Porodnice Uherské Hradiště. Jaké máte zkušenosti?

laola
16. lis 2008

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s touto porodnicí - ať už starou nebo novou. A co přístup doktorů? Z toho mám asi největší obavy.
Díky za názory 🙂

9ka
12. srp 2010

@dashav to máme ale úžasné tchyně, že? Tolik let pro nás schovávají fusaky z beránka a další vymoženosti minulého století... 😀 Počkej, až budeš za 30 let své snaše nutit fleesový fusak a ona si potvora koupí nějaký z nanovláken na dálkové ovládání... 😀 😀
Já jsem se sem přestěhovala před cca 3,5 roky z Prahy, čímž jsem přišla o všechny kamarádky, zato jsem se o 300 km přiblížila tchýni - dobrá výměna 😀 Teď už mě dlouho nevytočila, asi klid před bouří - ale až se narodí malá, to padne ještě mnoho užitečných rad... 😀 Stačí, že chci rodit v Hradišti a ne ve Zlíně - to jsem teda pos.ala... 😀

marky468
12. srp 2010

Tak holky, dopadla jsem samozřejmě dobře, na KTG skoro nulové hodnoty, sem tam něco kolem 10 a snad 1x se to vyhouplo na 18. Tak nevím, asi letos neporodím nebo co 😵 . Jinak je zas pěkný pařák, v tom autě obzvlášť. Ještě že už jsme doma, jdu si lehnout, vstávala jsem v 6 🙂

dashav
12. srp 2010

@9ka - ja jsem se provdala do Ostrožské Nové Vsi a jinak bydlíme asi 60km odsud,takže taky do neznáma,sice to není tak daleko jako ty,ale kamarady jsem taky ztratila a tchyni mam tak necely kilometr daleko,stejná výměna jako ty...

Já si dovolila včera říct,že po porodu jedu domu k mojim rodičum,málem to nepřežila

dashav
12. srp 2010

@marky468 - brouku ty máš ty hodnoty jako děložní jen kolem 18??ja když me to točí tak kolem 50 a říkají,že je to normální,tak jsem z toho zmatená 😖 😢 😲

9ka
12. srp 2010

@dashav v Ostrožské jsme byli jednou na výletě u těch rybníků, bylo to tam hezký. Jinak moje Tch. se sice přestěhovala do Bojkovic, ale tak 2x týdně sem jezdí. 😒 A my tam o víkend 😒 Předtím jsem ji viděla asi 2x do roka. 😎
To je dobrý, že to ta tvoje málem nepřežila - musíme na ně tak jak ony na nás - šokovat je! 😀

@marky468 tak malá si to asi rozmyslela - je jí tam dobře. A jaký jsi měla první porod? před nebo po termínu?

marky468
12. srp 2010

@9ka - první porod jsem měla 5 dní před termínem, tak to nechápu. Já jsem se ptala sestry na to KTG a říkala, že se tak hlavně sleduje srdíčko miminka, ale určitě sledují i děložní ntahy, tak nevím. Já to někdy mívám víc a někdy míň.

dashav
12. srp 2010

@9ka - jj tam je krásně u tech jezer,uz se tesim jak s kocárkem to prosmejdím co tam všechno je a není,protože jsme tam postavili domeček - manžel tam bydli, a ja tam byla den a skončila tady v nemocnici,však už jsem tu dlouho,takže to tam moc neznám a ani nevím jak ten domeček tak vypadá 😒
Ach jo,dneska je nějaký blbý den,chtěla bych mít porod už za sebou a být doma,je tu jedna sestra se kterou jsme si nesedly a dneska mě abnormálně točí,ale nedávám to na sobě znát!

dashav
12. srp 2010

@marky468 - a kdy jdes zase na kontrolu?

marky468
12. srp 2010

@dashav - ahojky, zítra dopo jdu na kontrolu a pořád ze mně odchází ta zátka, tak bude dr. chudák celý zelepený, jak mě bude vyšetřovat...jdu až v 10:15, tak zas v největším horku budu cárat po UH, faktu super 😒 Od příštího týdne budu už asi chodit do nemocnice na rizikovku na kontroly, tak možná to bude zároveň i s KTG, ať nemusím jezdit vždycky 2x.
Ani se nedivím, že to chceš mít za sebou, to my všechny, co už to máme za pár...já už mám termín v sobotu, tak už by to aj mohlo být... 🤐 Teď už na všechny urychlovací metody kašlu, protože na mě nic nezabralo, nebudu se trápit... 😖 Akorát by mě naštvalo, kdyby se malá narodila příští sobotu, protože to má narozeniny i starší dcera 😎

dashav
12. srp 2010

@marky468 - teda ty to máš naplánované...jeste mi rekni ke kteremu to mudr chodís?ja jsem to asi zapomnela..ja se byla ted projit,poprve venku jsem si obesla tady ten objezd a koukla jak je prijem a taky jsem sla do schodu a nic 😒

marky468
12. srp 2010

@dashav - chodím k dr. Píšťkovi, tak jsem zvědavá, jak to zítra dopadne, jestli to bude už připravené nebo pořád stejné...bude se mě určitě ptát, co jsem tam v pondělí dělala, protože tam byl na vizitě... 🙂 Dala jsem si 2 decky červeného a jdu do vany a pak spinkat... 🙂

marky468
13. srp 2010

Dobré ráno děvčata, tak po noci opět nic 😢 , tak se du chystat k doktorivi, "strašně" se mně chce, určitě si to dovedete představit...v pondělí byl v nemocnici na vizitě, tak se mně určitě bude ptát, co jsem tam dělala, to bude humorná scénka 😉 ...nemůžu se dočkat...doufám, že budu mít aspoň nějaký pokrok v nálezu, i když tento týden tomu spíš neodpovídá... 😨 až přijedu, dám vědět 🙂

9ka
13. srp 2010

@marky468 To se může změnit ze dne na den - během pár hodin. Některý holky tu psaly, že přišly z kontroly, kde jim MUDr říkal, že jsou zavřené a do druhého dne bylo mimčo na světě... 😉

marky468
13. srp 2010

Holky, tu jsem dorazila od doktora, mám branku na 4 cm, CS je 10, takže už je to na porod. A ještě k tomu mně začalo být dost blbě, vypadá to úplně jinak než poslíčci, tak si myslím, že naše malá je pověrčivá a fakt čekala až na dnešek... a nebo možná zabírá ten hnusný čaj...těžko říct, ale myslím, že se to chystá. V autě už jsem rozdýchávala...musím se jít hrát, ahojky

dashav
13. srp 2010

ahojík holky,tak ja mam taky po kontrole u prim. jsem už na prst,takže prej 1-2cm otevřená,tak uvidíme,ale co se mi nestalo...šla jsem na vyšetřovnu a zakopla jsem o nohu a spadla jsem ,naštěstí jsem stačila dat pred sebe ruky a odneslo to jen koleno,pekne napuchle a odrene,jako spalene...dobelhala jsem se na vysetrovnu ...tam se mi smaly ale pak jim moc do smichu nebylo,došla jsem na pokoj a omdlela z tlaku,takze KTg se točilo,EKg taky a jeste prisel internista..ale ted uz je to dobry..trikrat jsem spadala do takoveho,jako šumeni v uších,bušení srdíčka,poceni no a ted je to uz dobry,hlavně maly aby byl v poradku a to je,takže to je pro me dulezite...uz by se ten porod mohl rozjet..v pondeli jsem byla na špičku prstu a ted je to dobry uz na dva cm..tak uvidime,pujdu na schody a treba to pomuze?

9ka
13. srp 2010

Teda holky, vy se máte... že už se tak hezky otvíráte...... 😀 marky nám tu asi porodí bez kontrakcí a bez bolesti... 😉
já jdu na ktg+ko v pondělí a už ho slyším jak mi říká, že jsem ještě celkem zavřená - jeho oblíbený termín - to bych ráda věděla do kolika cm znamená slovo "celkem"... 😠 A CS mi do průkazky taky nepíše. Jen tam škrábe něco, co po něm nepřečte ani sestra... 😠

@marky468 tipla bych si, že budeš mít velice rychlý porod, když už jsi tak nachystaná 😉 , určitě sem pak napiš jak to probíhalo... 🙂
@dashav schody a ještě si řekni primářovi o dvojku červenýho, v rámci přípravy na porod... 😀

dashav
13. srp 2010

@9ka - brouku,po dnešku mi primář dá tak dvojku magnezka za ten pád co jsem měla 😀

9ka
13. srp 2010

@dashav tak bacha, ať se ještě nevymázneš na těch schodech 😀

dashav
13. srp 2010

@9ka - ne ne,dneska zadne schody,dneska budu mit klidek..bo jako nic prijemnyho to není kdyz padas do mdlob,jen šumeni v usich,neslysis,poliva te pot..blee

dashav
13. srp 2010

MArky píše :

AHOJ,JMENUJI SE KAROLÍNKA STAŠKOVÁ,NARODILA JLSEM SE DNES VE 14:35 HOD,VÁŽÍM 3900G A MĚŘÍM 52CM JSME S MAMKOU V POŘÁDKU!!!"

GRATULUJUJUUUUUUUUUU 🙂 🙂

9ka
13. srp 2010

Tak to byla rychlost! 😅
Velká gratulace!!! Takhle rychle bych to chtěla taky....
@dashav já to znám, mívala jsem to při menzes - na omdlení, studený pot (na litry), do toho zvracení a průjem - humus. Tak ať je ti líp a kdyby ses šla pak na holky podívat, tak je pozdravuj. 🙂 Uplně mě to dojalo.... 😔

luciolka1987
13. srp 2010

jééé tak se dočkala 😀 gratuluju 😉

dashav
14. srp 2010

holky tak jsem se byla podívat na ty dvě květinky nahoře a krásný,malá je tak krásná a maminka spokojena...to Vám,ale sama ráda povykládá!!!

Co děláte vy?

9ka
14. srp 2010

my jsme byli u švagrové na bazénu, ale moc mi to nepomohlo - od rána nemám kotníky, břicho jak šutr, studený pot a ještě mi začal růst zub moudrosti.... dneska prostě hrůza.

dashav
15. srp 2010

ahojík holky,tak druhá bouřka a malému se v bříšku stále líbí,toš co já vím...no já snad budu ještě přenášet 😀

magdalenka1
15. srp 2010

@marky468 Taky velká gratulace k mimískovi....to byla teda vážně rychlost, tak to má být 🙂

magdalenka1
15. srp 2010

@dashav a ty tam jako děláš ještě co? tebe tam na poslední chvíli zachraňujou jako že už porodíš a teď tam nějak hniješ ne? Ti ty stehy měli vyndat aspoň o měsíc dřív 😀

9ka
15. srp 2010

tak mě dneska v 6 ráno chytli takový posli, že jsem myslela že UŽ, hned jsem si to spojila s tou bouřkou - říkala jsem si tak to je jasný, dneska jedem a oni mi ty hajzli za hodinu prešly... 😠
Zítra mám první termín podle UZ a KTG s kontrolou, tak doufám, že mi MUDr řekne něco jinýho než před týdnem...
Jako doufám, že už příští týden porodím. 😎
Dneska jsem popíjela ten kořeněný nápoj - marky to zdá se pomohlo... 😅

dashav
16. srp 2010

@magdalenka1 - no dovol...sím tě ja jsem tady inventár!!vytahli mi steh a jako malému se ne a ne a nechce ven!!!!už mě to štve,ale co nadělám?nejhorší je,že mě už nic nebaví...jako ležím,chodím pomalu skáču a nic...ale asi se to pomalu otvírá,bříško mi občas ztvrdne a t oje vsechno..neco občas dolu řeže tot vse..takže mi neco laskave poradte,po břísku si jezdim,lehtam a bradavky tady mnu a nic 😠

dashav
16. srp 2010

@9ka - no tak to si dej ten čajík!!na mě ta bouřka vubec nepusobi,ani trochu ☹ malému se to líbí!!

Jinak k tomu lektvaru si dej pořádný sex a uvídíš jak rychle pojedeš 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru