Porodnice v Karviné Ráji. Jaký je tam personál?

januskaababoo
16. led 2007

Holciny co rodily v Karvine Raji...prosim o pravdive prispevky, neprikraslujte, ale ani zbytecne nestrasit, jo? Jaky je tam personal, strava, na co si davat pozor...co byste zmenily, kdybyste tam mohly rodit jeste jednou...je lepsi si priplatit za nadstandart a proc? Kolik se za co plati...tatinek u porodu atd., no uz se nemuzu dockat 😅 😅 😅

lenys
11. únor 2008

Evi> jojo otec u porodu 300,-..my jsme to dokonce zapomeli zaplatit..hihi..nejak jsme na to zapomeli a nikdo nam to nepripomel, proste na takove veci nemyslis, pri odchodu z porodnice nam dali ruzne papiry ale na to ze mame zaplatit ze byl otec u porodu se nejak zapomelo,ale jen co jsme prisli domu tak nam volala sestra...hihi...ale v pohode, pritel tam zajel a dodatecne to zaplatil.
jinak jestli mas zajem omrknout porodni sal, tak si zavolej do porodnice a domluv se...ja jsem tam volala a chtela jsem se domluvit, kdy se muzu jit mrknout, ale sestricka rikala, ze si mam zavolat ten den, kdy chci prijit a ona mi rekne , jestli se rodi nebo jsou volne saly.
a mam takovy dojem, ze se chodi i na cviceni do porodnice, ale nejsem si jista. ja jsem chodila cvicit do slunicka v Ka 6, paradni, cvici tam s tehulama, ucila nas spravne dychat u porodu,muzes si vypujcit dvd o kojeni atd..a taky nam vypravela o porodu...

ivulinda
11. únor 2008

ahojky Evy.jo otec u porodu 300kč a kurzy taky jsou i cvičení zdarma myslím.zajdi se do nemocnice domluvit nebo se poptat kdy to začíná atd.na porodním oddělení to je na nástěnce o tech kurzech 🙂 !!

miksa
Autor odpověď smazal
Zobraz
dendisa
12. únor 2008

mikso, můžeš se tam zajít podívat kdykoliv, ale naplánuj si předem schůzku. U císaře je taky možné mít tatínka - je to zdarma. Dcera tak přišla na svět a byla jsem moc ráda, že ve všech těch přípravných fázích (příjem, předoperační přípravy) byl se mnou i manžel, sestra Balasová nám vyšla hrozně vstříc a kromě klistýru 😅 u mě asistoval furt. Hlavně předtím, než mě odvezli na sál, jsem za to byla opravdu vděčná.

miksa
Autor odpověď smazal
Zobraz
ivulinda
15. únor 2008

ahojte holky!já jsem rodila před 3týdny v karviné a nemužu si stěžovat na nemocnici a už vubec ne na porodní oddělení.sice mě brali císařem,ale byly všichni moc hodní a skvělí nemužu si stěžovat!!!!muj manžel u císaře byl!!

darunka
15. únor 2008

A já jsem rodila přesně o jeden týden později než Ivulinda a taky císařem a mé názory jsou stejné. Nemůžu si stěžovat, jak na péči na JIPce, tak na porodním oddělení. Můj muž byl taky u císaře 🙂

mery.luu
16. únor 2008

ahoky ,
koukám, jste rodily císařem...jak to máte s kojením?? Kojíte?? Pomáhaly vám v porodnici sestřičky s kojením???

ivulinda
17. únor 2008

AHOJ mery.luu,no já nekojím,jelikož jsem po 3týdnech stratila mlíko.já jsem měla skvělé sestřičky,pomáhaly mi pořád s kojením od rána do večera a taky od toho tam jsou aby maminkám pomáhaly se vším když někdo potřebuje 🙂 !normálně i sněma pokecáš o ruzných věcech nejen o kojení.tak zatím PA

darunka
17. únor 2008

Ahojky, tak já pro změnu kojím. Malá se mi přisála hezky hned na JIPce a pak to šlo už samo. Takže problémy s kojením nemáme. Myslím si, že je to individuální s kojením. Na pokoji se mnou byla holka, co rodila "normálně" a mlíko neměla. Sestřičky jsou v porodnici fajn, určitě pomůžou 🙂

lenys
17. únor 2008

sestricky s kojenim pomahaji,.....maly se nechtel prisavat, to byl pro me strasny stres, vsichni okolo kojily o zivot, jen nas maly porad hajinkal a nejak se mu nechtelo papat, takze se hlavne nevzdavejte, maminky a hlavne miminka se to musi naucit!!!! porad jsem otravovala sestry a ty mi pomahaly a asi 3 den se maly prisal uz krasne sam, hlavni je vydrzet a otravovat sestricky,aby pomahaly.... 😉 🙂

ivulinda
18. únor 2008

ahojky,mě malá taky hezky pila s prsu do té doby než se mi mlíko ztratilo!jinak jsem v porodnici trochu kojila,ale museli malou dokrmovat.kojit jsem každopádně chtěla,ale bez mateřského mléka to prostě nejde,ale malá se přisaje i ted!!!ŠKODA ☹

mischelinka
2. bře 2008

Dobrý večer.
V Karviné jsem rodila v roce 2004, byla jsem spokojená....teď jsem těhotná a rozhodnutá opět rodit zde. Všimla jsem si na stránkách nemocnice, že zde mají k dispozici porodní stoličku....rodila jste na ní některá?

ivulinda
4. bře 2008

Ahoj mischelinka,o stoličce nic nevím,ani nevím jestli jí tam mají,to se musíš zeptat přímo na porodním nebo jestli ti někdo tady odpoví

lenys
4. bře 2008

tak o stolicce taky nic nevim 😕 😅

toni78
5. bře 2008

ahoj holky-koho jste měli u porodu? Je dr.Rejtová dobrá?

ivulinda
5. bře 2008

Ahojky!tak dr.Rejtová není vubec dobrá,kvuli ní jsem měla problémy v 9měsíci a taky kvuli jejím diagnozám byla moje malá moc malinká jak se narodila takže já osobně s ní nejsem spokojená 😒 .Kdyby mi na prutokách řekla,že není něco v pořádku tak se nemuselo stát to co se stalo,ale ted už je vše OK!!!!

darunka
6. bře 2008

Přidávám taky svůj názor na tuto doktorku a je spíš negativní. ☹ Tato doktorka je zastáncem "přirozených, sponátnních" porodů. Já proti tomu nic nemám, ale holt u každé rodičky to nejde rodit přirozeně. Moje miminko vážilo 4410 g po narození a dle jejího názoru bych měla porodit spontánně, akorát jsem neměla žádné bolesti ani kontrakce a porod nešel vůbec vyvolat. Naštěstí jsem se do ruk této doktorky moc nedostala a měla jsem u porodu svého doktora, který mě nenechal trápit a vzal mě císařem, za což jsem mu moooc vděčná a patří mu velký dík 🙂

ivulinda
6. bře 2008

Moje mimčo podle dr.Rejtové mělo vážit asi 3kila a vážila 1940g a 44cm takže si myslím,že je to velký rozdíl 😒 ,a když jsem byla v nemocnici už od pátku a ptal se jí muj manžel jak to vypadá tak řekla,že skvěle a na druhý den jsem taky rodila císařem,protože hrozilo udušení miminka,a taky jsem nemohla rodit normálně,měla jsem jisté problémy,které mi to nedovolovali.Takže naštěstí tam byl dr.Gebauer 🙂 a ten mě včas zachránil i moje mimčo 🙂 !!!a za to mu taky patří velké DÍÍÍÍÍÍKY 😉

ivulinda
6. bře 2008

Rodila bych určitě přirozenou cestou,ale v 9měsíci jsem začala mít problémy s vysokým tlakem,velkými otoky a bílkovinou v moči a to všechno mi nedovolilo rodit přirozeně 😒 ale hlavně,že je vše v pořádku a hlavně,že je malá zdravá 🙂 😉

toni78
6. bře 2008

Ahojte-vy mě teda strašíte 😒 já k ní chodím do ambulance a příští čtvrtek mě posíla do Vítkovic na krev-screen. Zatím si na ní nemůžu stěžovat ale pokud mi něco zanedbá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! čekám 2.dítě a první doktorka mi zanedbala taky těhu. a musela jsem rodit císařem jinak bych vykrvácela,dr.Rejtová mi taky říkala že se budem snažit porodit normálně. Snad jí u porodu nebudu mít 🙄

miksa
Autor odpověď smazal
Zobraz
kytinka
6. bře 2008

ahojky holky, můžu se k vám přidat, jsem z Orlové a přemýšlím, že budu rodit v Karviné, slyšela jsem na ní plno chvály, ale i plno horších věcí tak jsem pořád nalomená 😒 .
Jsem teď ve 20tt a domlouvala jsem si cvičení ve Sluníčku 11.3.2008 jdu poprvé, je tady někdo kdo tam taky chodí? Jdu až na 18 hodinu, ale bylo by dobré potkat někoho s kým si člověk dobře popovídá 🙂

ivulinda
6. bře 2008

Tak vidíte holky,že Rejtová je nic moc doktorka.to je aspon muj názor...

kytinka
6. bře 2008

chci se zepata holek co mají porod v Karviné za sebou, dává se injekce když vás zašívají po nástřihu? Kamarádka rodila v Praze Podolí a dávali jí 2 injekce na umrtvení.

toni78
7. bře 2008

miksa-takže až mi odeberou krev musím jít pak ještě za týden opět do Vítkovic na ultrazvuk?? dík

kozinka
7. bře 2008

Ahojky holky, tak se jdu ještě mrknout na vaše názory, než si půjdu do té naší porodnice hajnout taky 😅 . No doufám jen, že budu mít štěstíčko na fajn doktora u porodu... jak to tady čtu, no trápit se moc nenechám, na to jsem až moc velká držka! 😀
kytinka: ahojky! Do Sluníčka chodím už dlouho a pokud to ještě stihnu, tak 11. si jdu naposledy zacvičit 😉 Ve Sluníčko je to supr, krásně si zacvičíš, dozvíš se spoustu věcí o průběhu porodu, jak dýchat, potom taky o kojení, jsou tam speciální hodiny předporodní, takže fakt jsi udělala dobře, že ses přihlásila! Ty jdeš na 6 večer, já na 5. Má to takhle rozdělené podle toho v jakém stádiu těhu jsi! Takže se asi nepotkáme, ale neboj, toho 11. tam vás asi bude více, co jdou poprvé! I maruska39, je tady na MK jde taky poprvé, tak jí když tak napiš do IP, bude určitě ráda, když tam nebude poprvé sama 😉
Tak kdybych už se tady neukázala tak mi holky držte palečky a doufám, že taky za dva týdny až sem juknu (jeslti na to vůbec budu mít časík 😀 ) budu kypět jen samou chválou! 😉

toni78
7. bře 2008

kozinka-držím ti mooooc palečky a pak jsem přijd napsat průběh porodu atd.(pokud budeš mít čas) 😉

miksa
Autor odpověď smazal
Zobraz
kozinka
7. bře 2008

toni78: děkuji moc, až bude časík, určitě sem zaskočím a podělím se o zážitky.. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru