Porodnice v Karviné Ráji. Jaký je tam personál?

januskaababoo
16. led 2007

Holciny co rodily v Karvine Raji...prosim o pravdive prispevky, neprikraslujte, ale ani zbytecne nestrasit, jo? Jaky je tam personal, strava, na co si davat pozor...co byste zmenily, kdybyste tam mohly rodit jeste jednou...je lepsi si priplatit za nadstandart a proc? Kolik se za co plati...tatinek u porodu atd., no uz se nemuzu dockat 😅 😅 😅

simi.w
15. dub 2011

@j.a.n.u.s. ahojky, to netuším.........
A co ty, jak se cítíš, co miminko a malá, je na tebe hodná ? Doufám, že si užíváš klidu a vše připravené 🙂

j.a.n.u.s.
15. dub 2011

@simi.w
@mamusa1611
@ewwik
@rina76
Tak tetky moje 🙂 jsem po poradne...cipek nic, ozvy ok, kontrola (posledni) za tyden a pak nastup do spitalu....jo a tento tyden maluji v porodce v KA :D , ale 23.4. se tam opet rodi 🙂
...tak hezke dny vam preji .....

ewwik
16. dub 2011

@j.a.n.u.s. Jani, tak Ty budeš rodit dříve? Já byla včera taky na kontrole a čípek pořád drží, ozvy taky ok. Jsem zvědavá jestli budu rodit do termínu nebo budu přenášet.
Jj, na kurzech nám sestřička říkala, že bude od 15. do 22. zavřená porodnice kvůli malování.
A s tím zavřením jsi mě překvapila. My už sice budeme mít po porodu, ale i tak by bylo škoda, kdyby jí zavřeli!!!!!!!

j.a.n.u.s.
16. dub 2011

@ewwik taky si myslim, je to tady spadova oblast pro vsechny mesta(Orlova, Havirov, i z Trince sem jezdily)...no uvidime, zjistime dalsi info....
no ewwiku asi jo, do terminu me urco nenechaji...mudr kroutil hlavou, ze v zadnem pripade by me nenechali prenaset...jedine ze bys snad ty (tedy Adamek se rozhodl) jit drive 🙂, to bychom se setkali 🙂
Ale pockej, dyt ja tam jdu na konci dubna....to tam 4.5. urco budu jeste "dolehavat" 😀 to se potkame tetka 🙂
Podřistáme (po nasimu pokecame) tam jo??? Nad tema fajnyma obedama :D...se tesim.

Jak se citis jinak??? Poslikujete?

ewwik
16. dub 2011

@j.a.n.u.s. No to doufám, že se tam potkáme 😉!!! Jinak se citím dobře. Včera v noci mě 2x vzbudilo bolení břicha (jako při menzes), ale zaspala jsem to. Nevím jestli tohle jsou poslíčci 🙂.
Už bych to chtěla mít taky za sebou 😉. Vše už máme přichystane, teda doufám 🙂. Už se cítím i tak neohrabaně, schody mi dávají čím dál tím více zabrat (bydlíme ve 4. patře bez výtahu 😒 ). No uvidíme. Ty se opatruj Jani

cinky
18. dub 2011

Zdravím! Gratuluji k miminkům!
@j.a.n.u.s. Ty jo Jani nestraš! Vždyť já mám termín 8.7! Když už jsem se teda definitivně rozhodla pro Karvinou, tak ji zavřou? Ale proč by teda malovali?
@ewwik ahoj, jen jsem se chtěla zeptat s jakým předstihem mám volat na ty předporodní kurzy. Děkuji

ewwik
18. dub 2011

@cinky Ahoj 😉, má se volat od 30 týdne. Celkem je 6 lekcí. Myslím, že další je až 27. 4., kvůli toho malování. Jinak to je každý týden. Zavolala bych si tam příští týden být Tebou. Já už mám všechny za sebou 🙂. Jsem ráda, že jsem tam chodila. Sestřička, je strašně moc milá a všechno to fajně vysvětlí 🙂. Měj se pěkně 😉

cinky
19. dub 2011

@ewwik Děkuji 🙂

simi.w
21. dub 2011

Ahojte holky 🙂
@j.a.n.u.s.
@ewwik myslím na vás 😉

Ty jo obě máte termín na moje narozky 🙂

j.a.n.u.s.
21. dub 2011

@simi.w tak to je hezke datum, ze jo :D ... ted zrovna premyslim, jak to preziju do konce!!!!...uz funim kudy chodim! V noci se mi maly posune nahoru-kde me pali zaha....pres den dolu-kde me tlaci do panve, tak chodim jak kacka :D

lucija
21. dub 2011

Holky, Tak @dendasek už to má za sebou, Anežka už je na světě 😵 😵 😵 😵

lucija
21. dub 2011

@j.a.n.u.s. Jani vydrž, už to máš za pár a jaro a léto, prostě teplíčko už si budeš užívat s mminkem 😵

j.a.n.u.s.
21. dub 2011

@lucija diky...to je to nejhorsi...za par! To za par je delsi nez cele tehu 😒
Ale jsem silna-VYDRZIM!!!!! (pozn.kurna co tez jineho mi zbyva :D :D :D)

ewwik
21. dub 2011

@lucija Jééééé, tak to @dendasek gratulujíííííí 🙂 🙂 🙂 !!!!!!!!!!! Hlavně zdravíčko přeji 😉 !!!!

@simi.w
@j.a.n.u.s.
Děkujeme a to souhlasím s Jaňulkou, že je to pěkné datum 🙂. Jsem zvědavá, kdy to příjde. Zítra jdu na kontrolu, tak uvidíme co doktor řekne.
Jani a to je pravda. Teď to ČEKÁNÍ je takové divné. Nevím jak to popsat, prostě jen čekat a čekat, kdy se prďolka rozhodne jít ven.

j.a.n.u.s.
22. dub 2011

@ewwik jo no...ty to mas jeste horsi, pac musis cekat az se Adamek sam rozhodne...ja budu cekat na verdikt od mudry...dnes do poradny, pristi tyden na domluvu do spitalu...
Mam pocit, ze mam v sobe obrovskyho chlapa! Tlaci vsude mozne v jednu chvili....uz ne jen nahore nebo dole, ted uz vsude, on snad roste ze dne na den...
A zacinaji otoky, na nohach, rukach, v obliceji....jsem hnusna na lidi kolem, nervozni s kazdym dnem....a velice unavena, co mi spadne to necham lezet a cekam az to doma nekdo sebere :D...za vodne a stocne se nedoplatim, pac kazdy den plna vana teple vody, aspon tak se uvolnim, citim se strasne tezka.
Desim se kazde noci, dneska opet NESPANEK od 3:40 to jsem byla na wecku, loknout mlika na zahu a nezaberes!!!! Az pak nad ranem, jak zacaly pipiny rvat....ale to uz zas pak v sest vstavala-jakoby vyspana! Neslo mi usnout...divne:(

Ted asi budou Dendulu prevazet na sestinedeli.....se ma 🙂

j.a.n.u.s.
22. dub 2011

@ewwik tak jak jsi dopadla????
My teda nic moc :D
Pry mam cipek az na druhy termin(13.5.), ale to stejne jsem mela i v den porodu u El :D
Kazdopadne 2.5.jdu do spitalu...., chce si me Soustek nechat pod kontrolou az do nejzazsiho konce :D
Pry do 5.5 rodim, nenechaji me pres ....13 dnu na (psychickou) pripravu? Docela dobry :D

Takze tak, a jak vy???

mamusa1611
23. dub 2011

@j.a.n.u.s. Ahoj.. 🙂 týý jo, koukám, že už jsem tady pěkně dlouho nebyla...
Nj, venku je konečně krásně,tak chodíme ven,jak se dá...Celý den na nohách,a večer jen padnu a spím... 😒
No musím říct, že Sofinka opravdu není Daneček... :D u něj jsem fakt krmila co 4-5hodin,v noci vůbec...a Sofí se budí 3x za noc,po 2.hodinách, ale to je vlastně i přes den,večer než usne, je tak protivná,prostě by pořád jen jedla...kojím už jen částečně,ptž to bych fakt nic neudělala...
Jinak jsem byla včera v nemocnici...
Přišla jsem z venku,jdu na záchod,a najednou ze mě cosi šlo...tak jsem si pobalila věci,i pro malou, přítel volal sanitku a jelo se...do Karviné nás nevzali, že se tam maluje...do včera porodní,ode dneška gynda...tak na Fifejdy..Naštěstí to nic nebylo, odcházelo ze mě prý kus sliznice.Vyčistila mě, a poslala domů... No trčet v nemocnici,asi by mě šlak vzal...
Jinak se drž a vydrž 😀 ať je vše o.k.

@ewwik máš pravdu... To ČEKÁNÍ na konci je šílené... Teď ještě každá mamina to jinak snáší... Já byla ,,přenašeč,, blbé nálady a nervů... No jsem ráda,že už je to za mnou...🙂

j.a.n.u.s.
23. dub 2011

@mamusa1611 jezis to je mi lito s tou nemocnici :( , aspon ted uz vis, ze jsi "vycistena"....a to bylo pod narkozou? Nebo za ziva?
I pres ty vecerni nervy, ti tise zavidim, ze uz nemusis na nic cekat :D
Pis, jak pokracujete...
PS: Jak jsi psala cely den na nohach, tak ja cetla cely den na horach!!!!!! Si rikam, tak to je frajerka, uz po vyletech :D :D :D

ewwik
23. dub 2011

@j.a.n.u.s. Tak Jani u mě taky nic. Čípek prý pořád drží, takže kontrola opět příští pátek. A to pořád něco dělám, chodím po schodech do 4. patra, kamarádce jsem hlídala malou dceru, takže taky pohyb a pořád nic. A to i piju čaj z maliníku 🙂! Asi je Aďulíkovi u maminky v bříšku dobře 🙂.

@mamusa1611 Mě je taky líto, že jsi musela do nemocnice, ale jak píše Janča, aspoň jsi vyčištěná a můžeš být v klidu, že je vše OK!!!!!! Jinak se držím, dobrou náladu mám "zatím" pořád 😵. Snad to tak i zůstane!

mamusa1611
23. dub 2011

@j.a.n.u.s. No jako vylekala jsem se pořádně.... A bulila jak malá že zase zkejsnu v nemoc. nevím jak dlouho... No před 2,5 lety to bylo pod narkózou,ale to bylo jiné,byly to sraženiny krve... Teď ,,za živa,, bylo to nepříjemné,ale nebolelo to...teď to vypadalo jak placenta,a nejhorší bylo,že se mě to nechtělo pustit...😒
No hory ještě néé! 😀 ty jo dej pokoj, zatím mi stačí ty tůry s dětma po městě... :D
No,oběd napůl hotovej, teď mizim uklízet, zítra návštěva ,,jak prase,, 😀 i když na nikoho moc nemám náladu... 😒 Miluju jak řeknou ,,prostě příjdem a hotovo..,, a já se můžu třeba pos...😠
@ewwik u maminky je vždycky nejlíp... 😉 Tak to ti přeju tu dobrou náladu, držte se!! 🙂

j.a.n.u.s.
23. dub 2011

@mamusa1611 bych se na to vysrala a to bez prominuti....dyt neni jeste po sestinedeli! Ja toto dodrzuju, ne jako tradici, ale jako nutnost....prvne se onuchat doma...potom at si prijdou, ale jak se necitim-nic....ani telefony neberu :DDrzim palce at to zvladnete vsechno!!!! Pozdravuj "navstevu" 😖 (ale jestli je fajna, tak nic nerikej 😀 )

@ewwik nooo abys jeste neprenasela, co?
Od zitrka porodnice zase jede, ale gynda se zavira(jak pise mamu)...ale nam to nehrozi...ne? Jeste si dame nohy na stul....
I kdyz mam furt bolesti-zase posli/y (jake mekke, nebo tvrde?)...anebo poslove??? To je jedno 😀
A jsem dnes jak zbita! Tez furt neco delam...vcera na zahrade jsem umyvala vsechny plastove zidle a stul, nakup v tescu, ale domu jsem dosla opuchla a uplne bez energy...uz jsem slehla no....fakt jen odpocivam dneska, ani se mi nechce ven, ale musim aspon s El...musim se hybat....asi zajdem na pivo do Pokroku-je tam klouzajda a houpajdy....na Ovecku tez fajne, ta trampolina, ale tam jsou kolikrat rady a je to na slunku...a boty nahoru a boty dolu ☹ ...by te jeblo-jak by rekl klasik!
Takze tak holky moje.....

mamusa1611
23. dub 2011

@j.a.n.u.s. Tak jestli je fajna, to nevím, ptž já je viděla naposled jak mi byly 2.roky...jinak je vůbec neznám...ale příjdou s mým otcem a jeho přítelkyní... No prostě to je z tátovy strany,dojedou ze Slovenska a chcou se přijít podívat na malou...
Tak to budu muset nějak přežít...

lucierob
24. dub 2011

@mamusa1611 tý jo, Sofinka už má 3 týdny? To je strašné jak ten čas letí. A jak to jde, lepší jak s klukama?
@j.a.n.u.s. ty už to máš taky za pár. A 5. květen je krásné datum. TO mám i já 😉 A vychází to přes týden, tak to by šlo naplánovat císaře,ne? Pokud nebudou problémy předem.

Holky a nevíte co je pravdy na tom, že se bude ta porodnice zavírat? Známá čeká v srpnu prcka tak se mě ptala, jestli o tom něco nevím

j.a.n.u.s.
24. dub 2011

@lucierob ted jsem dostala info, ze tam je novy lekar z Brna :D...jak pujdu rodit zeptam se primo u zdroje, pac vis jak to v Karvine chodi, jak ticha posta....na zacatku je modry ctverec a vyleze z toho ruzovy kuzel :D...poptam se a dam vedet.... 😵

mamusa1611
25. dub 2011

@lucierob jn, je to šílené... 🙂 jakoby to bylo včera, jak mi ji po porodu položili na břicho...🙂 Zrovna včera jsme ji tak ,,zkoumali,, a už má ty pravé miminkovské faldíky...😵
Tak je to jiné, to víš že jo... 😀 ale jak jsem psala výše, Sofí není Daneček... Ale dneska v noci byla zlatá, nechala maminku vyspat... Poslední papání ve 20:30 pak až ve dvě, a pak až v sedm!! 😀
Jinak u mě pořád přetrvává (nevím jak to přesně popsat) takový ten pocit štěstí, že máme konečně holčičku... 😵

ewwik
29. dub 2011

@j.a.n.u.s. Jaňulko, tak jak jsi dopadla na kontrole? Mě dnes doktor řekl, že pokud neporodím do středy, tak ve čtvrtek se musím hlásit v nemocnici a tam se uvidí co bude. Jinak prý mám nějakou bránku na špičku prstu, tak nevím co to znamená 🤐 , jestli už čípek je pryč a pomalu se to rozjíždí 😉 . Měla jsem se koza zeptat!!!! Dnes mě ale celý den pobolívá bříško, tak snad to už znamená, že porod se blíží 🙂 😉 😲 .

j.a.n.u.s.
30. dub 2011

@ewwik ani nemluv :D
v nedeli se jdu domluvit na termin....v nedeli proto, ze tam je Lipka...mluvila jsem s mym doktorem a rikal, ze Lipka je nejlepsi na siti...a predstav si, ze jestli teda rekne ANO cisar, dalsi sichtu ma ve stredu...takze pravdepodobny nastup v utery...a ve stredu se maly narodi.
Ale pokud se mi ho podari presvedcit, ze jako prirozene...bude to žůžo 🙂
Ale za "cisarskych" okolnosti mame my dve nadeji, ze se uvidime :D
Branka na spicku prstu je asi zasla branka, ze vse nasvedcuje blizicimu se porodu 🙂

@mamusa1611 tak doufejme, ze se to spinkani takhle Sofince libilo...a zustane to tak nadale 🙂

ewwik
30. dub 2011

@j.a.n.u.s. Ve zprávě mám napsano ZB na špičku prstu, tak to bude asi zašlá branka. Kéž by se to rozjelo 🙂 😵. Sice se porodu bojím, ale už to chci mít za sebou!!! Tobě budu kočko držet všechny pěstičky, aby Ti to vyšlo!!! Bylo by skvělé, kdyby jsme se tam potkaly 🙂 😉 🙂 !!!!

j.a.n.u.s.
30. dub 2011

@ewwik potkame, uvidis 🙂...budu se po tobe ptat 🙂

j.a.n.u.s.
1. kvě 2011

@ewwik tak zitra mam nastup 🙂 o pul jedenacte na ambulanci, bude se delat predoperacni vysetreni....a v utery 3.5.2001 prijde maly na svet 🙂 jeho vahovy odhad je 3856g 🙂 a jizvu mam 2mm (ne 6mm), tak proto se pristupuje k cisari :(

Ewi....budu te cekat 🙂 at to vse jde jak po masle 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru