit se doktorům do služeb... 🤐

karolina969
8. srp 2010

@luciolka1987 Nebyla ta dr.Omelková mladá,tmavé vlasy,velice sympatická?Mně a hlavně našemu malému nejspíš zachránila život. Já si právě nezapamatovala její jméno,jí a ještě paní dr.Posseltové patří velký dík 🙂

luciolka1987
8. srp 2010

@karolina969 jo tmave vlasy mela mlada taky byla a sympaticka taky 😀 nejspis myslime tu samou 😉

luciolka1987
8. srp 2010

No mám strach že já s mojím štěstím narazím na jermarovou i u toho porodu ☹ a zas budu poslouchat narazky na moji vahu a na muj brisni tuk 😠 To tam pak asi rovnou otocim a porodim treba v aute 😀

dashav
8. srp 2010

ale holky..notak...MUDr. Jermářová není taková ....jsem tady fakt už dlouho a je super...stejně jako Dominec,...jen prostě třeba neměli svůj den,víte kolik jich to tady nemá???i Ti kteří píšete,že jsou super občas mají své dny...Hlavně, na porodním Vás rodí PA a mudr dojde jen na kontroly ne??

karolina969
8. srp 2010

@dashav Přesně tak,nejdůležitější u porodu je určitě PA,ta to vede,ne doktor. A ty ležíš na šestinedělí nebo na gyndě? Taky si myslím,že jsou tam doktoři docela fajn,taktéž i sestřičky,hlavně na novorozeneckém 🙂 Já tam měla malého na JIP,tak jsem je poznala líp 🙂

9ka
8. srp 2010

I MUDři mají své dny.... Fernet stock... 😀
Hlavně ať je to rychle 😉

dashav
8. srp 2010

@9ka - presne tak jak píses,jsou to jen lidi stejne jako my 😀

dashav
8. srp 2010

@karolina969 - ja lezím dolu na gynekologii,nahore jsem se byla jen podivat...kazdy mame sve dny..tady jsou super sestricky az na jednu a doktori jsou tu taky fajn..moje mudr je tady mudr. Pektorová,která se stará o nasi cást ..

magdalenka1
8. srp 2010

@dashav ještě žiju, neboj....jen náš mladší měl zase nějaké problémy, tak jsme toho měli plno hlavu.Před 14 dny mu chudákovi sundali sádru a znovu se učil sedět a chodit a tenď ve čtvrtek mu otekl z ničeho nic pindík a tak jsme odpoledne valili na pohotovost, tam mu odtrhli předkožku a z pod ní se vyvalil zelený hnis...dělali mu to zaživa, dostal jen mastičku na utlumení, tak si dovedeš představit, jak trpěl....teď to dvkrát denně musíme stahovat, čistit a promazávat a mě asi z toho už hrábne.
Tak to je fajn, že už ti to vyndají, to už jsi fakt skoromamina. Moc ti to přeju, po tom, co tě potkalo minule. Nejdůležitější je fakt, aby ti prcci byli zdraví, když se člověk musí jen dívat, jak trpí, tak to je opravdu hrozné. Ale pořád ještě jsou na tom lidi hůř, znám holku, která se o dítě pokouší už víc než 15 let, vždycky potratí, naposledy na přelomu roku, byla tuším v 15.tt, teď tam dole na gyndě nedávno taky ležela, tuším tak 5 týdnů zpátky, možná jsi ji potkala. Někdy je to fakt zlé.

magdalenka1
8. srp 2010

jinak já rodila mladšího s Evičkou Hladišovou a doktorkou Posseltovou a řeknu vám, takový porod klidně každý druhý den, fakt super 😀 , oběma tleskám 🙂

dashav
8. srp 2010

@magdalenka1 - ježiši vy si teda užíváte..a řekli Vám z čeho to má?proč mu to dělali zaživa..ježiši 🙄 no zitra mi to maji sundat..tak jsem zvedava..a jak se jmenuje ta znama nebo spis jak vypada?vsak uz jsem tady jak dlouho tak mozna vím kdo...jen stací pripomenout...

Jinak uz mi vysadila mudr. Posseltová magnezko a jedenkrat tydne KTG točit..dneska mi ho točili a nic tam nemam...maly protestoval a spal... 😀

magdalenka1
8. srp 2010

@dashav prostě má úzkou předkožku, ono se to chlapečkům přetahuje od roku a mu se to někde zanítilo a už to jelo...v narkoze se to dělá, když se to řeže....ale i tak to byl humus, strčil mu dovnitř prostě takovou tyčinku a odtrhával tu předkožku od pindíka...strašné.

Jmenuje se jako ty, je taková špinavě blond, hodně hubená a ráčkuje. Byla tam někdy na začátku července. Čisté KTG jsem neměla ani s jedním klukem tam od 16tt 🙂 U obou mě tvrdlo břicho hodně brzo. Teď mě z nich tvrdne ruka, jak jim někdy pár uštědřím 😀

marky468
8. srp 2010

@dashav - mám takový pocit, že se mi to rozjíždí... 🙂 . Počítám kontrakce, jsou zatím slabé, ale opakují se, nejsou zatím úplně pravidelné. Už mám i uvařený maliníkový čaj, tak uvidíme, kdy vyrazíme. Snad to nebude planý poplach 🤐

dashav
9. srp 2010

@marky468 - kočko čauuuuuuuuu tak jak?

sjussi
9. srp 2010

ahojky prosim vas chtela bych se zeptat zda nevite jestli v hradisti pujcuji(pronajimaji) monitor dechu?

magdalenka1
9. srp 2010

@dashav marky468 určo rodí, počasí na to má ideální 🙂 a co ty? už ti to vydělali?

dashav
9. srp 2010

@magdalenka1 - ne,jeste ne,primar tu byl rano a ríkal mi ze behem dopoledne,tak porad cekam...a taky jsem nemela nic od rana jist,kdyby bylo potreba narkozy,ale snedla jsem jeden rohlik bo bych to asi nevydrzela..tak stale cekam a cekam a trochu se uz bojim ☹

9ka
9. srp 2010

@sjussi myslíš na doma? jen vím, že na šestinedělí ho mají v každé postýlce. Ale jestli Ti ho půjčí dom, to nevím 😒
@marky468 tak držím palce, ať to máš rychle za sebou a hned jak to bude možné, tak poreferuj. Jsem zvědavá.
Já jsem byla dneska na KTG, kontrakce vyšší než minule, ale mám dojít zase za týden, takže se nic ještě nechystá - prý jsem ještě celkem zavřená. 😒

sjussi
9. srp 2010

@9ka jj ja myslela na doma,vim ze v nekterych porodnicich ho pujcuji

marky468
9. srp 2010

Ahoj holky, tak mě vrátili domů, jeli jsme před 1 hodinou ráno s tím, že jsem měla slabé kontrakce po 5 minutách. Jak jsme příjeli, tak už trochu slábly, ale to už jsem byla přijatá. Na KTG nic zvláštního nebylo. Během noci se mi opakovaly po 4-5 minutách trochu silnější bolesti, ale do rána úplně ustoupily. Primář říkal, že mám nález jako při příjmu a že jestli se to do oběda nerozjede, tak pojedu domů. No, a tak jsem doma. Holky, které přijely po mně, mají dávno odroděné, jenom já zas nic. Ale mají to tam moc hezké a sestřičky a dr. byli hodní. Jsem zvědavá, jestli pojedu znovu ještě dnes, nebo se to ustálí a budu přenášet 😒 . Aspoň něco pozitivního - odešla mně hlenová zátka 🙂 .
@dashav - pořád jsem čekala, že se tem někde objevíš, byla jsem tam pak už asi 2 hodiny sama, a ono nic 🙂 . Snad to budeš mít brzy za sebou.

luciolka1987
9. srp 2010

co všechno se dělá v porodnici na příjmu???i váží nebo jen opíšou váhu z průkazky?já sem se teď totiz vážila na jiné váze a zjistila sem ze mam o ctyri kila vic nez na vaze doma 😀 tak kdovi jak by to bylo tam bych si pripadala asi jako blbec kdybych mela vetsi vahu nez mam napsanou v prukazce 😀já mám ale starosti co??? 😀

marky468
9. srp 2010

@luciolka1987 - ahojky, vážit tě nebudou, se mnou jedna PA sepisovala papíry a druhá si vzala průkazku, myslím, že je jim to jedno. Já se vážím taky jenom doma. Jinak ti změří teplotu, tlak, poslechnou ozvy, vyšetří tě dr., udělá UTZ a pokud nejsi dost otevřená, tak jdeš čekat na pokoj pro těhotné (tam jsme byly vnoci všechny, co jsme přijely). Tatínky poslaly domů, protože by tam zbytečně dlouho čekaly. Nálev se dělá, až jdeš na porodní pokoj. Jinak jsem nevypozorovala nic 🙂

luciolka1987
9. srp 2010

@marky468 - Tak to je fajn 😀 uz sem si rikala ze by to byl asi trapas.Ja se taky vazim jenom doma sestra u doktora sama rikala ze se mam vazit doma porad na stejne vaze, a ja ted stoupla na jinou a byla zdesena 😀 Tak sem si rikala co by na to rekly v porodnici az me zvazi a budu mit vic, este by si rekly ze sem si schvalne ubrala 😀

dashav
9. srp 2010

@marky468 - teda ty mi davas..ja jsem stale dolu, vytahl mi steh primar a ted se bude cekat..nález stejny..ze steru mi vysla zase nejaka infekce,takze me musi prelecit..ja tady na to asi trpim.nevim z ceho to muzu vzdy dostat,ale mam to,ach jo 🙄

A kdo te prijimal?je to tak hezky co???mě se to tam taky líbí,moc...třeba pojedeš dneska znovu,tak dej vědět!!!!!

9ka
9. srp 2010

@marky468 To čekání je nejhorší 😖 A jak jsi měla silné ty kontrakce? Viděla jsi ty hodnoty na KTG? A co ty bolesti? daly se zvládat v pohodě nebo už jsi úpěla? 😲

marky468
9. srp 2010

@dashav - přijímala mě PA Tyllichová a ještě nějaká blonďatá na krátko, byla tam dr. Mikuláštíková. Připadala mně fajn. Břicho mě bolí pořád, někdy mám pocit, že to vůbec nepřestává. Ale bohužel jsou to asi jenom hodně silní poslíci. Třeba se přece jenom potkáme 🙂

@9ka - na KTG jsem neměla poprvé moc velké hodnoty, podruhé taky ne, ale byly tam vidět cca po 4-5 minutách výběžky a na posledním - to už jsem skoro žádné bolesti neměla - jsem měla takové 3 celkem velké kopečky (cca 35). Ale prý to bylo v pořádku, tak nevím. Ty bolesti se daly rozdýchat. Ale je to tam celkem psycho, ráno začaly kopat pod okny bágry a před obědem mlátila zbíječka, dost dobré prostředí na porod 😖

Kdybych zas v noci jela, tak dám vědět, ale už mám strach, že si mě tam zas nechají jen tak, pojedeme, až to bude fakt krizové 😕

dashav
9. srp 2010

@marky468 - jj tak tak je dobra..myslim ta mudr.,dneska jsem tady viděla mudr. Pišťka,tak uvidíš..já zatím nic...vyndal se steh a čeká se...o těch bagrech mi ani nemluv...hrůza....

ted tu byla mamca s její sestrou a dovezli mi ukazat co mi koupily,krasny fusak a jeste k tomu nadherne povleceni..fakt krasne...uplne jsem mela slzicky v ocich..

9ka
9. srp 2010

Tak já nevím, já jem měla dneska mezi 35 a 55, ale MUDr říkal, že ještě nic, asi to není směrodatné 😨
Zátka už mi odchází po troškách asi 4 dni, ale taky to asi k ničemu nevede. 😒
Ještě mám naplánovaný úklid a mytí ledničky a pořád se k tomu nemůžu dostat - připadá mi, že na to ta malá čeká: Tak mami, ještě umyj tu ledničku a pojedeme..... 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru