Porodnice Uherské Hradiště. Jaké máte zkušenosti?

laola
16. lis 2008

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s touto porodnicí - ať už starou nebo novou. A co přístup doktorů? Z toho mám asi největší obavy.
Díky za názory 🙂

magdalenka1
7. zář 2010

@9ka druhé porody bývají lehčí, ale asi to neplatí pro ty vyvolávané, prostě tělo na to není připravené, je to na silu 😀 Já ty probiotické kapky zkoušela a byla jsem s nima celkem spokojená, ale že by to byl nějaký 100 % efekt to ne. Pokud to budeš kupovat, kup je na Slovensku, tehdy stály v Čechách kolem 600,- a na Slovensku asi 200,- Sk. Těžko říct, jak je to teď, po zavedení eura. Jinak bych někdy chtěla o mém porodu říct, že mé dítě na dvě zatlačení vyletělo 😀 Já vždycky musela pány přemlouvat, ať už laskavě vypadnou 😀 Jinak dnes sundali malému sádru, tak doufám, že si letos třetí zlomeninu už nepořídí, dvě sádry stačily. Ale aby nebyla nuda, tak měl včera večer 38,5 a průjem jak bič ☹

magdalenka1
7. zář 2010

a jinak na prdíky zabírá úžasně měření teploty v prdelce 😀

dashav
8. zář 2010

😀 ahojík holky,tak jsme ted ulehli jsem zvedavajak to memu andilkívi dlouho vydrzi to spani..jak se mate??na rdíky mame Sab..neco nevim co tam je ale jak pijeme ten nutriilon comfort tak maly se skoro po kazde davce papu pokaka,viz pred chvilkiu 😀

MArky:kočenko moje kde si?jsme dlouho nepokecaly 😨

marky468
9. zář 2010

@dashav - ale nestíhám, dnes po dlouhé době malá spinká v léhátku, tak jsem na pc. Jinak dopo spí jenom v kočárku, v postýlce se jí moc nelíbí, a nebo na rukách, ale na to ji moc zvykat nechci. Jinak včera mně zase rozkousala jednu bradavku a dneska jak zabrala, tak jsem normálně brečela. Musím jí zase zkusit narvat klobouček. Ale bude to asi problém, protože ho strašně odmítá. Jinak na bříško máme laktobacilky a myslím, že zabraly, protože už takové křeče nemá a při pití nebrečí. V noci se budíme většinou 1x a pak až nad ránem, takže v pohodě. Nechala jsem si přivézt starý kočárek na terasu, abych nemusela pořád chodit po venku, tak uvidíme, jak se jí tam bude spinkat. Dnes je opět supr počasí, tak budeme asi celý den doma. Jen ráno jsme byly ve školce a odpo půjdeme zsse. Čauky 🙂

marky468
12. zář 2010

Ahojky holky, kde všechny jste??? Asi mát dost práce kolem mimísek, co? Já jsem si včera musela koupit odsávačku na mléko, protože jsem z lového prsu už nemohla kojit, bolelo to tak, že jsem skoro celý den brečela. Teď už je to v pohodě, malou dokrmujeme ze stříkačky a je spokojená. Dneska se probudila v půl druhé v noci a pak až před sednou, takže pohodička 🙂

dashav
14. zář 2010

Ahojík holky..tak jak se mame?jak zvladate?no jako ja jsem uplne na roztrhani...maly je nastesti hodny a sikovny..pijeme jak o zavod vsechno poctive zapisuju a nosime k mudr.dneka jsme se vazili tak jsme pribrali za dva tydny cca 580g dobry co?takze mame ted 3740g tak jsem na malyho hrda...papa jak se vzbudi a uz mi spapa 150ml nejvice tak mam radost..je to slunicko..
jinak mame antibiotika mel leukocyty v moci..takze nam je nasadila a jeste pojedeme po douzivani leku na sono lednivek pro jistotu ..vim ze to delali v nemocnici ale pojedeme jeste jednou...a taky jsme byli na rehabilitacich s tou nozickou a dobry..pani doktorka rikala ze to neni tak hrozny tak mam radost..pri kazdem prebalovani cvicime..

Holky mam doma hugies ci jak se to pise plinky,ale nam nesedi nechtela by jste je nektera?koupili jsme je v akci tak je skoda je tady mit,kdyz nam nesedi...

Marky:tak jak rostete?co to prso?odstrikavas?nebo co ta odsavacka?to je docela drahy ne??krasne mala spinka..to bud moc rada a hod nejakou fotecku ja se pokusim tady dat nejakou taky jo?

kkury
14. zář 2010

Ahojte, jen nakukuju, ale nestíhám dočíst, jen jsem postřehla něco o probio kapkách, tak na Slovensku je prodávají za 10 eur, taky malou trápilo bříško a myslím, že pomohly.

magdalenka1
15. zář 2010

@dashav ahoj, malý je krasavec....a ty vypadáš úpně jinak než na fotkách z nemocnice....a co má malý s nožičkou?

dashav
16. zář 2010

@magdalenka1 - a jak prosim te vypadam???ale toci ji na spatnou stranu vis 😒

magdalenka1
18. zář 2010

@dashav prostě bych tě nepoznala. Točí na druhou stranu? Jako vytáčí dovnitř? A po rehabilitaci se to spraví? Já byla na rehabilitaci v Hradišti v nemocnici jednou a odcházela jsem odtud s brekem. Kuba celou dobu cvičení samozřejmě řval jak rut (měl tak půl roku) a já byla úplně psychicky vydeptaná a milá sestřička na odchod hodila, jestli jsem si jako všimla, jakou má hlavu a že se jí to jako nezdá normální. Takže mě normálně složila. Pak jsem ještě hodně dlouho sledovala jakou má hlavu🙂 Velkou ji má a měl...to jsem si všimla už u porodu...ale ji nak je 100 % normální🙂 Takže hodně štěstí na rehabilitaci.

renisco
25. zář 2010

@dashav koukám, žes to tady vedla 😀 jen jsi opustila porodnici, je tu mrtvo 🤐

magdalenka1
28. zář 2010

zdechl tu pes, dámy

dashav
19. říj 2010

ahojík holkyyyy tak konecne jsem tuuu jak se mame?povidejte prehanejte jak rostou drobečci?u nás už konečně dobry..ani nevím zda jsem Vám psala ljak jsme dopadli s tím kojenim atd?? 😖

sjussi
20. říj 2010

ahoj chtela bych se zeptat je v UH v nemocnici mozne objednat se na 3D nebo 4D utz a kolik to stoji?

veru23
20. říj 2010

ahoj, neumel by mi nekdo poradit, kde v okoli uh se poradaji predporodni kurzy, kdy se na ne zacina chodit a kolik stoji. Diky za odpoved!

marky468
20. říj 2010

@sjussi - je samozřejmě možné objednat se na 3D ultrazvuk, stojí to 400 nebo 450 Kč, teď nevím, kolik jsem za něj platila. Je to supr, akorát já měla placentu vepředu a malé nebylo vidět do obličejíčku 🙂 . Ale určitě to stojí za to 🙂

sjussi
20. říj 2010

@marky468 a to je primo v nemocnici?a nevadi ze tam nemam dr nebo tak?

martii07
20. říj 2010

veru23-já chodila na kurz do Brodu.Vede to tam moc příjemná a milá paní Kadlicová.Já jsem začala chodit nějak asi ve 4 měsíci,ale chodily tam se mnou holky které už byly i v 6 měsíci....bylo to asi 6 lekcí.každá lekce trvala někdy i 3hodiny,ale strašně rychle to uteklo,takže mi to vůbec nepřišlo.no a stálo to 1200kč.chce to jí zavolat a ona řekne víc.....já rozhodně účast na předporodních kurzech DOPORUČUJI!!!

marky468
21. říj 2010

@sjussi - nevadí to, najdi si na netu telefonní číslo a objednej se. Ale vidím, že už máš 29. týden, myslím, že na 3D už asi nic moc neuvidíš. Mimi už je velké. Dělá se myslím do 24??? týdne. Ale zavolej si a zeptej se, uvidíš a pak dej vědět :o)

marky468
21. říj 2010

@veru23 - já taky c hodila do UB k paní Kadlicové, byla fajn, ale u první dcery - to bylo před 6-ti lety. V UH dělá kurzy paní Dominiková a je prý taky fajn.

marky468
21. říj 2010

@dashav - jak se vám daří? Kolik už vážíte? My se máme fajn, malá roste a dělá úžasné pokroky.

dashav
23. říj 2010

@marky468 - ahojík kočko,no suprově se nám daří malý má ted 5kg a měří 62 cm a máme 8 týdnů,takže chlapáci největší,zkusím sem vložit nějakou fotku..a co vy?hele,jdeš na nějaké očkování jako nadstandart?já jdu na tu Rotaviry.ještě musíme koupit tu vakcínu a jakou používáte kosmetiku a plínky??povídej, přeháněj 😲

veronika88
23. říj 2010

já doporučuju probiotika Gaia

marky468
23. říj 2010

@dashav - ahojík, my měly taky 5 kilo v 8 týdnech, takže jsou děti obě šikovné 🙂 . Na rotaviry nejdeme, ale dáme pneumokoka - Prevenar. Jinak je malá celkem hodná, jenom sem tam ještě nějaká kolika, ale snad už to ve třech měsících přejde. Používáme zatím Huggies, ale nakoupené mám teď už jenom Pampersky. A kosmetiku máme Johnsons a Hipp.

marky468
23. říj 2010

@sjussi - je to v porodnici v přízemí - vchod z pravé strany budovy a nevadí, že tam doktora nemáš. Zavolej tam a uvidíš, že se domluvíte 🙂

dashav
24. říj 2010

@marky468 - no tak to je super to jsem moc moc ráda..jinak my použáváme kosmetiku : na koupání - OILATUM,na mastění - Excipial a na zadeček Rybilku a jsme spokojeni...Lukášek není osypaný nic...takže vp ohodě a jako plínky používáme pampersky,protože mě ty huggiesky nejak nesedly,ani nevím proc...

TEnto týden jsme ještě tady v Brumově.ale o po víkendu už pojedeme do OStrožské Nové Vsi,tak se docela těším,Libor za náma jezdí tak je to v pohodě..

na ten Prenetal či jak se to jmenuje chci taky dát malého očkovat...

marky468
24. říj 2010

@dashav - já používám na zadeček Bepanthen a mastíme zatím olejíčkem, zkraje slunečnicovým a teď střídáme Hipp a Bübchen. Jinak koupele od Johnsons. My jedeme zítra do Hradiště pokoupit do dm na slevové kupony, nějaké čajíky pro kojící matky, ubrousky a tak. Malá mně dneska spinkala poprvé až do rána, naposled jsem ji včera krmila před 9 hodinou večer a dnes vstávala v 7 ráno. Mohlo by to tak být i dnes 🙂 Taky přikládám fotečku 🙂
Mějte se fajn :D)

renisco
26. říj 2010

ahoj holky - taky jednu přidám - jsme už 3 měsíční
kosmetiku používám - na prdelku bepanten a po koupání obyč modrý olejíček aviril. plenky zelené z tesca, ale už zkoušíme tu jejich novinku gaga. s kojením jsem přestala ve 2 měsících, což mě strašně mrzí, ale bohužel...

luciolka1987
28. říj 2010

Ahoj tak náš malý už má 5,5kila🙂je to zlato v noci se mi sice pořád budí třikrát ale zvykla sem si 🙄 občas už pospí třeba až do čtyř do rána ale to je jen vyjímečně 😠 trápili nás prdíky ale začli sme užívat probiotika od svissu takove kapslicky na rozpusteni a od te doby nas to netrapi.taky pridam par fotek 😀

luciolka1987
28. říj 2010

jinak plenky pouzivame taky zelene z teska sou levne a malemu vyhovuji.na mazani pouzivam aviril a mydlim obycejnym tuhym detskym mydlem 2x tydne jinak koupu bez mydleni.na prdelku mame koupeny bubchen ale priznam se ze moc to malemu nemazu 😀 a opruzeny jeste nikdy nebyl takze mu to maznu jen obcas kdyz si vzpomenu 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru