Porodnice v Karviné Ráji. Jaký je tam personál?

januskaababoo
16. led 2007

Holciny co rodily v Karvine Raji...prosim o pravdive prispevky, neprikraslujte, ale ani zbytecne nestrasit, jo? Jaky je tam personal, strava, na co si davat pozor...co byste zmenily, kdybyste tam mohly rodit jeste jednou...je lepsi si priplatit za nadstandart a proc? Kolik se za co plati...tatinek u porodu atd., no uz se nemuzu dockat 😅 😅 😅

cinky
24. led 2011

@j.a.n.u.s. janičko četla jsem, že by se měl v dubnu zavřít...Ale půjde to objet. To není jediná cesta do Ovy🙂

dendasek
24. led 2011

Ahojky holky...co to ctu??? Pak mame byt jako tehotne v klidu..porodnice se zaviraji..cesty se zaviraji...no me slehne ☹ vubec se mi to nelibi.
Cetla jsem, ze v tech Vitkovicich maji k dispozici 26 luzek,...kde bude rodit zbytek?? Me to fakt hlava nebere. 🙄

jani: mas uplnou pravdu..rocnik 2007 je sileny...tolik CS..fakt hruza. Jako nechci ani nahodou..aby porod probihal jako ten minuly...vyvolavacka, bolest..a pak stejne CS..radsi nemyslet.

j.a.n.u.s.
24. led 2011

@cinky neni jedina, ale nadjedes si zbytecne kilometry a pres kotehulky kodrcave....noooo chtela bych mit tvuj optimismus :D

j.a.n.u.s.
24. led 2011

@dendasek presne na to jsem myslela, ja nevim cim to je, nebo cim to bylo, rodili se take vetsi deti nez normalne...u mamin uz mam zjistene, ze brali nejake vitaminy v tehu, dite vetsi....magnezko taky...tvrdlo mi bricho snad od zacatku....pak prenaseni-vse to ma souvislost....proto se ptam a vis co je prave zvlastni? Ze hodne na Morave byly komplikace....

dendasek
24. led 2011

Jani: ja jsem nemela u Eli zadne komplikace...vitaminy jsem brala...no, ale nijak pravidelne...Eli mela pri narozeni 3450g a 50cm, takze tak akorat...bricho mi netvrdlo vubec...ale za to jsem behem tehu mela podezreni na zapal plic a pak z toho astma...brala jsem silene mnozstvi antibiotik..na nektere byla super silena reakce...ale musim zaklepat Eli je ok. A rodila jsem v Rakovniku..pekna mala porodmnice, kdyby to nebyla takova dalka..tak bych tam sla rodit zase...jenze..no bydlime ted tady..takze nepripada v uvahu.
Manzel porad at nevysiluju...ze to bude ok...no nevim.
Nevis nahodou jak dlouho, te nechaji prenaset po CS? Toho se desim..

cinky
24. led 2011

@j.a.n.u.s. až tak kodrcavé nejsou... jezdila jsem do ovy každý den skoro 10 měsíců a bylo to v pohodě. (Dětmarovice - Rychvald - Ostrava). A myslím si, že až taková nadjíždka to není.
A optimista opravdu nejsem...

mamusa1611
24. led 2011

@j.a.n.u.s. Tak já jsem z Rychvaldu, a do Ostravy to mám kousek,max.20-25.min.. Ale vrtulníkem bych se ráda proletěla...😀

ewwik
24. led 2011

Zdravím Vás maminky 🙂 ,
na Vaší diskuzi už nějakou dobu chodím a nemůžu uvěřit vlastním očím ☹ .
Aspoň mě to donutilo přihlásit se a začít si s Váma psát 😉 .
Jsem prvorodička, termín mám v květnu a rodit bych chtěla samozřejmě taky v Karviné!!! Sice do května "času dost", ale i tak mě začíná děsit, že bych šla rodit do Ostravy.
Taky jsem psala email na předporodní kurzy a ještě mi neodepsali a už vím asi proč ☹ !!!
Doufám, že brzy budu číst lepší zprávy. Mějte se krásně. Pá Eva

j.a.n.u.s.
24. led 2011

@dendasek ja mam pocit, ze te po CS uz berou pred terminem na pozorovani, ale to je moje uvaha....nevim, zeptam se mudry...jdu 2.2. do poradny. Zeptam se ho i na info kolem tady toho....

@ewwik ahoj evi, neboj rodime spolu...mame podobny termin :D ve vrtulniku mista dost ....

@cinky I kdyby na krasne byly Detmarky jako detska prdelka rovne...tak si dovedu predstavit zacpy, pac to bude "nahradni" tepna do Ostravy....no ja taky doufam, ze bude vse ok...jen se snazim nastinit kazdou moznost .....

cinky
24. led 2011

@ewwik ahoj! na předporodní kurzy jsem psala taky a taky mi nekdo neodepsal. Myslím, že to bylo v lednu.

cinky
24. led 2011

@j.a.n.u.s. ucpané budou úplně všechny tepny do Ovy. S tím musí maminky, které pojedou do Ovy počítat...Samozřejmě v rámci možností. Ale přece jen tak nemůžou zavřít okresní nemocnici... Vždyť v nejbližším okolí nic není (jestli teda zavřou i Třinec a Havířov)...

ewwik
25. led 2011

Tak holky dnes mi přišla odpověď z nemocnice na email ohledně těch předporodních kurzech. Paní mi napsala, že vzhledem k současné situaci neví, jak bude zajištěn provoz porodnice, tak jí mám zavolat na konci února a že se pak domluvíme!
To jsem zvědavá, jak to dopadne.......

ewwik
25. led 2011

@j.a.n.u.s. Jojo, dívala jsem se, že mám termín obě v květnu. Možná se potkáme v nějaké té porodnici 😉

cinky
25. led 2011

@ewwik pak prosím napiš, co ti říkala🙂

j.a.n.u.s.
25. led 2011

@ewwik no to muzem 🙂 pak pokecame na zivo....jsem zvedava jak to pro nas vse dopadne....ja ted resim porod po prvnim CS....doufam, ze mi priroda i lekari vyhovi a "nechaji" me rodit normalne....

Mam neoverene info, ze by v Karvine mel nastoupit pry nejaky cernoch....ale je to neoverene 😅

ewwik
25. led 2011

@cinky Určitě na konci února písnu, jak jsme se domluvily 😉. Snad se vše do té doby vyřeší!!!!!

mamusa1611
25. led 2011

holky a nevíte náhodou, jestli předp.kurz vyloženě být musí, když chci tatínka u porodu? On už se mnou byl 2krat, a bez kurzů,ale to jsme byli vždy v Karviné... Jenže ted nevím co a jak bude...jestli se teda do te Karviné dostanu..( i když mi sestřička slíbila,že na mě bude čekat...😀 ) Je mi celkem fuk,jaká to bude porodnice, hlavně,když bude přítel u mě...Je to velká opora, a bez něj bych to nejspíš nedala...Ve čtvrtek jdu na kontrolu,tak se zeptám přímo primáře... Jak to bude dál,jestli to bude vědět..

cinky
26. led 2011

tak to jsme v háji... Chci vidět ty sestry, jak to budou zvládat a jak se budou k nám maminkám chovat, když už teď jsou v porubě prý nepříjemné.

j.a.n.u.s.
26. led 2011

@ewwik
@cinky
@mamusa1611
Ted rikali v radiu, ze je pruser pro maminy, ktere by mely rodit CS, ze odchazeji hojne i anesteziologove-ta zprava se tykala hlavniho mesta Prahy.

No je to co? Jsem zvadava...
Uz jsem fakt nasrana...ono se rekne rodit doma...ja bych do toho sla hned, ale ne po mem komplikovanem porodu, nee na to nemam koule!

2.2. jdu do poradny, prinesu cerstve info.

cinky
26. led 2011

@j.a.n.u.s. já byla v poradně dneska, ale proběhlo to tak rychle, že ani nevím, kolik miminko měří a váží ☹ Natož abych se zeptala... Asiměla mudr špatný den.

j.a.n.u.s.
26. led 2011

@cinky jo, to je na nervy potom.... :( tak zas za mesic..... 🙂

cinky
26. led 2011

nee... za 3 týdny🙂 pak už se i snad dozvím co to bude🙂

mamusa1611
26. led 2011

@j.a.n.u.s. Já jdu zítra, tak ho tam i zprdnu, že mě lákal do Karviné, a pak se dovím,že odchází...:-/ mě nasral teda fakt.. Je to celkem husté, a myslím,že to bude ještě zajímavé...

j.a.n.u.s.
26. led 2011

@mamusa1611 budem cekat na tve zpravy...jsem fakt zvedava co rekne.....a kdyz bude mlzit, tak na nej zatlac, ze uz vsechno vis :D

mamusa1611
26. led 2011

už to začíná... Snad to nedojde až k nám...
m.novinky.cz/articleDetails?aId=223454&sznu=addiMwkAcCf78a3T

mamusa1611
26. led 2011

@mamusa1611 ňák mi to sem nejde vložit ten odkaz...:-/ blbne mi to celý den..

j.a.n.u.s.
27. led 2011

@mamusa1611 no a s tema anesteziologama taky....mazec! To zadna nebude moct jit pod kudlu, kdyby nahodou.....ja uz to odmitam sledovat....je mi z toho smutno!

Doufejme, ze nas "pozdejsi" terminy to nejak mine a vse uz bude nejak vyreseno....rada bych jim pomohla, ale jak? Mam vzit vidle a jit na parlament? By se mi asi vysmali...ne?

Jde to tu do dupy vsechno....

mamusa1611
27. led 2011

@j.a.n.u.s. 😀 😀 to by tam s těma vidlama musela přijít celá republika...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru