Porodnice v Karviné Ráji. Jaký je tam personál?

januskaababoo
16. led 2007

Holciny co rodily v Karvine Raji...prosim o pravdive prispevky, neprikraslujte, ale ani zbytecne nestrasit, jo? Jaky je tam personal, strava, na co si davat pozor...co byste zmenily, kdybyste tam mohly rodit jeste jednou...je lepsi si priplatit za nadstandart a proc? Kolik se za co plati...tatinek u porodu atd., no uz se nemuzu dockat 😅 😅 😅

lucija
8. únor 2011

@dendasek Janča byla na pohotovosti s malou, je namocná ☹ Janča je v pořádku 😉

dendasek
8. únor 2011

@lucija: ty taky vis vsechno 😀 Bobek, tak to je fakt vsude.. 🙄 Eli tady taky lezi...

lucija
8. únor 2011

@dendasek 😀 Já jsem matka tyranka, Šíma i s mírným kašlem mazal do školky, dva týdny byl doma a už toho bylo dost 😀

dendasek
8. únor 2011

@lucija: Luci, kdyby jen mirne kaslala, tak taky maze...jenze ona ma i teplotku..tak proto taky lezi..jinak by to nevydrzela..leze jen tak.. 😀 U nas to bylo stejne, dva tydny doma..tyden skolka a ted opet doma...

lucija
8. únor 2011

@dendasek Je to hnusné období, chvilku teplo, chvilku zima....já už chci jen to teploooooooo 😠 😵

dendasek
8. únor 2011

@lucija: tak uz jsem aspon umyta a jdu varit... 🙂
No nejsi sama..teplo..nekde na lavicce, Eli spokojena na pisku, Any spinka v kocarku...uplne to vidim🙂

lucija
8. únor 2011

@dendasek krásná představa 😵

j.a.n.u.s.
8. únor 2011

http://www.naseporodnice.cz/porodnice.php?id_po... KARVINA

(Žena si zde nemůže zvolit jinou, než klasickou polohu + Novorozenec je po porodu nejdříve s maminkou dvě hodiny a potom je převezen na novorozenecké oddělení, kde stráví čtyři hodiny bez matky. U poporodních vyšetření dítěte může být přítomen otec.)
pozn.nechapu proc 4 hodiny bez matky?????

http://www.naseporodnice.cz/porodnice.php?id_po... OSTRAVA - PORUBA(u domu sester)

(Žena si v porodnici může vybrat jinou než klasickou polohu, a to porod na porodním vaku, v sedě na porodní stoliččce, v kleku, ve stoje nebo polodřepu s opěrou nebo v závěsu, ve sprše, ve dřepu + Matka může být po porodu s miminkem v nepřetržitém kontaktu. Všechna potřebná poporodní vyšetření se provádějí na těle matky, nebo v její blízkosti. U vyšetření může být přítomen i otec. V případě, že tomu nebrání zdravotní stav matky ani dítěte, jsou pototm oba společně převezeni na oddělení šestinedělí)

http://www.naseporodnice.cz/porodnice.php?id_po... FIFEJDY

http://www.naseporodnice.cz/porodnice.php?id_po... VITKOVICE

No co me se tyce, bych si vybrala asi tu Porubu-jeste kouknu na recenze primo od maminek....v zavorkach je to, co je pro me rozhodujici pri vyberu-takovy vycuc......ty posledni dve jsou stejne....

Jdu na tu recenzi.

j.a.n.u.s.
10. únor 2011

Tak zatim mi vychazi ta Poruba.... 🙂
@lucija
@dendasek

j.a.n.u.s.
24. únor 2011

@dendasek
@lucija
Toz babky, jak je?
Pry teda porodka normalne jede, co?

Byla jsem v Porube....jako se zapsat...a sestricka, velice mila , rikala, ze normalne s bolestma prijet....kdyz by byl planovany tak jeste na jedno KO pred tim terminem....

Jsem uvazovala, kdyby byl planovany, asi bych si sehnala hlidani na malou, aby mamka mohla byt u "operace" (coz muze byt), muze si pochovat maleho hned na sale....je to dulezite, ze miminko slysi znamy hlas kdyz prijde na svet...no uvidime.... 😉

lucija
24. únor 2011

@j.a.n.u.s. No jasně, pokud to bude plánované tak do toho jdi 🙂 A Ty nebudeš u toho vzhůru? Jinak jak se máme? Mrkni na FB 😖 😀

j.a.n.u.s.
26. únor 2011

@lucija nevim jestli bych to ustala , byt vzhuru! Celkova je vesti zatizeni na organismus, ja vim....ale bojim se vpichu do patere....v detstvi mi delali punkci !
Stejne musis byt 24 hod na JIPu, tak bych aspon spala...nevim, jeste je cas se rozhodnout....nekdo mi rikal, ze ho jeho doktor pred spinalem varoval, ze by to sve dceri nedal.....pohledam jeste info!
Co na FB? Nechapu....

dendasek
26. únor 2011

@j.a.n.u.s. : chapu to dobre, ze jsi u prvniho cisare byla uspana celkove?? Ja jsem mela tedy umrtvene jen nohy..a dalo se to..sice mi behem zakroku bylo blujno a usinala jsem..ale videla jsem hned Eli a na ten vpich si vubec nejak nepamatuju..jen vim, ze jsem se klepala stresem..
Mozna hloupy dotaz, ale proc s tebou k porodu nejde pritel?
Ja jdu v patek na kotrolu, tak jsem zvedava co se dozvim noveho...doufam, ze bude vse ok.

j.a.n.u.s.
26. únor 2011

@dendasek s pritelem je to slozitejsi :(, proste nejde 😉 ...ma na starosti jinou zenu , nez porod sveho syna.... 😔
...tak jsem hledala a hledala, a vzhledem k tomu, ze mam skoliozu tretiho stupne :( nejdu do toho rizika, ze me budou napichovat na 5x....takze ja mam jasno....jdu na celkovou....uz jsem si musela vybrat CS, ted jeste to horsi zlo, njn....preziju to, musim! Hlavne at je malej v poradku 🙂

j.a.n.u.s.
26. únor 2011

@dendasek jo a jestli budes prenaset, tak na me pockej :D , pac jdu na zacatku kvetna uz rodit 🙂

mamusa1611
26. únor 2011

Ahooj.. 🙂 tak ty jdeš nakonec do Poruby,jo? Já zůstanu věrná Karviné..:-P už se mi to krátí, mám dcl strach.. ☹ jak sem tam příjdou nějaké ty poslíčky... Ve čt jsem byla na KO,už dělali i ozvy,a teď budem chodit každý týden.. Tak ještě 2.týdny a můžem začít ,,vyvolávat,, 😀 už aby to bylo za mnou.. Ještě mě čeká zubní,ale to už nějak přežijem.. :-P 🙂
Jinak jsem četla to s tvým přítelem...☹ to mě mrzí... bych ho hnala..!! ☹
Tak se hlavně drž a buď v klidu....😉 pokud to jen půjde..😠🙂
@j.a.n.u.s.

dendasek
26. únor 2011

@j.a.n.u.s: s pritelem je mi to moc lito... ☹
A ty uz vis,ze pujdes na cisare?? Tak jasne..nema cenu ty zada pokouset. Nechci to svadet na ten vpich..ale od te doby me ty zada pri zatezi pobilivaji..nebo treba pri zmene pocasi..ale nemusi to byt tim..
A k tomu prenaseni...no, myslis, ze me nechaji tak dlouho prenaset?? a taky by me zajimalo jak je to po cisari s vyvolavanim porodu, nekde jsem cetla, ze se to nedoporucuje...ja nemam rada tu nejistotu..uz aby bylo mimi venku.
Ale kazdopadne ja jsem pro Vitkovice...i kdyz mi kamaradka pela ody na Porubu...🙂

mamusa: jak se projevuji poslicci?? me obcas pichne jako pri ms..ale nic vazneho..

mamusa1611
27. únor 2011

@dendasek já vím..🙂 to neměla být otázka.. 😉 mě zatím jen párkrát za den ztuhne břicho, a od třísel do stehen sem tam nějaká ta křeč... I když to bude 3.porod, tak mám spíš strach, že to nepoznám, kdy jed do té porodky,abych tam nebyla třeba zbytečně brzo...

j.a.n.u.s.
28. únor 2011

@dendasek
@mamusa1611
Jen jsem vam chtela rict,ze se uz moc tesim!!!!!!!
S tim vyvolavanim po CS to nejde....pac jak se vyvolava, nastupuji prudsi kontrakce, coz by rezana deloha nemusela unest....ale zase je to jen zprostredkovana info od meho doktora...
Dendasku, tak si podame ruce pri tvem odchodu a mem nastupu 🙂

ewwik
28. únor 2011

Dnes jsem se konečně objednala na předporodní kurzy do karvinské nemocnice 🙂 . Já budu určo chtít taky rodit v Karviné, mám to přece jen blízko.

lucierob
28. únor 2011

@mamusa1611 neboj, to určitě poznáš 😉 Všeobecně platí, že při odtoku vody nebo pravidelných krátších intervalech kontrakci

cinky
1. bře 2011

@ewwik ahoj, takže předporodní kurzy budou? No fajn.🙂 A šla ta registrace po telefonu nebo jsi tam musela přijít?!
@j.a.n.u.s. Janičko takže ta Poruba platí? Taky jsem o ní uvažovala. Známá ji moc chválila. Ale přecejen to máme docela daleko.... ☹

j.a.n.u.s.
1. bře 2011

@ewwik
@cinky
A myslite, ze bych mela taky(predporodni kurzy), kdyz to bude planovacka????

ewwik
1. bře 2011

@cinky ahoj, jj předporodní kurzy jsou 🙂 a vše jsem vyřízovala přes telefon. Zavolala jsem na tohle číslo 603 734 210 - paní Kasparková a objednala se. Začínám ve čtvrtek 😉 .
@ j.a.n.u.s. Myslím si, že ty předporodní kurzy nejsou až tak důležité. Já jsem prvorodička a sestřička od mojeho gyndaře mi řekla, že bych raději chodit měla. Nestojí to nic a aspoň se něco dozvím 🙂 . Je to povídání o porodu, šestinedělí, kojení a je to taky s prohlídkou porodnice.

j.a.n.u.s.
1. bře 2011

@ewwik ja jsem byla u male na tomto kurzu...bylo to fajn, ale ted je to pro me nove, pac jdu na planovany, tak jestli se neco nezmenilo....no zkusim tam zitra zavolat 🙂
Diky za ciselko....

j.a.n.u.s.
1. bře 2011

@ewwik jeste me napadlo, ja si vzpominam, z emi ty kurzy pomohly v tom, ze jsem pak "umela" dychat....vsechno se da rozdychat, kazda bolest....i kdyz to skoncilo CS....

cinky
1. bře 2011

@ewwik Moc děkuji! Snad se nic do dubna nezmění🙂

mmirush
2. bře 2011

předporodní kurzy doporučuji, chodila jsem na všechny, vynechala jsem komplikace u porodu 🙂 Učili tam jak dýchat u porodu i hodně o kojení a šestinedělí což jsem pak uvítala. Jeden kurz je i s tatínky, šli jsme se podívat na porodní sály, manžel aspon věděl do čeho potom jde a co má u porodu dělat 🙂 a když je to zadarmo tak proč to nevyužit 🙂

dendasek
2. bře 2011

Ahojky holky,
tak jsem na 99,9% rozhodnuta pro Vitkovice, po dnesni prohlidce jsem opravdu nadsena. Takze pokud to nebude nejaka "super rychlovka", tak bych urcite chtela rodit tam. Cesta nam trvala necelych tricet minut, takze to taky jde...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru